Vytautas Landsbergis. Susiimkime vėl už rankų ir gelbėkim savo vaikus

Kalba minint Laisvės dieną ir mokslo metų pradžią.

Prisimename ir ypatingą mokytoją, grožio tiesos mokytoją Mikalojų Konstantiną Čiurlionį, kurio paveikslai byloja apie nepaprastą dvasios laisvę, kurio muzikoje alsuoja jūrų vėjo laisvė ir meilė gyvenimui.

Mokykla – tai mokiniai. Visi ir visada esame mokiniai. Ir pačios laisvės reikia mokytis, teisingai suprasti jos vertę ir ją ginti. Tai gyvenimo mokykla su savais egzaminais ir vertybiniais patikrinimais.

Mokykla, kaip turėtume matyti jaunimui skirtą ugdymo įstaigą, tai žmoniškumo mokykla. Daug skirtingų žmonių, ir visi žmoniški vienas kitam. Štai ir Čiurlionis kadaise rašė: didžiuojuosi, kad mano brolis yra žmogus. Ar ko pasieksi, broli, ar išgarsėsi, ar ne, visa tai yra niekai.

Svarbiausia – būti žmogum.

Esu įsitikinęs ir kalbėsiu nors tyruose, kad ši dvasinė mokyklos misija – svarbesnė už kitą, dabar vyraujančią kryptį.

Taip, mokykla pirmiausiai turėtų būti žmoniškumo mokykla, ir tik po to – išmanumo ir būsimų karjerų mokykla. Kas svarbiau: išmanumas ar žmoniškumas? Dabar prioritetai aukštyn kojom.

Panašiai ir su laisve.

Artimo meilė, o ne artimo gąsdinimas duoda laisvę, kuria gėrį.

Tai tinka ir valstybių santykiams. Matom, kad kai kurie vadai propaguoja nestatutinius tarpvalstybinius santykius, gąsdina savo kaimynus… Bet pradėkim klaidžiojančio pasaulio gerinimą nuo mokyklos.

Ir nuo teisingai suvokiamos laisvės.

Tebūnie tai laisvė gėriui, kūrybos džiaugsmui ir brolybės drąsai, o ne gaujoms ir gaujelėms. Į mokyklas dabar iš gatvės ateina žmogžudžiai ir laisvai propaguoja lėtinę savižudybę. Tai „žolės“ pardavėjų verslas, kuriam neturi būti jokios laisvės. Jokio Laisvosios rinkos instituto. Žudai mūsų vaikus – sėdėk už grotų. Mokykla – ne taboras. Ir ne tokių santykių vieta, kur vienišas nelaimingas berniukas krenta pro langą ir užsimuša. Tėvų neturėjo, niekas nemylėjo ir neprotestavo.

Protestuokim ir atjauskim. Susiimkime vėl už rankų, žmonės Baltijos kely, ir gelbėkim savo vaikus nuo abejingumo ir egoizmo.

Pažeistas vaikas, kuris nesutiko meilės, auga su nuoskaudos ir keršto jausmu, ir dėl to kalti suaugusieji. O ką jis randa godulio visuomenėje?

Kur nors Lietuvos provincijoje gali išgirsti šaltus pasvarstymus: girtuokliai kariasi, na ir kas? Bus mažiau girtuoklių.

Nuo to netoli ir iki požiūrio: nelaimingi vaikai krenta arba vieni kitus išstumia pro langą – na ir kas? Bus mažiau nelaimingų vaikų.

Taip slenkam į sunykimą ir išnykimą. Nuo tuštėjančių širdžių į tuštėjančią žemę. Pasipriešinkim.

Ėjom į laisvę kaip į kitokį, žmoniškesnį gyvenimą, tad apsidairykim, ar beskaičiuodami centus neišdavėm laisvės dovanos.

Vis dar tikiuosi naujo dorovinio sąjūdžio. Tegu jis kyla laisvos Lietuvos mokyklose, ir tėvynė bus kitokia.

Daukanto aikštė, 2015-09-01

delfi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
???

Sumale Lietuva pasejo blogy ir tyciojasi is visos Tautos,kaip gi auklesi tuos vaikucius,jusu mokytojai kabutese lauke,prie vartu kelnes nusimove………..

tartiufas.

nustumiau ozola,teisiausi dėl tvartelio,bylinėjausi su mirusiu striboku,persikėliau žemes ,atvedžiau i prezidentes lietuvos dalia,suniekinau žemės referenduma,su anukėliu apsikeičiau vietom kaip azijatai,reikalauju apsaugos lyg gaujos vadas bijantis šešėliu.taip slenku i sunykima ir išnykima.beskaičiuodamas norvegu paaukotus pinigus išdaviau laisvės dovana.

bet

Gynė Garliavos mergaitę, sūnus važinėjo į Klonio gatvę. Reiškia, dar ne visai suzombėjęs.

Dorovinis Sąjūdis

būtų gerai.

Klausimas

„Gelbėkime vaikus”, pasitelkę Lunaček ir Estrelos rezoliucijas?

girdejee

neikit…..referenduuuumas…….

Nejaugi

ir Gabriuką gelbėsim iš Europos parlamento?

ruta

Klasikinie amoralaus zmogaus demagogija , kai pliurpalai 100% skiriasi nuo darbu .

Eiilini

karta apsimetineja.LAISVE DEIMANTEI !

REIKĖTŲ

pradėti nuo savęs..Ir ne tuščių žodžių agitacija, o darbais. Juk ne tik anūkui, bet ir proanūkiams neteks „skaičiuoti centų”, ir ta „laisvės dovana” jiems jau padėta ant lėkštutės.., ko nepasakysi apie iš tėvynės išvytų, tėvynėje apvogtų tautiečių vaikus ir anūkus….

Tada reikia

keisti švietimą ir medicinos apsaugą.Nuo čia prasideda dorovė.Nuo gailestingumo,atjautos ,išprusimo.Dabar tai naikinama.

suimu save į rankas ir galvoju...

kodėl likimas toks keistas dalykas? vieną apsivogusį ir apsimelavusį gana greit išsiuntė iš gyvenimo, o čia…

tik tiek

spekuliacija. netikiu nei vienu ištartu jo žodžiu. neteisybė, išdavystė nuo jo prasidėjo, nes jis pasodino po Lietuvos pamatais melo, velnio sėklą.

ne tuo adresu

pone Landsbergi, mes-Tauta, esame išsirinkę savo valdžią, jie paskyrė atsakingus pareigūnus, visi jie gerai atlyginami, tad jei kokioje tai vietoje matote blogybes, kreipkitės į atitinkamas institucijas, pabaksnokite jiems, kas kur negerai darosi, jie už savo darbą algas gauna. O jūs siūlote piliečiams ką? Į gatves eiti? Gal kokį perversmą daryti? Antikonstitucinį? Jūs ką?Nejuokaukite šitaip…O mes tikrai niekur neisime. Mūsų vaikai už mus protestuoja…ir labai baisiai-savo mirtimi. Tad pabaksnokite tikruoju adresu-TIEMS.

Be komentarų

„Iš jų darbų juos pažinsite, bet ne iš kalbų.“

Sta.

Tai kodėl nesusiėmėt už rankų su visais konservatoriais ir liberalais ir …., ir neapsaugojot tos mažos nuskriaustos, vienos Lietuvos Mergaitės ? Kodėl negirdėjot jos šauksmo ? Tai, sakau, gal dar galit dabar išgelbėti ją, susiėmę už rankų…. Pradžioj nors ją vieną.

Tadas

Susiimkim už rankų ir gelbėkim savo vaikus,o po to visi bėksim į Ameriką,kaip Venckienė,jei spėsim, nuo liberalų ir konservatorių persekiojimo.

to Tadas

Jooo gerai cia parasete.

kodėl

kodėl jie nesusilietuvina savo pavardžių. Ir kodėl ją šisai pasikeitė? Gal paaiškintų…. dabar du broliai ir skirtingom pavardėm….

to kodėl       2015-09-5 10:06

Būtų labai gražu, jei į žmogaus asmeninį gyvenimą nesikištume.Jis neklausia su kuo tamsta miegi, tai būk malonus neklausk tokių dalykų.Tai nemandagu ir ne korektiška.

Nuo savu vilku issigelbeti nebeimanoma

Nes Lietuvos vilkai seime.prokuraturoje ir teisme.Jie pasimegaudami drasko bet kuri pameginusi pasipriesinti.Adamkyzmo laikais vilkai uzsieme geras pozicijas puolimui.draskymui ir sudorojimui!

Ta pati saika

Kuri grobe mergaite,uzpuole Kedziu sema,persekioja gerb.Venckiene…ta pati saika po nepriklausomybes supriesino Tauta ir su gerb .Landzbergiu.Ta pati saika dabar teisia nekaltus zmones!

To Ta pati saika       2015-09-5 21:13

Nesutinku su tamstos nuomone, jog kažkokia šaika (jūsų išsireiškimas )supriešino tautą su V.Landsbergiu.
Mano nuomone niekas nepriešino, tiesiog manau įvyko kas įvyko… jo žodžiai skiriasi nuo darbų, arogancija, priešinimasis dėl žemės referendumo, balsavimas už E.Lunaček rezoliuciją atitolino jį nuo tautos.

23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top