Vytaras Radzevičius: Gal Strasbūre išteisins ir gestapą?

15min.lt

Strasbūre Europos Žmogaus Teisių Teismas paskelbė, kad Lietuva su sovietų okupacija kovojusių partizanų naikinimą nepagrįstai prilygino genocidui.

Teismo Didžioji kolegija 9 balsais prieš 8 nutarė, kad buvęs sovietų saugumo karininkas Vytautas Vasiliauskas Lietuvoje nuteistas remiantis „teisinėmis nuostatomis, kurios negaliojo 1953 metais“ nei vidaus, nei tarptautinėje teisėje, pažeidžiant Europos žmogaus teisių konvenciją.

Kitaip tariant – stribas nekaltas. Aplinka kalta.

Byloje „Vasiliauskas prieš Lietuvą“ Strasbūro teismui pritrūko „istorinių ir faktinių duomenų, kaip Lietuvos partizanai atstovavo lietuvių tautą“.

Manau, kad Strasbūro teismas atgaline data Lietuvoje įteisino sovietų valdžią.

Lietuvos respublikos prezidentūros tinklalapiui po šio sprendimo nedelsiant reiktų išimti iš istorijos ketvirtąjį prezidentą Joną Žemaitį. Kodėl jis įstojo į partizanus ir kovojo iki 1953 m. pavasario, kol buvo areštuotas, kankintas, o po metų – sušaudytas? Nėra istorinių ir faktinių duomenų? Taip pat dabar nebeaišku, kam ir kodėl jis atstovavo.

Ir nors Jonas Žemaitis 2009 m. kovo 11 d. Seimo deklaracija pripažintas Lietuvos valstybės vadovu, faktiškai vykdžiusiu Lietuvos respublikos prezidento pareigas sovietų okupacijos metais – tai taip pat nieko neįrodo. Anot Strasbūro teismo, žinoma neįrodo.

Kitas žingsnis turėtų būti gestapo reabilitacija už represinius veiksmus per Antrąjį pasaulinį karą Prancūzijoje, nes Pasipriešinimas veikė prieš okupacinę vokiečių valdžią ir Viši vyriausybę. Nemanau, kad yra pakankamai istorinių ir faktinių įrodymų, kad Pasipriešinimas atstovavo prancūzų tautai. Juk Viši vyriausybė egzistavo, o dabartinės teisinės normos to meto Prancūzijoje negaliojo.

Istorinių ir faktinių įrodymų pritrūktų ir Lenkijos pasipriešinimui. Pagal Strasbūro logiką, kas gali įrodyt, kad Varšuvos sukilimas 1944 metais buvo teisėtas? Ar yra pakankamai istorinių ir faktinių įrodymų, kad sukilėliai atstovavo Varšuvos gyventojų interesams?

Ką mums sako toks Strasbūro teismo sprendimas? Mes esame ne tik dviejų greičių, bet ir dviejų standartų Europoje. Vieni nusikaltimai žmonijai yra mažesni už kitus. Europoje dar yra daug nesąmoningai manančių, kad bolševikai buvo mažesnis blogis nei fašistai, o buvę pavergtieji pučia per didelius burbulus.

Sovietų Sąjungos ideologams net ir per Šaltąjį karą pavyko įskiepyti mintį, kad Raudonoji armija yra išvaduotoja ir sąjungininkas, o sovietų nusikaltimai tėra nekaltos išdaigos lyginant su naciais. Pasaulis vis dar mažai žino apie sovietų nusikaltimus ir netiki, kad jie buvo padaryti. Kaip netikėjo ir Putino norais puldinėti kaimynus. Pasauliui su rožiniais akiniais vis norisi tikėti geruoju Kremliumi.

Vienas poetas – Johannas Wolfgangas von Goethe, 1770-1771 metais Strasbūre studijavo teisę, anatomiją ir chemiją. Kitas poetas – Bronius Krivickas niekada Strasbūre nebuvo. 1947-48 metais jis Goethe „Faustą“ ir šūsnį jo eilėraščių išvertė miške. Ne grybus ir uogas rinkdamas, o partizanaudamas. Būtų ir daugiau išvertęs bei sukūręs, bet buvo nužudytas. Jo plunksnai priklauso ir ši eilutė: mūsų liko gal iš šimto vienas.

Bet tam įrodyti, anot Strasbūro teismo, trūksta istorinių ir faktinių duomenų.

Vėl – vienų vieni?

15min.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Taigi

Strasbūre Europos Žmogaus Teisių Teisme sėdi Lietuvos atstovas ar atstovė tai ar negalėjo tas atstovas (-ė) negalėjo ar nenorėjo paaiškinti tam strausburo teismui apie pokario laiką Lietuvoje. Dabar klausimas: -Ar dar tam strausburo teisme sėdi tas atstovas (-ė), ar padavė kažkokį protestą. Kada Lietuvos kiekvienas klerkas pradės dirbti taip kaip turi dirbti žmogaus teisių labui?

O - pa

Genocidu laikoma tada, kai įrodoma, kad žudoma buvo etniniu ar religiniu pagrindu. Kaip žinome, pokario metais buvo žudomi ir tremiami visi, kurie buvo prieš sovietų ideologiją ar įtariami tuo, nepriklausomai nuo jų tautybės ar religijos. Taip, kad partizanų žudymą, galima priskirti tik prie karo nusikaltimų. Suprantu, jei būtų tada sukilusi visa tauta ir visomis priemonėmis būtų kovoją prieš rusų okupaciją, tada galima būtų reikalauti, kad nusikaltimai prieš mūsų tautą būtų pripažinti etniniu pagrindu ir įvardyti genocidu. Gal būkime sąžiningi ir pripažinkime, kad tada, prieš komunistinę valdžia, palyginus su visa tauta, kovojo tik vienetai, o daugelis elgėsi pasyviai, taip kaip ir galima sakyti , kad tam pritarė – jei nepasakius dar daugiau. Nesuprantu, bet kažkodėl visi didvyriais sugalvojo tapti dabar, nors… Skaityti daugiau »

aciu

Asaros byra, vel Vienui Vieni. Bet tauta gyva ir stipri jei surinko sitiek parasu, tai didziulis irodymas.

ruta

Persasi mintis , kad zydai nori tureti nuskriaustuju monopolija , o musu Tauta tam netinka ir rusu irgi .Dvejopi standartai ne tik Rusijoje , pasirodo ,kad ir Europa i ja panaseja , o kur dar Europos noras ,lytinio sutrikimo subjektus skaityti inovacijos ir sviesaus rytojaus butina dalimi .

Msfgh

Jeigu Lietuvos valdžia turėtų kiaušusj jeigu turėtų savigarbos ir jaustų nors mažiausią atsakomybę prieš tautą, tuomet būtų reagavusi griežtai. Primiausia turėjo nefribotam laikui atšaukti savo piliečius dalyvaujančius to debiliško „teismo” veikloje. Tą pačią dieną. Pranešti, kad kol byla nebus persvarstyta iš naujo, Lietuva nevykdys jokių strabūrinių nutarčių. Kad santykiai būtų atnaujinti, strasbūriniai debilai privalės perskaityti visą sukauptą istorinę meďžiagą apie stribų ir nkvd žiaurumus. Bet mūsų valdžios apsišikėliai gavę mazgote per snukius tik saldžiai apsilaižė ir toliau šypsosi. Kaą reikėjo dar daryti? Ogi stojant į reikėjo pasiruošti. Nevien es užgaidas pildyti. Vietoj į orą paleistų milijonų veksams, šmeksams ir pirdininkavimo es pompastikai už tuos šimtus milijonų buvo galima: Pastatyti keletą dokumentinių pilnametražinių filmų apie sovietinės okupacijos nusikaltimus lietuvių tautai, Nupirkti… Skaityti daugiau »

Stasys

O kas Strasbūre „dirba” nuo Lietuvos ?

Stasiui

konstitucinių dvasių išmanytojas Kūris jaunesnysis – dar viena nepamainomos dinastijos atžala

red

pokario metais didesnė dalis lietuvių palaikė Tarybų valdžią, netgi pats Landsberg įstojo į komjaunimą )) taip kad ramiau, ponios ir ponai ))

taigiui

Kūris matai paaiškins…

stasys

Strazburo žmogaus teisių teismo sprendimas rodo kiek mažai rytų Europos šalys pasistūmėjo, per ta ketvirti amžiaus, lnk to kad visa Europa imtu vertinti sovietine praeiti remdamasi faktais bei išlikusiais nukentėjusių liudytojais ir čia kaip žinia laikas ne Lietuvos tiesai groja.. Priešingai nei mes holokausto atmintis Europoje priimama ir puoselėjama labai atidžiai, o juk tai aktyvaus Vizentalio ir jam panašiu centru darbo vaisius, manau panašiai ir sovietiniu represijų atmintis turėtu įsiamžinti tada neteks nusivilti Europa tik dėl to kad ji pasirodo ne tokia jau atvira ir geranoriška Lietuvos praeičiai. Tame plane pritariu autoriui ..Norint teisingos istorinės tiesos , būtina daryti tokius žingsnius kurie verstu Europa pervertinti senas istorines klišes suformuotas dar nuo sovietiniu laikų .Ir tai pilnai įmanoma, jei dar kas… Skaityti daugiau »

gestapas vs KGB

KGB stipresnė – nes ten daug žydukų dirbo.

Tam Msfgh

Svarbu turėti fantaziją ir vulgarumo. Ar ne taip ponia Msfgh? Pagavai lietuvaičių silpnąją vietą – jiems tai patinka, ir nesvarbu ar tai realu, ar ne. Todėl taip ir gyvensite fantazijose tol, kol aplamai išnyksite.
Tad, kaip tu besivadintum ir kaip beknistum protą, vis tiek išliksi paprasčiausias šūdo malėjas. Man tik gaila, kad dar atsiranda tau plojančių.

nu jo...

savam kieme neapsivalę – nepadarę liustracijos, prileidę didžiausius nusikaltėlius: komunistus ir kgbistus prie valdžios – nenorėkite, kad kiti kitaip elgtųsi..

Pageidavimų koncertas tam kuris 18:46

Tik dar glaudesnėmis gretomis susitelkę apie mylimą Prezidentę bei išmintigąją Valdžios partiją, tik besąlygiškai ir aktyviai statydami neišardoma draugyste amžiams sulydytą šlovingąją Sąjungą, lietuvių tauta koja kojon žengs į dar šviesesnį rytojų! Tegyvuoja neklįstantis darbo liaudies ir tautų gynėjas, Strasbūro Teismas! Šlovė tiems mūsų tautos dukroms ir sūnums kuriems teko didžiulė garbė atstovauti Lietuvą šioje Aukščiausio Teisingumo institucijoje! Didžiojo Markso ir šlovingojo Lenino mokymo įkvėpti, tarybiniais metais užgrūdinti lietuviško teisingumo kadrai kaip lygūs su lygiais diena iš dienos triūsia su euromarksistų internacionalo draugais įkvėptais drg. Merkel ir drg. Barozo bei drg. Junkero. Ne už kalnų ta diena, kada neliks kol kas dar simboliškai Europos tautas dalinančių nacionalistino tvaiko atgyvenų – valstybių. Tuomet mes suskambėsime skambiausia Sąjungos styga. Kaip gerai, kad… Skaityti daugiau »

Tam 19:53

Šaunuolis Juozapai, tu kaip visada savo stiliuje. Net juokinga, kaip nesunku tave išprovokuoti.

/)/) 20:11 lengvumui

pagaliau pasijutai laimingu: )

to to" Pageidavimų koncertas tam kuris .."

labai geras Jūsų komentaras -Lituva skambiausioji ES styga..beveik skambiausioji,kai galutinai susiintegruos,kai neliks nacionalistų,šnekančių lietuviškai,kai Kristų išstums Alachas, kai išretės heteroseksualu gretos bus zehr gerai

17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top