VRK: referendumo „Tautos valia“ iniciatoriai turi 15 dienų trūkumams pašalinti

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) šeštadienį nusprendė suteikti galimybę per 15 dienų pašalinti neesminiais pripažintus parašų referendumui inicijuoti rinkimo trūkumus.

Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) patikrinus visus per 320 tūkst. piliečių parašus, paaiškėjo, kad atitinkančių reikalavimus parašų yra beveik 8 tūkst. mažiau, nei reikia norint surengti referendumą – 292 200. Tačiau jei būtų pašalinti visi neesminiais laikomi trūkumai, parašų skaičius gali pasiekti ir viršyti įstatymo reikalaujamą 300 tūkst. parašų ribą.

Referendumo iniciatoriai trūkumus pašalinti galės nuo kitų metų sausio 6 iki sausio 21 dienos. Kaip pabrėžė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas, per tą laikotarpį naujų parašų rinkti nebus galima.

Neesminiais ir taisytinais pripažinti tokie pažeidimai renkant parašus: pasirašiusiojo pavardė ir vardas neįskaitomi (tokių parašų yra 1434), dokumento numeris netinkamas ar nėra nurodytas (tokių pažeidimų 2417), nurodyta nepilna gimimo data ar jos nėra (587 pažeidimai), nenurodyta gyvenamoji vieta ar nurodyta netinkamai (5114 pažeidimų), pasirašyta už neįgalų asmenį (929 pažeidimai).

Pranciškus Šliužas, vienas referendumo iniciatorių, vertindamas VRK sprendimą šeštadienį, sakė: „Labai geras kompromisinis sprendimas. Mes padarysime viską ir tas klaidas, kurios pripažintos neesminėmis, ištaisysime“.

„Didesnė dalis VRK paminėtų klaidų (renkant parašus – red.) padaryta iš mažo informuotumo ir mūsų rinkikų tam tikro neišprusimo“, – VRK šeštadienį aiškino P.Šliužas.

Primename, kad referendumo „tautos valia“ iniciatyvinė grupė siūlo surengti privalomąjį referendumą dėl trijų Konstitucijos straipsnių keitimo: sumažinti reikalavimus referendumui surengti ir uždrausti žemės pardavimą užsieniečiams bei juridiniams asmenims. Ji siekia pagrindiniame šalies įstatyme įtvirtinti, kad referendumą būtų galima surengti surinkus ne mažiau kaip 100 tūkst. rinkimų teisę turinčių piliečių parašų.

Referendumo iniciatoriai VRK buvo pateikę per 320 tūkst. piliečių parašų. Tam, kad referendumas būtų rengiamas, būtina surinkti ne mažiau kaip 300 tūkst. tinkamų parašų.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
VRK šutvė - piliečių valios naikintoja..

Ten dauguma dorovinių niekšelių ir ,,valdomos demokratijos” santvarkos patarnautojų. Sistemos valia ši gauja nurašė 29 tūkst. parašų….Juos teisti reikėtų, o IG jiems dėkoja, nes mano ,kad per dvi savaites imanoma patikslinti duomenis… IG nariai dėkojo nuolankiai,o gauja įvarė juos į spąstus…:) VRK neleis naudotis jos turimomis duomenų bazėmis, o kaip be jų mes, rinkę parašus, patikslinsime fiziškai virš 5 tūkst. piliečių adresų? Žmogus tarkim parašė : Vilnius arba Radv.rajonas, arba Klaipėdos raj..Kaip parašų rinkėjas jį suras , jei adreso nėra? Būtų stebuklas , jei mes patikslinsime dešimtIES tūkstančių duomenis.. Koks Saliamonas be duomenų bazių gali šiuos tūkstančius patikslinti ???? Tie niekšai įvarė mus į kampą, o IG to net nesuvokė…

Niekšų šutvė

dirba VRK

Rasa

Žiūrėjau VRK posėdį tiesiogiai. Ačiū VRK narei Živilei Verbylaitei, kuri po posėdžio pasakė teisybę apie parašų (visos eilutės) tikrinimą, pateikė labai gražų pavyzdį ir išreiškė nuomonę, kad VRK turėjo pripažinti, kad 300 tūkts. parašų surinkta.

grumstas

Susirinkite iniciatyvinė grupė iš anksto ,dabar, neužilgo , mitinge, ir pasitarkite ką galite padaryti, kad surinktumėte tuos balsus.. Bet jeigu naujų balsų rinkti negalima, be to jie negali kartotis, , o kai rašoma , kad ištaisyti tuos netikslius duomenis be duomenų bazės neįmanoma- tai kam sutikote su tokiu sprendimu. ? gal aš ne taip supratau. be to ir surinkti tuos papildomus balsus reikia vėl su ryškiu pertekliumi. nes samdyti sistemos liokajai vėl darys viską , kad išbrokuoti tiek kiek jiems reikia. ….Nesupratau tokių parašų rinkėjų , kurie surinko tokius brokuotus balsus. ; negi nebuvo paaiškinta kaip rinkti, kokie reikalavimai? papildomai rinkti gali , tie, kurie surinko daugiaausiai neišbrokuotų parašų. Suprantu , kad mokyti lengviausia, tačiau būkite supratingi- per daug Lietuva… Skaityti daugiau »

Piras

VRK niekuo dėta. Kaltas iniciatorių žioplumas, parašų rinkėjų lengvamaniškumas, žmonių pakrikumas ir tamsybė. Negi nežinota, kad gyvename teisininkų valdomoje valstybėje, kur formalumas svarbiau už faktą ir tiesą.Išgelbėti padėtį, panašu, nepavyks nei papildomu triūsu, nei per teismus. Pakeisti mažos šalies situaciją galėtų tik koks milijardierius kaip Gruzijoje, tik tokio pas mum nėra. Amen.

komunistai nusipelnė gyventi geriau

ir parduos užgrobtas žemes – kaip pardavė dujas, energetiką, uostą, spaudą ir t.t.

Anikė

Jei norima,tai randa kur prisikabinti.Ar ne perdaug duomenų apie pasirašiusius surinko VRK? 1434-ių pavardes ir vardus neperskaitė (gal nenorėjo),nes patys po keletą kartų tikrino lapus,5114 nenurodė gyvenamosios vietos(ką gali nurodyti,
kurių registracija prie savivaldybių ir nuomoja butus)?Bet buvo išbrokuota
2O OOO parašų? VRK visai buvo nepasiruošusi referendumui,panaudoti didžiuliai lapai,adresui ir miestui nurodyti skirta dalis maža,turbūt parašas ir asmens duomenys yra svarbiau už tai,kas įrašo tuos duomenis,nes žmogus pasirašo(net
bankuose tarnautojai užpildo,pasitiki).Įdomu,kokius duomenis referendumui įrašo
drąsios valstybės,kurioms užtenka tik 50000 tūkstančių parašų?

rinkėja

Stebėjau visą VRK konferenciją. Man pasirodė, kad Vaigauskas buvo geranoriškesnis, nei kai kurie jo jauni, ypač vyrai, kolegos. Gal klystu. Mums, kurie rinkome parašus reikia daryti išvadas, kad ateityje tokių klaidų nedarytume: neduoti pasirašyti vienam šeimos nariui už visus kitus asmenis, patikrinti ką tik pasirašiusįjį ar tikslūs duomenys, ar nepraleista data, adresas ir t.t. Jokiu būdu rinkėjui nepasirašinėti už senus žmones, neįgalius, kol toki referendumo įstatymai. Geriau mažiau surinkti, bet kokybiškiau. Ir daugelis kitų absurdiškų klaidų, už kurias atsakingas rinkėjas. Dėl rašysenos – reikalauti kuo aiškesnio šrifto. Tai vis pamokos, o dabar reikia nertis iš kailio ir stengtis ištaisyti klaidas.

senam vilkui

netikiu ,kad tavo ketinimai geri ir naudingi Lietuvai.

senam vilkui

netikiu,kad tavo ketinimai geri ir reikalingi Lietuvai. Tavo ketinimai gali būti ir negeri,nes referendumas veda prie to,kad Lietuva nebegautų paramos iš Europos Sąjungos.

10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top