Vytautas Petruitis. Raudonasis retro

Portale 15 min. tūlas Tomas Venclova paskelbė, kad didžiausias partizano vado Voverio-Žaibo žygdarbis buvo susprogdinti kultūros namai.

Galvotume šiaip dimensinis bolševikas nežino lietuvių partizanininio karo istorijos, kad vieną geriausių Lietuvos kovotojų prilygina bolševiko lygmens kultūriniam talibanui.

Fotografijoje Tomo tėvas Antanas Venclova kartu su MGB agentu smogiku slapyvardžiu „Varnas“ – jis gi Kostas Kubilinskas, 1949 metais išdavęs vado Žaibo bunkerį, kuriame žuvo keturi partizanai, tarp jų – ir Vaclovas Voveris-Žaibas.

Žaibas apdovanotas visų laipsnių Laisvės Kovos Kryžiais, jam suteiktas Laisvės kovos karžygio garbės vardas. 1997 m. lapkričio 20 d. dekretu suteiktas Vyčio Kryžiaus 1-ojo laipsnio ordinas (šiuo metu – Vyčio Kryžiaus ordino Didysis kryžius), o Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 1998 m. gegužės 13 d. įsakymu – kapitono laipsnis (po mirties).

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
stasys

Štai kur gyvenimo parodyja .. kur benubėgsi visa lieka tave sekančios uodegos .

Sigitas

Obuolys nuo obels netoli rieda, man tik įdomu ar kartais draugas Tomas Venclova negauna kokios nors valstybinės pensijos…jeigu gauna , tai tada viskas aišku…už ypatingus nuopelnus…tik neaišku kam?
P.S. Manau kad būtų teisingiausia jeigu pensiją jam mokėtų Lenkija arba Rusija…

Kyla

klausimas.Kokiu tikslu ir su kokia uzdotimi atvyko a.venclova i Lietuva.Tikslaiu, sugrizo.Juk lepinosi Vkaruose.Jam tiek problemu iskilo Lietuvoje.Apginti visokius”kranklius”, juodinti Zaibus.

Prašalietis

Ima juokas iki apsikakoji…, kai matai, kad iš kanapių tik šiandien išlindęs tūlų tūlas Vytautas Petruitis, kuris nei ką rimto sovietiniais laikais antisovietinio padarė ar pasakė už ką būtų išgrūstas į emigraciją, pasidaro didesnis „patriotas” nei profesorius, rašytojas, poetas, 1977 metais išvytas iš Sovietų Sąjungos T. Venslova, kuris išdrįso paminėti „nelabai didvyriškus pokario patriotinių kovų” faktus. Vietoje to, kad tūlas Petruitis paminėtų kokį tikrai buvusį pokario kovose padarytą miškinio žygdarbį, bunkeriu prakvipę ir bunkeriškai beviltiškai apksretęs pseudopatriotas V. Petruitis tesugebėjo „atrasti nepatriotinę dėmę” lietuvių literatūros klasikų, rašytojo Antano Venslovos ir poeto Kosto Kubilinsko gyvenime. Petruitinio sukirpimo, lansberginės KGB-istinės, 75 metams užsislapstinusios sąjūdinės mokyklos paruošti bunkeriniai pseudopatriotai, slėpdami tikrą pokario kovų dramatiškumą ir buvusį tikrą tų laikų vaizdą, „gudriai” nusiduoda, kad… Skaityti daugiau »

Edita

kgbistas visada lieka kgbistu, o dabar tai akivaizdu. Džiaugiuosi, kad viskas atsidengia ir sustos į savo vietas. O visokiems sasiams ir prasliečiams – aišku ir kas jums moka, kad atidirbtumėt savo darbą.

Prašalietis

Edita 2020-08-8 10:36 Vargšei „Editai”, kaip ir tūlui V.Petruičiui, viskas apie KGB-istus kaip ir pokario kovotojų kovas pasidaro „aiškiau nei aišku”iš tokių „patriotinių” kūrinių paskaitymo kaip „tautos patriarcho, TSRS griovėjo, žymių kovų už laisve ir nepriklausomybę dalyvio”, buvusio neeilinio komjaunuolio, vėliau mokslinio komunizmo dėstytojo, Tarybų Lietuvos Nusipelniusio kultūros veikėjo ir t.t. ir t.t. V.Lansbergio „tautinio kovų už laisvę ir nepriklausomybę patriotinio šedevro” „Santykis yra viskas”,kaip ar „didesnius ir mažesnius karus kovojusios” D.Grybauskaitės mokslinio darbo apie „kolūkių kurimo sunkumus pokario metais” ir t.t. Tik gaila, kad su tokiomis „žiniomis” pseudopatriotiniai „žinovai” ką nors konkretaus ir tikro išstenėti šia tema „patriotinių jėgų” nepakanka…. Kur ten 1977 metais išvytam iš TSRS disidentui,rašytojui, poetui, 30 metų dėstytoju dirbusiam Jelio Universitete Tomui Venslovai patriotizmu lygintis… Skaityti daugiau »

Kis

Jokios propogandos,tai tik istorija.Kas domisi praeitimi,kam idomus musu 50 metu okupacijos ir kad sudaryti nors menka vaizdeli,kur mes gyvenome,siulau 2val.28 min.59 sek vaizdo irasa.Manau bus idomu,gal kitaip paziuresite ir i ivykius Lietuvoje,kurie atrodo tokie nekalti;cia bus nuoroda-https://www.youtube.com/watch?v=oFcm7w57TU,kas moka rusiskai ir naudojasi youtubeje paprasciausiai paieskoje parasykite;офицер КГБ Попов.Агенты Михалков,Листьев,Доренко,Кирилл,Гусинский,разработка Трампа,Путин.
Domekites,gal nepasirodis Landzbergio uzslaptinimas 102 metams tokia nekaltybe?

prasalieciui

vis delto as buvau teisus. tamstai tryda, pats prisipazinote. betgi nieko cia baisaus ko gero nera, tik nueikite pas gydytoja ir paprasykite vaistu. dar Veryga neuzdraude:):) gal tada ir isterijos komentaruose bus maziau

stasys

Ne Editos istorija rašo ačiu dievui , nors svetimus pinigus irgi nori skaičiuoti .

štaziui

stasele, vėl ir gulaginio gaidyno „parašos” dugno pragydai – valdykis, smarvę čia nedera skleisti.

Pamąstymai susimąsčius apie neatmezgamus mazgus

Muziejus išlaiko valstybė. Jei aš norėčiau, tai ar galėčiau apsigyventi kokiame nors muziejuje? O jei įsileistų, ar turėčiau mokėti nuompinigius ir už komunalines paslaugas susimokėti? Gal ne? Juk tai ne nuominis namas, o muziejus juk už visą sunaudotą elektrą ir kitką susimoka? Tai kodėl dar ir aš turėčiau mokėti? Keista… O kaip tada, jei tai keistai supainiotą nuosavybės istoriją turintis namas? Jei prieš karą jis priklausė savininkui, tačiau išvaduotojai jį išvadavo nuo savininko ir už nuopelnus išvaduotojų valdžiai atidavė kolaborantui, ir tas kolaborantas tapo naujuoju jo savininku? Praėjo nemažai laiko, ir nei išvaduotojų valdžios, nei kolaboranto neliko, bet tame name ne prieškarinio jo savininko palikuoniai apsigyveno – ten kitkas įrengta, kas gal miestui, gal valstybei, gal organizacijai priklauso. Tačiau girdėjau,… Skaityti daugiau »

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top