Vytautas Radžvilas. Apie vertybes ir interesus

Autorius yra politikos filosofas, VU profesorius, vienas Sąjūdžio kūrėjų, Nacionalinio susivienijimo pirmininkas

Nacionalinio susivienijimo bendražygio Lino Karpavičiaus straipsnis ryškiai išsiskiria iš jau beveik neaprėpiamo tekstų apie karą Ukrainoje srauto ne tik tuo, kad jame pateikiama daug plačiajai visuomenei nežinomų faktų. Tokių faktų, kad nieko panašaus nesitikėjusiam ar tik šį tą girdėjusiam apie glaudų demokratinių Vakarų šalių ir despotiškos Rusijos bendradarbiavimą žmogui gali iš nuostabos užgniaužti kvapą. Šis tekstas ypač naudingas tuo, kad jis gali praverti akis ne vienam įpratusiam besąlygiškai tikėti bet kuria oficialiai skelbiama tiesa žmogui. Jame puikiai atskleidžiama, kokia milžiniška praraja gali atsiverti tarp skambių frazių apie demokratijos, laisvės bei žmogaus teisių vertybes ir už jų slypinčios jau ne tik pragmatiškos, bet iš esmės ciniškos prekybos interesais, kai į „neišvengiamas sąnaudas“ įtraukiamas net nekaltų žmonių kraujas.

Nacionalinis susivienijimas visada nuosekliai rėmė Lietuvos narystę euroatlantinėse struktūrose. Tačiau „nuosekliai“ nereiškia „aklai“. Visada laikėmės vidurio kelio tarp nuolankaus ir nemąstančio „euroentuziazmo“ ir provincialaus bei geopolitiškai trumparegiško „euroskepticizmo“. Buvome ir po šių įvykių dar labiau liksime eurorealistai. Ši nuostata iš esmės yra požiūris, kad Lietuvai narystė euroatlantinėse struktūrose yra gyvybiškai svarbi. Tačiau šiame požiūryje nėra „euroentuziastingo“ aklumo ta prasme, kad jis atspindi įsitikinimą, jos šios iš principo naudingos ir reikalingos struktūros nėra filantropų arba, kalbant paprasčiau, geraširdžių tetų ir dėdžių klubas. Tai reiškia, kad eurorealizmas įkūnija aiškų supratimą, jog patekus į turtingiausių ir galingiausių pasaulio valstybių klubą jame vis dėlto reikia tvirtai ir protingai grumtis už lygiateisę ir garbingą vietą prie derybų ir pasitarimų stalo. Ir tai įmanoma padaryti tik būnant ir išliekant valstybe.

Karas negailestingai ir iki galo apnuogino šią tiesą, kuri atsiskleidė kraupiausiu dilemos – dujos, nafta ar Ukrainos griuvėsiai – pavidalu. Todėl straipsnis leidžia pasidaryti tik vieną išvadą, kuri turėtų tapti pamoka ateičiai. Beveik nėra abejonių, kad jeigu Putinas būtų laimėjęs per kelias dienas, jis tuojau pat būtų užėmęs Baltijos kraštus. Kad ir kaip sunku atsikvošėti ir apsiprasti su tokia mintimi, bet reikia prabusti iš naivių „vertybinių“ tauškalų palaikomos savihipnozės būklės ir turėti drąsos pasakyti sau žiaurią tiesą.

O ji yra tokia: jeigu ne Ukrainos žygdarbis ir auka, visai panašu, kad šių metų Kovo 11-ąją būtume „šventę“ po sugrįžusio okupanto padu. Tai, ką regėjome per šiuos du mėnesius ne tik duoda pagrindą spėti, bet beveik neleidžia abejoti, kad būtume buvę palikti likimo valiai teisinantis tais pačiais argumentais, kuriais buvo grindžiamas akivaizdus nenoras ir/ar baimė suteikti rimtą pagalbą ukrainiečiams.

Vadinamieji „euroentuziastai“ pavojingiausi ir labiausiai pakenkė Lietuvai tuo, kad metų metais slopino savarankišką, blaivų ir sveikai kritišką požiūrį į Lietuvos sąjungininkus. Kiekvienoje mažaraščiams propagandininkams pernelyg sunkioje suprasti mintyje ir kiekviename dėl tos priežasties atrodančiame „įtartinu“ žodyje tiesiog liguistai, kaip gūdžiausiu sovietmečiu, vis ieškoma tariamų „paslėptos neapykantos Vakarams ir europinėms vertybėms“ apraiškų. Šitaip slopinant laisvą ir autentišką geopolitinį ir valstybinį mąstymą Lietuva pamažu ir nepastebimai buvo stumiama į prarają. Ta praraja neprasivėrė ir 1940-ieji nepasikartojo tik per Ukrainos žmonių sukurtą stebuklą. Šis „euroentiziastingas“ Lietuvos naikinimas ir stūmimas į pražūtį turi kuo greičiau baigtis.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
sveikiname!!!

Pop.Benediktas xvi – 95m.
Popiežius emeritas Benediktas XVI – 95 metai!

pasveikinti galima čia:

https://www.benedictusxvi.com/congratulations

nieko naujo

tai žino ir jaučia beveik kiekvienas Lietuvos valstybės pilietis.Nevykėliai Broileris su Nausėda organizavę Minske Svietkos „balių „, komediją/farsą su prezidentu Lukašenka aplamai galima sakyt yra tiesioginiai agresijos iš Baltarusijos pusės ,trumpiausio kelio į Kijevą, kaltininkai.O gal ir viso fašistinės rusijos nepaskelbto karo Ukrainai kaltininkai. Tarp kitko -tas kruvinas karas broileriui ir nevykėlių vyriausybei buvo tiesiog išsigelbėjimo šiaudas nuo gėdingo išmetimo iš lovio.

Velykų proga

norisi pastebėti,kad jei ne vadovas Zelenskis,kurio tautybė žydas,vakarai būtų labai išdrįsę neaukoti ginklų Ukrainai.Gali ši tauta patikti,gali ne,bet tai Dievo pasirinktoji tauta ir vakarai šios dedamosios nesiryžo ignoruoti.Metafizika.Be Dievo valios vien mūsų valios niekada neužtektų.Bažnyčia turėtų atsibusti.

Prašalietis

Tik lansberginio durnių laivo tipinis pseudo „politikos filosofas, VU profesorius, vienas Sąjūdžio kūrėjų, Nacionalinio susivienijimo pirmininkas V. Radžvilas savo straipsnelyje eilinį kartą išdėstytuose „giliuose apmąstymuose”-„Apie vertybes ir interesus” „moksliškai” gali neišsivaikščiojusiems lansberginio durnių laivo puskvailiams ir idiotams pasakoti, nematydamas reikalo paminėti bent vieną jo nagrinėjamą vertybę, apie kurias jis savo straipsnelyje taip jausmingai ir „patriotiškai” pasakoja. Kad Radžvilo dėstomos „vertybės geriau pasimatytų”, Radžvilas gerai žinodamas kaip veikia „gamtos dėsnis- kas pakels šuniui uodegą, jei ne jis pats”, suinteresuotus neišsivaikščiojusius patryiodiotus siunčia pasidomėti savo chebranto Lino Karpavičiaus rašinėliuose dėstomais „vertybiniais pasamprotavimais”. Radžvilas yra „nacionalistas” su savo „nacionalistais”, kaip V. Lansbergis yra „kosmonautas pabuvojęs Mėnulyje”, kaip tikras „nacionalistas” pasakoja apie lietuviškų čiabuvių „buvimo euroatlantinėse struktūrose gyvybinį būtinumą”, kur tokių kaip Lietuva čiabuvių… Skaityti daugiau »

asd

V. R. : Visada laikėmės vidurio kelio tarp nuolankaus ir nemąstančio „euroentuziazmo“ ir provincialaus bei geopolitiškai trumparegiško „euroskepticizmo“.
————————————
Kas yra trumparegiai? Nejaugi tie “provincialai”, kurie supranta, jog yra tiesiog išdavystė patikėti mažos valstybės, tokios kaip Lietuva, likimą Europos galingiesiems, kuriems Lietuvos valstybingumas ir lietuviška kultūra prilygsta “lemputės” vertei? O kur dar naujųjų valdytojų šlovinamas homoseksualizmas ir kitos nesąmonės…
Tarp kitko, nuolankūs “euroentuziastai” nėra nemąstantys žmonės. Tai žmonės, kurie mąsto, bet, gaila, neturi moralinių vartybių, tiksliau tie žmonės, kuriems Lietuvos valstybingumas, lietuviškoji kultūra ir krikščioniška dorovė yra niekis. Taigi euroentuziazmas glūdi ne geraširdiškame naivume, bet vertybių neturėjime.

Na labai ispudingas

pasolvonjiecio panosas apie nieka.Svarbu tik apsikt bet ka ir bet kaip.Kad tik dvoktu,tuomet ok.Sudagyvis be sudu negali.Mirtu.

>>7:17

Tikiuosi Zukerbergų metafacebook-kuriama naujoji,naujojo pasaulio”metarealybė”dar visiškai neatėmė iš jūsų metafizikos dėmens.Taigi Šv Velykų metą norisi ir jums palinkėti atsibusti ir gilesnio teologinio supratimo,kad joks žydas,kaip ir pakrikštytas automatiškai nepatenka į Dievo karalystę, dangų.” O Izaijas šaukia apie Izraelį: Nors Izraelio vaikų skaičius būtų kaip jūros smiltys, tik likučiai bus išgelbėti.  Tesėdamas savo žodį ir skubėdamas, tai atliks žemėje Viešpats.”Rom9-27)/”Kas tik pabėgs nuo Hazaelio kalavijo, tą Jehu’as užmuš, o kas tik pabėgs nuo Jehu’o kalavijo, tą Eliša užmuš.  Aš paliksiu Izraelyje tik septynis tūkstančius– visus tuos, kurių keliai nesiklaupė Baalui ir kurių lūpos jo nebučiavo“.1Kar19-18)/Kitą šabą kone visas miestas susirinko pasiklausyti Viešpaties žodžio.  Išvydusius tokias minias žydus apėmė pavydas, ir jie piktžodžiaudami ėmė prieštarauti Pauliaus kalbai.  Tuomet Paulius ir Barnabas drąsiai pasakė: „Pirmiausia jums turėjo būti skelbiamas… Skaityti daugiau »

Lukas Bakutis

Iš tikrųjų ateina dideli pasikeitimai pasaulio finansų sistemoje, abejoti neverta. Jei BRIKS ( Brazilija, Rusija, Indija, Kinija Pietų Afrikos Respublika) ir MINT ( Meksika, Indonezija, Nigerija, Turkija) pradės atsisakyti dolerio bei pradės atsiskaitymuose naudoti juanį, nacionalines valiutas, tai reiškia dolerio ir euro žlugimą, nes BRIKS ir MINT priklausančiose valstybėse gyvena apie 50 % planetos gyventojų. Ir tai, kad minėtos šalys tarpusavyje prekiaus gerokai pigesnėmis prekėmis ir žaliavomis, rodo, jog tiek ES, tiek JAV, tiek kitų jas palaikančių šalių produkcija nebus konkurencinga. Nauja geležinė uždanga? Matyt, taip.

Tai kur problemos?

Kiekvienas normalus, o ne savo kvaišaliniuose vėmaluose paskendęs, kaip antai apmokamas ir perdozavęs įkakotukas takse – realiai suvokia, kad šiurpiai panašus scenarijus gali ištikti ir šitą šalį. Radžvilas su Karpavičium pasakoja tą patį, ką optv žurnalistai. Bet optv tikslas – garsinti iki ausų korumpuotų valdžių, teisiamų partijų ir „stambaus kapitalo” auksinių čemodanų užsienio pampersuose riziką esant šių dienų geopolitinei košei. Kad tie australijose, bermuduose, šveicarijose užpūdyti maišai bverčiais virstančių popierių galėtų būti, kaip ir privalo iškilus realiai grėsmei – panaudoti valstybės stabilumo reikalams. Radžvilas labai teisingai pastebėjo – be pinigų palikta, oligarchų ir valdžių vagių ištuštinta šalis neturi jokio šanso išlikti kaip valstybė. Todėl valdžia, nors jai vidurius paleistų nuo vien šios minties – jau užvakar privalėjo suspenduoti visas valstybei… Skaityti daugiau »

Prašalietis

P.S. „Iki lietuviško indėno būsenos per 30 metų vakarietiškai susicivilizavusiam” ir dvasiškai „patripotinėse vertybėse” visiškai pasiklydusiam Radžvilui telieka priminti, ką apie žmogaus vertybes dar prieš du tūkstančius metų pasakė vienas protingas”dėdė”- suaugusių normalių žmonių vėrtybė pati savaime yra kiekvieno žmogaus gyvenimas ir jo kilni ir dorovinė veikla…. Pasivadinusiam „nacionalistu” Radžvilui su jo visa pseudo nacionalistų kompanija, kuriems kaip vietiniams indėniškiems „nacionalistams” yra „svarbi narystė euroatlantinėse struktūrose”, svarbu būti turtingų valstybių klube”…, kuriame priimti rytų Europos indėnai neturi jokių teisių… belieka priminti tikriausių 20a. Europos nacionalistų šūkius ir lozungus: -Alles fur Deutschland (Viskas Vokietijai) -Gott mit Uns (Dievas su mumis) -Ein Volk Ein Reich Ein Fuhrer! (Viena tauta, viena šalis, vienas vadas) -Blut und Ehre (kraujas ir garbė) -Drang nach Osten… Skaityti daugiau »

Tulpės dešimtmetis

grąžino Lietuvon tarybų Lietuvos teisingumą – telefoninę teisę, klusnumą KGB partškolininkams ir partinės nomenklatūros kastai. Kol bus įslaptinti KGBistai, tol Lietuva neatsikels.Ne veltui konservai kryžium gula už KGBistų apsaugą.

Alvydas Šedžius

Atrodo ponia Ingrida bus valtininkė Charonė, kuri tikrai nuplukdys konservatorius į pragarą.

Tai kad

CHaronas buvo valtininkas i mirusiu pasauli,ne i pragara…

Klausimėlis

Esu už NATO, bet Europos Sąjungos nekenčiu ir norėčiau, kad Lietuva išstotų iš šito ES. NES europos Sąjunga skatina korupciją, pinigų švaistymą ir Lietuvos gamtos niokojimą, pvz., ko verti barsukų namų t.y. betoninių vamzdžių primėtymas Lietuvos miškuose. Kas aš? Euroskeptikas, eurorealistas ar euroentuziastas?

Putinas

Labas, durniui.

To- klausimėlis

Tu- eurokvailys .Jei tau ES yra nekenčiama žmona ar meilužė,kuri skatina pinigų švaistymą ,korupciją ir net niokoja tavo daržą -žinoma atstok nuo jos,koks čia klausimas.

Klausimėlis

Tai kad negaliu atstoti. Neįmanoma. 1. Mano balsas nieko nelemia. 2. Jei pradėčiau agituoti prieš ES, tuoj pat būsiu apšauktas valstybės priešu ir Rusijos agentu ir tuoj VSD atlėktų. 3. Daugybė VšĮ ir kitokių veltėdžių minta iš ES pinigų ir projektų.

klausimėliui

Tai belieka prašytis pas Batką.Ten tavo balsas bus išgirstas,už agitaciją prieš ES gausi daržą ,trašų, bulbų nemokamai . Ten korupcijos nėra, nėra veltėdžių ,nes nėra ES pinigų ,gamta nenuniokota ir pinigų nešvaistysi ,nes neturėsi, ir VSD taves neišgirs,tik apie NATO nekriuktelėk, kad negautum kaliūzės ir galėsi laisvai jaustis rusų agentu .

Klausimėlis

Deja realaus atsakymo negavau. Bulbiešijos prezidentas yra kvailys, antra, apie jį net neužsiminiau, kodėl man siūlote ten važiuoti? Jūs primityvas, nes jei kritikuoji ES vadinasi esi už Rusiją. Tai taip primityvu. Ne, aš nesu rusofilas. Putinas – karinis nusikaltėlis.

Algirdas

Galima pagalvoti, kad riteriai iš Vakarų nešė mums taiką ir gerovę. Matyt daugelis mūsų ekspertų nelabai draugauja su istorija. Bent Lietuvos.

Algirdui

žinoti istoriją reikia,bet jai melstis nebūtina.Kaip Lenkija remia Ukrainą ,kiek milijonų pabėgėlių priėmė-ar tai jie nebežino savo istorijos-jie supranta ,kad istorija rašoma šiandien.O gal ir mums , esant bėdai, lenkai pagelbės ,ir tos trys raidės ,- padovanotos jiems,- neatrodys taip pavojingai ,kaip mus nuolat tikino profesorius V.Radžvilas.

klausimėliui

Žinoma,jei kritikuoji ES -tu laisvas žmogus, jeigu trokšti išstoti iš ES , pasvarstyk sau ,ką Lietuva iš to laimėjo . Ukraina -didelė šalis, tai ne Lietuva ,bet kažkodėl siekia narystės ES .O mes,tai turėdami, verkiam ant kiekvieno kampo .Jei tu būtum priglaudęs ukrainiečių šeimą, pabendravęs su jais- truputį prablaivėtų mąstymas, suprastum , ką mes turim, ir kaip lengva to netekti.Na,o Rusijos tikslas-suskaldyti ES vienybę ,neprisidėkim prie to.

22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top