Konservatorių prezidiumas uždraudė savo nariams „iškraipyti“ galiojantį Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą. Vietoj to, jie ragina Vyriausybę „užtikrinti sklandų įstatymo įgyvendinimą“ ir skirti daugiau pinigų dabartinei sistemai.
Jiems pritaria „progresyvi“ „žmogaus teisių“ NVO koalicija. Šios koalicijos manymu, sistemoje nieko keisti nereikia (net poįstatyminių teisės aktų). Anot jų, reikia tik dabartinei sistemai skirti dar daugiau pinigų…
Tačiau, testas nustatyti ar problema yra su įstatymu, ar su poįstatyminiais teisės aktais, ar tik pareigūnų kompetencija yra labai paprastas. Tereikia tik pažiūrėti ar ministro įsakymai, kurie leido atiminėti vaikus iš šeimų nesant tam būtinybės, prieštaravo galiojančiam įstatymui ir, ar pareigūnai priėmę sprendimus atimti vaikus, pasitelkiant brutalias priemones, viršijo įstatyme ir poįstatyminiuose teisės aktuose jiems nustatytas kompetencijas.
Iki šiol nė vienas pareigūnas, priėmęs drakoniškus sprendimus atimti vaikus iš šeimų nesant tam būtinybės, ko pasekmėje buvo traumuoti vaikai ir jų šeimos, nėra pripažintas viršijęs įgaliojimus.
Izmailovas gavo įspėjimą ne todėl, kad viršijo įgaliojimus, o todėl, kad elgėsi „neetiškai“.
Taip yra todėl, kad jis (ir visi kiti vaikų atiminėtojai) veikė tose ribose, kuriose jam leidžia veikti įstatymas ir ministro įsakymai.
O ir dabartiniai ministro įsakymai, leidžiantys atimti vaikus iš šeimos, kai galima problemas spręsti kitais būdais, nėra pripažinti prieštaraujančiais įstatymui.
Išvada paprasta – galiojantis įstatymas nesaugo pamatinių žmogaus teisių nuo neproporcingų ir neteisingų vykdomosios valdžios ir pareigūnų sprendimų. Todėl toks įstatymas nėra suderinamas nei su teisinės valstybės principais, nei su pamatiniais žmogaus teisių reikalavimais.
Bet būtent tokį įstatymą gina Gabrielius ir progresyvios „žmogaus teisių“ NVO …