Vytautas Landsbergis: Nepriklausomybės gynėjai, mūšis laimėtas, kova nebaigta

Sausio 13-osios veteranai, gynėjai!

Sveikinu jus čia susirinkusius 25-ųjų Vilniaus mūšio metinių išvakarėse. Neškite Lietuvai žuvusių už Tėvynę atminimą ir ginkite garbę prisiekusių nesitraukti. Būkite tie, kurie prisiekė visam gyvenimui.

Mūšis laimėtas, kova nebaigta. Kalbamės. Ne tam išėjome į laisvę, kad joje nemokėtume žmoniškai gyventi ir apskritai nebenorėtume gyventi. Mūsų giluminis frontas dabar yra ne parašiutininkai, šokinėjantys nuo raudonų Kremliaus bokštų, ne sadistai, šaudantys į keleivinius lėktuvus, ne pažaliavę nuo tuštybės pasaulio užkariautojai, o pačių lietuvių blaškymasis, nenoras gyventi ir gyventi Lietuvoje.

Štai ką reikia šiandien įveikti, nes kitaip Lietuvos neliks. Jūs apgynėte, tai apginkite ir toliau. Supraskime, kad lietuvis yra kiekvienas, kuris už Lietuvą. Paremkime pavargusius dvasia, nes ir jie mūsų broliai.

Aš kalbu ir tiems, kurių čia šiandien nėra, o kai kurie nepatenkinti net laisve ir nepriklausomybe. Išties nepatenkinti savimi, nors neprisipažįsta. Keli žodžiai jiems. Gal ir vienam kitam gynėjui, kurio širdį slegia patirta neteisybė.

Ar Tėvynės gynyba buvo labiau įkvepianti, negu apgintosios kūryba? Turbūt, taip. Tačiau ateik ir statyk, o tu nusimeni. Kokį namą tada paliksi po savęs? Galbūt ginti nuo svetimųjų buvo lengviau, aiškiau, negu nuo sukčiaujančių, vagiančių, besityčiojančių savųjų. Ir nuo tų, kurie į savo vaiką žiūri kaip į priešą?

Sakiau: vaikai, susiimkit už rankų ir ginkitės nuo suaugusiųjų abejingumo. Jau net popiežius apie tai prabilo. Abejingumo nuodėmė. Tegu vaikas padeda vaikui, žmogus žmogui, ir gyvenimas bus apgintas. Lietuvos gynėjai, būkite gyvenimo gynėjai.

Jums, kurie anuomet atlaikėte ir toliau laikotės kartu, daug aiškinti nereikia, bet jūs galite paaiškinti svyruokliams. Savo tvirtumu pagelbėkit artimui ir būkite Tėvynės atrama. Esu arti jūsų. O kodėl širdis man patarė nežengti tuo tarpu į pastatą, kuris įgijo veidmainystės kontoros bruožų ir perrašinėja istoriją, tikiu, jūs suprantate.

Sveikinu ir kiekvienam spaudžiu ranką. Mes nugalėjom. Viliuosi jus pamatyti prie Sąjūdžio laužų arba Karininkų ramovėj, taip pat rytoj 9 val. ryto Nepriklausomybės aikštėje. Buvome, esame ir būsime kartu.

Šaltinis: Veidaknygė

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Komentaras po nuotrauka

„Didysis vadas tarp vaikų”, pasipuošusių neužmirštuolėmis. Kodėl ne žvaigždutėmis? Laikas bėga, juk mąstymas nesikeičia?

mmm

Netikėkit jei norit išlikti, nes kai tampi neabejingu Lietuvos teisėsauga su Lietuvos biudžetininkais susidoroja ne tik su tuo asmeniu bet ir su to asmens vaikais fabrikuodami ir sufabrikuodami bylas.

kacius

„Brangūs tautiečiai“, visi marš namo, „sukčiaujančių, vagiančių, besityčiojančių savųjų“ gaudyti, pamiršę „nenorus gyventi ir gyventi Lietuvoje“.
Tai TATOS žodis!
…ir bulvės vėl žydės!

Keičiasi laikai

Ankščiau net nebūčiau pagalvojęs taip pavadinti Landzbergį, bet paskutiniais metais tiek prisikaupė, kad kitaip šio vaizdelio nepavadinčiau:

„kosmopolitinis, kuklumu nepasižymintis ožys, pasiganęs neužmirštuolių pievelėje, nusifotografavo prie mažų vaikų taip, kad nesimatytų apsaugos”.

Lansbergio Lietuvoje nekencia

Lietuvos uzgrobejai,vagys,smeizikai,misuganos!!!Kurie ir dabar turi savo slaptu pakaliku smeiziku,kuriu tikslas apjuodinti Lietuvos patriotus,Lietuvos gynejys ir tikros Lietuvos piluecius.Nes….dabar yra 2 Lietuvos.Viena uzgrobeju,misuganu rankose per politika irvteisesauga o antra zmoniu kovojusiu uz tikraja laisve !!!!Seimas ir teisesauga savo darbais,savo sprendimais parode,kad naikina Lietuvos valstybe,Tauta ir tuos kurie yra tikri Lietuviai.O ne persidaze ir parsivadine KGB misuganos niekinantys ne tik gerb.Lansbergi ,bet ir tikraja Lietuviu Tautos dali!!!!

Tikrai

Lietuva per teisesauga ir politika yra uzgrobe KGB misuganos!!!!

Misuganos

Ir is Kusaites norejo padaryti teroriste,kad Rusai turetu prieteksta nekesti Lietuvos,gal net pulti Lietuva.O tas misuganas i prokuratura surinko misugana dabar sed.nac.saugume.Kiki sauguma gaki tureti uzgrobta Lietuva kai viskas misuganu rankose,kai musuganos eina pries valstybe ir pries Tauta.Saunuolis Landsbergis ,kad nepasidave misuganu provikacijoms!!!!

Pikc

->”Komentaras po nuotrauka” – a, štai, kokia prasmė! O aš galvojau – ar jis čia Kalėdų Senį, ar mesiją („imkite ir valgykite jos visi…”) vaidina? O juk tikrai – leninas tarp spaliukų. 😀

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top