Vygantas Malinauskas. Apie faktus ir jų interpretacijas: už ką smerkiama tikybos mokytoja?

Veidaknygė

Yra toks posakis – faktai nedeterminuoja teorijos, t.y. interpretacijos. Kilus triukšmui dėl Telšių gimnazijos mokytojos pamokoje pateiktos informacijos, išryškėjo kelios audringo mokytojos smerkimo linijos.

Viena jų – mokytoja išsigalvojo faktus. Pasak Seimo narės Armonaitės „mokiniams brukami elementariai išgalvoti faktai“. Iš tiesų būtų blogai jei mokytoja išgalvotais „faktais“ klaidintų mokinius. Tačiau šiais google laikais daugelį faktų visai nesunku patikrinti. Pabandžius paieškoti, ar tikrai tarp serijinių žudikų vyrauja gėjai, internete pakankamai nuorodų į šaltinius besiremiančius oficialia statistika (bent jau JAV), kurie taip teigia. Jeigu tai iš tiesų faktas, ar dėl jo paskelbimo turi būti persekiojami žmonės (net jei jie yra mokytojai)?

Kita smerkimo linija – mokytoja skatina fanatizmą ir indoktrinuoja mokinius. Pasak Donato Puslio, „mokytojas neturi būti indoktrinatorius, o turėtų mokyti vaikus mąstyti – kelti klausimus, tikrinti hipotezes, ieškoti argumentų ir pan.“. Bet juk vienas iš būdų skatinti kritinį mastymą – pateikti nepatogius ar net šokiruojančius faktus. Kaip jau minėjau, faktai nedeterminuoja teorijos. Nežinau, kaip juos pamokoje interpretavo mokytoja ir vaikai. Tačiau jos komentaras Delfiui tikrai nedvelkia fanatizmu ar nekrikščionišku požiūriu. Pasak mokytojos Loretos Raudytės, „nekurstėme nesantaikos, nesakėme, kad reikia jų nekęsti, kaip tik sakėme, kad kiekvieną žmogų reikia mylėti ir gerbti, bet jų poelgius, jeigu jie blogi, turime įvardinti“. Negali sakyti, kad tai skamba kaip nors nekrikščioniškai…

Trečia linija, tiesą sakant, sau pačiai prieštaraujanti – mes turime ginti ir išsaugoti demokratiją, kurios vienas iš kertinių bruožų – galimybė turėti savo nuomonę. Kaip sakė Seimo narys Emanuelis Zingeris, ką mes pasakysime tiems, sąjungininkams, kurie yra atvykę ginti mūsų ir yra pasiruošę žūti už tas vakarietiškas vertybes – galimybę turėti kitą nuomonę? Bet juk šiuo atveju Telšių gimnazijos mokytoja ir turėjo nuomonę apie tai, kokią informaciją svarbu pateikti mokiniams. O jei ji negali turėti tokios nuomonės, tada apie kokią demokratiją kalbama?

Dar viena smerkimo linija (turbūt labiausiai iš visų turinti pagrindo) – mokytojos pateikta informacija skatina neigiamą požiūrį į gėjus. Bet šiandien dažnai tenka išgirsti nuomonę, kad, pvz., didelė dalis kunigų – pedofilai. Žiniasklaida ir kiti informacijos skleidėjai nesivaržydami pateikia statistiką, kiek kunigų buvo apkaltinti ar patraukti atsakomybėn. Be abejo, tai nemažą dalį visuomenės skatina nemėgti ar net nekęsti Katalikų Bažnyčios bei formuoja atitinkamą stereotipą. Tačiau kažkodėl niekas tokios informacijos skleidėjų nekaltina neapykantos Bažnyčios atžvilgiu kurstymu. Jais nesidomi ir lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba. Bet ar tuomet nesusiduriame su dvigubais standartais? Išeitų, kad kai kurie nemalonūs faktai, ypač jei jie nepatogūs Bažnyčiai – viskas gerai. Tuo tarpu nepatogūs faktai apie gėjus yra viešai smerktinas nusikaltimas? Beje, kai kalbama apie kunigų išnaudotus nepilnamečius, kažkodėl dažnai nutylima kita nepatogi aplinkybė – 80 procentų išnaudojimo atvejų buvo homoseksualaus pobūdžio.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
blogasblogas J.

Tai ką išdēstė Autorius yra teisinga. Daugumai mūsų tai nėra jokia naujiena. Todėl verta paklausti savęs- ar žinojimo pakartojimas tarp žinojimui pritariančių turi prasmę ir poveikį? Štai, dabar portale kaip iš gausybės rago, kas keletą valandų kraunami vis nauji ir nauji straipsniai, pareiškimai šia tema. Bet- kas iš to? Ar tai padarys bent minimalų poveikį „tiapkinams” ir jų rėmėjams? Ar teisingų mantrų kartojimas lokalioje erdvėje atkreips pilkosios minios dėmesį? Ne. Prieš „tiapkinus” veikia tik jų pačių ginklas- atviras, viešas nepakantumas. Jeigu visuomenė atvirai ir vienareikšmiškai pasiūlytų „tiapkinui” užsičiaupti ir lysti atgal į savo būdą, tuomet tas pabruktų uodegą. Uždari ” tiapkinų” smerkimo klubai yra net ne saviapgaulė. Taipilietinis neįgalumas, moralinė kapituliacija prieš putojančią liberastijos srutų kloaką. Šūdus reikia mėžti lauk,… Skaityti daugiau »

Jėzusas

Faktai visada renkami selektyviai, viskas paremta tikėjimu, abstrakcijomis ir użkeikimais. Kokie tie użkeikimai? – demokratija, teisės, laisvė, vakarai, pažanga, vertybės ir t.t. Kas yra demokratija? Kai nesuprantantys ir nenorintys suprasti nieko apie politiką sumanipuliuoti nelaisvos žiniasklaidos išrenka tokius pat avigalvius, kurie valdomi iš įšorės tais pačiais užkeikimais. Sako demokratija netobula bet geriausia valdymo forma. Apgaulė čia tame, kad tai net ne valdymo forma, o imituojamo valdymo ir statytinių dundukų legitimizavimo forma. Kokkos yra tos vakarų vertybės ir iš kur jos atsirado? Kur tas sarašas? Apie ką kalba? Laisvas žodis? Ar gali kokie mokslininkai LRT eteryje padiskutuoti kad lytiniais nukrypimai yra tiesiog psichinės ligos, ar gali istorikai padiskutuoti kad holokaustas didžiaja dalim yra išgalvotas siekiant įkurti žydų valstybę ir t.t. Ar… Skaityti daugiau »

zds

Komunistų partija irgi gali teisėtai skųstis, kad jos atžvilgiu kurstoma neapykanta, ar ji daugiau nusikaltimų padarė lyghinant su katalikų bažnyčia – nežinau

E951

genderistiniai bolševikai palaužia visuomenę 5 etapų schema: tolerancija >priėmimas(lygios teisės) >pripažinimas(mass-media skleidžia LGBT “vertybes” reikia nereikia) >dalyvavimas(visuomenės veikėjai turi privalomai dalyvaut LGBT kultūroj, jei nenori likt paraštėse) >persekiojimas (visi, turintys alternatyvią nuomonę ir pažiūras-baudžiami).kuriame etape esam mes?

ar tikrai tarp serijinių žudikų vyrauja gėjai

Tarp Nobleio premijos laureatų nemažai alkoholikų, bet ar būtinai kiekvienas alkoholikas yra kandidatas į Nobelio premiją?

80 procentų išnaudojimo atvejų buvo homoseksualaus

O kiek taro homoseksualių kunigų buvo kanibalų?

"nekurstėme nesantaikos, nesakėme, kad reikia jų n

kažkuo man primena kažkur girdėtą ar matytą „Arbeit macht frei”

|Tačiau kažkodėl niekas tokios informacijos skleid

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai pretenzijų taip pat turi ir net ir šiuose komentaruose įžeidinėjami bolševikai. o taip pat Islamo valstybė.

Politika?

Obamos ir Hillary Clinton politikos rėmėjai?

Politika??

Trumpamos ir Putlerio politikos remėjai?

Įdomu

ar tikybos pamokose dėstomos įvairios religijos ar ti krikščioniška durnystė?

Pikc

Pirmiausia siūlyčiau susitarti dėl terminijos. Žinote, nerimtai atrodo, kai homunistinę diktatūrą kritikuojantys žmonės vartoja… tos pačios kritikuojamos ideologijos terminiją (pvz. pederastus vadina „gėjais”). Čia iš esmės tas pats, kad bandyti kritikuoti, tarkim, komunistinę ideologiją, postringaujant apie „proletariatą”, „darbo liaudį”, „pažangiąją žmoniją” (t.y. komunistus) bei apie „liaudies priešus”, „reakcionierius” ir pan. Žinote, terminijos pasirinkimas dažnai suprantamas ir kaip pusės pasirinkimas. Paprastas pavyzdys: jei kas nors, kalbėdamas apie pokario rezistencija, postringautų apie „banditus miškinius” ir „liaudies gynėjus”, mažai kam kiltų abejonių dėl tos ypatos pažiūrų. Ir visiškai logiška, kad, jei žmogaus pažiūros kitokios, tai ir terminija bus kitokia, ne? Tad kuo šita situacija kitokia?

J---Pikcui

Gerb. Kolega- spaudžiu dešinę. Tamsta įvardinote mano manymu labai nepelnytai ignoruojamą aktualiją. Būtent- daiktus ir reiškinius reikia vadinti tikrais vardais. Taikstymasis su savokų išplovimu yra kolaboravimo su niekšais uvertiūra.
Tiesa, yra niša, kurioje žydruolių terminologiją visai tinka pasitelkti.
Satyroje, kolorito paryškinimui.
Lietuvių kalba tam suteikia daug galimybių. Kartais tiesio pakanka keleto raidžių nukenksminti įkyrų brukalą: pvz.
„Guy’vuliai”

Arne

Dėkui už mintis. Pavargome nuo paviršutiniškų žiniasklaidos sumodeliuojamų skandalų. Murdomės feisbukiniame liūne be atodairos, pagauta mintelė, paskiras faktelis ir pirmyn su neaiškiomis vėliavomis ir kraštutinumais. Ar nėra rimtų reikalų? Kodėl dalis jų potyliai pateikiama arba nutylima? Kur diskusijos, nuomonių įvairovė. Visuomenė bendrauja su valdžia peticijomis, laiškais…

ugne

Mokytoja turi dirbti. Patys mokiniai pasisako, kad tai geriausia mokytoja. Saugumiečiai puola, tampo, o antradieni kviecia policija. Lyg būtų didžiausia nusikaltėlė. Gėjų tautą išugdysime.

$+$

Mokytoja nesupranta prieš ką užsimojo. Vienas iš pagrindinių atrankos kriterijų į viršininkus valdiškose kontorose yra „pažangesnė orentacija”. Kuo didesnis išangės diametras ar klitorio ilgis, tuo geresnės karjeros perspektyvos.

Kita vertus, nesuprantu, kodėl per tikybos pamoką reikia kalbėti apie iškrypėlius ir dar skaidres rodyti?

Apgindami Raudytę-

apsiginsime patys.
Raudytės problema-mūsų problema.

17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top