VSD informacija: didelės terorizmo grėsmės Lietuvoje nėra

BNS

Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Darius Jauniškis sako, jog visos už saugumą atsakingos Lietuvos tarnybos stebi situaciją padidintu budrumo lygiu, tačiau terorizmo grėsmės lygis nėra padidėjęs.

„Sukviečiau žinybų atstovus, aptarėme visą turimą tarnybinę informaciją, padiskutavome, kokių veiksmų turėtume imtis ir šiuo metu nematome, kad terorizmo grėsmė būtų tokia aukšta, kad reikėtų kelti kažkokius lygius. Žinoma, budrumo lygį visos tarnybos yra pasikėlę. Bet noriu pabrėžti, kad kol kas didelės grėsmės nematome, neturime informacijos, kad būtų didelės grėsmės šiuo metu“, – BNS šeštadienį po VSD surengto tarpžinybinio pasitarimo sakė D.Jauniškis.

Pasitarime, kurį organizavo kovą su terorizmų koordinuojantis VSD, dalyvavo Vidaus reikalų ministerijos, Kriminalinės policijos, Vadovybės apsaugos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Krašto apsaugos ministerijos Antrojo operatyvinių tarnybų departamento, Užsienio reikalų ministerijos atstovai.

Anot D.Jauniškio, svarbiausias dėmesys dabar telkiamas grėsmių prevencijai.

„Budrumo lygis padidintas stebint starteginius objektus, masinio susirinkimo vietas, svarbių asmenų apsauga – visas spektras gali būti apsaugos priemonių. Pagrindinis dalykas akcentuojamas į prevenciją. Mes renkame informaciją apie bet ką, jei kažkas atsitinka. Žinoma, visos tarybos ir žmonės atidesni, savo budrumo lygį pakėlę iki maksimumo ir stebi situaciją“, – kalbėjo VSD vadovas.

„Yra penki grėsmės lygiai – nuo labai žemo iki labai aukšto išdėstyti šitoj skalėje. (…) Šiuo metu yra mažas terorizmo grėsmės lygis, tai yra ta antra stadija. Penktas lygis – jau pats aukščiausias, jis skelbiamas, jei būtų kažkokia informacija, kad gresia kažkokia katastrofa, karas ir panašiai. (…) Kol kas neturime kažkokios informacijos. Jei reikės – reaguosime, ir siūlysim kelti tą (grėsmės – BNS past.) lygį“, – aiškino departamento direktorius.

„Atsargiai stebime situaciją, pagrindinis dalykas ką sutarėme, – keistis informacija ir tada žiūrime toliau, kad būtų galima daryti atitinkamus sprendimus ir aktyviai reaguoti“, – pridūrė D.Jauniškis.

Anot jo, šiuo metu aktyviai bendradarbiaujama su užsienio tarnybomis, gaunama daug informacijos, kurią partneriai perduoda labai geranoriškai, siekdami apsaugoti ir kitus nuo galimų grėsmių.

„Visais lygmenimis informacija plaukia, manau, kad dienos pabaigoje informacijos turėsime daugiau ir su kiekviena diena tos informacijos bus daugiau ir daugiau. Informacija keičiamasi, kalbamės ir niekas nėra slepiama, ir kaip tik yra geranoriškumas kuo daugiau perduoti informacijos, kad kas neatsitiktų“, – teigė D.Jauniškis.

BNS

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
A gde kompot?

U vas na strojke nesčastnyje slučaji byli?

Budut…

Grigaliūnas

Paryžiuj irgi nebuvo jokios padidintos grėsmės iki neprasidėjo atakos. Jei žmogeliai praradę uoslę, visai nereiškia, kad nesmirda.

Reiktu sekti Lenkijos

pavyzdziu ir baigti arabizuoti islamizuoti Europa. Paskaitykite ka raso zmones is Vokietijos, Prancuzijos – jie gyvena SIAUBE! Ir vis per tuos komunistinio rytojaus nesejus- merkel, Junker ir kt., kuriems be galo norisi buti, kad ir nerinktais, bet save pasiskyrusiais ,,EUROPOs prezidentais”, komisiju pirmininkais, komisarais. Tegul Lietuvos valdziuke priima pas save i Turniskes, i VU observatorija, kuria prichvatizavo Pavilioniu visa seimynele su marinaVakarina priesaky ir tt. Is Vokietijos raso medike: ,,Daugelis migrantų serga AIDS, sifiliu, atvira tuberkulioze ir daug egzotinių ligų, kurias mes Europoje, nežinome kaip gydyti. Jeigu jie gauna vaistus vaistinėje pagal receptą, jie žino, kad teks mokėti grynais. Tai sukelia jų neįtikėtinus emocinius proveržius, ypač kalba eina apie vaistus vaikams. Jie palieka vaikus vaistinės personalui su žodžiais: „Tai gydykite… Skaityti daugiau »

viskas kontroliuojama ir viskas puiku

mėsa išvaryta į emigraciją arba pasikorė.
liko paklusnios avelės ir taip pasiruošusios eiti į skerdyklą.
kam jas sprogdinti?
a ne, tovariščiau putine ir jo pakalikai komunistai?

Gal...

Pats Lietuvos nac.saugumas yra suinteresuotas kad Lietuvoje kiltu gresmes,todel statistiskai tai slepia?As nebetikiu Lietuvos saugumieciais po kisimosi i visas suklastotas bylas pries sazingus piliecius.Nebera gerb.Venckienes visas gresmes nurasytu JAI!!!

Zmones geriau mato

Visos gresmes Lietuvoje kyla is paciu politiku,prokuroru ir teiseju.Nes jie vsio po zakonam gali sutriuskinti bet kuria seima.Kaip pasityciodami ir pasimegaudami triuskina Kedziu seima.Prancuzijoje zuvo atsitiktiniai zmones o Lietuvoje uzpuolami valstybes vardu ir naikinami zmobes pagal SARASA!

Ir durniui aišku

kad dabar jokios grėsmės nera bet kas bus po 1-2 mėnesių tai ir laaaabai protingi VSD klerkai tikrai nežino ir nesužinos.

Bus

kaip visada,žiema atėjo netykėtai…

tik nereikia pudrinti

Darius norejo pasakyti, kad siuo metu turi absoliucia Lietuvos zmoniu terorizavimo monopolija. Taigi arabu teroristams cia ner kas veikt.

Letas Palmaitis

Terorizmo grėsmė prasidėjo tada, kada Klaipėdos VSD ėmėsi auginti iš Eglės Kusaitės teroristę pinigučiams kovai su terorizmu pateisinti. Po begalinio srauto pabėgėlių įsileidimo į Europą spectarnyboms net nebereikia vargti ne vien tik auginant teroristus, bet net ir išprovokuojant (kaip Bostono Carnajevus su ruskių FSB pagalba arba „šarliečius” Paryžiuje). Užtenka tik netrukdyti – matyt tai ir padaryta Paryžiuje dabar. Suprantama, teroristus iškart nušauna, nes niekas nesuinteresuotas, kad per tesimus paaiškėtų vienoks ar kitoks spectarnybų (šie supirkti banditai jau visur Vakaruose pavirsta šešėline valdžia) vaidmuo. Deja, Lietuvoje pabėgėlių kol kas nepakanka, taigi dar reikia kūrybingumo. O kad nulėks į orą kuri nors „Maxima” arba kuri nors „Ledo arena” kartu su kaukiančiomis scenoje prostitutkomis, tai aš jau seniai prognozuoju. Darbininkų „Zolitūdėje” svoris ant… Skaityti daugiau »

O kas ta Lietuva?

Ar tai baltas pastatas Daukanto aiksteje? O gal 30 tukst.lietuviu tik viename Londone?

Vidmantas

Kol kas Lietuvoje didelės terorizmo grėsmės tikrai nėra, nes pas mus dar nėra atbėgėlių. Todėl džiaukimės nors laikina ramybe.

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top