Vygantas Malinauskas. Kai liberalizmas tampa vyraujančia ideologija

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad čia nesusipratimas. Bet kai atidžiau pažiūri pamatai, kad šiuolaikiniame pasaulyje tokių „nesusipratimų“ daugėja geometrine progresija. Atrodo paradoksas – liberalų valdomoje nepriklausomos Lietuvos sostinėje policija sulaiko moterį mosuojančia trispalve.

Bet, kaip atskleidžia Deneen knygoje „Why liberalism failed“, tai nėra joks paradoksas. Kuo labiau įsigali liberalizmas, tuo labiau jis tampa savo paties priešingybe. Užuot suteikęs daugiau laisvės, jis ją tik dar labiau suvaržo. Jei netikite, privačiai paklauskite į Lietuvą grįžtančių atostogų bičiulių, gyvenančių liberaliose Vakarų demokratijose. Sužinosite, kad kai kuriomis temomis Lietuvoje jie vis dar gali kalbėtis daug laisviau ir atviriau nei liberaliosios demokratijos keliu labiau pažengusiose šalyse.

Šiuolaikinė liberalios demokratijos valstybė anaiptol nėra valstybė, kuri leidžia laisvai reikšti savo įsitikinimus piliečiams. Liberalios demokratijos valstybė yra valstybė, kuri kontroliuoja savo piliečių kalbą ir saviraišką pasitelkdama tiek minkštąją, tiek kietąją galią.

Ir ši istorija su trispalve yra puiki iliustracija, kas vyksta su laisvėmis visuomenėje, kurioje liberalizmas tampa vyraujančia ideologija.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
stasys

Įdomu ką tie vakarai pasakyti autoriui pasiklausė jo samprotavimu .? Barbarai irgi kritikavo Romą už tai kokį gyvenimo būdą anie atnešė į Rytus . Šiuo konkrečiu atveju panašu kad autorius arčiau putino Rusijos .. ir jo supratimo apie demokratija ir piliečiu laisves . Ten irgi viskuo patenkinti piliečiai ..kaltina vakarus visomis blogybėmis, tik ar jie žino ka tai reiškia .? Manau kad apie tai mes neturėtume kalbėti …pirmiau apkuopkime savo kiemą nuo liberalizmo filosofu ir juos persekiojančiu vaiduokliu . 🙂

Štai taip.

Priėjome liepto galą. Visko pabandėme, t.y. buržuazinę-Smetoninę valdžią, sovietinę-socialistinę, o kokia dar gali būti? Gal rimtai reikia susimąstyti apie katalikišką demokratiją, pagal Dievo įstatymus.

Kažkoks

gyvenimo ribojimas ar saviribojimas turi būti.Seniau tai buvo vadinama tabu.Dabar geriau už krikščionybę dar nesugalvota.

žinot

mes, negyvenę laisvoje visuomenėje, tiesiog nežinome, kas ji yra ir kas yra LAISVĖ.
Nežinau, ar aš teisingai suprantu, LAISVĖ, tai Dievo duota privilegija žmogui kurti ir grąžinti savo kraštą, gerbti protą, tikėjimą ir sąžinę, būti teisingam ir taikiam, saugoti savo kraštą, gerbti žmogaus darbą ir turėti teisę į teisinga atlyginimą, kad nenebūtų nei vieno stokojančio ir nuskriausto, kad žmogus galėtų laisvai ir be trikdžių ginti savo teises

Prašalietis

Pseudo valstybinių darinių teritorijose gyvenantiems čiabuviams visuomet anksčiau ar vėliau yra viskas pas juos negerai. Gorbačiovinės perestroikos pabaigoje pasidarė negeras komunistinis socializmas. Visi kovojo, kovojo, pasirodo ir pokario laikais miškiniai kovojo už šiandieninį lansberginį durnių laivą, 1990 metai sėkmingai išsikovojo laisvę,demakratiją, kapitalizmą, liberalizmą ir t.t….Tik po 30 metų su vakarų pagalba susikurtas”tautinis”liberalizmas vėl pasidarė blogai. Buvęs rusiškas socializmas su komunizmu iškeliavo negrįžtamai iš šio pasaulio 1990 metais…”Kuda padatsia”. Kokios civilizuotos vakarų šalies sanitaras vėl parodys iš rusiško komunizmo išsivadavusiems ir savo”tautiniame” liberalizme pasiklydusiems čiabuviams kelią, kuriuo būtų galima vėl kaip Baltijos kelyje”tautiškai ir išdidžiai” eiti, už kurį, reikalui esant, būtų galima kaip sąjūdžio laikais ar pokario metais, kovoti, jei reiks, tai kad už jį būtų galima džiaugsmingai numirti, neaišku…

Nemeluok21:25

Pasirodo, kad sovietinis komunizmas niekur neiškeliavo, bet gudriai persidažė kita spalva su kregždutėmis. O „Gorbačiovinė perestroika” buvo ant tiek supuvusi, kad pati byrėjo.

stasys

žinot 2020-01-5 21:05 > to reikia siekti , bet kaip ir visos svajonės realiu gyvenimu savaip spalvinamos .Atsipalaiduokite .. sukaustytoje visuomenėje veši tik ribota demokratija . Ir tai teisinga , visuomenė gali ‘suvirškinti’ tiek laisvės kiek pasiruošusi jos savo renkamai valdžiai skirti . :)) Yra žmonės kaip Prašalietis , jų demokratija baigiasi su vakar diena ..todėl ateitį jie mato tik per praeities prizmes .

Prašalietis

Nemeluok21:25 Persidažę ir kregždutes atlapuose prisisegę Brazauskiniai komunistai, lansberginiai užsislapstinę 75 metams KGB-istai nieko bendro neturi su sovietiniu(ne gorbačioviniu)”komunizmu”. Jei būtų išlikęs sovietinis „komunizmas”, eiliniai žmonės dirbtų kaip ir dirbo neskubėdami 8 val.,po 25 metų darbo stažo moterys 55 metų vyrai 60 metų eitų į pensiją, eiliniai žmonės, priklausomai nuo to kur dirba, lauktų ir sulauktų ne vėliau kaip po 10metų valdiškų butų,paskyrų lengvoms mašinoms, būtų visiems prieinamas ir nemokamas gydymas ir mokslas, eilinio žmogelio minimali alga būtų ne daugiau kaip 5-6 kartus mažesnė nei didelės gamyklos direktoriaus, eilinių žmonių rūpestis būtų gauti atostogas rugpjūčio mėn.,kai yra geriausias oras Palangoje, žmonės valgytų ekologinį ir sveiką pagal GOST-us pagamintus maisto produktus, valgytų vidutiniškai 3 kartus daugiau mėsos nei valgo šiandien, turėdami… Skaityti daugiau »

Achhh

kaip gaila tau, Prašalieti anų sovietinių laikų, tad dabar nebenori nei matyti, nei girdėti apie žuvusius mūsų tautos kankinius – didvyrius, kuriuos kremlinai ir jų parankiniai, visaip juodina. Kaip mūsų tautos šviesuolius išvadinę „kulaki” ir „išbuožindami” ištrėmė į Sibirą ar prie Laptevų jūros. Kiek ten nukankino niekuo nekaltų žmonių vien tik už tai, kad jie buvo tautos pažiba, intelektualai. O kartu tremiami buvo ir jų vaikai, kūdikiai. Už ką sušaudyti buvo vyskupas Borusevičius, nukankintas pal. Teofilius Matulionis, Elena Spirgevičiūtė, ištremta s.Nijolė Sadūnaitė ir t.t. ir t.t. Tai toks buvo tamstos giriamas sovietinis gėris.

ah1

kol nebus sugrįžta prie vienio AUM/laiko suformuoto pusiasvyros dėsnio harmoningumui pasiekti tol supsimės ant kraštutinumų sūpynių

Prašalietis

Achhh 2020-01-5 23:01.. Prašaliečiui jokių laikų negaila. Komentarėlyje yra parašinėta Nemeluok-ui 21:25 tik kaip iš tiesų gyveno eiliniai žmonės jo paminėtame „sovietiniame komunizme”, o ne apie pokario kovas ir sovietinius „gėrius”. Na o kokios buvo pokario kovos su „kulaki, šviesuoliais ir t.t.” šauniai savo moksliniame darbe parašė panelė Grybauskaitė, už kurį ne tik tarybiniais laikais ji gavo komunistinių mokslų mokslinį laipsnį, bet ir laisvoje Lietuvoje nusipelnė lietuviškų socialinių mokslų daktarės vardą.Beje, iš šiandieninio „tautinio rojaus” 1 milijonas tautiečių „nuo gero ir sotaus gyvenimo”tik per 20 metų patys save išsitrėmė…, o likusieji pirmauja pasaulyje ar Europoje pagal savižudybes, pagal skurde gyvenančių žmonių skaičių, pagal susirgimus tuberkulioze ir sifiliu, pagal išgeriamo alkoholio kiekį ir t.t.

štaziui

… jukš, gėbistini parše.

praxadimcui

vanm analogično, tovarišč krasnoarmeec.

created equal

Abortion: A Doctrine of Demons The film media elites don’t want you to see Columbus, OH – January 7, 2020 – After months of battle, Created Equal Films has overcome attempts by Hollywood media elites to ban the film Abortion: A Doctrine of Demons. https://www.youtube.com/watch?v=KI-BfncsYSw&feature=youtu.be Today, Created Equal Films re-released this short documentary exposing the troubling link between Satanism and abortion. The film uses several video clips from different sources including movies and news broadcasts. Attorneys for one large movie maker objected to the use of a clip from one of their movies writing; we „do not wish to be publicly associated with your views on the topic of your film – or indeed any views on either side of… Skaityti daugiau »

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top