Vytautas A. Matulevičius: „Tai bus testas, kuris parodys, kas iš Seimo narių už socialinį teisingumą ir krikščioniškąsias vertybes“

Seimo narys Vytautas Antanas Matulevičius įregistravo pasiūlymą papildyti Darbo kodekso 138 straipsnį nauja nuostata, kuri įpareigotų darbdavius skirti darbuotojų skatinimui ne mažiau kaip 25 procentus gaunamo pelno.

„Lietuvoje darbuotojų atlyginimai ir toliau išlieka vienais iš mažiausių Europos Sąjungoje, nors pagal daugelį kitų rodiklių mūsų valstybę jau galima laikyti Bendrijos „vidutinioke“, – teigia V. A. Matulevičius. – Akivaizdi disproporcija tarp darbo užmokesčio ir šalies ūkinės pažangos patvirtina, kad šio reiškinio priežastys slypi ne tiek objektyviose galimybėse, kiek subjektyviame darbdavių nenore proporcingai dalytis bendromis pastangomis sukuriama verte. Apie tai byloja ir faktas, kad menkus atlyginimus moka ne tik tie darbdaviai, kurie neišgali mokėti daugiau, bet ir ta jų dalis, kuri išsiskiria didžiulėmis pajamomis bei pelnais. Siūlomas Darbo kodekso papildymas nuostata, įpareigojančia darbdavius skirti darbuotojų skatinimui ketvirtadalį gaunamo pelno, būtų esminis žingsnis į priekį, įtvirtinant socialinį teisingumą ir mažinant netoleruotiną socialinę atskirtį bei skurdą. Tai taip pat sumažintų emigracijos mastus, kurie jau ima kelti pavojų tautos išlikimui.“

Konkrečius darbuotojų skatinimo dydžius ir tvarką V. A. Matulevičius siūlo numatyti kolektyvinėse ar darbo sutartyse. Lėšų suma, skirta darbuotojams skatinti, nebūtų apmokestinama pelno mokesčiu. Tačiau pagal galiojančią tvarką nuo išmokėtos sumos būtų skaičiuojamas gyventojų pajamų mokestis. Seimo nario tvirtinimu, balsavimas už jo siūlymą bus principinis ir parodys, kas iš parlamento narių – už socialinį teisingumą ir krikščioniškąsias vertybes.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Saulius

Priešrinkiminis šou ir tiek. Darbdavio gaunamas pelnas yra komercinė paslaptis. Nėra nuo ko skaičiuoti tuos 25%. O jeigu įstatymu darbdavį įpareigotų viešinti savo gaunamą pelną, kas galėtų patikrinti, kad tai tikrasis, bet ne tariamas, jo gaunamas pelnas.

visiškas banko mačiulis

Ot prisisvaigo vyrelis. Metas jam lipti į devintą aukštą.
Tokios kalbos yra gryniausias Šv. KKK griovimas!
Už tokias kalbas ir pasiūlymus- porciją švendrių ir atią.
Kodėl tas niekšas dar nesuimtas?!

V.P. Marketavičius

Cha, jeigu taip būtų, turėčiau kasininkėms mokėti po 3 000 eurų per mėnesį.
Bet kur jús matėt vergą su tokia alga? Nesąmonė!
Juk turtingas vergas jau joks ne vergas! Čia būtų visisiškas verslo žlugdymas.
Ačiū velniui, dauguma seime dirba man. Atsilaikysim.

Nuomonė

Nuomonė: kolektyvinių sutarčių iš viso neturėtų būti – tik darbo sutartis, sudaryta dviem egzemplioriais, kad darbdavys nesidangstytų po kolektyvine sutartimi.

gal ir neblogai

gražiai garą nuleidžia KGBistas
visi vėl balsuos už tokius KGBistus kaip Matulevičius.
spėkit iš trijų kartų – ar įgyvendins savo pažadus komunistai-kgbistai, kai vėl laimės rinkimus?

Raigerdas

Čia komentatoriai rašo, kad Matulevičius svaigsta, tačiau jis veltui nesvaigsta. Jis vėl nori į Seimą. Patiko jam ten sėdėti, o be to ir atlyginimas ir privilegijos ten neblogos. Tai, kodėl nepasėdėti už tokį atlyginimą? Bet dabar artėja rinkimai, todėl reikia kažką pasakyti REIKŠMINGO. Ir tas REIKŠMINGAS dalykas, pasirodo yra tame, kad „patikrinti”: „kas iš parlamento narių – už socialinį teisingumą ir krikščioniškąsias vertybes”. Sovietmečiu buvo naudojami sureikšminimui Komunistų partijos suvažiavime nuskambėjusios frazės arba Lenino frazės, o dabar „krikščioniškosios vertybės” ir socialinis teisingumas. Tik komunistai nors pacituodavo kažką, o Matulevičius net tingi pacituoti, ką jis turi omeny, sakydamas apie krikščioniškas vertybes, gal celebatą? Pats Matulevičius gauna neblogą atlyginmą pamiršęs visas krikščioniškąsias vertybes, nes bet koks vadovas negali sau kelti atlyginimų šiaip… Skaityti daugiau »

Prašalaitis

dzyvų dzyvai, senam pakalikui krikščioniškosios ir socialinės vertybės parūpo.

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top