Sąjūdžio laikais teko girdėti tokį pastebėjimą – sovietiniai žmonės netiki tuo, ką sovietiniai laikraščiai rašo apie juos pačius, bet tiki viskuo, ką tie patys laikraščiai rašo apie užsienyje gyvenančius žmones. Regis, nuo tų laikų mažai kas pasikeitė.
Jei pastaruoju metu skaitei lietuvišką ir užsienio liberalią meinstriminę žiniasklaidą, galėjai susidaryti įspūdį, kad britai, balsuodami dėl iš stojimo iš ES, nesuprato, ką daro, kad tie, kurie balsavo už išstojimą, buvo apgauti demagogų politikų, kad beveik niekas JK iš tiesų nenori brexito, kad verslas bėga iš JK, kad Boris Johnson yra nevykėlis politikierius, pajėgus tik rengti politinius cirkus ir t.t. (beje, labai panašus naratyvas sovietinėje spaudoje buvo apie Lietuvos nepriklausomybės pastangas).
Bet, praėjus keliems metams po referendumo, nepaisant nuolatinės liberalaus etablishmento agitacijos prieš brexitą, ES atviro opozicijos brexitui palaikymo bei bandymų visaip apkartinti JK išstojimą, Boris Johnson vadovaujami konservatoriai laimi triuškinančią pergalę, kurios Britanija nematė nuo Margaret Thatcher laikų. Už premjerą, kuris žadą įvykdyti brexitą, balsuoja net tie, kurie nuo neatmenamų laikų balsavo už leiboristus.
Kaip į tai reaguoja Britanijos ekonomika (t. y. tie, kurie geriausiai orientuojasi, kas vyksta)? Paskelbus rinkimų rezultatus svaras ir akcijos Londono biržoje šauna į viršų. Bendra akcijų vertė Londono biržoje išauga 33 milijardais svarų (žr. ČIA).
Žodžiu, moralas: jei skaitai (žiūri) tik liberalią meinstriminę žiniasklaidą, greičiausiai nesupranti, kas vyksta pasaulyje.
P. S. Jei šiandien įsijungsi DW news, pagrindinė naujiena iš JK – prieš Borisą Johnsoną vyksta protestai. Protestuotojų rūpestis, anot šios televizijos, aiškus – reikia oponuoti Boriso Johnsono rasizmui, seksizmui, homofobijai…