Vygantas Malinauskas. Teismų vengimas vykdyti teisingumą – rimta nacionalinio saugumo problema

Viena didžiausių Lietuvos socialinių problemų – teisingumo trūkumas. Ne formalaus teisingumo, ne „ekspertinio teisingumo“, bet teisingumo, kai asmuo, padaręs nusižengimą ar nusikaltimą, gauna tai, ko jis nusipelnęs: ne daugiau, bet ir ne mažiau.

Ir šis teisingumo valstybėje trūkumas, atsiradęs dėl teismų vengimo vykdyti teisingumą, yra rimta nacionalinio saugumo problema.

Didesnė bei realesnė už daugelį pavojų nacionaliniam saugumui, kuriuos savo ataskaitose įvardija Saugumo departamentas. Nes, kai piliečiai nustoja tikėti, kad valstybė stovi teisingumo pusėje, valstybė tampa silpna ir pažeidžiama.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
deja,

seniai nebetikiu teisingumu Lietuvoje. Si valstybe stovi ant supuvusiu pamatu.

hau

Būtini žingsniai: pirmiausia – liustracija, tada teismų pertvarka.

AAA

Na, o kam tai naudinga? Tai ir būtų atsakymas, kas iš pasitenkinimo trina rankomis. Turiu minty kitas valstybes.

ah1

pav.cit”Vygantas „Teismų vengimas vykdyti teisingumą – rimta nacionalinio saugumo problema” – tai teismų darbo padarinys, o kokia priežastis ir kokie teismų tikslai vengiant vykdyti teisingumą?: a) teismai vengdami vykdyti teisingumą tikslingai siekia kelti nepasitenkinimą Lietuvos valstybe ir dirba išorės nedraugams?,b)teismai vengdami vykdyti teisingumą vykdo politikų ir kt.fizinių asmenų užsakymus susidoroti baudžiamuoju keliu?,c) teismai vengia vykdyti teisingumą už kyšius? …

stasys

ponas Vygandai aš Jus truputi pataisyčiau . Parodytas gailestingumas irgi yra to teisingumo sudėtinė dalis , klausimas ar Jis vietoje taikomas ir laiku ?

Ehrmantraut

sunkus variantas, pavyzdys lenkai – bando ardyt savo teismų klaną tai kokia isterija, grasinimai iš eurokomunistų, tad iš mūsiškių tautos „atstovų” net menkiausių veiksmų neverta tikėtis. palyginkit – lenkai su savo nuomone ir mūsų valdžiagyviai, sulindę briuselynei į užpakalį iki kulnų.

senai

reikėjo atlikti desovietizacija, juk teismuose vien sovietikai, sėdi nuo nepriklausomybės atkurimo kaip ir seime.Tai jie griauna valstybe,per juos bėga darbingi jauni žmonės.

Nueinantis

Teisinė sistema, suaugusi su valdžios institucijomis – tapo Lietuvos vėžiu. Net sunku įsivaizduoti, kas galėtų nutikti, kad tą vėžį išgalabyti.

T0mas J.

Kaip ir kitos šalys – Lietuva turi ir niekšų, ir puikių teisingų žmonių. Nesistebiu pamatęs niekšą, dėl pinigų darantį bet kokius nusikaltimus. Stebėtina yra tik tai, KAIP į svarbius valstybės postus patenka niekšai? Kaip patenka žmonės į įvairių teisėsaugos įstaigų vadovų postus? Pasigilinę į įstatymus randame, kad VISŲ teisėsaugos įstaigų vadovus ir pavaduotojus parenka valstybės Prezidentas. Tik pastaruoju laiku pakeitus įstatymą išimtimi tapo Policijos vadovo postas – kandidatūrą parenka Premjeras. – – Kai Seimas 2010.01.21 konstatavo, kad Algimantas Valantinas nesugeba tinkamai organizuoti jo vadovaujamų institucijų darbo ir netinkamai vykdo generalinio prokuroro pareigas – jis atsistatydino, bet tik po dviejų savičių. Ko laukė DVI SAVAITES Prezidentė, žinodama kad Generalinis Prokuroras netinkamai vykdo pareigas?! – – Kodėl pagrindinį pedofilijos bylos marinuotoją, kai… Skaityti daugiau »

???

Kaži ko tie lietuviai bėga iš Lietuvos?

Didžioooooji Paslaptis

„-Tiaisinė valstybė yra toke kurioje vyrauje Įstatymo viršianybė!” Taip 30 metų trimituoja režimo propaganda. Buratinai klauso ir pagarbiai linksi makaulėmis. Ir nuolankiai paklūsta. Buratinų medinėse galvelėse net negimsta mintis, pusgalviai neįtaria, jog proagandos nuolat kartojama Dogma tėra pigus, bet įžūlus falsifikatas. Tiesiog melas. „-O taj kajp, a tada kas?” . Civilizuotų šalių Teisės vadovėlių pirmame puslapyje rašomas kitoks, t.y Tikras Teisinės valstybės apibrėžimas: „Teisinė Valstybė yra tokia, kurioje vyrauja Teisingumo viršenybė”. Skirtumą suvokiate? Įstatymus gali kurti valdžioje sėdintys idiotai, vagys, banditai, įstatymo viršenybe mojuoja visi totalitariniai režimai ir chuntos. Įstatymai Teisingumo nesukuria ir tik Teisingumas gali kurti teisingus įstatymus. Mūsų Švč. KKK tititiucijoje tikrojo Teisinės Valstybės principo nėra net užuominų. Todėl ta tititiucija yra bevertė makulatūra. Ji neveikė, neveikia ir… Skaityti daugiau »

stasys

Panašu ir čia karaliauja teisingas žodis . Tomas J net savo sena komentarą iprūdino kaip nauja .. senos senmergės viską perką Tiesose už gera kaina , bel tik būtu ką patampius už lūpos .

Bijunelis

Ko negali mazi pinigai ,gali dideli pinigai.Kuo daugiau turi euru-tuodaugiau turi teisiu ir tiesos.Ir nereikia tuo stebetis-gyvename kapitalizme,rinkos salygomis (turgaus),o ten vieni prekiauja bulvemis o kiti teisingumu, postais , vaikais,seksu,narkotikais…ir net kvailumu.Pirk ko tik nori,bet turek pinigu.

Petras

Iustitia est fundamentum regnorum.Teisingumas yra karalysčių ( valstybių ) pamatas. Lietuvos Konstitucija Prezidentui suteikė pagrindines galias tam valstybės pamatui tvirtinti: skirti ir atleisti teisėjus, gen. prokurorą , Valstybės saugumo departamento direktorių, specialiųjų tarnybų vadovus, teikti įstatymų projektus, kad ir dėl tų seniai aptarinėjamų visuomenės atstovų- tarėjų dalyvavimo teismuose.Kodėl niekas nepagerėjo teismų darbe, valstybėje teisingumo srityje. Be abejo, tai didžiulis senosios sistemos pasipriešinimas, bet ir nebuvo dedama pastangų iš buvusių pirmųjų valstybės asmenų.Prezidentas G. Nausėda gavo didelį piliečių palaikymą.Norime tikėtis, kad Jis supranta, kad čia pagrindinis Jo veiklos baras. Dieve, Jam padėk.

Nukentėjęs

Mano, pradedančio pavėžėjo, automobilį užspendė dviem konkuruojančios įmonės automobiliais. Iš vieno išlipęs trečiasis, girtas tos įmonės vadovas pripurškė man dujų tiesiai į akis, apakusiam sudavė kelis smūgius į veidą, įspėjo, kad nutraukčiau verslą. Tyrėjai rinko medžiagą tik apie vieną užpuoliką, apkaltino jį tik smūgių sudavimu, ir tuoj pat atidavė pagal laidavimą, kitų užpuolikų net neapklausę. Ir dar trys teismai nerado tų dviejų kaltės, o mušeiką galop rado blaiviu ir pilnai prisipažinusiu ir nubaudė simboline bausme, net ieškinio priteisė tiek, kiek kaltininkas savo veiksmus įvertino. Tai yra, nubaudė ne visus, ir ne už tą nusikalstamą veiką, ir tik simboliškai. Liko tik spėjimas, kad visa tai kaltininkams turėjo kažkiek kainuoti. Ne veltui juk betarpiškai prieš posėdį teisėjos kabinete pabuvojo jų advokatė. Supratau,… Skaityti daugiau »

15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top