Vytautas Landsbergis: „Tai – teisėsaugininkų grupės diktatas Prezidentei: arba teiki mūsų žmogų, arba „patas“. Ir tu būsi kalta“

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė, neseniai atsisakiusi duoti parodymus prokurorams, tyrusiems nesėkmingų prezidentės „skiepų“ istoriją ir siekusiems išsiaiškinti, kas atsakingas už slaptos VSD pažymos išviešinimą, praėjusią savaitę papriekaištavo Seimui, slaptu balsavimu atmetusiam ir antrąją jos teiktą kandidatūrą į generalinius prokurorus, dėl „balsavimo neskaidrumo“.

Pakomentuoti susidariusią situaciją pilietinis portalas Tiesos.lt paprašė ir pirmąjį atkurtos valstybės vadovą profesorių Vytautą Landsbergį. Skelbiame jo atsakymą, gautą el. laišku.

R. B. Pasak ELTA pranešimo, prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad „Seimas dėl generalinio prokuroro skyrimo turėtų spręsti viešu balsavimu“, o siūlymus keisti pačią šio pareigūno skyrimo tvarką ji vadina „žingsniu atgal Lietuvos teisėsaugos sistemoje“.

Ir kaip Jūs vertintumėte prezidentės siūlymą keisti balsavimo tvarką? Ar Jūs sutinkate su tuo, kad tai, kas tinka kitoms demokratinėms šalims, kur vyriausieji prokurorai skiriami Vyriausybės, būtų žingsnis „15–20 metų atgal Lietuvos teisėsaugoje“?

V.L.: Vyriausybė – ypač priklausomai nuo to, kas ją sudaro – dažnai veikia kaip administracinis resursas laimėti savivaldos arba Seimo rinkimus. Nemanau, kad V. Uspaskicho iš užkulisių diriguojama Vyriausybė, skirdama generalinį prokurorą, siektų vien teisingumo. Gerai prisimenu, kaip socialdemokratų įtakingieji šantažavo K. Pėdnyčią reikalaudami vykdyti jų valią. Nevykdysi – nuversim. Ir nuvertė. Pats kaltas. O kad nuvertė pažeisdami Konstituciją (tą pripažino Konstitucinis Teismas), tai juk smulkmena. Svarbu nauda. „Pragmatizmas“. Valio, neklusnaus vadovo nebėra. Ir dabar blokuoja galimai neklusnius.

R.B.: Gal susidariusią situaciją pakomentuotumėte plačiau? Kaip Jums atrodo, kodėl Lietuvos teisėsaugoje susiklostė tokia, mano galva, pato situacija? Koks sprendimas, Jūsų manymu, būtų optimaliausias šioje situacijoje? Laukti 2016 metų Seimo rinkimų, keisti Seimo Statutą ar….?

V.L.: Tariama pato situacija kyla iš Seimo daugumos ir per ją veikiančios teisėsaugininkų grupės diktato Prezidentei: arba teiki mūsų žmogų (jau siūlo J. Sabatauską), arba „patas“. Ir tu būsi kalta. „Reikia tartis“ reiškia: turi gauti išankstinį leidimą („patarimą“), ką skirti, kitaip blokuosim – „nepritarsim“. Užeik pasikonsultuoti į Darbo partiją. Ir būtinai nustatysim slaptą balsavimą, kad tik neapsišviestume, kas blokuoja, kas tyčia daro Generalinę prokuratūrą neveiksnią.

Seimo statutą keis arba nekeis tas pats Seimas, tik nebent apsišviesdamas viešu balsavimu „prieš“. Tegu rinkėjai pamato. Iš tokio pato gali išvesti kitas Seimas. Dar metai neveiksnumo, kuris gal padės išsukti Darbo partijos uodegą. Ir galvą. Ne veltui Viktoras laikinai nuleistas į dugną.

* * *

Siūlome prisiminti, ką apie tokią prezidentės „skaidrumo pamoką“ mano Seimo narys Povilas Urbšys:
„O jūs, vaikai, taip darykit, kaip Jurgelis daro. Vardan tos – Lietuvos Dalios“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Sunku atsipeikėti po

vakar Srovėse rodyto reportažo apie Luką iš Zarasų,kuris buvo profesorių aplaidumu kone nužudytas vienoje Vilniaus ligoninių.Siaubas.Jaunas vaikas suprato,kad mirs,nes daktarai nesuteikė jam pagalbos.

ruta

Valstybes vadovu buvo -Auksciausioji Taryba , o Landsbergis TIK veike igaliotas Aksciausios Tarybos !

Jei Rusija Sirijoje

pralaimės po ilgo laiko,tai jai gali kilti noras pamaloninti savo piliečius pergale Baltijos valstybėse.Čia NATO gali tekti kautis jau ne per tarpininkus.

tetusiui

irgi matomai sikna dega, kad taip bijo nepriklausomo prokuroro. Ir asilui aisku, kad tokio prokuroro, kuris itiktu 141 seimo nariui negali buti. O vienai polikarpovnai-gali. Todel demagogija ir uzsiimineja.

ruskeliai vs žydeliai

konservatorius valdo žydeliai
komunistus – žydeliai ir ruskeliai
darbo partiją – ruskeliai
paksistus – ruskeliai
—–
prezidentūrą – žydeliai
seimą – daugumą turi ruskeliai

> Jei Rusija Sirijoje       2015-10-14 12:11

Nuoširdi užuojauta tamstai…jau 25 metus mus puola, bet vis kažkaip neužpuola. Gal nereikia gąsdinti žmonių baubais ? Miegokit ramiai, kas bus, jei bus lemta-įvyks, bet aš asmeniškai nesiruošiu kasti bunkerio ir jums nepatariu. Neskaniai kvepia tie nuolatiniai gąsdinimai. Nei tam NATO mes rūpim, nei rūpėsim…geriausiu atveju pareikš susirūpinimą. Jiems svarbu buvo koją įkelti arčiau prie ruselių, ką ir padarė, o toliau ne nuo mūsų priklauso. Mažos Valstybės, tokios kaip mūsų Lietuva, nieko nesprendžia-laikas būtų suprasti. Čia kaip nuspręs didžiosios, taip ir bus. Pamokų turėjom po karo- laukėm ar atėjo gelbėti ? Ne !Kiek galvų padėjo geriausi Tautos sūnūs ir dukterys ?Na, nejaugi sunku pasidaryti išvadas ir pradėti mąstyti logiškai, vietoje tokių naivių, sakyčiau kvailų komentarų iš vis ne į temą… Skaityti daugiau »

buvo

dar Klimavicius prokuroras, o ir zeme skraide ne tik jam is po koju, v.z. geda turetu nugaleti, o po to jau ir gerosios jegos seime

vasia

brazauskas,lansbergis,uspaskih,grybauskaite-tai makaronai musu ausim…

be žodžių

žemių skraidintojas,caras be karūnos,aktyvus komunistas nuo 1952m.,Dalytės globėjas ,rėmėjas,reklamuotojas,ir nekeista,nes partija tai ta pati,o „buvusių” nebūna,,,,,

buvau jo gerbejas,

o dabar matau tik gudruti Lietuvos nekenteja, nes nerinko jo LR prezidentu. Tad dabar kerstauja Lietuvai kiekvienam zingsnyje. Pakiso Lietuvai jos nekenciancia dalia (jos pase turetu buti irasyta ,,DALE”, o ne Dalia – tuo laikotarpiu Lietuvoje visos buvo krikstijamos, ivardijamos Dalemis (DALE), tad dabar kiekviename zingsnyje tik ir gina jos senmergiska charaktereli… Na, kai iskels bufetava, tai gales , isikeles i AMB nama, issikasti pozemini tuneli ir jokios kameros neuzfiksuos kada jis ateina ir kada iseina . Aisku, tik KONSULTACIJOMS, nes viena – jau persenes, antra – jai vyru nereikejo ir nereikia. Nemegstu ir niekinu si zmogu, nugvelbusi visus Sajudzio kureju nuopelnus – juk jo NEBUVO PRADZIOJE!

Kam shuda malt "Dedulei"?

Visi rinkimai yra slapti.Tame tarpe ir Prezidento.
Genproka reikia rinkti Tautai.
Tik kas priims toki istatymu pakeitima?
Nei Prezidentei,nei Seimui nereikia nepriklausomo prokuroro,atskaitingo tik Tautai.

O kas čia

Ar ne diktatas Seimui? „Seimas dėl generalinio prokuroro skyrimo _turėtų_ spręsti viešu balsavimu“

ot nesuprantu

šito aš jau nesuprantu…..

13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top