Vytautas Radžvilas. Ir vis dėlto tikrovė stipresnė už ideologiją

Simptomiška. Nevengiantis pakovoti su visokiausiomis „praeities atgyvenomis“ pažangių pažiūrų ir vertybių skleidėjas ir „tamsuolių“ smerkėjas privestas pripažinti, kad žeminant, ujant ir persekiojant „neteisingai mąstančius“ jau yra peržengta riba. Iš tikrųjų Lietuvoje moralinio ir psichologinio spaudimo ir terorizavimo kampanijos savo įnirtingumu ir mastais praktiškai nesiskiria nuo sovietmečiu reguliariai pakildavusių kitaminčių ideologinio ir politinio „demaskavimo“ bangų žiniasklaidoje ir tokių „atskalūnų“ kolektyvinio smerkimo spektaklių „darbo žmonių“ iniciatyva ir prašymu. Nežinia, ar straipsnio autorius tai supranta, bet akivaizdžiai nerimauja dėl to, kad „revoliucija pradeda ryti savo vaikus“ ir šitaip primena sovietmečiu jau matytą reginį, kai negailestingai triuškinę „liaudies priešus“, „tamsybininkus“ ir „reakcionierius“ naujos ateities kūrėjai staiga atsidurdavo savo vakarykščių aukų vaidmenyje ir tapdavo negailestingo puolimo taikiniais.

Aišku, išsakydamas savo nerimą ir būgštavimus, autorius vykstantį pažangos avangardo ir vėliavnešių siautėjimą aprašo „cancel culture“ ir kitais jo ištakas bei prigimtį slepiančiais žodžiais. Jis turėtų pasakyti, kad sugrįžo anų laikų komsomolo aktyvistų, atsakingų partinių darbuotojų laikai, nes virš Vakarų pasaulio, taip pat Lietuvos, vėl sklando komunizmo šmėkla. Bet norėti, kad prisidedantis prie jos atgijimo autorius įvardintų tai aiškiomis politologinėmis sąvokomis ir daiktus vadintų tikraisiais vardais, gal ir neverta. Svarbu kitkas: net sisteminėje žiniasklaidoje pamažu pradedama pripažinti, kad sugrįžta ideologija ir santvarka, su kuriais prieš trisdešimt metų atkurdami valstybę manėme atsisveikinę visiems laikams.

Taigi aiškėja, kad tikrovė vis dėlto stipresnė už ideologiją, o atsitrenkęs į ją propagandinis melas dūžta ir anksčiau ar vėliau protus užgulusi ir slegianti jo tamsa pradeda sklaidytis.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Radžvilas

Ožio spiras.

MENTAS

SKVERNELIS – konservatorių TROJOS ARKLYS.

Šitas

veikėjas visiškai be jokios charizmos.

Rimtuolis

Kai aš noriu V. Radžvilo straipsnių, tai skaitau ,,Propatrią” ar patį NS. ,,Tiesos.lt” skaitau ne dėl Radžvilo. ,,Tiesos.lt” skaitau dėl straipsnių, kuriuos paskelbdavo R. Bingelienė.

Joana

Vos tik išvijo redaktorę Ramutę, taip iškart net pavadinimuose atsiranda gramatinės klaidos 🙂

Prašalietis

Marksizmu-leninizmu apginkluoti materialistiškai mato realybę, apie kurią visiems garsiai skelbia jau nuo 1917 metų;- „Šmėkla vaikšto virš Europos, marksizmo šmėkla”, „ateina genijai ir vėl išnyksta – atėjo Leninas visiems laikams”. Tarybiniais laikais apsiginklavęs marksizmu-leninizmu Radžvilas šiandiena aiškiai mato „kūjį ir pjautuvą pakibusį virš šeimos” ir taip pat kad „virš Vakarų pasaulio, taip pat Lietuvos, vėl sklando komunizmo šmėkla…” Tik kol kas dar yra nenustatytas šiandieninis Marksas su Engelsu ir šiandieninis Leninas… Įtariu, kad Lietuvoje vietinis užsislapstinęs 75 metams Marksukas su Engelsiuku yra V.Lansbergis su savo anūku Gabrieliumi, o vietinis Leninas, kadangi Burokevičius ir Brazauskas pirma laiko numirė, tai šiandieninis Leninas atvirto į moterišką giminę ir slepiasi po D. Grybauskaitės(kaip sakė buvęs didelis „politikas” Valinskas moteris su kiaušais) pseudonimu…

Parsidavėlių žurnaliūgų lizdas

Mato, kad jau eina prieš save, kad skandina savo šeimą, savo artimuosius, draugus ir valstybę. Mato, kad nieks nebetiki ir bjaurisi tuo jų melu, o gal tiesiog mato, kad ateina diena kai už melą teks atsakyt.

Puiku

Nors šmėklų apibūdinimui trūksta konkretikos, parašyta originaliai ir įdomiai.

ah.ą

Komunizmo šmėkla – „švabalai”, didydsis nunulinimas – nieko neturėsit ir būsit laimingi, pagal švabdurnį.

ah.ą

panašu kad grįžtame į „pradžią” ” Pradžios knygoje” Biblijoje, nusimato Adomo ir Ievos gyvenimas rojuje- būsim nuogi, alkani, vogsim ir valgysim šeimininko obuolius,klausysim šeimininko melo ir tai vadinsis rojus – nieko neturėsim ir būsim laimingi

Dzeikas

Duju isleidimas i vandeni stiliumi: ‘ Darze seivamedziai zelia, o Kijeve dedule pypke ruko’.Prapiesorius matyt nuo studentavimo laiku neiprates pagristi teiginiu faktais. Issireiske prasme revoliucijos ryja savo vaikus, ir pederastijos revoliucija ne isimtis.
Prapiesoriau, kad pavasari ateina siluma sveiko proto zmogai zino.
Naujo ka ir kad naudinga butu pasakyti turite?

Čia tas atvejis,

kai du piemenys svaidosi akmenukais (ar kuo nors originalesniu), o karvės ir toliau ramiai šlamščia runkelius.

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top