Vytautas Radžvilas. Apklausų vaidmuo neutralizavimo strategijoje

Valdančiųjų konkurencija kartais būna naudinga ir visuomenei bei rinkėjams. Vieną iš pretendentų į sostinės merus reklamuoti skirta sociologinė apklausa galėjo būti nors kiek reprezentatyvi ir atrodyti patikima tik įtraukus visus iškilesnius kandidatus į šį postą.

Šitaip sužinojome ir NS kandidato į Vilniaus miesto merus V. Sinicos minimalų populiarumo reitingą. Greičiausiai jis didesnis. Bet šiaip ar taip — nemenkas laimėjimas. Pats V. Sinica primena, kad šis reitingas vis dėlto nėra tos juokingos procento dalys, kurios Nacionaliniam susivienijimui buvo žadamos apklausose prieš ankstesnius rinkimus ir už kurias rinkimuose surinktas balsų skaičius buvo didesnis ne procentais, bet kartais.

Apskritai manipuliavimas apklausomis yra vienas svarbiausių Nacionalinio susivienijimo atžvilgiu taikomos neutralizavimo strategijos elementų. Lietuvoje nėra kitos partijos, kurios idėjas ir veiklą gaubtų tokia gelžbetoninė dirbtinai kuriamos informacinės blokados ir žiniasklaidos tylos siena. Ji liudija tik tai, kad kontroliuojantys informacinę erdvę valdantieji puikiai suvokia, kad vienintelė reali grėsmė jų viešpatavimui yra konceptuali ir nuosekli idėjinė alternatyva „globalios Lietuvos“ vizijai.

Ją, nepaisydamos Seime nuolatos vykstančių teatrališkų parodomųjų ginčų ir spektaklių, įgyvendina visos sisteminės partijos. Nei „dešinieji“, nei „kairieji“ nėra net užsiminę, kad ši vizija ir ją įkūnijanti vidaus ir užsienio politika Lietuvai yra tiesiog pragaištingos. Juo labiau neparodė nei menkiausio noro ir nedėjo jokių pastangų jos atsisakyti. Nacionalinis susivienijimas siūlo alternatyvą šiam į pražūtį vedančiam keliui. Ją skleidžiame visais prieinamais būdais. Bet valdantieji supranta: jeigu racionaliai ir dalykiškai išskleista valstybės susigrąžinimo idėja pradės būti keliama savivaldybių tarybų, o po to ir Seimo posėdžių salėje, ji užvaldys piliečių protus ir širdis ir įkvėps tautiniam bei valstybiniam atgimimui.

Padaryti viską, kad Nacionalinio susivienijimo vizija ir idėjos liktų neišgirstos ir nepastebėtos — toks yra prieš partiją taikomos neutralizavimo strategijos tikslas. Vengimas įtraukti Nacionalinį susivienijimą į sociologines apklausas arba drastiškai mažinami reitingai prieš rinkimus yra būdas įtikinti piliečius „neišmesti balso vėjais“ pasirinkus tariamai nereikšmingą ir beviltišką, tačiau kažkodėl beatodairiškiausiai slopinamą ir stumiamą iš viešosios erdvės partiją.

Neverta spėlioti, kiek ši strategija iki šiol buvo veiksminga ir kiek ji atėmė rinkėjų balsų. Aiškėja viena: kaip teisingai rašo V. Sinica, atkakliai ir nuosekliai dirbdamas Nacionalinis susivienijimas yra pasiruošęs pagaliau pralaužti tą kruopščiai ręstą tylos sieną.

Vytauto Sinicos komentaras: https://tiesos.lt/vytautas-sinica-patekimas-i-vilniaus…/

4.3 9 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pilietinis nepaklusnumas

Viskas puiku. Pritariu straipsnio Autoriui. O kas toliau? O toliau ir vėl NS liks už borto, nes nenori bendradarbiauti priešrinkiminėse koalicijose. O be pinigų ir savo RIMTŲ informacinių kanalų straipsnyje paminėtą blokadą pralaužti nėra šansų.

Dronas

„Bendradarbiauti” su kuo? Su neostribais, persiverteliais, atvirais kriminalo atstovais, kyšininkais ir valstybės išdavikais, atmieštais nedraugiškų valtybių įtakos agentūra? Taip buvo infiltruotas, perimtas ir sunaikintas sąjūdis, o jo idėjos tyliai padėtos į šalį, vardan AMB nomenklatūros ir labia siaurų interesų grupių įgeidžių tenkinimo, kas trisdešimt metų, laikė valstybė dirbtinėje komoje, kuri dabar jau virsta tikra koma. Tie kas siūlo tokį „vienijimasį” yra arba visiški kvailiai, arba (kas labiau tikėtina) beprincipiai išgamos, visom priemonėm siekaintys valdžios, vardan valdžios, o jies dar talkina ta pati minėta įtakos agentųra, užtikrinanti, kad Lietuva niekada nesustiprėtu. Čia tas pats, kas kokiais 1991, sajūdžiui siūlyti jungtis su jėdinstieninkais, burokevičiais ir kitais jermalavičiais. Pasišlykštėtina.

Pilietinis nepaklusnumas

Taip. Būtent taip aš ir supratau: Lietuvoje yra vienintelė tyra, teisinga ir valdžios verta politinė jėga – Nacionalinis Susivienijimas. Visi kiti (tie, kas nėra jos nariai) – tai „neostribai, persiverteliai, atviri kriminalo atstovai, kyšininkai ir valstybės išdavikai, atmiešti nedraugiškų valstybių įtakos agentūra”. Taigi išvada peršasi savaime: aš irgi priklausau tai daugumai „nepašvęstųjų”… :))

Ar neperdaug drąsu visą KITĄ (ne NS) Lietuvą tapatinti „su jėdinstieninkais, burokevičiais ir kitais jermalavičiais”?

Dronas

Yra politinė organizacija kuri nenori matyti savo gretose visokių „buvusių” komunistų ir panašaus brudo. Nenori, nesijungia. Jų reikalas. Kas kam skauda? Ne bet matosi, kad kažkam, truks plyš, reikia tokių jungtuvių. Kremlius senai naudoja taktika, kada infiltruoja ir remia visas politines jėgas šalyje kuria nori sužlugdyti/pavergti. Užvaldo ir „poziciją” ir „opoziciją”, politinę valstybės sistemą paversdami farsu. Nieko neprimena, ne? Tai nėra paslaptis. NS daro teisingai, kad stengiasi priešintis šitam metodui. Na, o kas liečia tamstos rašliavą. Klausimėlis, kieno Krymas, tai pirma, antra, jeigu atėjai čia ne propagandos varyti ir meluoti, tiesiog prisiek savo brangiausių žmonių gyvybe, kad tu sakai tiesą ir neužsiimi manipulacijom. Prisiek, kad jeigu ne taip, tegu jie miršta klaikiu, lėtu būdu tiesiog tavo akyse, o paskui nustipsi… Skaityti daugiau »

Paskutinį kartą redagavo 11 mėnesių prieš Dronas
Pamastymas

…klystat abu.Drono naivusis ikarstis yra trumparegystes pavyzdys.NS savo teisingais,bet tusciais,deja deja,ir taip buna,…zodziais siurbia teisingu zmoniu balsus,lukescius,viltis…,bet tai veda i aklaviete,nes jie nieko nenori ir negali padaryt.Pavyzdys…apie elektra,kalbos trynima,etc.NS tik sneka,bet rezultatu zero ir taip bus vi sa da.Todel si partijele yra klystkelis.Zmones,nors ir durni,bet ta jaucia instinktyviai,todel i NS mitingus neina.Marsistai,nors maziau intelektualus,tipo,runkeliokai,bet nuosirdus,nemeluojantys.Gaila,kad neissikristalizuoja lyderiai,uz kuriuos galima balsuot.Deja,tokiu nematau.Reiskia,dar ilgai mekensim…..bet dar ne laikas subrest kazkam DIDZIAM.Keliausim per dykuma dar ilgai.

Senukas

Tamstai matyt su teksto suvokimu yra ne viskas tvarkoje arba su sąžine. Dronas nesakė, kad visa Lietuva yra anokie ar kitokie, dronas tik juos paminėjo, kad tokių yra. O jeigu Tamsta susitapatini su tais neostribais, persivertėliais ir pan. niekšeliais, tai reiškia pripažįsti, kad taip ir yra, esi toks pat, paties sąžinė yra nešvari ir nerami. Gailėkis ir prašyk atleidimo. Gal ir bus atleista.

Senukas

O ar tariama koalicija, tariami partneriai turi pinigų ir informacinių kanalų, geba ką nors esminio aiškiai pasakyti? Jie sakinio be klaidų negeba suręsti.

Žmogus

O kur dingo Valdas Tutkus

Pamastymas

..ji istiko beda…mire zmona.Tai,suprantama,visos politikos ne galvoj.Butu geras Vilniaus meras.Labai gaila.Uzuojauta jam.

habilitâs

„Aiškėja viena: kaip teisingai rašo V. Sinica, atkakliai ir nuosekliai dirbdamas Nacionalinis susivienijimas yra pasiruošęs pagaliau pralaužti tą kruopščiai ręstą tylos sieną“.  ∞  V. Sinicai būtų naudingiau pralaužti savo tylos sieną, tada bus galima kalbėti ir apie teisingumą.   Kol neišgirsime V. Sinicos atsakymų į senai užduotus klausimus apie jo ryšius su R. Masiuliu arba kas vertė rašyti pagiriamąjį straipsnį „Litgrido“ generaliniam direktoriui (Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje | Tiesos.lt), tol nebalsuosime ne tik už jo kandidatūrą per savivaldos rinkimus, kurių jis, žinoma, nelaimės, bet nebalsuosime už jo kandidatūrą ir per Seimo rinkimus. Klaustukas stovės ir ties pačiu NS.   Tempti į dienos šviesą kitus ir rodyti jų nuodėmes yra gerai, bet vien tik kitų dekonstrukcija jūsų pačių… Skaityti daugiau »

Pamastymas

..sutinku,bet Janutienes taip labai nejuodink,bo kitaip vargsus,kvailokus zmonelius pagriebs visokie liekstuciai,nekalbant apie lrt propagandonus.Zmoneliai bliauja me me me,kaip avelas ir blaskosi lenzburgo tvartelyje.OP TV nors parodo tvartelio baubus ir baisybes,o kur begt patys galvokit.

jo jo

programavimas

Al.

Dėl jungimosi – su Trojos arkliais jungtis, aišku, neverta, bet vieni nelaimėsit. Ir tai, kad NS pasirinko tokį pavadinimą, rodo, kad ir patys tai supranta.
Ir svarbiausia – ,,jei jūsų nėra televizijoj, tai jūsų nėra išvis”. Be ryšio priemonių jūsų ,,susivienijimas” bus susivienijimas su pačiais savim.

Dronas

Yra taip arba trojos arklys. Pasirinkimas tik toks.

Pamastymas

Trojaus arklio pagalba Troja buvo UZIMTA.Ar nori sugriaut lanzburgeriu rezima,a….Ar tik zaist nepabaigiamus’tyrumo’ zaidimelius,be pabaigos ir rezultatu…Tiksliau,pabaigos,su nudvesimo rezultatu.Rinkis,tyrumo ir skaistumo…mergele.Politikos be purvo nebuna,jei nezinojai.

Dronas

Tai kieno Krymas? Na ir prisiekti pamiršai. Ne rona, neužgis ir aš neatstosiu. Kaip čia tada yra, a? Nesigauna pasakyti kieno Krymas, o ir paprastutės priesaikos nesigauna duoti. Kas čia yra, pora žodžių parašyti, prisiekti prieš dievą ir tegu dDievas baisiai baudžia už melą, visų pirma tavo artimuosius. Jeigu nėra apgaulės ir manipuliacijų, juk nieko nenutiks, dievas nakalto nekirs. Bet… Kažkokdėl tau nesigauna. Nagi, vykdyk Kitaip su tavimi jokių šnekų nebus.

Dominick Sansone (The Epoch Times)

Apie Sausio 6-tosios komiteto rezultatus. Ko nematysime J6 komiteto ataskaitoje? – Rimto tyrimo apie FTB dalyvavimą neramumuose tikrai nebus. Kapitolijaus policijos saugumo trūkumai tiriami nebus. D. Trampo šalininkų, žuvusių nuo teisėsaugos, mirties aplinkybės tiriamos nebus. DNC būstinėje esančio vamzdžio bombonešio tapatybė taip pat liks paslaptis.   Ir kasdien „Twitter“ failuose pasirodo vis daugiau žinių apie tai, kaip JAV federalinės teisėsaugos ir žvalgybos agentūros stengėsi kontroliuoti informaciją žmonėms. Neseniai Michaelo Schellenbergerio atskleidimai apie vidinius „Twitter“ ryšius ir didelis FTB dalyvavimas – tiek buvę „Twitter“ agentai, tiek jų bendravimas su aktyviais agentais už socialinės žiniasklaidos įmonės ribų – suteikia daugiau įžvalgos apie koordinuotas pastangas trukdyti visuomenei susipažinti su Hanterio Baideno nešiojamo kompiuterio istorija ir korupcija.    Tviterio failai pateikia gilaus neteisėtumo įrodymų,… Skaityti daugiau »

Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me? https://accounts.binance.com/ru/register-person?ref=FIHEGIZ8

18
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top