Vytautas Radžvilas. Apie antžmogius ir nevisžmogius

Profesorės Rasos Čepaitienės straipsnis (žr. ČIA) primena, kad iš pirmo žvilgsnio smulki detalė ar tarsi atsitiktinis įvykis kartais gali atskleisti giliausią pačių svarbiausių dalykų esmę. Atgrasus vieno žmogaus poelgis ir jo atvirai išsakyti žodžiai iš tikrųjų ne tik dar kartą atskleidė Lietuvoje įtvirtintos santvarkos prigimtį. Akimirksniu apsinuogino visos socialinės klasės, kuriai priklauso aptariamas asmuo, ideologija ir jos sąlygojamas tikrasis požiūris į žmones. Moralinis šio poelgio aspektas – tik ledkalnio viršūnė.

Iš tikrųjų straipsnio „herojaus“ žodžiais prabilo per tris dešimtmečius Lietuvoje spėjusios susiformuoti naujosios-senosios „antžmogių“ klasės atstovas. Ši klasė neturi vienos socialinės kilmės. Save jai gali priskirti ir amžinas meras, ir privilegijuotas teisėjas, ir prichvatizacijos dalyvis, ir fondų žarstytojas, ir daugelis kitų visuomenės narių.

Būtų klaida manyti, kad jie tik niekina ir žemina kitus žmones. Ideologija, kuria jie vadovaujasi, nėra paprastos žmogiškos tuštybės ir įprastos puikybės išraiška. Ši ideologija teigia, kad egzistuoja antžmogiai ir nevisžmogiai, kuriuos skiria ne tik ekonominė, socialinė, politinė ir kultūrinė, bet ir moralinė praraja. Tai reiškia, kad „antžmogių“ požiūriu, nevisžmogiai ne tik yra menkavertės būtybės ar apgailėtini ir niekingi žmogeliai. Iš tikrųjų jie nuoširdžiai laikomi apskritai nevertomis gyventi praeities atgyvenomis, trukdančiomis „antžmogiams“ nešti pasaulio pažangos vėliavą. Juo greičiau jie išnyks – juo geriau.

Sovietmečio propagandininkai vis svajojo apie tą palaimingą metą, kai išnyks tamsios buržuazinės praeities atplaišos, trukdančios sovietinei liaudžiai eiti į šviesų komunizmo rytojų. Straipsnio „herojus“ iš esmės kartoja jų požiūrį, tik išsako jį dar atviriau, nedangstydamas savo tikrosios filosofijos postringavimais apie jokią laisvę ir lygybę. Nevykėliams šioje žemėje ne vieta – tokia jo išsakyta pagrindinė mintis.

Todėl nereikėtų manyti, kad ne tik jo, bet ir visos „antžmogių“ klasės (kuriai jaučiasi priklausąs ir kone visas TS-KD „elitas“ bei jo išpažįstamą tikrąjį tikėjimą skleidžiantys propagandininkai) nuolatos reiškiama panieka „runkeliams“ ir vis kartojami palinkėjimai kuo greičiau išnykti nuo žemės paviršiaus kaip gražų klestinčios Lietuvos kraštovaizdį bjaurojančioms sovietinėms atgyvenoms yra tik paprastos patyčios.

Už jų slypi negailestinga ideologinė logika: tie neprisitaikę prie neoliberaliojo globalizuoto pasaulio žaidimo taisyklių „runkeliai“ yra neverta gyventi padarų rūšis. Jie ne ką vertingesni nei tarakonai. Kaip niekada atvirai prasiveržė aklos neapykantos nevisžmogiams ideologija, kurios potekstėje glūdi daugiau ar mažiau atvirai išsakoma mintis, kad geriausia būtų juos paprasčiausiai sunaikinti.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
42 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Nuomone

Grybauskaitės dešimtmetis dar atviriau paplatino antzmogius,nes ir pati ponia verta to vardo.

Reikia

kalbėti apie Übermensch’us (banksterius) ir Untermensch’us(prasčiokus). Net Antrąjį pasaulinį karą paskelbė iubermenšais pavadintai tautai, o, pasirodo, kad tie skelbėjai patys tokiais tapo po Europos supartalinimo.

Nuomone

Čia apie landsbergiu klana ..ir apie juos besisukančius….apie visos kiaulės lygios,bet kitos lygesnės.

Klausimas

Jei neviszmogiai išnyks,kas priims Andriulienes Cijauskaites Medeinos gimdyma Superinis straipsnis.Tai yra tiesa.Antzmogiai ir neviszmogiai.

to Nuomone

Kalbėk ne apie Landsbergius, o apie prisiplakelius prie pavardės. Tokius kaip Iročka, Raselė, Andriukas, Monikutė, Zigmantukas, Ingridukas, jau nekalbant apie didįjį konspiratorių – Andriuko mirtiną draugelį. Kurie visi čia paminėtieji dirbo LDDP naudai, vadinasi, kolchoznikų ir kolchozų milijonierių naudai taip pat. Jei ne Andriukas ar būtų kolchoznikai valdžią paėmę, a?

atmintis

Artimųjų tarpe – tremtiniai, politiniai kaliniai. Aš -sovietmetyje gyvenusi, šiems artimiesiems niekada iš aplinkos nejutau tiek paniekos ir nepagarbos, kiek paniekos susilaukiame dabar, kad išgyvenome, nepabėgome iš šalies. kiek jaunų kolaborantų neteisybei, neteisingumui yra šiandieną? Daug. Vien gerb. Sadūnaitės atvejas daug ką liudija.

To to nuomone

Sukonkretinkim antzmogius,ar jie turi pavardės?

Andriulis susidūrė

su ta tikrove,kurią konservatoriai įnirtingai kūrė.Kiekvieną dieną tūkstančiai patiria pažeminimus,iš silpnųjų tyčiojamsi,ligoniai nurašomi kaip trukdantys ekonomikai…Tikrai baisūs laikai.

Žinoma, kad turi  pavardes

ne tik Landsbergiai, kurie tikrai ne antžmogiai, kaip Jūs čia pasakėte. Bet ant jų bijot pavaryt ir pasityčiot, nes gerai žinote, kad gausite atgalios ir mažai nepasirodys. Ką gero nuveikė LDDP karalienė Konservatorių partijoje arba ta Laima-Maria-Lucia di Lammermoor? Nekedanat jų, nes už jų nugaros Hegemonas, Bankų aveniu arba Maskva, todėl pliekiat tik tai tuos, ką jie leidžia. Landsbergis valstybės vadovu tebuvo tik 2,5 metų, bet pliekiat tiktai jį, nes jį Jums leidžia pliekt Hegemonas. Na, ir drąsuoliai, mon Dieu! Krūmų arba Raudonosios oligarchijos dvaro pliurpiai, ne daugiau.

Jo jo

Mano nuomone pagrindiniai antzmogiai senis landsbergis ir jo svita geras gabalas konservatorių ir jų valstybininkai,teisėjai,galvos jėgos struktūrose

O gal su kieta

žmona susidūrė Andriuliovas nabagas kabutėse, o ne su Konservatorių partija, kuri jau seniai ne Tėvynės Sąjunga, Jūsų žiniai? Yra moterų plėšrūnių – pasaulio istorija tokių žino gan nemažai, nežinot? Mano senelis, pavyzdžiui, labai bijojo tokios Marijos Bočkariovos, kuri tyčiojosi iš eilinių carinės Rusijos imperijos vargšų kareivėlių, nežinot tokių, ane? Kuri mėsinėjo ne tik vokietukų karo belaisvius, bet ir savus už nedrąsą ir panašiai – už atsitraukimą iš Rytų Prūsijos. Pliurpiat niekus čia, ne daugiau, Krūmų didžiavyriai.

Ne "kieta žmona",

neverskit visko ant moterų.Nors gimdymo namuose bočkariovų tikrai yra,kurių ir išsigando Andriulis.O kadangi išnaikinti gimdymo skyriai rajonuose,tai pasirinkimas mažas-bočkariova arba pirkti kažką geriau.Čia tokia tamsi sritis,kad laikas tikrai paklausti mamų,kiek pažeidimų ten.Ir kodėl jos nenori vaikų.

kas paaiskejo istojus i es

antzmogiams neviszmogiai reikalingi tik kaip vergai. ant sios taisykles laikosi globalizmas. todel kuo greiciau reikia keisti lisabonos sutarti, kol genderiai globalistai dar neprarijo vaiku. kitaip issipildys ju apskaiciavimai, kad lietuvai iki isnykimo liko nedaug.

Jei būčiau pribuvėja

Tam jau pora tmplantų reiktų persitaisyt. Tai kad jie visi tie patys raudonosios nomenklatūros palikuoniai ir įslaptintų kagebistų išvaisos bei prisiplakėliai – tokia ir jų moralė. Tfu ant jų!

Kas čia tie

kagebistai ar kagebistės? Šito gražuolio meilužės ar kas? Visai nusišnekėjote.

hau

Per daug dėmesio tam chamui L.Andriuliui. Iki R. Čepaitienės straipsnio net nežinojom, kad toks yra.

> 2020-04-15 14:36

tai tu čia kagėbistas, juliau Milaiti, kaip ir tavo senelis su ta jo meiluže Marija Bočkariova. Tu dar ir provokatorius, paleidai savo trydą, lig ricinos aliejaus prisirijęs, apie Iročka, Raselė, Andriukas, Monikutė, Zigmantukas, Ingridukas.
Kad tu Untermensch’as(prasčiokas) ir dar beraštis, žinome, gali nebekartoti.

stasys

Bandymą išlyginti ta R.Čepaitienės ‘raukšlę’ laikau nepavykusių . Manau būtu labai neteisinga jei apie V.Radžvilo nauja partija imtu kalbėti vieno žmogaus dirbtinai sukurtu akronimu . Klijuoti etiketes prie pavardės žemos kultūros bruožas . Luomai visuomenei reikalingi , ju buvimas leidžia žmogui užimti ta vieta bendruomenėje kuria skaito jam būtina turėti . Tai ka čia dėstote laikau nevykusiu pokštu bandant kolege ištraukti iš nemalonios situacijos .Kopijuoti sena nėra sudėtinga o va pasiūlyti nauja .. teigiama požiūrį ,kaip partijos pirmininkui , tam reikia išminties ir tvirto charakterio bruožu .. ( Jokiu vertinimu ).

Bevardžiui (15H14)

Bet mes nežinome, kas pats tokis? Gal Jurgio atstovas kanalizacijai? Gal Ingrido patarėjas pikantiškiems reikaliukams?

Švyturys

Jis šviečia paklydysiems, gal nauja partija taps juo, aišku ji daugumos neturės, bet gaus uždegti kad ir menką, bet šviesą ir matysis susiformavusioje tamsoje, tai tikrai įmanoma, susivienijus tikram lietuvių protui, vilties dar yra.

ah1

jo, jo. Nežmogiai ėdė Tarybų sąjungos iškeptą pyragą kol suėdė

ORDNUNG.

Koronvirusui visiškai tas pts – ar tu antžmogis, ar tu nevisžmogis. TVARKA BUS! – visi gerai menam anksčiau skambėjusi šūkį.Tada daug kam iš likusių atsivers akys…

Aišku

čia grynai sovietinis palikimas . Iki sovietų laikų Lietuvoj visada ponai gerbė ir mylėjo baudžiauninkus ir kumečius, o šie irgi atsilygindavo tuo pačiu .

Prašalietis

Vytautas Radžvilas. Apie antžmogius ir nevisžmogius… Diletanto pasamprotavimai apie Radžvilo panaudotas sąvokas: Antžmogis- šiuo vardu paprasti mirtingieji pavadina žmogų dėl jo turimos neapsakomos fizinės jėgos, protinių sugebėjimų, ūgio ir kitų jo turimų, žmogui nebūdingų gamtinių ar antgamtinių savybių. Radžvilas paminėjo kaip „antžmoginį” TS-KD „elitą“. Šio „elito fizines, protines ir kitokias antžmogiškas galias” geriausiai ir tiksliausiai simbolizuoja šio „tautinio elito” krikštatėvis, „didžiausias galimas tautinis antžmogis, tautos patriarchas” V.Lansbergis… Eilinis žmogelis pasižiūri į šį „antžmogiškumo simbolį” ir suspaudžia širdį, nes pamatai visai ne antžmogį, o tik nieko vertą, išsekusį, sunykusį ir deformuotą mėšlo gabalėlį, kuris,tiesa, padedant Brazauskui ir jo komunistams, šauniaisiais 1990-2000 metais su savo KGB-istinių bendraminčių chebra visuotinės prichvatizacijos,sklypų nešiojimo iš Lietuvos pakampių link Viniaus laikotarpiu, paskleidė visiems kažkiek tai negero… Skaityti daugiau »

Vardas

Keturi Apokalipses raiteliai (KonserVatnikai TS-LKD) Landsbergiai Gabrielius ir Austeja, Andriulis Liudvikas, Simonyte Ingrida.
Tiesiog zino psichopatu parazitu Landsbergiu-Cijausku klanas, kad be kokiu ~150 ar ~1500 zuvusiu lietuviu, nepavyks Lietuvai nusikratyti Landsbergiu-Cijausku klano, todel Andriuliai-Cijauskai drasiai tyciojasi is lietuviu, siuo atveju mediku.
Juk matome kiek vargo turi Donald John Trump su psichopatais JAV Demokratu partija ir Never Trump nariais JAV.

Prašalieti,

norėjai, kad Pietryčių Lietuva vėl Lenkijai atitektų, kad tiek putojiesi dėl tų žemės perkėlimų? O Tėvynes išdavyste nenori būti apkaltintas, a? Dar vienas Kubiliaus draugelis pragydo, dar vienas lenkomanas – Lietuvių pragaro (Žečpospolitos) mėgėjas ar mylėtojas? Andriulio žmonas nori Landsbergiui primesti, ane? O pačiam su galva viskas gerai, ką manai? Labai jau okatnus linkėti kitiems mirties, o apie savąją tai nepagalvoji, ane?

Vytas

Radžvilas labai necharizmatiška asnmenybė, žmonės paskui tokį „lyderį” neis.

taip, teisingai

tik nusipelnę gyventi geriau gali gyventi geriau.
nusipelnę velniui ir okupantui,
komunistai, kgbistai bei kiti nusikaltėliai.
——
jiems ypač trukdo krikščionys – kuriuos reikia nustumti nuo ekrano – kad nesimatytų.
tegu pasikaria arba emigruoja.
—–
(kas nori išgyventi – privalo šlovinti komunistus – kaip dažnai tiesos.lt daro)

Vytui

Visa bėda ir yra, kad rinkėjai eina ne pagal protą, o pagal skonį, todėl proto ir nebus, o jo labiausiai ir stokojama.

Prašalietis

Prašalieti, 2020-04-15 17:53 „Patriotinis” ponuli, jei V.Lansbergis Lietuvos pakraštyje savo laiku atsiimtą žemę atsitempė prie Vilniaus, nes ją, pagal tave, būtų pasisavinusi Lenkija su tikslu ją „prisijungti prie šiandieninės Žečpospolitos”, tai aš prašau tavęs man „dovanoti”…. Aš buvau begėdis ir man buvo galvoje visai negerai, nes „nesupratau”, kad „antžmogiškų galių elitinis” tautos tata V.Lansbergis šauniaisiais laikais, nepažeisdamas sau ir savo chebrai priimtų įstatymų, „dėjo savo brangią sveikatą ir liejo kraują tam, kad jo atsiimtos Lietuvos žemelės lopas neatitektų Lenkijai”. Kas liečia mano palinkėjimus, skaityk atidžiau ir tu pamatysi, kad aš kaip niekas kitas „užkeikiu visus”, net ir jo artimiausius chebrantus ir pasekėjus, kad jie šalia tatos netyčia nepadarytų net ir menkiausio „kažko tokio”, nes šiandiena „išsivadavimo kovų užgrūdintą, čiurlioniškai sugležnėjusią”… Skaityti daugiau »

Jei dar

nepasisavino – tai laiko tam dar yra iki valiai. Nedurnink runkelyno, Prašalieti, kad jis turi kokios tai įtakos ar galios, kad ir ant Monikutės. Meluoji ir nemirksi. Kokiuose kursuose šito išmokai?

reik žinoti

saugumas visais laikais užsiėmė propaganda

penktokas Petriukas

nesuprantu, kodėl profesorius gyvius, priskirtinus raudonųjų kirmėlių, kenksmingų vabdžių ar mikrobų klasei, vadina antžmogiais…

Lietuvos paklydėliams ir prašaliečiams

Įtakos agentėliai pasiekė dar vieną nešvarią pergalę prieš valstybės atkūrėją, o kartu ir prieš Lietuvos valstybę, nesuprantat? Suteikė dar viena progą pažeminti šį žmogų, o kartu ir Lietuvos valstybę, pavalkioti jo pavardę po įvairias intiko svetaines. Eilinį kartą pažeminti ir pasityčioti, kai Hegemonas ar Žečpospolita leidžia. Kai karūnuotasis arba kitaip – Karūna(Koronė 2020) leidžia. Sako, kad tų koronių dabar bus kiekvienais metais iki valiai, kol prasčiokai galutinai bus supartalinti, tiesa? Sudrapalinta ekonomika ir pastatyti į vietą, o su jais ir įtakos agentėliai, kai tik atliks šį juodą darbą ir taps nebe reikalingais – eilinį kartą sunaikinta Lietuvos valstybė. Kas tą Karūną šiuo metu pasaulyje turi, koks jo Kunigaikštis, nežinot? Nebent šikšnosparnis ar koks tai Vilniaus benamis, besimaitinantis iš šiukšliadėžėse palikto… Skaityti daugiau »

Prašalietis

Lietuvos paklydėliams ir prašaliečiams 2020-04-16 5:53 ” Patriotinis” prieteliau, turėk „tautinės”sąžinės ir negąsdink paskutinio šiandieninio dar neišsivaikščiojusio „patriotinio”liumpeno lygindamas, kai buvo jau viskas aišku nežinia iš kur atsiradusio ir prie sąjūdžio vairo kelių KGB-istinių chebrantų pastatyto, buvusios ir šiandiena propagandistų balkonėlyje demonstruojamo kovų už nepriklausomybę iškamšos, kažką padriko dar sugebančio praveblianti, visais laikais ir prie visokių režimų savo gyvenime „duoną užsidirbusio” propagandinėmis blevyzgomis, „tautiškai ir patriotiškai”sukrypusio, į „tautiškai patriotinės”substancijos krūvelę panašaus”elitinio antžmogio” su mistiniais valstybės, pasaulio, visatos ar kitko „kūrėjais”… Beje, mano menka galva, tau gavosi komentare „patriotiškiau, tautiškiau, įtikinamiau ir t.t.” pavaryti apie Coronkės karūnas, Hegemoną, šikšnosparnius, jų karūnas ir t.t. Tavo komentaras ne tik”Lietuvos paklydėliams ir prašaliečiams”, bet ir kitiems „galimiems nesusipratėliams ” pademonstruoja, kad tik V.Lansbergis buvo… Skaityti daugiau »

Prašalieti,

nedezuok, neišvardinęs tų seimų sudėties – kilmės, gerai? Mirę arba žuvę niekam nebetrukdo ir nebekelia pavojaus kaip gyvi, nežinojai? O kad lietuviai LR prezidentu išsirinko okupacinės administracijos viršininką – labai daug ką apie tokią tautą pasako – ji dar nesusiformavo, nebrandi, bet sparčiai nyksta. O šiaip, nėr ko nusiminti, nes ir prancūzai niekaip neišsivaduoja iš Vyriausiojo prezidento patarėjo. Prezidentai keičiasi, o vyriausiasis patarėjas tas pats, kaip pas mus kadais Antrasis Kompartijos sekretorius.

Liūdnas tango,

kai tenka pačiam su savimi diskutuoti 🙂 .

Ar  nusileis  NS šulai ant žemės?

Jau praėjo nemažai dienų ruo NS registracijos. Nei vienas partijos ,,ūkvedžiui” A. Simučiui ir Ko prieinamas adresatas negavo prašymo pervesti partijai 1 GPM procentą. Duomenų aukai nepatalpino net propatrija.lt svetainė. VMI gal tas procedūras pratęs ir po geg.1 d., bet taip NS aktyvui snausti keista…..Visgi tai ne tradicinė ,,lovio” partija, besimaudanti biudžeto piniguose… Suprantu- NS išdidiems šulams buvo visiškai nereikalinga 3 procentų rink. kartelė, nes Sinicos kolegos be vargo tikisi peršokti 5 ar 6 procentus…:):) Suprantu šitokią savanorišką beprotystę, bet ,kad partijai dar nereikėtų ir piliečių legalių aukų tam, kad kada nors,už 20 metų tarkim,:):)gauti tuos 5 procentus reikia ir trupučio eurų….To neadekvataus asketizmo,švelniai tariant, mano vaizduotė visai neišneša…:) NS nereikia nei žemos kartelės,nei lėšų partinei veiklai, nei derybų dėl… Skaityti daugiau »

Tangistui

O tai ko strikalioji ir diskutuoji, tiksliau, dezuoji, kaip tie Kapsukės prapiesoriai, vėl patekę į bėdą su ta šių metų Karūna(Koronė 2020)? Negali Tiesos išstenėti nei apie laboratorinius virusus, laboratorijas, įstatymus, dekretus jų steigimui ir taip toliau. Kadais tie prapiesoriai nežinojo Maskvos Molotovo paktų lygiai taip pat, kaip Koronės laboratorijų, įstatymų ir kitų papierkų. Vienas toks labai garsus akademiks Vilks net vijo iš vienos garsios salės Birželio Trečiąją, kai buvo apie juos, paktus, užsiminta, pameni? O šiaip, yra kur kas svarbesnių paktų pasaulyje nei šie, nežinai? Lėmę Baltijos tautų likimą, irgi nežinai, ane, deziuk? Šių metų Karūna irgi labai daug lems.

Galima pliektis

,galima placiausius samprotavimus destyti,galima patiketi savo izvalgumu,prisiminti antzmogius,bet kas is to Lietuvai,su tokiais sudetingais isvedziojimais ,o ir aptakiom diskusijom apie viska,zmoniu nepatrauksi aktualiju neatliepti,balsu ir paramos negausi,o diskutuot tarp saves ir sau,galima ir po rinkimu,neproduktyvi kryptis,manau

>  2020-04-16 17:43

tai čia tu, juliau Milaiti, strikalioji ir su savim diskutuoji!

Bevardi,

taigi pats nuolat su manimi diskutuoji ir kagebizuoji, norėdamas įsiteikti Hegemonui, jo „načalstvai” čia, Lietuvoje. Niekaip nepavargsti bebudėdamas Dezinformacijos amžiuje. Nebe kagebizuok, o drožk geriau Tiesą: https://www.youtube.com/watch?v=hlQj_UdYF1g

42
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top