Vygantas Malinauskas. Kodėl Lietuvai taip nesiseka suvaldyti pandemijos? Palyginimas su kaimynais ir … Indija

Mūsų mielos Vyriausybės pastangomis nuo rugsėjo 13 d. Lietuva taps dar labiau segreguota valstybe.

Be abejo, visa tai dėl kilnaus tikslo – tam, kad būtų suvaldyta niekaip nepasiduodanti valdymui koronos pandemija.

Pagalvojau, kad ta proga būtų įdomu užmesti akį, kaip pastaruoju metu su pandemija sekasi dorotis Lietuvos kaimynėms.

Palyginimui paėmiau du skaičius – dviem skiepais paskiepytą populiacijos procentą ir mirčių nuo Covid-19 skaičių, tenkantį 1 mln. gyventojų per paskutines 7 dienas.

Žinoma, paklausite: prie ko čia Indija? Indiją į palyginimą įtraukiau įdomumo dėlei. Prisimenate, pavasarį televizija transliavo šiurpius vaizdus iš Indijos, kurioje masiškai sirgo ir mirė žmonės. Tad tiesiog buvo įdomu, kaip jiems sekasi dabar (nes televizija pastaruoju metu apie juos nieko lyg ir nepasakojo).

Nežinau, kaip jums, bet vien tik pažiūrėjus į palyginimo skaičius susidaro įspūdis, kad Lietuvoje kažkas ne taip. Valdantieji aiškina, kad jei atsisakysime galimybių paso, nepaskiepysime dar daugiau studentų, jaunesnio amžiaus darbingų žmonių ir šiaip jei dar labiau nesegreguosime visuomenės (juk, kaip aiškino kai kurie garbus teisininkai ir žmogaus teisių gynėjai – grasinti visokiais atleidimais iš darbo, ekonominėmis sankcijomis ir pan. nėra jokia prievarta), per kelias dienas Lietuvoje papildomai mirs šimtas kitas žmonių.

Tačiau, kažkokiu slėpiningu būdu pas kaimynus, kurie pasiskiepiję panašiai arba mažiau (pasiskiepijusiu skaičiumi lietuvius lenkia tik švedai), situacija yra geresnė. O ir tokios segregacijos, kokią turime čia, Lietuvoje, dauguma jų neturi.

Kodėl kaimynams sekasi geriau, palieku paaiškinti nuo Vyriausybės nepriklausomiems ekspertams.

Beje, dėl bendro išsilavinimo – jei skaičiuotume visas mirtis, tenkančias nuo pandemijos pradžios, Lietuva tarp pasaulio valstybių užima 32 vietą, Švedija – 40, Latvija – 43, Estija – 68, Indija … 117.

Duomenys paimti iš „Worldometer“ ir Bing paieškos pateikiamos statistikos 2021 09 09.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top