Vytas Petruškevičius. Absoliutus „balaganas“

Taip Sūduvoje vadindavo betvarkę. Betvarkė – kieme, įstaigoje, namuose. Deja po dvidešimt penkių metų, minint Medininkų žudynių sukaktį, balaganu galima pavadinti daugelį Lietuvos valstybinių institucijų.

Labiausiai šis pavadinimas tinka teisėtvarkos – teisės institucijoms, vyriausybės aparatui. Pavyzdžiui, bet kuri ministerija samdo būrį konsultantų, kad atsakytų į sudėtingesnį klausimą. Išmokamos, o daugeliu atvejų – išplaunamos didžiulės lėšos. Sveikai mąstantis ministras, kreipęsis į konsultantus, o ypač save gerbiantis, turėtų iš karto atsistatydinti, nes tai prisipažinimas, jog nesusitvarkai su tau pavestu darbu, neturi komandos ir specialistų.

Tuo tarpu valdininkų armija didėja, žmonių skaičius Lietuvoje mažėja. Valdininkų teisės vis didesnės, atlyginimai taip pat kyla. Gal juos reikėtų pervadinti TARNAUTOJAIS ir tik taip vadinti, o pareigybiniuose nuostatuose griežtai įrašyti, kas tai yra aptarnavimo paslauga ir už aptarnavimo kokybę diferencijuoti atlygį.

Daug ką būtų galima pertvarkyti ir priversti dirbi efektyviau, bet, deja, nėra politinės valios, administravimo gebėjimų aukščiausiuose valdžios struktūrose. Rimto postūmio reikalavimo – pačioje visuomenėje. Tokioje terpėje – „balagane“ – daug paprasčiau spręsti savo – partinius, verslo, klano, šeimyninius – reikalus, daryti finansinius nusikaltimus, kurpti intrigas prieš oponentus, slėpti rimtų nusikaltimų galus, įrodymus.

Štai tokioje Lietuvoje mes gyvename. Tai kol kas vis dar pakenčiame, bet ar dar ilgai iš mūsų juoksis vis didėjanti valdininkų armija?

O kad iš tautos juokiasi – faktų labai daug.

Pažiūrėkim į vieną faktą, kurį žino ne tik Lietuva.

Medininkų žudynėms – dvidešimt penkeri metai. Kas padaryta?

Žudynių tyrimas taip sujauktas, kad net žodis „balaganas“ čia per švelnus. Per dvidešimt penkerius metus teisėtvarkoje neatsirado nei žmogaus, nei institucijos, kuri norėtų ar galėtų šį tyrimą nors kiek priartinti prie tiesos.

Atsirado daug norinčių – ir tai darančių – šį tyrimą nuvesti klaidingu keliu ir kol kas tai pavyksta, nors ir didelėmis bei nemokšiškomis pastangomis. Sakyčiau, labai primityviai ir šiurkščiai.

Jei tyrimo dokumentuose minimi kokie nors rimti įrodymai, jie jau dingę, o tie, kurie už tai atsakingi, nepatraukti jokion atsakomybėn, priešingai – apdovanoti.

Kaip tai pavadinti? Nusikaltimas žmoniškumui, karo nusikaltimas? Ką į tai galėtų atsakyti politikai – valdžios vyrai, kurie ir šiame dvidešimt penkerių metų Medininkų žudynių minėjime nustūmė į antrą planą žuvusiųjų artimuosius, kad tik galėtų prieš rinkimus būti labiau matomi.

Nė vienas iš jų nepajudino piršto, kad būtų pajudėta tiesos link, gal kiek kai kuris ir papostringavo, kad atkreiptų į save dėmesį, bet tuo jo pastangos ir baigėsi.

Sutrukdyti, kad ir menkam, gal visai nereikšmingam, žudynių dvidešimt penkerių metų paminėjimui – žygiui-kelionei Lietuvos pasieniu – atsirado du Lietuvos aplinkos apsaugos ministerijos valdininkai, ne tarnautojai, kurie uždraudė tokį žygį. Dėl šių valdininkų menkumo, jų pavardžių neminėsiu – per didelė jiems garbė būti įvardintiems. Nes tų dienų Medininkų įvykiai, manau, jiems visiškai nežinomi. [Yra oficialus jų pasirašytas raštas].

Šie valdininkai, būtų tik maža bėda, bet į kokius rėmus talpinti tai, kad Lietuvos muitinės departamento mokymo programoje muitinės istorijos valandų skaičius sumažintas iki minimumo? Apie muitinių atkūrimą devyniasdešimtais–devyniasdešimt pirmaisiais metais žinoma mažai arba iš viso nežinoma. Tautinis, patriotinis, nacionalinis kursantų ugdymas – nulinėje stadijoje. Lietuvos istorijos žinios, vertinant vidutiniškai, – šeši balai iš dešimties.

Visa tai žinant darosi liūdna, bet, deja, toks lygis ne tik Muitinės departamente. Nors ir labai nepatogu žinoti, kad mūsų Lietuvos sienas saugo dauguma tokio lygio pareigūnų.

Dar blogiau yra aukščiausioje valdžioje.

Pavyzdžiui, 2015 metų liepos 15 dieną į Vazgaikiemio parką suvažiavo apie tris tūkstančius pasaulio lietuvių jaunimo. Dalyvavo du Lietuvos Prezidentai, ministras Pirmininkas. Renginyje buvo kalbama apie daug ką, bet nė vieno žodžio apie tos dienos istoriją – Žalgirio mūšį. Štai ko verti prezidentai, ministrai ir panašūs veikėjai. Štai koks patriotinis auklėjimas, istorijos žinojimas, tautos garbė, žmogaus savigarba ir t.t.

2016 metų liepos 15 diena. Jokia televizija, joks radijas [išskyrus gerbiamą Darių Užkuraitį, vienu sakiniu paminėjusį Žalgirio mūšį] apie šią dieną nutylėjo – nerado ką pasakyti. Bet čia dar ne viskas – šios datos nežino apie 60 proc. Lietuvos armijos karių ir karininkų. O kad reikia paminėti ir iškeli vėliavą – nežino daugiau negu pusė šaulių ir savanorių.

O baltarusiai ir lenkai švenčia. Baltarusiai gana rimtai kėsinasi į Lietuvos herbą, Žalgirio mūšio pergalę ir dalyvavimą jame.

Jei pridėsime tai, kad savo noru skandinavams atidavėme savo bankus, Europai – pinigus, bet kam parduodame žemę, pildome Europos „senelių namų“ teisines direktyvas ir niekas nemėgina to pakeisti, nes neatsiranda šviesių žmonių, tikrų lyderių, o jei ir atsiranda, jie tuoj pat smukdomi, su jais susidorojama kaip su nepritapusiais.

Ar tai ne „balaganas“?

Ar tai nepriklausoma valstybė?

Ar valdžios atstovams, sakant kalbas, Medininkų žudynių minėjimuose ne gėda, ar jie nors kartą atsiprašė žuvusiųjų artimųjų už tokį „balaganą“ valstybėje? Manau, kad – ne.

Aš, kiekvieną kartą aplankęs žuvusiųjų kapus ir žuvimo vietą, nulenkiu galvą ir atsiprašau jų. Ne šitokios Lietuvos jie tikėjosi ir ne tokiai norėjo tarnauti.

Trumpai apie autorių: Vytas Petruškevičius – Aukščiausiosios Tarybos gynėjas, pirmasis Lavoriškių muitinės posto viršininkas, 1991 metų liepos 31-ąją pirmasis iš valstybės pareigūnų atvykęs į kraupią Medininkų žudynių vietą.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
komuniagos...

supisti komuniagos valdo.
jiems rūpi tik nuosavas užpakalis: kad gerai paškti gerai paėdus, kad kad vyresnis išdulkintų ir užmokėtų ir pačiam silpnesnį išdulkintį – geriausiai vaiką.

garantija

ką daryti, kad neprapultume? kad nežlugtume? yra toks vaistas. garantija. kad išlaikytume šią Sistemą stabilią ir nepakitusią iki visiško galo, reikia elgtis nuosekliai: rudenį kuo aktyviau daqlyvauti Rinkimuose. rinkti gelbėtojus, arba tuos pačius kur buvo. nesvarbu. svarbu kat tik rinkti ir pririnkti. tada Sistema išliks tvirta iki pat kolapso. niekas nepasikeis, garantija 100 proc. nes ką berinktum sistema yra taip sukonstruota jog bet ką suvirškintų. doriausius, sąžiningiausius, protingiausius- bet ką. nes pinigai gali daug, dideli pinigai gali viską. o milžiniški pinigai gali viską absoliučiai. ištvirkins, apakins ką tik paklius akiratyje. ir nėra jėgos kuri atsilaikytų. yra tik vienas pavojus.tai siaubingas barjeras prieš kurįš sistema , jokia valdžia nepajėgi atsilaikyti- jeigu niekas neateina balsuoti, tada psdc. šakės- nebelieka Sistemos legitimumo tąsos.… Skaityti daugiau »

garantijai

>garantija – susičipuokim, tada visur suras ir neprapulsim

Julius Puras

” įrodymai, jie jau dingę, o tie, kurie už tai atsakingi, nepatraukti jokion atsakomybėn, priešingai – apdovanoti.” įdomu kokie įrodymai yra dinge ir kas tie asmenys už tai buve atsakingi?

ne visiems vienodai

Sutrukdyta ,,…žygiui-kelionei Lietuvos pasieniu…” Jei gėjai organizuotų, nedrįstų sutrukdyti.

Antanas

Ačiū autoriui, garbingam Lietuvos gynėjui.

Antanas Juliui Purui

Jeigu atsakymas žinojimui tenkins iš komentatoriaus, tai dingę yra nuotraukos, video įrašai tuojau daryti po pasieničių sušaudymo, o daugiau tiesos kaip daroma netiesa manau galima sužinoti iš tyrėjų, prokurorų, teisėjų.

Dzeikas

Rasinyj vienas netikslumas – uzvadinimas „balaganas”. Nes tai ne balaganas (betvarke), tai tycyne, piktybine veika.Ir tiksline veikla , kryptingumas, organizatoriu slepimas maskuojamas betvarke.
Paziurekite, su Mergaites gynejais buvo susidorota nuosekliai, be skrupulu ir bemaz neuzsikirtus.Moksliskai.Nes tai labai pavojingas sukurtai sistemai zmoniu dalyvavimas politikoje – paleisk, paskui be pagalbos iz uzsienio nesusidorosi.Lietuvos represines strukturos per silpnos slopinti .
masiskesni protesta.
Kaip veikia, kas sukure sia sistema – nezinau.Taciau jos buvimas matosi pagal faktu kryptinguma ir kieki.

Aitrioji paprika

Aciu uz teisybes rasyma ir geros Jums sveikatos

minzdrav fsd sveikatai

kalio chloridas yra universalus vaistukas.
nepalieka jokių pėdsakų lavone.
natūralus infarktas ir jokių smurto žymių.
viskas teisėta ir natūralu.
paklauskit stulpinų, lubių ir čilinskų.

Jus išdūrė KGB su GRU

Tai buvo jų planas pasisavinti LTSR bendrą turtą,pažadėjus ŽODINĘ NEPRIKLAUSOMYBĘ.
Uj ,kaip šauniai jiems gavosi.

Dzeikas

garantijai: sistema jus pati(n) apakino ikalbejusi, kad jai taip tycia reikalingas koks tai legetimumas. Nebus legetimumo? Paklusite kumscio jegai.
Ne? Kiek Lietuvos pareigunu padejo galvas kaudamiesi su banditais? 1(vienas)! Ir tas rusas.Prokuroras Piskunovas.O tautiniai mentai? Lieps valdzia – eis savo motinas zagint.Gyventi tai reikia.
Kitokiu laisvos Lietuvos VRM sistemoje nelaikoma.
Ar po Garliavos turite iliuziju ,kad jie elgsis kitaip?

gudų draugas

O Vytis ir yra baltarusių herbas. Čia tik lietuviai atbuline data jį taip Vyčiu pavadino. Tikrasis šio herbo pavadinimas yra rusiškas. Lietuvių istorikai tai žino, bet tyli. Tad autoriau, jūsų patriotinis pasipiktinimas yra paaiškinamas, bet jūs – neteisus.

13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top