Vytautas Radžvilas. Įdėmiau pažvelkime į litvinizmo ir masinės baltarusių imigracijos problemas

Nacionalinio susivienijimo vicepirmininkas Vytautas Sinica kviečia įdėmiau pažvelgti į litvinizmo ir masinės baltarusių imigracijos problemas.

Lietuvoje drastiškai auga Baltarusijos piliečių skaičius ir tarp 60 000 gavusiųjų leidimą gyventi šalyje vos 206 – gavę prieglobstį. Visi kiti – ekonominiai migrantai. Jų tarpe plinta litvinizmo doktrina. Pagal ją, LDK buvo baltarusių (litvinų) valstybė, Vilnius – jų miestas, o dabartiniai lietuviai istoriškai nė neegzistavo. Tai tiesioginis mūsų Konstitucijos neigimas. Ne veltui beveik 1000 Baltarusijos piliečių įvardyti grėsme nacionaliniam saugumui, o politikai pradėjo kalbėti apie grėsmę ir politikos nebuvimą. Uždarinėti pasienio punktus ne išeitis. Turime persižiūrėti kriterijus, kuriais vertiname savo kaimynus. Apie tai ir laidoje papunkčiui ir kalba Vytautas.

Reikia pridurti vieną akcentą. Aukščiausi valstybės asmenys, pirmiausia Seimo Pirmininkė, kartoja, kad negalima ir neteisinga taikyti vienodus teisinius režimus iš Rusijos ir Baltarusijos atvykstantiems asmenims. Tačiau neatrodo, kad būtų deramai tikrinama, ar baltarusiai nepritaria karui Ukrainoje. Kasdienės patirtys rodo būtent tai. Tuo tarpu tiesiogiai Lietuvai tai daug didesnė potenciali problema nei rusai. Tapę gausia tautine bendrija Lietuvoje ir pradėję kelti reikalavus dėl „tautinių teisių“, švietimo privilegijų ar net autonominių statusų, kaip tą daro kitos tautinės bendrijos, baltarusiai bent turi istorinę koncepciją, kuria gali manipuliuoti ir klaidinti žmones, grįsdami savo reikalavimus. Pagaliau jie buvo LDK dalis ir yra kaimynai čia pat už sienos. Rusai Lietuvoje tuo tarpu neturi nieko išskyrus Kremliaus karinę jėgą savo reikalavimams grįsti. Todėl yra priversti kiršinti kitas, istorines šaknis buvusios LDK žemėse turinčias tautas. Litvinizmas ir masinė imigracija į Lietuvą tam tobula terpė.

4.4 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tomas Jakutis

Nebalsuokime už politikus, leidžiančius ir skatinančius imigraciją.
Imigracinei politikai – griežtas NE !!

blue yellow zov marinie

…ponas kakuti,taigi cia tavo broliai ir seses…kazkaaaa tu cia krencys,..nedabytaja kontra…

ane?

O kaip sąrašai? Pagal sąrašus praeis bet kas.

Neviltis

Rytų Lietuvoje yra tuteišių kaimų ir tai vargas, o čia, įsivaizduokit, visa valstybė tuteišių ir ūsuotas vyr. tuteišis juos valdo. Brrr.

Jules

Konservatorių partija su liberaliomis prielipomis ir Tėvynės išdavikais rusifikavo Vilnių, o kolchoznikai polonizavo Vilniaus kraštą, gudus pavertę lenkais. Lietuviams ir vėl labai patinka Karbowskis ir Skvierniškis už tokį gerą antilituanistinį darbą, už antilietuvybę. Vėl žada kolchoznikus į aukščiausią valdžią pakelt.

blue yellow zov marinie

…taigi todel ir sakau,kad ….narodysko izmielcal i oduriel…..galutinai ir baigtinai,kokia liaudis,tokia ir valdzia.

ar tai ne tyčinė rusifikacija?

kremlius trina rankas iš džiaugsmo

Aha

Gal netgi kokias kitas kūno dalis trina iš didelio susijaudinimo.

kremliui didelis

džiaugsmas, kad rusų bus daugiau, nei lietuvių. Taip ir užkariaus be tankų.

dar

Internete skelbiami palaidotųjų Lietuvos kapinėse sąrašai. Vienose kapinėse prie pat , Vilniaus ribos virš šimto trisdešimt kapų su užrašu Dovgialo ( liet.Daugėla?),keletas Pukšto ( Pukšta)?,Statino ( Statinė, Statinis?) taip Vilkojc ( Vilkaitis?), Avien ( Avinas?), Bitowt,Buiwid,Burbo,Burbul, Jankojc ( Jonkaitis?), Jankun,Jurgielanec,Luksza,Nienart ( Nenartas?), Rymas ir t.t. Vargu ar šios pavardės yra baltarusiškos ar lenkiškos kilmės.

reikia klausti

atvykėlius „litvinus” reikia anketoje individualiai klausti, kaip jie vertina per paskutinius porą šimtų metų vykusį Baltarusijoje gyvenusių lietuvių rusinimą. I r ,patikslinant, prie Lukašenkos nepriklausomoje Baltarusijoje

blue yellow zov marinie

..ju is vis nereik nieko klaust….apsukai,pendelj v zopu ir pasol von….naxren jie reikalingi cia….

kokie dar klausimai?

meluos ir viskas. Išsiųsti atgal. Kito kelio nėra.

13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top