Vytautas Landsbergis. Aistros dėl pilietybės

DELFI.lt

Ginčuose dėl daugybinės pilietybės pirmiausia reikia aiškumo.

Neteisinga kalbėti tik apie „dvigubą“ pilietybę. Jeigu svarstom dvigubą arba dvilinką, tai kodėl ne trigubą ir keturgubą? Jeigu leisime daugiau, negu vieną ir ne kaip išimtį, tai toliau ribos nėra. Pavyzdžiui, žmogui persikėlus iš Anglijos į Airiją. Todėl būkime nuoseklūs ir sąžiningi, kalbėkime apie įteisinamą ir įkonstitucinamą leistiną daugybinę pilietybę. Prie Lietuvos – dar ir visų ES arba NATO šalių. Draugiškų mums ir sąjungininkių pagal didžiąsias sutartis.

Taip pat nekalbėkime tartum apie tuos, kurie kur nors persikėlė arba apsigyveno. Čia problemos nėra, o tokių jausmingų žodžių priveliame. Kalbėkim apie tuos, kurie įsipilietino kitoje valstybėje, kitoje piliečių bendruomenėje. Jie ten tampa visateisiais piliečiais, sveikina savo karalienę, o mes norime, kad galėtų dalyvauti ir Lietuvos atstovų bei prezidentų rinkimuose.

Gal pavyks, tačiau tai nėra gausių išvažiuojančių atvejis. Jeigu išvykusiems į nebe ES narę toji šalis lieps atsisakyti pilietinio ryšio su ES nare, bus nauja padėtis; gal skausminga, o gal ne. Jungtinei Karalystei pykstantis su ES (nors to niekam nelinkiu), gali ir taip atsitikti. Jeigu JK nereikalaus, o daugybinės pilietybės problemų sukels dabartinė Lietuvos Konstitucija, tai galimas jos pakeitimas taikytinas jau NATO ribose. Ko nūnai reikalauja JAV, tartum nežinau, bet būtų geriau patiems netriukšmauti.

Judėjimas nėra vienakryptis. Kitų šalių (kol kas ES ir NATO) piliečiai gali norėti, net gausiai, Lietuvos pilietybės, ir ją gaus vos užėję į kontorą. Aš nespalvinu, bet matau. O jeigu į mūsų kontorą nusidrieks eilės jau turinčių nebe vieną pilietybę, tačiau rodančių tiktai Kipro pasus?

Todėl, broliai, prieš kerpant reiktų dešimt sykių matuoti.

delfi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
29 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kas čia?

Ar čia viešas kreipimasis į anūką?

nebeskiria, kas yra lietuvis

šiaip nieko keisto – žydas visada buvo brangesnis, nei lietuvis landsbergiui ir jo šaikai

Mes ne Izraelis,

kuris yra Dievo išrinktoji tauta,ir jiems dar yra šventų dalykų.Lietuviai yra kas kita.Čia nebus ta pati panelė,tik kita suknelė.Mes vis dar prie lovio stumdomės?

jokios dvigubos

žmogus negali būti dvigubas. Nereikia jo trigubinti ir t.t. Reikia aiškiai kalbėti. Tegul gabrielių įtikina ir tas tegul aiškiai pasisako – tada patikėsiu….

nuomonė

nuomonė – jokių dvigubų pilietubių aiškiai parašyta LR Konstitucijo 12 str. Arba paskelbkit LR Konstituciją „pasakos liaudžiai” arba gerbkit LR Konstituciją ir laikykitės LR konstitucijos seimažmogiai.

Neįtikėtina

Bet išeitų, kad žmogus, gyvenantis kitoje valstybėje ir turintis tos šalies pilietybę, dar galės turėti lietuvos pilietybę ir spręsti kaip mums gyventi? Absurdas, kitaip nepasakysi. Čia senelis teisus, tik galėjo būti dar kategoriškesnis. Šiuo klausimu jokių išlygų ir jokių keligubų standartų.

AAA

Logiška ir sąžininga.

Julius Puras

Bet aš dabar galvoju kad jus visi su Ladsbergiu imtinai turi dvi pilietybes. Lietuvos ir ES. Tai kaip čia dabar gaunasi dvigubi standartai?

Vladas Maželis

Ar galite įsivaizduoti kad Izraelis, Italija, Prancūzija ar Anglija atimtų pilietybes savo piliečiams, turintiems JAV pilietybę? Negalite, nes tokių dyvų nebūna. Nes tose tautose negimsta idiotai kaip Rusteika ar Puras. Jie gimsta tik mažytėse, nykstančiose tautelėse – nevykėlėse. Savižudžių tautelėse. Tautelėse – savižudėse.

Julius Puras

Misteri Maželi jūs save prie tų gimusių „pamiršote” darašyri.

Dvipilietiniai patriotai???

Daugiapilietybė – globalistų pramanas. Norint susilpninti pilietybės ir tuo pačiu valstybės prasmę, reikia pilietybę dalinti ir kitų valstybių piliečiams. Bent kiek mąstančiam sunku patikėti, kad gali būti tikras ne tik tautinis, bet ir pilietinis patriotizmas ir visiškai neįmanoma patikėti, kad gali būti taip pat ir daugiapilietinis patriotizmas.

Arvydas

copy/paste: „dėl Landsbergio analizės lieka dviprasmybė – tai žmogus, kuris iki šiol turi išsaugojęs daug įtakos, ir tas jo selektyvummas, kada kokiais atvejais palaikyti principus, o kada juos APEITI, jau seniai nuvylė, dėl to net tada, kai kalba tikrus dalykus, apima tik kartėlis”.
Apie principų išdavystę tą patį galima pasakyti beveik apie visus Seimo „konservatorius”.

Tai kodel

Zydams ir rusams duodame.nes jau turi po dvi ar trys pilietybes :)???

Juozapas

Tiesą sakant negalėčiau sau aiškiai atsakyti šiuo klausimu. Begalo sunku būtų mane priskirti prie Tėtės gerbėjų, tačiau dėl vieno principinio dalyko sutikčiau su tuo ponu- prieš kerpant, derėtų dešimtkart pamieruoti. Yra du dalykai į kuriuos besiginčijančios pusěs nekreipia dėmesio. O reikėtų: Pirma- ginčas vyksta nenormalioje, paradoksalioje, situacijoje. Lietuva de facto nėra tokia šalis kuri yra sava ir brangintina jos t ventojams. Gyventojai ne sijaučia piliečiais nes yra padalinti į dvi kastas- feodalai, ponai ir visi kiti, .y. kumečiai. Akivaizdu jog feodalų ir baudžiauninkų tikslai bei lūkesčiai yra demetrialiai priešingi, tad pilietinės vienybės nėra. O kai nėra bendro „MES”, pilietybė těra fikcija. Formalumas arba romantika. Antras aspektas yra demografinė katastrofa. Lietuva išmiršta ir išsivaikšto. Bet ar pilietybės įstatymo pataisos pagerins padėtį?… Skaityti daugiau »

Julius Puras

Juozapai kam jums tas gimstamumas jeigu Lietuvoje skurdas? Dar daugiau skurdo norite sukurti?

Juliau Purai

nujaučiu, kad turite puikią programą skurdui Lietuvoje įveikti – gal pasidalytumėte?

Juleus programa

Rejke vysus lietuviūs ižvakity iž Lietuvoz ir skųrdo niabialyks. Nerą lietųviū, nerą i skųrdo. Kas če neaižkų?

Jo jo

Juleus programos tesynis: ir kam tos gramatikos ar rasibos mokiti?
tik laika gaisti – jug jai as nesuprantu kodiel riaik rasit ne taip kaip rasosi tai vadynasi tai nelogyska – tokia mano gelezyne lodžika

Jau žinom vieną dvigubų rūšį

tai lietuvis-komunistas. Dabar bus ES-lietuvis. O esmė ta pati…

Kche kche kche

O tai kam ŽYDAMS reikia DVIGUBŲ pilietybių?
Atimkim visiems jeigu jau „dėdulė” taip nori.

Kodel

zydai , rusai , estai , latviai gali tureti ” dvilinkas ” pilietybes ? Ar ju ” Tatos ” labiau myli savo tevyne ?

Būtų įdomu

išklausyti Lietuvos>Švedijos>Izraelio piliečio Arkadijaus Vinokuro kaipo žinovo nuomonės ir Vytauto Radžvilo kaip „Pro Patrijos” žurnalisto požiūrio į problemą.

Dvilinkos ,trilinkos pilietybės nusipelno

tik KOŠERINIAI.

Geriau patylėkit

Nepergyvenkite dėl košerinių. Iki jų jums dar labai toli.
Jiems nepakenks nei dviguba, nei penkiaguba, nei 5 kalbos, kuriomis kalba viešai.
Jie žino kuo buvo, yra ir noro būti.
Jūs nutautote jau Lietuvoje ir jūsų (ne)auklėti betaučiai vaikai pabėgėliais blaškosi po pasaulį.
Ko pergyvenate už juos patys neįsipilietinę Lietuvoje?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com

Šio straipsnio analizė yra pateikta 2017-04-15 straipsnyje „Dvigubas idiotas”

http://www.ekspertai.eu/dvigubas-idiotas92029/?comm=1

„Daugybinė pilietybė” yra ne tik nesąmonė, tačiau net daug pilietybių yra antikonstituciška. Pagal LR konstituciją kiekvienas LR pilietis atskirais atvejais gali turėti Lietuvos ir kitos valstybės pilietybes. Tai yra tik dvi pilietybes.

...

Arogantiski snukeliai nesiteikia isigilinti , kiek , kokio ir kame yra skurdo Lietuvoj .Kuo daugiau isvyks , tuo jiems ramiau gyventi – be konkurencijos .

Stalker

Čekistas-ozys Vytautas visos valstybes prakeikimas. Dabar Ozio anukelis tesia senelio darba, toliau naikina lietuviu tauta.

Raimondas

Gal ir gerai turet daugiau pylietybiu, pasiimciau dar Rusijos ir Baltarusijos pilietybes ir vazineciau be vizu i Minska ir Kaliningrada pigios vodkes…
Be to, jeigu ka, Putinas mane apgins nuo visokiu isibroveliu…

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com

Cituoju Vytautą Landsbergį: „Jeigu leisime daugiau, negu vieną ir ne kaip išimtį, tai toliau ribos nėra. „. Ponas V.Landsbergis Valstybę supranta kaip pats save, leisime, neleisime, neduosime, atimsime. Tai BARDAKAS Valstybėje. Ką leisti, ko neleisti, ką daryti yra parašyta LR Konstitucijoje. Ne ponas V.Landsbergis suteikia žmonėms teises ir pareigas, o LR Konstitucija. Tokie pasakymai, kad matai „leisime” parodo, kad žmogus per tiek laiko dar nesuspėjo susigaudyti, kas yra VALSTYBĖ. Nereikia ponas Vytautai Landsbergi Jūsų LEIDIMO. Jei Lietuva yra teisinė demokratinė Valstybė, tai jos piliečiai, o ir Jūs pats PRIVALOTE paklusti Konstitucijai ir jai jau ji nepatinka, tai malonėkite ją pakeisti referendumo būdu, o ne tamtos vienokiu ar kitokiu žodžiu, leidimu. Tai pagal tamstos mąstyseną, tamsta pone Vytautai Landsbergi, Jūs asmeniškai… Skaityti daugiau »

29
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top