Vyriausioji tarnybinės etikos komisija: Rekomenduojame daugiau taip nedaryti

Kaip praneša BNS, „Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nutraukė tyrimą dėl Lietuvos banko valdybos pirmininko Vito Vasiliausko. Tačiau komisija patarė bankininkui priimant sprendimus elgtis taip, kad visuomenei net nekiltų abejonių.“

Tokį sprendimą priėmusi komisija savo pranešime spaudai teigia: pagrįstų duomenų, įrodančių tiesioginį ir akivaizdų V.Vasiliausko asmeninį suinteresuotumą advokatų kontoros „Raidla, Lejins&Norcous“ veikla, nėra, konkrečių įrodymų, kad V.Vasiliauskas buvo nurodęs bankrutavusiam Ūkio bankui pirkti teisines paslaugas iš jo paties buvusios darbovietės – advokatų kontoros „Lawin“, tyrimo metu negauta. Ar tai reiškia, kad jų ir nėra, ar tik tai, kad tie, kas turėjo, jų komisijai tiesiog nepateikė, iš pranešimo lieka neaišku.

Tiesos.lt primena: Vitas Vasiliauskas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas, vasario 19-ąją komentuodamas laikinojo „Ūkio banko“ bankroto administratoriaus paskyrimo etiškumo klausimą, savo pasirinkimą motyvavo be užuolankų: „Etika ir moralė – ne šio pasaulio dimensijos“.

Taip apsinuoginus, matyt, tapo išties nejauku, jei po kelių dienų Vitas Vasiliauskas pats kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), kad ši išsiaiškintų, ar kartais jis nepažeidė tarnybinės etikos. Kaip piliečiai numatė, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pasielgė išties etiškai – nesiėmė vertinti Vito Vasiliausko veiksmų ir poelgių „šiame pasaulyje“ tuo matu, kuriuo, jo manymu, šio pasaulio įvykiai nematuotini, ir jo elgesyje neatrado to, ko nėra, – etikos ir moralės.

Daugiau šia tema skaitykite kitose Tiesos.lt publikacijose:

Tomas Dapkus. Vasiliausko interesai ar elegantiškoji korupcija?

LB pirmininkas V. Vasiliauskas rūpinasi savo darbdavių įdarbinimu?

Tomas Dapkus. Milijonų verti ryšiai tarp centrinio banko vadovo ir įtakingiausios advokatų kontoros

Paulius Stonis. Etika ir moralė – ne šio pasaulio dimensijos. Atsakomybė – taip pat

Vytautas Rubavičius. Ūkio bankas: kas už spalvingos dūmų uždangos?

Andrius Švarplys. Ūkio banko afera

Kastytis Braziulis. Apie viską pagalvota, tik ne apie žmones

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top