VVKT patvirtino, kad oscilokokcinas nuo gripo netinka!

ekspertai.eu

Gavusi pakartotinį ekspertai.eu prašymą „Dėl papildomos informacijos apie homeopatinį vaistinį preparatą Oscillococcinum Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) arogantiškai ir lakoniškai atšovė, kad „[…] vykdydama teisės aktais jai nustatytas funkcijas, vadovaujasi teisės aktais ir visi vaistiniai preparatai, nepriklausomai nuo jų rūšies, atitinka jiems keliamus reikalavimus“ (Apie VVKT atsakymą rašėme publikacijoje „VVKT – rimčiausia VSD konkurentė“).

Pavojų sveikatai keliantis žmonių mulkinimas: VVKT pripažino, kad „Oscillococcinum nėra skirtas gripui gydyti“, bet vaistinėse jis pardavinėjamas būtent kaip preparatas nuo gripo.

Tačiau jeigu „visi vaistiniai preparatai, nepriklausomai nuo jų rūšies, atitinka jiems keliamus reikalavimus“, tai kodėl VVKT taip įsižeidė, paprašyta pateikti tai įrodančią informaciją ir dokumentus? Gal dėl to, kad oscilokokcino paskirties pagrindimą VVKT tiesiog suklastojo? Ekspertai.eu tikisi, kad šiuos dokumentus vis dėlto pavyks gauti ir pateikti visuomenei.

Iš VVKT rašto akivaizdu, kad Lietuvos piliečiai yra apgaudinėjami bei apiplėšinėjami, pardavinėjant VVKT registruotą cukrų su laktozės priemaiša kaip vaistą nuo gripo. VVKT nurodo: „Oscillococcinum nėra skirtas gripui gydyti ir, Tarnybos turimais duomenimis, nėra įtrauktas į jokias gripo gydymo metodikas, todėl neturi tiesioginio ryšio su gripo epidemija“.

Bet juk ligoniai vaistą vartoja pagal pakuotės lapelyje nurodytą indikaciją, kurią tvirtina pati VVKT, o ne pagal šios tarnybos rašte minimas „gydymo metodikas“. Kažin ar pati VVKT mano, kad pakuotėje ligoniai ras ne pakuotės lapelį, o kažkokias „gydymo metodikas“? Tai, ką VVKT rašo toliau, kelia nuostabą: „Kadangi tarnyba neturi informacijos apie homeopatinio vaistinio preparato Oscilococcinum „grėsmę piliečių sveikatai“, prašytume pateikti konkrečius tai patvirtinančius duomenis ir (ar) dokumentus“.

Nejaugi VVKT reikia priminti, kad ji įsteigta tam, kad užtikrintų vaistų saugumą ir veiksmingumą ir todėl ji pati įpareigota rinkti, tikrinti, vertinti ir visuomenei teikti duomenis apie visus Lietuvoje registruotus vaistus?
Apgailestaudami dėl VVKT neįgalumo, pateikiame įrodymus, kad Lietuvos gyventojai yra klaidinami, o Tarnyba neatlieka savo funkcijų:

1) Lietuvos vaistinėse pardavinėjamas „homeopatinis“ preparatas Oscillococcinum, ant kurio pakuotės yra užrašas „HOMEOPATINIS PREPARATAS NUO GRIPO“, o pakuotės lapelyje nurodyta: „INDIKACIJOS Preparatas gripui gydyti“. Dar daugiau – pakuotės lapelyje „vaistas gripui gydyti“ nurodyta, kad „vaistas“ gali būti skirtas net kūdikiams – „Kūdikiams žirnelius reikia ištirpinti nedideliame vandens kiekyje ir sugirdyti šaukštu ar buteliuku su žinduku“. Kokiu būdu šita dozė nustatyta? Ar tiesiog išgalvota tam, kad būtų dar labiau padidintas pelnas?

2) Lietuvoje vykdoma neteisėta reklama, kurioje nurodyta, kad Oscillococcinum yra skirtas gripui gydyti. Ekspertai.eu adresuotame 2013 metų sausio 18 dienos rašte VVKT nurodė: „Taigi nei Tarnybos nuostatai, nei kiti teisės aktai neįpareigoja Tarnybos patikrinti kiekvieną Lietuvos Respublikoje, visose įmanomose vietose, įskaitant Jūsų nurodytą internetą ir lėkšteles vaistinėse, skleidžiančią vaistinių preparatų reklamą“. (Šį atsakymą skelbėme čia: „Lietuvoje siaučiant gripui, ekspertai.eu dar kartą klausia G. Barcio apie cukrų, parduodamą kaip vaistai“). Kaip matome, pati VVKT prisipažino, kad neteisėtų klaidinančių reklamų ji nekontroliuoja ir nekelia tikslo pašalinti bent tuos pažeidimus, apie kuriuos jiems pranešama. Priminsime: apie pažeidimus ekspertai.eu VVKT informavo dar prieš mėnesį – laiko buvo tikrai daugiau nei pakankamai.

Pateikiame kelis tokios reklamos pavyzdžius:

http://www.100metu.lt/198/2623/nuo_persalimo/nuo_temperaturos/oscillococcinum

http://www.imunitetas.lt/katalogai/homeopatiniai-vaistai/oscillococcinum-zirneliai-1g-tubeleje-n6-2/

VVKT rašte taip pat rašoma: „atkreipiame Jūsų dėmesį, kad […] vaistinių preparatų, įskaitant ir homeopatinį vaistinį preparatą Oscilococcinum, naudos ir rizikos santykis vertinamas palankiai”. Tačiau pagal Farmacijos įstatymą VVKT užregistruoja vaistą tam tikrai indikacijai tik klinikinių tyrimų duomenimis įrodžius, kad vaistas yra veiksmingas. Veiksmingumas, kaip ir naudos ir rizikos santykis, įrodomas vaisto poveikiu ligos simptomams ar pačios ligos gydymo rezultatais. Jeigu vaisto veiksmingumo klinikinių tyrimų duomenų nėra – jo registracija negalima, nes gydymas neveiksmingu vaistu gali kelti pavojų sergančio žmogaus sveikatai ir todėl toks gydymas yra nesaugus. Kita vertus, gripo epidemijos metu, kai pranešama apie vaikų ar suaugusiųjų mirtis, tokia VVKT teikiama informacija – „vartojimo patirties pakako įrodyti saugumą ir veiksmingumą“ – yra ne tik tendencinga, bet ir melaginga.

Darykite išvadas patys: 42 savivaldybės Lietuvoje skelbia gripo epidemiją, Sveikatos apsaugos ministerija platina Pasaulinės sveikatos organizacijos rekomendacijas dėl gripo, o jai pavaldi VVKT prašo iš ekspertai.eu „konkrečių duomenų“, kad nuo gripo vartojamas cukrus su laktozės priemaiša „kelia pavojų piliečių sveikatai“. Aišku, brangus cukrus su laktozės priemaiša labiau kenkia piniginei. Tačiau kokiu būdu VVKT gali postringauti apie palankų naudos ir rizikos santykį? Juk jei nauda lygi nuliui, tai iš kokio skaičiaus ją bedalytume, vis tiek išeis nulis.

Vasario 6 dieną į ekspertai.eu kreipėsi pilietis L. B., kuris sakosi pirkęs Oscilococcinum nuo gripo, kaip parašyta ant jo dėžutės, bet, paskaitęs ekspertai.eu publikacijas, nebenorėjo jo vartoti, todėl tikisi, kad galės grąžinti pakuotę ir atsiimti pinigus. Dėl to pilietis L. B. kreipėsi į mus. Kadangi esame įsitikinę, kad pateikėme tikslią informaciją, manome, kad nuostolių (įskaitant PVM) atlyginimo klausimą turėtų spęsti būtent VVKT.

Įvertinę susidariusią situaciją, ekspertai.eu pateikė VVKT skundą dėl neteisėto, įstatymus pažeidžiančio skatinimo vartoti Oscilococcinum gripui gydyti (http://www.ekspertai.eu/media/2013/02/2.-2013.02.11_EU-VVKT_Oscilo-gripas.pdf) ir prašymą (ČIA).

Ankstesnius šios eksperimentinės publikacijų serijos straipsnius rasite čia:

Korupcija tūno SAM ir VVKT

G. Barcio atvesdinimas korupciniu tuneliu

G. Barcio korupcinio „tunelio“ į VVKT įteisinimo darbai

Kaip buvęs farmacininkų direktorius vaistų kainas „mažino“

Karalius nuogas, arba ačiū G. Barciui už kilogramą cukraus po 3000–4000 litų

Antienos valgytojai rizikuoja savo sveikata. Taip pat, kaip „Lietuvos ryto“ skaitytojai

G. Barcys – farmacininkų asociacijos vadas ir jų valstybinis kontrolierius viename asmenyje?

Lietuvoje siaučiant gripui, ekspertai.eu dar kartą klausia G. Barcio apie cukrų, parduodamą kaip vaistai

VVKT – rimčiausia VSD konkurentė

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top