Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skaityti šį profesorės Rasos Čepaitienės straipsnį be galo sunku. Kiekvieno dvasiškai dar nemirusio ar bent jau visiškai dar nemirusio lietuvio sielą turėtų persmelkti skausmingas maudulys. O jautresnę – ir beveik nepakeliamas skausmas. Pasakyta šiurpi tiesa apie lietuviškąjį čiukčio sindromą. Turbūt autorė būtų laiminga, jeigu nereikėtų dalintis tokiomis mintimis ir įžvalgomis. Tačiau kas nors juk turi rasti drąsos ir moralinės jėgos pasakyti tai, ką visi širdies gilumoje žino esant tiesa, nuo kurios taip norisi pabėgti.

Nelaimingų čiukčių istorija – tiesa. Visos grobikiškos imperijos žinojo pavergtų tautų valdymo paslaptį. Jos suprato, kad nepakanka mūšyje įveikti tas tautas, užgrobti jų žemes, naikinti ir bauginimais parklupdyti nepaklusnius gyventojus, tremti ir atvirai arba slapčia toliau žudyti nugalėtos tautos karius ir vadus. Buvo suprasta, kad kol yra savo praeitį atsimenantys ir žinantys, kas jie yra, tų tautų žmonės, užkariautame krašte niekada iki galo neišblės pasipriešinimo dvasia ir rusens galimo sukilimo liepsna. Pasiekti, kad pavergta tauta nebesuvoktų esanti vergų tauta, kad ji užmirštų savo praeitį ir išmoktų niekinti save ir nekęsti savo gynėjų ir diddvyrių, o galiausiai ir pačios laisvės dvasios – tokia visais laikais buvo tobulo pavergimo ir visiško valdymo formulė, kuria vadovavosi imperijos.

Autorė teisi – mums, Baltijos čiukčiams, ši formulė taikoma visa jėga. Keršijama už 1941 m. Birželio sukilimą ir pokario pasipriešinimą. Tai daroma nuosekliai ir kryptingai – valstybinės premijos už partizanų juodinimą ir jaunimo vertimą XXI a. pradžios „euročiukčiais“ skiriamos ne veltui.

Tai daroma puikiai suprantant, kad kol bus tautinės savigarbos ir žmogiškojo orumo nepraradusių lietuvių, tie lietuviai vieną gražią dieną gali pakelti galvas. Seniai pastebėta, kad beveik nebūta alkanų, tik apie didesnį duons kąsnį svajojusių vergų sukilimų. Taip yra, nes už duonos kąsnį paprastai nemirštama. Tiesa, kad bado slenkstį peržengęs alkis kartais sukeldavo stichiškus, visiškos nevilties įkvėptus bejėgiškus alkanųjų maištus, kurie būdavo lengvai užgniaužiami pirmiausia dėl išsikelto tikslo beprasmiškumo ir menkumo. O štai už laisvę ir savąjį orumą pasiryžusių mirti visada atsirasdavo. Jų sukilimai būdavo kitokie – keitė tautų likimus ir pasaulio istoriją.

Pakelk galvą, lietuvi! – įveik tau įskiepytą Baltijos čiukčio sindromą.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
38 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pasisekė

tai R. Čepaitienei, jei nebūtų tokio įžvalgaus jos straipsnių apibendrintojo, vargu ar kas suprastų ką ji rašo.

Barenco jūroje

plaukioja Amerikos ir Anglijos laivai.Arkties jie Rusijai neatiduos.Štai kaip atrodo pasipriešinimas.Reikia iš anksto ir reikia veiksmo.

ahh

nesupratau, ko autoriai nori? Nori sugriauti ES?

čiukčia ahh nie panimajiet

Būdavo toks populiarus komjaunimo aktyvistų klausimas, jei tik pasakydavai ką nors neigiamo apie TSRS: Ar tu prieš tautų draugystę? Atviečaj!

>ahh

kvailiams visada neaišku.

Prašalietis

Juokingiausia yra skaityti, kada šiandieniniai čiukčiai rašo apie čiukčius. Pagal lietuviškus čiukčius rusiški čiukčiai yra nepatenkinti, nes jie nuo amžių gyvena civilizacijos nemačiusioje Rusijos šiaurėje. Šiandieniniams „intelektualiniams”Baltijos čiukčiams atrodo, kad jiems visais laikais kas nors ir už ką nors keršija. „Keršija”, kad jie yra „intelektualiniai” čiukčiai šventai tikintys, kad nuo Baltijos čiukčių „prasidėjo” Europos civilizacija. Tik Baltijos čiukčiai rengė sukilimus, „kūrė ir griovė”imperijas. Kai dar nebuvo Europos ir Ukrainos cholopai „kasė su kauptukais” Juodąją jūrą, lietuviški čiukčiai su savo tautine įranga tuo pat metu „kasė” Baltijos jūrą… Su tokio negirdėto nematyto didingumo čiukčių praeitimi, šiandieninės „tautinės savigarbos ir žmogiško orumo, pakeltos galvos aukščiau už 1933 metais Noreikos -Vėtros pakeltą galvą”, joks pasaulio gyvis nepajėgs nei”orumo sumenkinti”, „apsitries iki ausų ir… Skaityti daugiau »

Rivka

šitas sambrūzdis primena tarpukario vėlyvuosius voldemarininkus….
kurių šalinosi net pats Voldemaras.
Ir ne tik dėl pasirinkto šūkio,
bet ir dėl milžiniškų vidinių psichologinių traumų ir kompleksų
Belieka tikėtis, kad lietuviai jais neužsikrės,
kaip kartą jau buvo užsikėrtę keturiasdešimt pirmųjų vasarą

Deivis

Blogio šaknys komunizme ir krikščionybėje(žydaujoje) , ypač katalikybėje. Krikščionybė Lietuvai nedavė nieko gero. Kai tik Lietuva apsikrikštijo tai ir prasidėjo jos nuopuolis.

Dzeikas

Autorius paleido patriotine tryda. Kodel tai vadinu tryda? Todel,kad nukreipia kalbas i tokia abstrakcia ir isvazineta vaga: „Dar karta prakeikime sovietine okupcija ir rusu imperializma – visu musu bedu saltini!” Ir po graziu zodziu, apie vadu ir kariu zudyma numeta viena uzuomina, girdi partizanus padlos juodina. Negincyju. Zmones kariave miskuose , ziemoje pozeminiuose bunkeriuose ir zuve bet nepasidave kovoje su komunizmo dvasios apsestais zombiais , verti visuotinos pagarbos. Keista kad iki siol neiamzinamas ju atminimas matomiausiose vietose, miestuose —- (leisiu sau nukrypti nuo temos: Kaune 1945 ar 1946m vasara sovietai surenge parodomaji teisma kazkokiam partizanui. Tas tik pasisaipe ir pasake i tema jog degs zeme po teiseju kojomis. Ta pati vakara, po teismo prokuroro automobilis buvo partizanu susaudytas. Kodel nera… Skaityti daugiau »

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Taip Deivi,
krikščionybė yra atsakinga už Prūsijos sunaikinimą už LDK sunaikinimą. Klestint krikščionybei:
– neišjungti (buvę) komunistai (grybauskiniai, kirkiliniai bei visi kiti);
– milijonas (pusė visų!) darbininkų išvaryta svetur;
– visi piliečiai nušalinti nuo žemės, pakeičiant konstitucijos 47 straipsnį.
L blogai

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

NS registruotas mėnesį ir 20 dienų.

naujieji europiečiai 666

ne, ne mes ne čiukčiai, mes europiečiai ir kai implantuos būsime su aktyviaisiais medicininiais implantais- Europos taryboje priimta tvarka dėl aktyviųjų implantuojamų medicininių prietaisų 2020/666, o čiukčiai ne europiečiai

naujas himnas

Šunauja,vergai jūs mūsų,
nustekenta žeme,
kur konservų banditėliai
milijonus semia.

Tegul tavo vaikai eina
vien takais niekšybės.
Arkit visi mūsų naudai
ir vagių gėrybei.

Tegul tavo vaikai eina
mums toliau vergauti
nes nukriošusiems senukams
lemta špygą gauti.

Tegul seimas Lietuvoj
kišenes ištuština,
Alkanus ir be skatiko
į kapus palydi.

Tegul tata žydaujos
dega amžiams pragare,
vardan tos šunaujos
oligarchai žydi.

Šunauja,

gražuoli, tai trys Tomkaus nukvakę žurnaliūgos, pasivadinę tauta. Na, o konservatoriai seniai ne valdžioje, nežinojai? Runkelius medžioji čia, ane? Ir kiek sugavai šiandien? Ir dar primenu pačiam, kad kaimiečius runkeliais pavadino garsieji lddp-istai.

Kis

netoli ziuri pone Radzvilai,ziurek i ateiti,juk sarlatanas ismokes graziai juoktis steponaviciaus laikais buvo atiduotos Vilniaus ir Salcininku vid mokyklas globai siam sarlatanuiLandzbergis tare tabu?Reikia aiskintis kas leido ,kieno buvo isakyta ,juk greitai pardavines vaiku globotines tipo Sakalaites vaikus i vergove,o gal ir organams>Ta bardaka laikas pabaigti ,nieko nelaukiant.

Kisa,

kokius budulius čia pats budulini, apsimetęs, kad nežinai, kiek Landsbergis asmeniškai būtent prisidėjo prie mokyklų gynybos ir gerovės Pietryčių Lietuvoje? Priekaištauk lenkomanui Kubiliui dėl noro nutempti mus Žečpospoliton, o ne Landsbergį, „berazumi”. Ieškai kvailesnių už save? Ar daug tokių čia randi?

to Prašalietis

O iš Talmudo pats nieko nenori pacituot, ypač iš XII tomo, a?

tiesa1
tiesa2
tiesa3
Artūras

Iš komentarų sprendžiant straipsnis pataikė į temą, kad šunauja tieg neigiamų komentarų prirašė.

StasysG

NS partijos pirmininkui: ar ne laikas atkreipti dėmesį į nežinomo internauto KODĖL pasisakymą prie AR straipsnio: —————– „Kodėl? 2020-05-19 10:18 Sinica, V.R. , Rusteika ir Ko kuria pasišventusiai galybę opusų (ar grupinių pareiškimų ,tarkim,dėl Taivanio…) , viens kitą keičiančių patrijoje ir tiesoje.Jų ,,amžinosios’‘tekstų temos rodo, kad NS viršūnėms spalio rinkimai visai neopūs.Matyt, tai jiems absoliutus tabu???Ypač gaila puikaus publicisto ir gero organizatoriaus A.R. ,nes šis adekvatus visuomenininkas ,matomai aiškiai suprato- ta tema eikvoti vaizduotę ir energiją neverta, nes NS ,,derlius’’ aiškus jau dabar….NS virūnės ,matomai, jau susitaikė su 2,5 procentų MAKSIMALIU būsimu ,,kraičiu’’ (t. y. su visiška individualia NS nesėkme ) spalio rinkimuose… NS šviesulys L. Šopauskas, valdantis tiesos.lt. , ypač stengiasi, kad partijos aktyvas bei visuomenininkai neatsibustų, negalvotų ir… Skaityti daugiau »

stasys

Pritariu , pasak autoriaus taip išeina jog visi džeik-uliai, kis ,s.m-sai , Prašalietis o ir tas pats J.Ramanauskas yra tik kremliaus samdiniai kurie padedami Garliavos skandalo bando Lietuvai užmauti senąsias čiukčių nagines ? Be abejo aš čia dar daug ko ir nepaminėjau ..na bet problemos bruožai aiškiai ir konkrečiai apibrėžti . 🙂

stasys

StasyG > ko čia ašaroti ? Siunti laišką tiesiai ir tiek problemos . Jei nededa Tiesose matyt tam yra kitu sumanimu . Kokio velnio naujai partijai jungtis su autsaideriais kurie jau išnaudoję savo potencialą ? Nematau jokios svarios priežasties taip elgtis .

Prašalietis

to Prašalietis 2020-05-20 21:13
Tamstos žiniai, 33 citata iš lietuviškų čiukčių prieš pasaulio sutvėrimą parašyto talmudo 12 tomo: chalva, chalva, chalva… telefon, telefon čiukčia kūšat chočiet…

Prašalieti,

pats nešpėchini po angielsku, tad Talmudo skaityt negali, ypač XII tomo. Kam kvailini mūsų „babuškas”, kaip ta dezi LRT?

štaziui

stasele, gana plerpti čia išklerusia savo vagina. Jukš iš čia, kartu ir savo gonorėją neškis lauk.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com

Antikonstitucininkas Vytautas Radžvilas yra ČIUKČIA, nes nežino, kad reikia laikytis Tautos priimtos Konstitucijos, kurioje yra įtvirtinta lygi ir tiesioginė rinkimų teisė, todėl laikosi antikonstitucinio Seimo rinkimų įstatymo, kuriame įtvirtinta nelygi ir netiesioginė rinkimų teisė. Čiukčia Radžvilas nemoka skaityti ir suprasti lietuviškai parašytos Konstitucijos, kurioje yra įtvirtina: Įstatymo numatytais atskirais atvejais LR pilietis galibūti KARTU ir kitos valstybės piliečiu. O čiukčia Radžvilas, kaip paskutinis ASILAS, teigia atvirkščiai. Apie tai esu parašęs straipsnį ir tikrai ne vieną, iki šiol šis čiukčias tyli ir tylės, nes yra ČIUKČIA.
LR Signatarai po priimto švento Nepriklausomybės akto skubiai SUSIĖDĖ ir nedelsdami išdavė Lietuvą priimdami 1992-07-09 antikonstitucinį Seimo rinkimų įstatymą, padarė Lietuvą okupuotą nkavėdistų, kgbistų, mafijozų ir iškrypėlių. Kur tie „signatarai’, kurie 30 metų tyli?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com

Lysk kurmi iš po žemių, pasidairyk po pasaulį.

Algis  Keburis

O gal pamėginkime ir sudarykime ilgą ir gražų sąrašą tų puikių savybių, kuriomis lietuviai apdovanoti nuo prigimties ir paveldėjo iš tėvų, senelių ir kurias išsaugojo ir puoselėja..
Pasidžiaukime savo geriausiomis savybėmis, pakelkime galvas. Gal tada nereikės grąžyti rankų, šlovinti čiukčių ir armėnų, formuoti (už pinigus) įvaizdį ar savivaizdį?

sprite

troškulys yra niekas, įmyžas yra viskas

stasys

Algis Keburis > puikus siūlymas . Tai kokia svarbiausia savybe lietuviai apdovanoti ? kuri mus skiria iš to viso tautų pulko ?

lietuvio kodas

3x:
nuolankumas, prisitaikymas ir pavydas

:>18:33

Apie ką čia daktarėlis tiek prirašė?

>9:02

Sakote, Lietuvai Seime būtina Puteikio-Guogos-Krivicko-Juozaičio-Kamblevičiaus-Dagio-Vareikio-Pranckiečio-Kuolio-Venckienės koalicija?

stasys

lietuvio kodas 2020-05-21 19:56 > atkaklumas.

Al.

Vieną kitą gal ir paskatins atsibusti tokios prakalbos, bet geriau tam padės jos šviesuomenės darbas (savo tautos ir pasaulio labui). NS seniai turėjo imtis konkrečių praktinių šalies atnaujinimo darbų. Pradžiai, susikurkit bent laikraštį. Tas ,,Pakelk galvą, lietuvi” formaliai žiūrint logiškas, bet kažkaip primena Gražulio ,,Už Lietuvą, vyrai”. 30 metų buvo užvilkinti būtini darbai, sąjūdiečiai visa tai pasyviai stebėjo, o dabar, kai jau sulaukę brandaus amžiaus, pagaliau ėmėsi, mėnesių mėnesiais tenkinasi pamokslavimais. Jau tiek visi keikia Verygą, bet atrodo, kad net ir jis veikia bent kiek veiksmingiau. ,,Neminėk Dievo vardo be reikalo” turi būti taikomas plačiau – ir tėvynei.

O vienas senas čiukčia,

prieš mirtį susikvietė savo plačią giminę, ir griežtai prisakė visomis priemonėmis saugoti ir ginti lietuvius, kad jie, neduokdie neišmirtų. Giminei nesupratus tokio jo bajerio, karšinčius paaiškino, kad lietuvių išmirimo atveju, kvailiausia tauta pasaulyje taptų jie – čiukčios. Taip, kad jie nėra tokie jau beviltiški, kol gyvuojame mes..

38
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top