Vytautas A. Matulevičius užregistravo Darbo kodekso pataisą, kuri įpareigotų darbdavius darbuotojų skatinimui skirti ketvirtadalį gauto pelno

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas šiandien pritarė Seimo nario Vytauto Antano Matulevičiaus pasiūlymui papildyti Darbo kodeksą nuostata, kuri įpareigotų darbdavius darbuotojų skatinimui skirti ne mažiau kaip 25 procentus gaunamo pelno, skelbiama lrs.lt svetainėje.

„Esu dėkingas komiteto nariams, kurie suvokė, jog tai ne tik socialinio, bet ir elementaraus žmogiškojo teisingumo klausimas ir pripažino, kad ir toliau taikstantis su apgailėtinais atlyginimais, žmonės galutinai išsibėgios iš mūsų valstybės“, – teigia V. A. Matulevičius.

„Mažus atlyginimus šiandien moka ne tik tos įmonės, kurios objektyviai negali mokėti daugiau, bet ir didžiulius pelnus gaunančios bendrovės. Tai rodo, kad darbdaviai tiesiog naudojasi žmonių bejėgiškumu ir nesugebėjimu ginti savo gyvybinius interesus. Tie, kurie su tuo nesutinka, tiesiog emigruoja, o kiti ir toliau kenčia žeminančią padėtį, nors ir įneša savo svarų indėlį į bendromis pastangomis sukuriamą vertę. Savininkai nuo to tikrai nenukentės, nes jiems ir toliau atiteks trys ketvirtadaliai pelno. Bet užtai bus bent šiek tiek daugiau teisingumo ir papildomas stimulas likti savo Tėvynėje“, – sako Seimo narys.

Tiesa, Seimo komitetas nepritarė V. A. Matulevičiaus siūlymui, kad Darbo kodekse būtų numatyta, jog pelno dalis, skirta darbuotojų skatinimui, nebūtų apmokestinama pelno mokesčiu, ir rekomendavo šį klausimą spręsti keičiant mokestinius įstatymus.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
geriau

geriau uždrauskit 12val. darbo dieną prekybcentriuose

Įvykis!

Vienas pasiūlymą užregistravo!
O kiek balsuos už?
Na, bet bent žmogelis kažkiek reitingo taškų pasirinks.
Juk ne už kalnų rinkimukai.
Bė-ė-ėhėėėkit balsuot!
Urmu, bė ė ė

Netinkamas pasiūlymas.

Provincijos verslininkai nepaveš.O žmones atleis.

Pakvipo prievartiniu

komunizmu.O be to,viskas proporrcingai pabrangs.Tai gal ir valstybė biudžetininkams pakels 25 proc.algas?

seime turi būti tik kgbistai

nes jie geriausi demagogai ir geriausiai kyšius ima
matulevičius tipinis
—-
braziulis rašė, kad yra filtras : tik durnelius ir kgbistus-komunistus praleidžia.
reiktų filtrą sugriežtinti – tik kgbistus praleisti

jie nusipelnė gyventi geriau

Apuokiukas

Labai jau socialistiškas įstatymo projektas.

Lina

Labai gera pataisa.
Nes socialinė praraja tarp turtingųjų ir skurdžių ( kuriais tokiais paversta didžioji dalis Lietuvos inteligentų) pasiekusi kritinę ribą.
Bet ras priežasčių šios itin racionalios pataisos NEPRIIMTI.
Prisimins sovietinę ” urovnilovką” ar kažką panašaus….

Balsas iš užjūrio

Iš viso prievarta nustatykite visas kainas ir atlyginimus ir vėl turėsite Lietuvos Tarybinę Socialistinę Respubliką – LTSR. Su kiaulių kanopomis mėsos skyriuose ir Raudonojo Spalio lygio batais batų parduotuvėse.

Linoms ir Ko

Zeurei teisingai: Darbdaviai , samdantys darbuotojus , nieko nedaro absoliutiškai, tik ateina pinigų pasiimti. Manau darbdaviai turėtų dirbti nemokamai. Sukūrę įmonę darbdaviai: 1.Kasmet privalėtų sukurti po 1111 naujų darbo vietų. 2. Įmonė privalėtų dirbti pelningai. 3. Darbdaviui būtų mokamas tik pragyvenimo minimumas. 4. Įmonės bankroto atveju visus įsiskolinimus turėtų padengti darbdavys. 5. Valstybė turėtų teisę išieškoti trūkstamą sumą ne tik darbdavio giminaičių iki 3-os eilės bet ir iš darbdavio draugų ne ginčo tvarka. 6. Taip pat Valstybė turėtų išieškoti iš darbdavio bankrutavusios įmonės darbininkų atlyginimams pinigines sumas( nesumažintas nė 1 eurocentu) mažiausiai 10 metų į priekį po įmonės bankroto.7.O jeigu išieškojus iš darbdavio pinigines sumas pas darbdavį dar pinigų liktų: Valstybė ne ginčo tvarka galėtų išieškoti mažiausiai dar 25 procentus… Skaityti daugiau »

Stasys

Sveikinu Vytautą su šiandienine jo švente !

Garliava

Sunku surasti didesnį Deimantės, Drąsiaus, senukų Kežių ir Neringos tragedijos paniekinimą nei su DK partija į seimą patekusio V. Matuliavičiaus žygiavimą pydarų „parade” greta visų ausrinumarinu ir lunačekų.

Stasys

Įdomu, kas toks buvo „pilkasis kardinolas” kuris įtraukė į rinkiminį DK sąrašą ir atvėrė kelią į seimą Matulevičių, Vasiliauską, Brunzą ……
Kur žiūrėjo Neringa ? „Dvasių ganytojas” Jonas taip pat turėjo įžiūrėti šėtoniškas užmačias. Tenka tik apgailestauti.

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top