Vytauta Sinica. NAUJA KNYGA! 27-OJI

Veidaknygė

Šiandien jau knygynuose ir jūsų laukia prof. Kotkino Vakarų socialinės sanklodos pokyčių studija „Neofeodalizmo atėjimas“. Lietuvai kaip tik laiku.

Joelis Kotkinas (1952) – Kalifornijos universiteto profesorius, tyrinėjantis demografinius ir socialinius pokyčius JAV ir kitose šiuolaikinėse visuomenėse. Savo 2020 metų knygoje „Neofeodalizmo atėjimas“ jis skelbia įspėjimą pasaulinei viduriniajai klasei. Pasak Kotkino, jai gresia išnykimas.

Po epochos, kai visuomenės turtėjo ir augo žmonių galimybės, nenumaldomai grįžtame į epochą, kuriai būdinga didesnė turto ir nuosavybės koncentracija, mažos galimybės pakilti iš socialinės klasės, kurioje gimstame, demografinė stagnacija ir vis didesnis dogmatizmas. Jei per pastaruosius septyniasdešimt metų ne tik Amerikoje, bet ir didžiojoje išsivysčiusio pasaulio dalyje masiškai plėtėsi vidurinioji klasė, tai šiandien ši klasė mažėja ir formuojasi nauja, hierarchinė visuomenė. Naujosios santvarkos viršūnėje yra dvi klasės – atgimęs elitas, dominuojantis profesijų viršūnėse, universitetuose, žiniasklaidoje ir kultūroje, ir naujoji aristokratija, kuriai vadovauja technologijų oligarchai, turintys neregėtą turtą ir vis labiau kontroliuojantys informaciją. Žemiau šių dviejų klasių yra trečiasis, kurį šiandien daugiausia sudaro smulkieji verslininkai, smulkieji nekilnojamojo turto savininkai, kvalifikuoti darbininkai ir į privataus sektoriaus specialistai. Didžiąją šiuolaikinės istorijos dalį ši klasė buvo aukštumoje, tačiau dabar ji nyksta, o esančiųjų dar žemiau, naujųjų valstiečių, skaičius auga. Tai didžiulė, besiplečianti neturinčių nuosavybės gyventojų grupė. Autorius teigia, kad šios tendencijos stiprėja, bet mes vis dar galime jas pakeisti. Galime, jei žmonės supras, kas iš tikrųjų vyksta, ir sugebės tam pasipriešinti.

Vilniaus universiteto profesorius Boguslavas Gruževskis apie knygą rašo:

Nors ir vėluojanti, bet mąstančiajai Lietuvos visuomenei ši knyga labai reikalinga. JAV ir Vakarų Europoje nuo XX a. pabaigos vis aktyviau mėginama suvokti šiuolaikinius ekonominius, technologinius bei socialinius pokyčius, kardinaliai keičiančius gyvenimo sąlygas ir žmogaus vietą visuomenėje. Knygos „Kapitalas žuvo“ autorė McKenzie Wark klausia: „Kas, jeigu mes jau nebegyvename kapitalizme? Kokioje sistemoje tada mes gyvename?“. Šioje knygoje Joelis Kotkinas pateikia atsakymą – gyvename neofeodalizme. Autorius tarsi medikas ar biologas stebi sergantį organizmą, fiksuoja gyvybei (socialinei raidai) pavojingus simptomus (auganti nelygybė, skurdas, kapitalo koncentracija ir viduriniosios klasės mažėjimas, politinis nihilizmas ir populizmas) ir įvardijęs ligą ieško būdų ją gydyti. Deja, universalių gydymo metodų nėra. Autorius konstatuoja, kad: „Viltis, jog vieną dieną išvysime pasaulinį susitelkimą demokratijos labui […], atrodo vis mažiau tikėtina“. Todėl siūlo stiprinti ir plėtoti pilietinės visuomenės institutus, didinti gyventojų sąmoningumą ir puoselėti bendradarbiavimą. Dar kartą atkreipiamas dėmesys į tai, kad po karo, bado ir patirtos prievartos žmonės neišvengiamai ieško išeities, todėl sparčiau atranda bei suvokia solidarumo ir tarpusavio pagalbos vertę (pavyzdys – politiniai sprendimai po Pirmojo ar Antrojo pasaulinio karo), bet, vos pasiekus aukštesnį gerovės lygį, žmones vėl užvaldo godumas ir sotus abejingumas. Šioje Joelio Kotkino knygoje daug kontroversijų, tačiau ji tikrai priverčia susimąstyti apie šiuolaikinės rinkos ekonomikos plėtrą, dėl kurios vis labiau nukenčia socialinė raida.

4 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
37 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Stiklo Valytuvas

Kam buduliams tokios filosofijos.
Pradžiai jiems reikėtų elementarių bendravimo taisyklių sąrašėlio.
Pageidautina, ne daugiau trijų punktų…

blue yellow zov marinie

…tak tak,pan,daugiau triju punktu tu neiveiktum……

Vytautas Abraitis

Artėja į pabaigą lojimas youtube, FB, prasidės rimti veiksmai. Nustokite skaidytis.

https://www.youtube.com/watch?v=GkG6do3BTa8

Stiklo Valytuvas

1. Didysis sprogimas prieš 13 miljr. netų ir faug kitų hamtinių procesų sako kad skaidymasis yra normalus teiškinys.
2. Kritalizacija byloja apie jungimąsi.

,,Nustokite skaidytis.”
Manau, labiau tiktų sakyti, ‘nustokime leistis manipuliuojami per skaidymą’.

Stiklo Valytuvas

Esu priblokštas. Parašiau, įkėliau… viskas gerai. Dabar žiūriu… negaliu patikėti.
————
1. Didysis sprogimas prieš 13 miljr. metų ir daug kitų gamtinių procesų sako kad skaidymasis yra normalus reiškinys.
2. Kristalizacija byloja apie jungimąsi.

,,Nustokite skaidytis.”
Manau, labiau tiktų sakyti, ‘nustokime leistis manipuliuojami per skaidymą’.

blue yellow zov marinie

..kurrr,gyvuly,uzkasei nuzudytos uoswienes auksaaaa…..

s.m.

Fantastiškas daktaro kreipimasis į nuopušas.

Neviltis

Šiaip viskas gerai ir labai įtikinama, bet nuolat Hirschfeld, Shapiro, Kotkin… Ui vei, čia tuhbūt tik atsitiktinumas?

i š ko neviltis

Hirshfeld , Shapiro, Kotkin dėl to kad nė vienas lietuvis, nei Europarlamente nei JTO, nedrįsta garsiai pasakyti, kad pasaulis ritasi į pražūti visų pirma dėl egoistiško, trumparegiško, agresyvaus dabartinių žmonių dauginimosi ir daugėjimo , visų pirma planetos skurdo regionuose. Net Biblijoje nurodyta daugintis iki Žemės pripildymo, o ne po to, tačiau dabartiniams bedieviams tas nė motais

Al.

Tas dauginimasis taip tave išgąsdinęs, kad, turbūt, nė valgyt negali. Nesidaugink.

Paul Casimir

Jis pats impotentas, todėl ir kitiems nori uždrausti tai daryt.

blue yellow zov marinie

…as zinau….reik panaikint daugybos lentele….ir budiet normulj….

o kur demografija?

Autorius pristatomas be kita ko kaip demografijos specialistas, o ką jis pasakė tuo klausimu recenzijoje nė žodžio. Kodėl? Gal ką nors apie baisų egoistišką trumparegišką žmonių dauginimąsi, po + milijardą kas 13 metų, dėl ko neatstatomi planetos resursai eikvojami pagreitintu būdu tenkinant dabartinių žmonių ,dažnai tik minimalius, poreikius ir ignoruojant būsimų žmonių kartų teises į gyvenimą

DIENAS KOMENTARS jau ir feisbuke

🙂

CCC

Tenkinant vakarų šalių auksinio milijardo poreikius,vien JAV pusę visų pasaulio teršalų išmeta.

Al.

JAV – pusę, o Kinija su Indija – tik du trečdalius.

Matematika

Pagal gyventojų skaičių JAV 334 mln,Indija ir Kinija kartu beveik 3mlrd žmonių.JAV pagal gyventojų skaičių turėtų teršalų išmesti kokius 8 kartus mažiau,negu dabar išmeta.Bet gi Amerika priklauso auksiniam turtingam milijardui ir nusipelno gyventi heriau.

Al.

O jei skaičiuot pagal teritoriją ? Ar pagal gamybos apimtis? Kas tada labiausiai teršia ?

manai Afrika nori gyventi kaip Afrika? Klysti

O jei visas pasaulis gyventų kaip Amerika? Kaip būtų su teršimu? O juk visas pasaulis to ir nori. Pyksta kad tik Amerika, ar ten 1 milijardas gyvena gerai. Visi turi gyventi kaip Amerika! Kitaip nebus teisybės.

Eko klausimas

Kodėl Amerika gali gyventi kitų tautų,šalių sąskaita,o kiti turi sėdėti ,kaip vargo pelės po šluota.Kas čia sukūrė per pasaulį tokią pasaką apie tik Amerikai halimą tokį amerikietišką gyvenimą,o kitiems reikia nesidauginti,nieko negaminti,nesivystyti,neteršti aplinkų.Ar JAV,Vakarų Europa bijo konkurentų?

nuo teisybės reikalavimo iki durnumo 1 žingsnis

Taigi nėra išteklių gerai gyventi 8 milijardams. Tą ir parodė Amerika, kokia yra gero gyvenimo kaina. Tai ką daryti? Pagal tave, geriau bus kai niekas negyvens gerai? Bet užtai blogai gyvenančių Žemėje padaugės iki 16 milijardų. Ačiū už perspektyvą.

blue yellow zov marinie

…nu tu ir duodi,ohoho…

Al.

Ir kodėl Amerika ir Europa viską atrado ir išrado ? Galėjo palikti kai ką išrasti ir kitiems. Tiesiog sustoti ir laukti. Kokį tūkstantį metų. Arba daugiau.

viskas normalu

Kuo feodalinėje valstybėje daugiau žmonių, tuo didesnis , turtingesnis, ištaigesnis tokios valstybės dvaras, tuo puošnesni karaliaus rūmai, nesvarbu kad vyžoti mužikai gyvena lūšnose. O dabar , kuo daugiau mūsų planetoje gyventojų , tuo daugiau milijardų pas multinacionalinių kompanijų prezidentus ir bendrai turto pasaulinio elito rankose ir kišenėse. Ir taip turi būti, nes kuo daugiau Žemėje žmonių, tuo jie bejėgiškesni spręsti savo problemas ir tenkinti poreikius tvarkydamiesi namuose ir apie namus. Reikalinga globali tvarka i r ją nustato ir įgyvendina pasaulinis elitas

Taip

Kuo daugiau žmonių ,tuo didesni šansai elitą išversti iš sosto.

galvok ne apie perversmą bet kas po

na bolševikai taip ir pabandė vienoje atskirai paimtoje Rusijoje. Perversmas puikiausiai nusisekė, o toliau…Reikia galvoti kas toliau

s.m.

Yra globalistinis „elitas”, ir yra pernelyg masinis „debilitas”, kuriam per sudėtinga sujudinti papuvusią tyrę viduje moliūgo toj vietoj, kur Dievulis gimstant buvo galvą davęs.

Trumpai

Jau net socializma galima buvo pavadinti neofeodalizmo variantu. Na o dabar tai tikrai pilnu tempu i baudziava varome.

VIENAS JAU SUSIKŪRĖ “GEROVĖS VALSTYBĘ”

TŪLAS ADVOKATAS ROLANDAS VALIŪNAS IŠ PAVOGTŲ IŠ SNORO BANKO SĄSKAITŲ ŽMONIŲ PINIGŲ PASISTATĖ UŽUPYJE SAVO ŠEIMAI NAMĄ, KOLEKCIJAS SUSIPIRKO IR MUZIEJŲ ATIDARĖ! ŠLYKŠTUS TIPAS, VAGIS IR AFERISTAS. TAIGI, VIENAS JAU SUSIKŪRĖ “GEROVĖS VALSTYBĘ”.

GOJUS

Susikūrė ne vienas Valiūnas. Susikūrė ir tremtinys – švabžmogis R. Dargis, lobistvaikis V. Sutkus, Romanovskis, Janulevičius, Avulis, Danukas, Pangonis, Skyrienė…

blue yellow zov marinie

…eik tu,kacape,po paraliais….

GOJUS

Marinate, tai tu esi tų visų brudų prodavosinių lobistvaikių pasiuntinukas?
Gal dar iš kokio Valiūno ar Stonio „arbatos” gauni??

blue yellow zov marinie

..nebuk durrrrnius…

blue yellow zov marinie

..be to,arbatos negeriu…tik javu arielka.

Lietuva užvaldyta

Lietuvą valdo buvę KGBėšninkai ir dabartiniai VSDėšninkai. Šlovė Landsbergiui “Dėdulei” dar 75 metams užslaptinusiam 2000 buvusių KGBėšninkų ir spec.tarnybų bendradarbius!

nieko naujo

nieko naujo. Platonas senių seniausiai parašęs kad demokratija tai kelias į žiauriausią vergiją.

tauški niekus, draugas

o ką Platonas parašė apie pačią vergiją? Jei nebus demokratijos, tai nebus ir vergijos, maždaug taip,.ar ne?

37
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top