Prof. Tomas Janeliūnas neseniai išreiškė pasipiktinimą tuo, jog prof. Vytauto Radžvilo paskaitose esą kalbami niekai apie kažkokius paslaptingus „bezprizornikus“ ir Sovietų Rusijos dar 1917 metais įvykdytą radikalią seksualinę revoliuciją. Ritai Miliūtei iš LRT profesoriaus vieši pasisakymai šia tema taip pat sukėlė juoką.
Kadangi tokia nuostaba ir abejonė tik liudija didžiulį istorinės atminties spragų mastą mūsų visuomenėje, tenka trumpai paaiškinti, kas turėta omenyje: savo paskaitose aptardamas visais laikais gyvavusią ir aktualią ideologiškai ir politiškai motyvuotą istorijos klastojimo bei perrašinėjimo problemą, kaip vieną iš ją iliustruojančių pavyzdžių, kartais paminiu ir primenu studentams visuotinai žinomą ir akademinėje literatūroje plačiai aprašytą, tačiau Lietuvoje dėl tų pačių ideologinių priežasčių sąmoningai nutylimą faktą, būtent kad pirmoji pasaulyje seksualinė revoliucija įvyko ne praėjusio septintajame dešimtmetyje Vakaruose, bet nuosekliai K. Marxo ir F. Engelso mokymą apie šeimą mėginusioje įgyvendinti Rusijoje po Lenino bolševikų perversmo.
Lietuvoje ši žinia daug ką stebina, nes gyvoji atmintis mena itin griežtus įstatymus seksualinio gyvenimo srityje. Taip yra, nes Lietuva SSRS okupuota jau gerokai po to, kai SSRS atsisakė savo radikalaus seksualinio išsilaisvinimo eksperimento. Taigi prof. Radžvilo studentai tiesiog sužino, kad J.Stalinas padarė galą šiai revoliucijai ne iš idėjinių paskatų, o tik todėl, kad moraliniai ir socialiniai eksperimento padariniai buvo tokie pragaištingi, jog jo tęsti negalėjo sau leisti net komunistinės ir totalitarinės SSRS valdžia.
Tarp liūdniausių šio revoliucinio eksperimento su šeima padarinių kaip tik ir buvo neregėtas venerinių ligų išplitimas ir daugybė iš „laisvos meilės“ gimusių vaikų, su kuriais nežinota, ką daryti.
Sovietinė seksualinė revoliucija turėjo nemažai net šiandienos „išsilaisvinusiai“ visuomenei kraupiai atrodančių aspektų ir yra nepelnytai nutylima.
Vis dėlto anglų kalba netrūksta nei publicistinių, nei mokslinių tekstų šia tema, kelias nuorodas rasite ČIA, ČIA, ČIA ar ČIA bei ČIA; lietuvių kalba – ČIA ir ČIA.
Tačiau yra ir gera žinia: šią spragą Lietuvos piliečių istorinėje atmintyje padės užpildyti šį rugsėjį pasirodysianti JAV analitiko dr. Paul Kengor knyga „Išardymas“ lietuvių kalba, išsamiai pasakojanti apie seksualinės revoliucijos kovą su „buržuazine šeima“ – nuo pat šios revoliucijos gimimo Markso filosofijoje, per radikalius Lenino „laisvos meilės“ projektus, naujojo marksizmo gimimą pokario Frankfurto mokyklos autorių darbuose ir galiausiai virtimą šiuolaikine seksualine revoliucija Vakarų šalių leftistinėje politikoje.
Lietuviškas knygos leidimas pasirodys su niekur anksčiau neskelbtu prof. V. Radžvilo įvadiniu straipsniu. Rezervuotis knygą galite parašę info@propatria.lt
Knygos leidėjai kviečia plačiai dalintis šia nuoroda ir naudotis galimybe užpildyti istorinės atminties spragas.