VRK: piliečių „TALKA: už Lietuvos valstybinę kalbą“ surinko reikalingą parašų skaičių ir įgijo teisę pasinaudoti įstatymų leidybos iniciatyva

Šiandien, lapkričio 12 d., Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) vienbalsiai patvirtino, kad piliečių iniciatyvinė grupė „TALKA: už Lietuvos valstybinę kalbą“ surinko daugiau kaip 50 000 piliečių parašų ir įgijo teisę pasinaudoti įstatymų leidybos iniciatyva.

Z. Vaigausko teigimu, VRK, patikrinusi lapkričio 4 d. jai įteiktus per du mėnesius surinktus 69 244 Lietuvos piliečių parašus, neskaičiavo, kiek tiksliai surinkta parašų, nes nustatė, kad iš visų gautų parašų reikalavimų neatitinka tik apie 6 proc. To pakanka, kad būtų konstatuota, jog būtinas iniciatyvą remiančių parašų skaičius surinktas.

Piliečių teikiamą įstatymo projektą VRK perduos Seimui jau kitos savaitės pradžioje.

Tiesos.lt primena, kad šia parašų rinkimo akcija piliečių iniciatyvinė grupė „TALKA: už Lietuvos valstybinę kalbą“ siekė įpareigoti Seimą svarstyti projektą, pagal kurį Lietuvos Respublikos piliečių pasų pagrindiniame puslapyje asmenvardžiai gali būti rašomi tik valstybine kalba, o kitų įrašų puslapyje arba kitoje tapatybės kortelės pusėje būtų sudaryta galimybė įrašyti vardą ir pavardę ir kita piliečio pageidaujama kalba lotyniškais rašmenimis.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top