Vytautas Landsbergis: Kokie galėtume būti

Broliai, sesės,

Visada norėjau, kad mus jungtų kaip tik toks jausmas, toks bendrumas kaip didžiuosiuose Tautos susirinkimuose, ir kad mūsų politinė partija, kuriama pagal Sąjūdžio idealus, būtų ne vien parlamentinė kovotoja prieš kitą partiją, bet visuotinesnė, panašesnė į broliją, jungianti savo artimus ir apskritai į visus žvelgianti kaip į artimus.

Kalbu Jums apie pagrindinius gyvenimo dalykus, kai kiti pabrėžia antrinius, priekaištauja, kam nesiveliu į ginčą, pavyzdžiui, dėl centų už elektrą. Jeigu kam nereikia laisvės, tai nereikia.

Mums nori primesti tokius žodžius – tarpusavio „kova“, kažkieno „pergalė“, panašiai kaip atsirado kažkokie „chorų karai“, lyg chorai eitų viens prieš kitą su kuokom ir skydais, kai iš tikrųjų esame vienas choras.

Žinoma, yra ir matau dabartiniuose balsavimuose labai nerimaujančių, kažko išsigandusių – gal dėl savo draugų karjeros, gal dėl kokios kitos naudos – o čia ir negerai, kad išsigandęs gali net klaidingai pasielgti, paslysti į artimo gąsdinimą ir apgaudinėjimą.

Laikausi pažiūros, kad arši „kova“ ir „pergalė“ pasiekta bet kokia kaina virsta visai ne pergale, o pralaimėjimu savo silpnybei ir pagundai.

Neapsigaukime, būkime viens kitam geranoriški ir sąžiningi.

Sąžinė nėra seniena. Kai kalbame apie sąžinę, ji nėra kvietimas į praeitį.

Jeigu mama mokė – vaikeli, būk geras, nenuskriausk nieko ir nelipk per galvas, elkis padoriai ir teisingai – tai mama nebuvo ir nėra nemoderni ir nesugebėjusi kaip nors pagreitintai „modernėti“.

Kurie „modernėja“ skirstydami žmonių aplinką, taip pat ir Tėvynės krikščioniškąją partiją, į „savus“ ir „nesavus“, į vyresnius ir jaunesnius pagal amžių arba pagal geografiją – štai tie iš miesto, anie iš rajono – toks žmonių dalymas yra negeras, kitąsyk tyčia primetamas.

Visi esam ir būkim vienos Tėvynės vaikai, neužmiršę nei dešimties senųjų įstatymų, nei naujojo vienuolikto, kuris juolab nesensta. Tai Meilės įstatymas, kurį atnešė Išganytojas. Tiems jaunesniems, kuriuos myliu, kuriuos noriu matyti gražios ir darbščios Lietuvos priešaky, linkiu domėtis ne vien pragmatika, bet ir didžiuoju Meilės Įstatymu. Jis apima ir tiesos meilę, ir Tėvynės meilę.

Ramybė Jums!

Vytautas Landsbergis

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top