Vytautas Landsbergis. Belaisvių šaudymas Medininkuose

Delfi.lt

Tai įvyko prieš 23 metus. Lietuvos Respublika dar nekontroliavo savo sienų ir teritorijos taip, kad politiniai teroristai negalėtų skverbtis ir, sėbrų iš vidaus padedami, griauti bei žudyti.

Vyko vadinamasis „sienų karas“ – ar Lietuva turi valstybės sienas, ar ne – ir kai šiandien išminčiai ieško pavadinimo šlykščiam Rusijos karui prieš Ukrainą, galėtume priminti, kas ir kada tuos metodus išrado.

„Mes tuoj pat viską ištirsime“, – pažadėjo SSRS prezidentas pas jį tada viešinčiam JAV prezidentui, lyg pats dar nežinotų, ką jo teroristai kur daro, pavyzdžiui „Lietuvos–Baltarusijos pasieny“. Vis dėlto pirmąsyk pripažino, kad yra toks pasienis! – tačiau kokia kaina…

Sovietinis maskvinis tyrimas baigėsi, kaip visad, rūpinantis tik užtrinti pėdsakus (naikinant įkalčius) ir primėtyti klastočių, klaidinančių ženklų. Vienas dabar dar iškilo – kažkokio kagėbisto Usovo „pažyma“. Metodai nepasikeitė – vis tie patys nūnai, kai rusų įsiveržėliai ir diversantai Ukrainoje blokuoja ir naikina įkalčius numušę tarptautinį keleivinį lėktuvą, kurio bemaž 300 nekaltų žmonių iš dešimties kilometrų byrėjo į Donbaso stepes. Lijo žmonėmis, o žudikai tyčiojosi.

Medininkuose anuomet jautėsi juolab geriau – ką ta Lietuva jiems padarys? Gal ir neklydo, nes Lietuva bemaž nieko nepadarė ligi šiol.

Pastangos blokuoti ir naikinti įkalčius, negirdėti liudininkų, kurti klaidinančias versijas, kad tik gaištumėt laiką, neliko bevaisės. Kad kokiõs, būtų ir senaties sulaukę, nors „nužudyta du ar daugiau žmonių“.

Bet šiukštu nieko apie kitos šalies ginkluotąsias pajėgas, apie tęstinį terorą ir karo nusikaltimą!

Tas juk akivaizdus – nuginkluotų belaisvių sušaudymas. Kaip Katynėje. O įkalčių naikinimo, liudijimų įšaldymo veiksmai ryškėja tik dabar.

Dar sykį palyginkime su Ukraina ir keleivinio lainerio sunaikinimo nusikaltimu. Ten tyčiojamasi Rusijos samdinių ir agentų laikinai užgrobtoje teritorijoje. Galbūt „ginčijamoje“ – to norėtų Maskva. O čia? Ką gi, ir Lietuva tuomet tebebuvo Kremliaus neva ginčijama, imperininkai šią tezę kartoja ligi šiol. Ko gera, silpnesnius tai veikia. Tebebuvo ji ir okupuota: vietose, kur siautėjo teroristai, kur tebegyvavo svetimųjų bazės, be to, Vilniuje tebesėdėjo KGB (pačiame centre!) ir „našių“ OMONas.

Matyt, Lietuva dar buvo gerokai okupuota ir kitaip: protiškai, doroviškai. Tiktai kai kurių veikėjų kolaboravimu su senais draugais tegaliu paaiškinti teisėsaugos įstaigų neveiklumą tokiose bylose kaip Medininkų žudynių – ir neveiklumą gal tiesiai paklūstant bauginimui. Nepersistenk! Juk matei, ką galim. Jokio Vilniaus omono toje byloje neturi būti!

Šią išvadą patvirtintų bylos rezultatas ir faktas, kad svarbūs liudininkai Nikolajus Medvedevas bei Valerijonas Valickas ligi šiol bijo daugiau ką kalbėti.

Išties, kada mes, Lietuva, išsilaisvinsim?

Delfi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
va va - įkalčius slepia

kai polikarpovna pirmą kartą balotiravosi į prezidentus su Landsbergio rekomendacijoms irgi visus savo gyvenimo nusikalstamos veiklos įkalčius bandė slėpti…

Bet ir antrai kadencijai tą pačią tarybinę veikėją vėl Landsbergis rekomendavo

Baikit plauti mums

smegenis sentimentaliais prisiminimais.Reikia prisiminti gerais darbais.Garliavos šturmas išniekino Medininkų auką.

vidma

Suvaryti visus į vagonėlį galėjo tik laaaabai aukštas valstybės pareigunas.Tai žino visi su Medininkais dirbę.[be komentarų]

gudi giria

tai kam reikejo kurti valstybe saugot sienas zudyti zmones,jeigu dabar sie nu nieks beveik nesaugo ir valstybe,jau galima sakyti sunaikinta,o lietuvos valstybe naikinama todel,kad isvoget milijardus ir bijot atsakomybes,na ka gi I kapus nusines viska galvojat.man,taip atrodo,jeigu yra stebuklas siela,tai geriausiu atveju blogis gaus kuna ziurkes

tai kuris Landsbergis yra

tikras, teisingas ir Lietuvos patriotas?!- Tas, kuriam mes visi saukeme – Lietuva! Landsbergis? Ar tas, kuris tyciodamasis is Tautos, ikiso komuniste i prezidentes, o po to drista teigti, kad Tauta balsavo uz komunistus?! Ir dabar virkauja:,,Išties, kada mes, Lietuva, išsilaisvinsim?” Taigi, kada mes issilaisvinsime nuo veidmainiu, egoistu, ieskanciu tik papildymu i savo kisenes ir be jokios sazines, gedos, parduodanciu Lietuva ES uz 30 siddabriniu. Nebetikiu Landsbergiu. Niekados nebetikesiu, nes jis pardave Lietuva ES uz 40 tukst.Lt/men ir simtais tukstanciu skaiciuojama iseitine pasalpa…

Ezys

Idomu ar dar daug zmogeliu jaucia euforija prisimine Landsbergi? Neben suvaikeje kaunieciai, kurie besalygiskai remia konservus. Geras komentatoriaus 10:49 klausimas apie Landsbergi.

NEJUOKINK STUKACIAU

Ka cia peza tas nusmurges kgb stukacius dedule

Lansbergi

Klausi: -Išties, kada mes, Lietuva, išsilaisvinsim?”

Atsakymas yra tik vienas – NIEKADA. Nes Lietuva yra įvaryta į europos pasturgalį, prie kurios nemažai prisidėjai.

Apuokiukas

Viena, vienų keikiama, kitų – garbinama tauta ( nors gal ne viena, o turbūt dvi ) savo valstybės priešus medžioja po visą pasaulį, ten siųsdama žudikus. Klausimas: gal ir Lietuva galėtų pasiųsti keletą žudikų į Moskoviją ar Baltarusi(j)ą-Kriviją-Gudiją ir įvykdyti teisingumo-keršto aktą. O gal tai galima tik tai vienintelei valstybei? Tik kažin kaip visa tai suderinti su įsakymu ,,nežudyk”?

Lietuvą užvaldžiusi

gauja,pavertė ją savo UAB-u.Gaila beprasmiškai žuvusių.Dėl gaujos?

10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top