VSD falsifikavo ne tik E.Kusaitės, bet ir Gatajevų bylą?

ekspertai.eu

Nepalankios ekspertizės išvados nėra vienintelis nemalonumas, ištikęs S. Esimbajevą ir VSD. Gatajevų augintiniai teigia, kad šią jauną moterį VSD pareigūnai užverbavo apsimetę jos draugo advokatais, girtą lydėjo klajonėse po naktinį Kauną ir traukdavo iš areštinių, o su vienu iš saugumiečių ją siejo intymūs ryšiai

Rezonansinę Gatajevų bylą šiandien vėl atverčiantis Klaipėdos apygardos teismas turi naujos medžiagos: teismo ekspertai kategoriškai paneigė, kad byloje esantis garso įrašas yra padarytas mobiliojo ryšio telefonu, kaip tvirtino Seda Esimbajeva, kurios liudijimu grindžiama Valstybės saugumo departamento (VSD) ir prokuratūros versija.

Fonoskopinę ekspertizę šių metų birželio 14 d. nutartimi paskyrusi Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija (pirmininkas Eduardas Maškevičius, Zigmantas Pocius ir Linas Pauliukėnas) pavedė ekspertams atsakyti į klausimus apie įrenginį, kuriuo galėjo būti padarytas įrašas, inkriminuojamas šimtus Čečėnijos karo našlaičių išgelbėjusiems sutuoktiniams Chadižat ir Malikui Gatajevams.

Pilnametė jų augintinė S. Esimbajeva, kurią kiti bylos dalyviai liudija palaikius intymius santykius su VSD pareigūnu (dabar jau buvusiu) Donatu Šumskiu, teigė užfiksavusi savo konfliktą su globėjais mobiliuoju telefonu „Nokia“.

Tačiau atlikę tyrimus Lietuvos teismo ekspertizės centro (LTEC) ekspertai nustatė, kad įrašas buvo padarytas ne mobiliuoju telefonu.

„Tyrimui pateiktas garso įrašas, esantis laikmenoje „Verbatim“, yra atliktas ne mobiliojo ryšio telefonu, ir tikėtina, kad ne pateiktu neveikiančiu MP3 grotuvu „Acme“, o naudojant kitą garsą įrašančią priemonę, turinčią aukštos kokybės išorinį mikrofoną“, – rašoma rugsėjo 19 d. ekspertizės akte.

Tyrimus atliko LTEC Fonoskopinių ekspertizių skyriaus vedėjas dr. Bernardas Šalna, turintis 21 metų ekspertinio darbo stažą, ir 15 metų eksperte dirbanti to paties skyriaus vyriausioji ekspertė Elena Šalnaitė. (Jų pasirašyto ekspertizės akto kopiją rasite čia.)

Tokios ekspertų išvados, kategoriškai paneigusios S. Esimbajevos teiginį, kelia VSD ir prokuratūrai labai nemalonius klausimus apie šią tarptautinę gėdą Lietuvai užtraukusią bylą, dėl kurios Suomija suteikė Ch. ir M. Gatajevams politinį prieglobstį.

Paaiškėjus, kad pagrindinė kaltinimo liudytoja melavo, pradėjęs vyniotis melo siūlas gali atvesti iki VSD.

Aukštos kokybės išorinius mikrofonus, apie kuriuos rašoma ekspertizės akte, paprastai turi operatyvinę veiklą vykdančių tarnybų įrašymo priemonės. Be to, kiti „nukentėjusieji“ (neturintys juos užauginusiems Gatajevams jokių pretenzijų) teigia, kad S. Esimbajeva yra ne kartą prasitarusi, jog įrašymo priemonę gavo iš VSD pareigūno D. Šumskio.

Ekspertai.eu šaltinių teigimu, yra duomenų, kad Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegijai galimai daromas neleistinas poveikis siekiant kuo greičiau pabaigti teisminį procesą, nes bijomasi, kad jis gali atskleisti dar daugiau VSD kompromituojančių veiklos faktų.

Susiję:

Skausmo kronika: neteisingumas valstybės vardu (video)

„Gatajevai prašo atlyginti žalą, patirtą dėl neteisėtų prokuratūros ir teismo veiksmų“

„Liudijimai: VSD, seksas ir M. Gatajevo klausimai“

„Buvęs VSD pareigūnas neigia naudojęs seksą kaip operatyvinę priemonę“

„Gatajevai prašo VSD pateikti teismui pareigūno Donato Šumskio DNR tyrimą“

„Pareigūnai civiliniais rūbais kelia siaubą Lietuvoje likusiam Gatajevų augintiniui“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
klausimas

apsitapsnojusi iki ausu sita vadinama valstybine istaiga. Kam Lietuvai reikalindas toks departamentas, jei vietoj saugumo uztraukia tarptautine geda?

mes

tampame pajuokos verta valstybe – prokuraturose sedi snargliuoti, neispruse prokurorai, zinantys tik kelis istatymus, teismai priima nuosprendzius pagal skambucius, o vsd linksminasi kurdami absurdiskas bylas, persekiodami pilietiskus zmones ir juos dorodami tu paciu netikusiu prokuroru ir teiseju rankomis. Nekalbu apie ta maza dali saziningu teiseju ir prokuroru – bet jie patys sistemai kaip rakstis …

Teta Beta

Siaubinga gėda LT valdžiai. Kaip ilgai LT valdžia apsimetinės Joneliais kvaileliais? Kiek dar tyčiosis iš valstybės? Ypač pasibjaurėtinas veiksmas – Konstituciją nuolat laužančios Grybauskaitės rengiama diskusija apie Konstituciją su Kūriu ir co. Net Paksas prezidentūroje tokių šunybių nedarė.

3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top