Vytautas Radžvilas. Klausimas „Lietuvos Sąrašo“ partijai

Pro Patria

Atsiimdamas Leonido Donskio premiją, jos lauretatas L. Vildžiūnas pasakė itin įsidėmėtiną kalbą: Linas Vildžiūnas: murzas ir pankas gali pakeisti Sąjūdžio strategai ir filosofai, o tai kur kas pavojingiau Šią kalbą, paskelbtą LRT.lt portale, „Lietuvos Sąrašo“ partijos Tarybos narys, VDU prof. A. Kulakauskas įvertino šitaip: Puiki, labai reikalinga, Leonido Donskio premijos laureato verta kalba.

Atidžiai perskaičius šią kalbą ir įdėmiai išanalizavus jos turinį aiškėja, kad premijos laureatas atvirai pasako, jog visiškai pritaria:

a) Zurofo-Vanagaitės nuostatoms dėl lietuvių rezistencijos ir konkrečiai – jų skleidžiamai J. Noreikos ir K. Škirpos vaidmens antinacinėje ir antisovietinėje kovoje interpretacijai;

b) Šimašiaus-Linkevičiaus vykdomai istorinės atminties, o tiksliau – jos klastojimo ir trynimo politikai (piktinamasi tariamai savavališkais jaunimo sambūrio Pro Patria veiksmais atkuriant sudaužytą J. Noreikos atminimo lentą);

c) M. Ivaškevičiaus „žygdarbiams“ sistemingai niekinant ir menkinant Lietuvą iki galo gynusius partizanus;

d) nedviprasmiškai laureato išsakytai užuominai, kad Lietuvoje atgimsta fašizmas, kurį įkūnija už M. Murzą ir J. Panką „pavojingesni“ Sąjūdžio „strategai ir filosofai“ (greičiausiai turimas omenyje A. Juozaitis ir šio įrašo autorius);

e) norams steigti ir atvirai apgailestauja, kad šalyje vis dar nedrįstama kurti Italijos „sardinių“ pavyzdžio antivalstybinio neokomunistinio ardomojo sambūrio, kuris būtų ne kas kita, o kadaise Baltijos šalyse Maskvos inspiruotos „Jedinstvos“ ir Estijoje bei Latvijoje siautėjusių „Interfrontų“ analogas, skirtas slopinti stiprėjantį tautinį atgimimą ir jėga užgniaužti siekius išsivaduoti iš neokolonijinės priklausomybės atkuriant valstybinį suverenitetą.

Bendras kalbos vertinimas lyginamuoju istoriniu-politiniu požiūriu – tipiška atsakingo LKP CK ideologijos ir propagandos skyriaus darbuotojo kalba sovietiniams „darbo žmonėms“, kurioje „Tiesos“ vedamojo stilumi triuškinamos vis dar nepribaigto ir vėl keliančio galvą „buržuazinio nacionalizmo“ apraiškos.

Bendras vertinimas geopolitiniu ir lyginamuoju istorijos politikos požiūriu – pažodžiui kartojamas stalinistinės SSRS ir putininės Rusijos istorinis pasakojimas apie Antrąjį pasaulinį karą, Birželio sukilimą, pokario pasipriešinimą ir Sąjūdį. Pagrindinis kalbos leitmotyvas – visa Tautos laisvės kova yra amžina Lietuvos gėda, tamsaus, agresyvaus ir nusikaltėliško nacionalistinio-profašistinio gaivalo siautėjimas. Laureatas taip pat karštai pritaria vienam svarbiausių V. Putino režimo vykdomos antilietuviškos propagandinės kampanijos teiginių, kad šių dienų Lietuva – iki galo po Baltijos šalių „išlaisvinimo“ taip ir likusio nepribaigto, todėl vis įžūliau keliančio galvas fašizmo rojus.

Tad prof. A. Kulakausko išsakytas nuoširdus susižavėjimas šia į gūdžiausius sovietmečio laikus atbloškiančia kalba ir šioms joje išsakytoms nuostatoms verčia klausti: ar tai yra oficiali visos „Lietuvos sąrašo“ Tarybos ir jos pirmininko, taigi – ir partijos pozicija?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
53 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Antanas kaip fontanas...

Antanas matot *nemato reikalo*,nes jis kaip Kernagio dainos Kancaras viską žino geriau,nes jis *čia karalius*.

Geležinė taisyklė

Jei LRT kokio nor snukio paprašo nuomonės ar komentaro, tai tas snukis yra savas. Kulakauskas kažkada irgi buvo kalbinamas. Tai jis savas.

Žodžio laisvė...

Nuo to momento,kai atsitiktinai per internetą pamačiau ir išgirdau Antano Kulakausko kalbą, prieš keletą metų, atidengiant broliams Pilsudskiams Zalave prie Pabradės Šven- čionių rajone paminklą,man šis istorikas daugiau ne istorikas.Neliustruoti KGB-istai,jų šuniukai-agentai,komunistai ir nuo valdiškų darbų nenušalintos jų atžalos, daro Lietuvai juodus darbus.Jau atvirai reiškia savo nepakitusias nuo okupantų laikų tezes. Ar ne šio Vildžiūno gimdytojas buvo nemenkas komunistinis veikėjas?O L.Donskis užsislaptinęs Kremliaus mylėtojas.Tokių veikėjų pilnas Vilnius.Jų gretas papildo , dabar masiškai supirkinėjantys butus Vilniuje ir kitur,atvykėliai iš Rusijos.Vakar per internetą išgirdau, kad Maskvos propagandistas Solovjovas nusipirko Estijoje butą ar namą.Kaip tai Estija galėjo leistis iki to???Lietuva kovojo ir pasiekė prieš 30 metų ,kad Rusija išvestų savo kariuomenę su visomis kariškių šeimomis. Iš Šiaulių ,atrodo,buvo priversti išvažiuoti apie 3000 šeimų.Ar… Skaityti daugiau »

Simca

Kalba išties aktuali ir puiki.
Pasako daug nepatogių dalykų.
Nemalonių nacionalistams, bet reikalingų patriotams.
Pagarba jos Autoriui ir Tau Antanai.

Kgbistai

Patys sau ant kaktos pasirašo „aš kgbistas”, nu ir gerai daro, žmonėms bus lengviau susigaudyti už ką balsuoti.

Čia Lietuvos kgbistų sąrašo partija?

Štai ir turim- kgb sąrašas

Kis

buvusiu nulinciuota,bet jau toks mano charakteris.Kas man ir manau daugumai lietuviu Donskis?Tai eiliniu gebejimu filosofas-zydelis,kuris turejo savo sampratas ir jas nuolankiai tik vykde.Lietuvai nuo nei silta,neis salta.Net ir premijas skirsto ne lietuviai ,o velniai zino kas ir kieno pinigais.Galiu patikinti,kad kaip besuktumete savo pasturgalius Kulausku epopejai atejo saulelydis.Nusiraminkite ir giliau kvepuokite,jus misijos pabaiga.

StasysG

Šį kartą V. Radžvilas konkretus. Pritariu.

nepolitkorekt

Lietuvos Sorošo partija į provokacynius klausimus neacakinės. Dėdė Džordžas į debatus su fošystais neleis.

Ant A. Kulakausko fb sienos į vienus vartus:

Antanas Kulakauskas apie L. Vildžiūno kalbą: Puiki, labai reikalinga, Leonido Donskio premijos laureato verta kalba. Nijolė Taluntytė: Nieko asmeniška – bet prieštaravimai – irgi diskusijos objektas. Rašoma, kad Noreikos lenta neteisėtai atkurta. O suskaldyta – teisėtai? Regis antrą kartą nuimta – irgi kažkaip keistomis aplinkybėmis. Ir terminas nacionalizmas autoriaus vartojamas nacizmo prasme. Kodėl? Ir dar – o Lenkijos prezidento kalba minint holokausto metines – irgi skirtina prie netinkamų, ar kaip? Rasa Čepaitienė (A. Kulakauskui): Jūs rimtai – puiki? Kad ponas laureatas pūčia į Kremliaus propagandos dūdą, tai čia tik jo sąžinės ir garbės reikalas, matyt, pinigai nekvepia, bet iš Jūsų šito nesitikėjau… Vygintas Gontis: Tikrai, labai „gilios” TSKP istoriko įžvalgos. Nematau didelio skirtumo tarp jo paskaitų ir šios kalbos: pasikeitė… Skaityti daugiau »

Ką ir reikėjo įrodyti

Algirdas Patackas: Kvislingai. Įsidėmėkite jų pavardes. Neseniai (2012-06-11) buvo paviešintas „Atviras laiškas dėl J.Ambrazevičiaus-Brazaičio iškilmingo perlaidojimo“ (http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2012-06-11-atviras-laiskas-del-j-ambrazeviciaus-brazaicio-iskilmingo-perlaidojimo/83729), kuriuo smerkiama Lietuvos valdžia, kažkiek prisidėjusi prie perlaidojimo, ir moralizuojama šia tema: „Ši ceremonija ir ją lydėjęs šio žmogaus gyvenimo ir veiklos iškilmingas minėjimas buvo didelė moralinė klaida“. Įsidėmėkime šias pavardes – šie žmonės gyvena tarp mūsų, beveik visi jie tituluoti, jie moko mūsų vaikus, jie yra kvislingai*. Kvislingai ta prasme, kad dėl bestuburiškumo, fariziejiškumo, konjunktūros ar nesusigaudymo pasirašė visiems laikams „aš esu prieš savo tautą“. Jie paniekino tuos 6000 vyrų, iš kurių daugiau nei 2000 žuvo, jų auką, kurios vienintelis tikslas buvo nuplauti gėdą dėl nesipriešinimo prievartautojui. Jie paniekino tuos neatpažintus žuvusius, kuriuos teko laidoti bendrame kape. Jie visi juk galėjo ramiai… Skaityti daugiau »

Ką ir reikėjo įrodyti (tęsinys)

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2012-06-14-viesi-klausimai-akademikams-del-1941-m-lietuvos-ivykiu-vertinimo/83951 Laiško autorių (Algirdo Patacko įvardytus kaip kvislingus) klausiame: Ar lietuvių tauta neturėjo teisės ginti savo laisvės ir priešintis sovietinei okupacijai ir aneksijai? Ar po ištisus metus trukusio sovietinio teroro ir 1941 m. birželio trėmimų buvo jėga, galėjusi sutrukdyti karo pradžioje prasidėjusiam spontaniškam tautos sukilimui? Kaip turėjo elgtis Lietuvos piliečiai tomis aplinkybėmis: su gėlėmis išlydėti okupantų armiją, vietos komunistinius kolaborantus ir Pravieniškių, Panevėžio medikų bei Rainių budelius? Su ginklu rankose stabdyti Vermachtą tuo atveriant galimybę ir toliau vežti Lietuvos gyventojus į Sibiro mirtį, o besitraukiantiems okupantams – palikti Lietuvoje dar daugiau nužudytų nekaltų aukų? Ar istoriniu požiūriu teisinga, o moraliniu – sąžininga po daugiau nei pusės šimtmečio iš teisuolių pozicijos vertinti praeities įvykius žinant, jog tuometiniai jų dalyviai veikė ypatingomis… Skaityti daugiau »

rinkėja iš Kauno

Kulakauskas yra pilkas žmogelis, nevykėlis, plūduriuojantis paviršiuje ir nešamas ten, kur juda mainstreamas. Abu su Aleksandravičiumi yra tipiški pragmatiški prisitaikėliai, mėgstantys pamokyti tautiškai nusiteikusius žmones iš savo liberalleftistinių ( o iš esmės – neobolševikinių) aukštybių.

Jeigu prisiminsime Donskį, visa jo tolerancija dingdavo, jei tik kas pakritikuodavo Izraelio politiką. Pamenu, kaip jis aršiai gynė žydų komandosus, tarptautiniuose vandenyse atakavusius turkų laivą, plaukusį su humanitarine misija. O kur dar jo susižavėjimas savo tautiečiu Europarlamentaru Kohn-Benditu, atvirai savo tekstuose garbsčiusiu pedofiliją… Brrr…

Deivis

Įdomu kodėl žydą Donskį palaidojo Petrašiunų kapinėse, kai Radvilėnų plente pilna vietos žydų kapinėse? Kaip jis ten tarp „fasistų” jaučiasi? 🙂 Ne į temą, bet vistiek…

stasys

Teigiamai žiūrių į prof. A.Kulakausko str. LRT-ė tinklaraštije. Patriotinė visuomenė savo užmojuose, idėjose gali būti sėkminga tik tada kai turės atvirą diskusijų stalą su sau oponuojančiais , priešingu atveju tektų kelti klausimą o kokia prasmė V.Radžvilai čia plėšytis tekstuose ..jei juos skaitantis bus tie patys , kurie geba tik pritarti visoms jo išsakytoms mintims ir idėjoms .? Va prof. A.Kulakauskui užteko akademinės drąsos perlipti senas savo įsitykinimu drapanas ir žengi į priekį į šviesą ..paliekant P.Cvirkos monumento metama šešėlį ..Dabar kaip ir aišku kas atstovauja „tikru istoriku luomą“ belieka suprasti kam priešinasi nemani gerbiami ponai ir ar jie paveikus toms pačioms fobijoms ..kuriomis apipila patriotine visuomene ? . Tai visai kitas lygis diskusijų , reikia tik išmokti atidėti rėksminga gatvės… Skaityti daugiau »

Al.

Du vertingi sąrašai.

surprise

Pooonai, jūs labai sekliai kapstotės. Tiesiog šūdeliaujate.
Net nenutuokiate apie ką išties kalba yra.
O kalba būtų apie tris skirtingus, bet tuo pačiu glaudžiai persipynusius projektus. Tai tikras nuodingų gyvačių kamuolys.
Na gerai, duosiu nedidelę užuominą- vienas iš projektų yra užvaldyti milijardinį turtą. Tūlas „istorikas” yra tik samdyta šestiorkė. Naudingas pusgalvis.

>Ką ir reikėjo įrodyti (tęsinys)

Žodis – ne žvirblis, išskrido – nesugausi:
Leonidas Donskis viename iš savo veidaknygės komentarų žmones http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2012-06-14-viesi-klausimai-akademikams-del-1941-m-lietuvos-ivykiu-vertinimo/83951
pasipiktinusius J. Ambrazevičiaus-Brazaičio vyriausybės niekintojais,
yra apibūdinęs taip (kaip taikinius jo pistoleto taikiklyje):
„Michailas Romas savo dokumentiniu filmu į tai jau atsakė: paprastas FAŠIZMAS. <…> LUNATIKAI, ir tiek. <…> Neturiu ką kalbėti apie žmones, savo tautos šviesuomenę (savęs neįtraukiu į ją, beje,) vadinantys kvislingais.
Betrūko tik pridurti, kad IŠGIRDUS JŲ PAVARDES, NORISI GRIEBTIS PISTOLETO.“
Kas tai, gebelsinės stilistikos plagiatas? Skirtumas tik tas,
kad Goebbelsas šaukė norįs griebtis pistoleto, išgirdęs žodį „kultūra“.

ssssurprise

Pooonai- ir ko gi jūs minusiukus spaudote?
Jeigu turėtumėte bent kažkiek smegenų suvoktumėte ir prisoekiu, skiltis užluštų nuo jūsų pliusukų. 🙂
Gerai, duosiu jums maaaažą papildomą nuorodą. Yra tokia organizacija.
Pavadinkime ją žargonu : „Vieninгая Литва”. Labai naudingų pusgalvių šutvė.
Kam naudingų? Ooooo, o tai jau būtų kalba apie antrą Projektą.
Dašuto ar dar ne?

Nesuprantu donskistų egzaltacijos

Citatos, kurias čia jo mylėtojai kaišioja kaip vertingas, man panašios į holokausto biznio rašliavistų ir kitų visokių praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio paistalų apie holokaustą, kai ta tema buvo labai apogėjuje, kavalkus, iš kurių, jau biškį primirštų, o tai labai patogu, – niekas nepastebės, ponas filosofas ir nusirašė. Taip manau

>Žodžio laisvė...       2020-02-6 17:27

keldamas klausimą ar ne šito Vildžiūno gimdytojas buvo nemenkas komunistinis veikėjas, turėtumėte būti preciziškesnis. Tasai gi vildžiūnas buvo aukštas šulas ne LKP(b), o LTSR KGB. Skirtumas ryškokas.
Visai nesnutebčiau, kad šis nūdienos Vildžiūnas, – obuolys ar bent slyvukas, netoli nuriedėjęs…

surprise to 3:01

Jau kiek panašiau, šilta, bet tai dar labai paviršiukai.
Kapstykite gerokai giliau. Ir plačiau.
Kita nuoroda;
Yra toks turtingas Kauno koncervas, koncervų rėmėjas. Ir didelis rusyno bičiulis. Jis turtus susikrovė stumdamas (per koncervus) ruskių energetinius projektus Kaune. Pavadinkime tą poną „Garba’notu”. Didelis kulakauskų draugelis ir tylus „Vieninгая Летuva” draugas.
„Garba’notas” yra labai naudingas kadras ir ne idiotas.
(Ten kur dirba „kadrai” , idiotų nelaiko.)

StasysG

Įdomu, kokias pareigas „Lietuvos sąraše” užima šiame portale internautus moderuojantis p. „stasys 2020-02-6 23:50 „?

Vargselis

Kulakauskas, surades savo vieta tarp Lietuvos atplaisu ir galutinai nuklydes i lankas.Pavojingai.O auksaburnio prakalbininko Linuko minciu ir burnojimo esme nusako net jo vardas Linas.Kas turi galva, tegul galvoja.Jus, Kulakauskai ir Vildziunai, esat Lietuvos kuno nelaimes.Ukiskai ir nediplomatiskai pasakius.

stasys

Stasys G ..jokios .

Pasigendam V.Rubavičiaus

įžvalgų.

Raudonojo kampelio (krasnogo ūgolka) premija

Linas Vildžiūnas 1972 m. Vilniaus universitete įgijo istoriko diplomą.
https://lt.wikipedia.org/wiki/Linas_Vildžiūnas
Čia komentare 2020-02-6 20:51 paminėta (ar tiesa?), kad dėstė Tarybų Sąjungos Komunistų Partijos (TSKP) istoriją, vadinasi, buvo pasirinkęs TSKP istoriko specialybę (komunistinės ideologijos propagandisto karjerą).
Jei taip, tai ir Leningrade kultmasoviku rengto Leonido Donskio VDU premija
jam puikiai tiko „į mostį“.

Dvaro svita

Carai visada savo dvaruose laikydavo prabangias šunides ir mėgdavo po ranka turėti juokdarį. Nėra didelės garbės ir orumo tame, kai žmonės, pataikaudami svetimiems carams, imasi tokių vaidmenų. Nesvarbu, kokie bebūtų jų motyvai ir priežastys,jie spjaudo ant savo tautos ir valstybės, ant savo šaknų, ant sausio 13-osios aukų ir dalyvių, ant pačios kovo 11-osios ir vasario 16-osios, ant vėliavos Gedimino bokšte, ir daugybės kitų daugeliui čia gyvenančių svarbių ir brangių dalykų. Galima sakyti, spjaudo kiekvienam į širdį. Už tai, kas jie yra. Tačiau kiekvieną kartą tyčiojasi ir iš savęs. Jie dirba tą patį darbą, dėl kurio svetimi carai galėjo vos ne sėdėdami prie puotos stalo pasidalinti Abiejų Tautų Respubliką. Juokdarių neįkvepia Tautinė Giesmė ar Žalgirio mūšis. Juos įkvepia tik noras tarnauti… Skaityti daugiau »

Su Lietuvos Sąrašu

tikrai galima rasti bendrų taškų.Idealių draugų nėra.Reikalingos diskusijos.

Tikiu

kad zanuda Radžvilas prikels tautą naujam gyvenimui .

>>> su są(o)rašu

Prie ko pritapsi tuo ir tapsi.
Dėdė Sorošas mielai priims papildymą.

urba

Bravo, bet dėl Škirpos, Vytautai, reiktų kalbėti atsargiau – Vokietijoje Kazimiero Škirpos spausdinti teiginiai, kuriuos jis jau po karo savo atsiminimuose kupiūravo: „Antai tas pats Škirpa, savo knygoje cituodamas „Lietuvai išlaisvinti nurodymus“, sakinius apie planuojamą žydų likimą išbraukė. Praleisti visi nurodymai, ištisi sakiniai, raginantys imtis antižydiškų veiksmų karo atveju. Žinoma, kad dokumentai kupiūruoti, autorius nepažymėjo. Neatsitiktinai iš „Lietuvai išlaisvinti nurodymų“ „dingo“ tokios vietos kaip: „Artėjant išsilaisvinimo valandai iš sovietinio ir žydijos išnaudojimo […] reikia Lietuvoje sukelti tokią tvankią prieš žydus atmosferą, kad nei vienas žydas nedrįstų net minties prileisti, kad nepriklausomoje Lietuvoje jie turėtų bent minimalių teisių bei bendrai gyvenimo galimybių.“ Parašas – Lietuvos aktyvistų frontas, Berlynas. 1941 metų kovo mėnesio 24 diena (Dokumentas LVIII)

to >Ką ir reikėjo įrodyti

Prašom nurodyti pirminį šaltinį, kitaip tebūsi eilinis runkelių medžiotojas čia arba VU ar VDU docentas? „…, kad Goebbelsas šaukė norįs griebtis pistoleto, išgirdęs žodį „kultūra“, – arba pats nemoki Vokiečių kalbos?

Paulius urbai

tokios pažiūros (žydų sąsajos su komunistinniu judėjimu ir jų keliamą pavojų) tuo metu buvo visuotinai išplitusios visoje Europoje, ir, kiek žinau, nesvetimos daugumai amerikiečių. Reikia vertinti reiškinius istoriniame kontekste.

VF šulų ir portalų nesolidarumas akis bado.....

http://alkas.lt/2020/02/06/seime-inicijuojamas-prezidentes-d-grybauskaites-ir-kgb-rysiu-tyrimas-nuotraukos-video/?comments#comment-308933 Keistas tiek tiesos.lt boso ir VF nario L. Šopausko , tiek propatria.lt veikėjo V. Sinicos neadekvatus abejingumas šiai temai…Jie žino apie CP žmonių heroiškas pastangas iš ONS ,,betono” iškirsti Gryb. luitą ir atverti žmonėms tiesą apie LR politinių viršūnių pašvinkimą.. Jie žino, bet pokyčiai ir solidarumas, šiems Olimpo kalno pievose rymantiems inteligentams ,,dzin”? Kuo jie skiriasi šia tema nuo delfi.lrt,. lryto, 15 min ir t.t. ?Matyt, kad niekuo? Ta pati infoblokada gyvybišku mažiukams ir SUVERENUI k;lausimu… Alkas.lt rodo solidarumą ir norą antisisteminiams pokyčiams… Net prokremliškas ekspertai.eu portalas kometuoja CP lyderių pastangas iškelti teisėtus klausimus Gry- ei Seime…O neva patriotiški tiesos ir propatria tyli…Laukia kada ONS šulai ar leis? Kaip Sąjūdžio laikais dauguma lkonformistų laukė ar valdžia leis kurti LPS… Skaityti daugiau »

Liepa

Ilgus dešimtmečius komunistai su kagėbistais diktavo lietuviams ką galvoti, kaip gyventi, išrūšiuodavo į savus ar „priešus”. Įpratimas – antrasis prigimimas. // Kol nebus atlikta liustracija, tol giedos savo žiaurias ideologines tiesas visokie šimašiai,gailiai, ivaškevičiai, kulakauskai, vildžiūnai.. Kabinsis medalius, apsidalins premijom, drąsins viens kitą, kad ir toliau spjaudytų, niekintų „netinkamai” galvojantį, „netinkamai” kalbantį, nenorintį suglobalėti, nutautėti Lietuvį.//Ar pamenat, 2009 -aisiais viena tokia kandidatė į prezidento postą žadėjo užrunkelintiems tautiečiams įvykdyti dekagėbizaciją..// Deja, lapė negali tapti vegetare. O komunizmo statytojai irgi negali nustoti kankinti žmonių.//

to>to >Ką ir reikėjo įrodyti

„Wenn ich das Wort „Kultur” höre, hole ich meinen Revolver heraus.“
https://quotesss.com/quote/678039/de – Joseph Goebbels.
„When I hear the word ‘culture’ I get out my revolver.“ – Joseph Goebbels.
https://quotesss.com/quote/678039
Maras yra maras – rudasis, raudonasis ar vaivorykštinis.

Paulius

neturite kuo užsiimti. Citata įtartina vien dėl to „revolverio“. Europoje ir Vokietijoje populiaresni buvo ne revolveriai, o pusautomačiai pistoletai O Vokietijoje ypač Borchard Luger 08 kariškipų tarpe arba Walther pp/ppk. Arba Mauser HSC bet nuo 1940. Taigi tikimybė kad Goebbelsas gali kalbėti apie revolverį minimali. taigi: The statement “When I hear the word culture, I reach for my gun”, variously misattributed to Himmler, Goebbels and Göring, was in fact a corrupted version of a line in his play Schlageter. Radote problemą ant Lietuvos….

kol nebus

pradėta kalbėti apie žydų nusikaltimus, jų bendrą veikimą su kremlium, tol turėsim teisintis ir atsiprašinėti

Pauliui

Juk suprantate, kad problema ne „revolveris“ vs „pusautomatis pistoletas“,
bet aiškus suvokimas ir pripažinimas,
kad „maras yra maras – rudasis, raudonasis ar vaivorykštinis“.
Bet kuris jų yra antivakarietiškos ideologijos raugas
ir antikristinis riaugėjimas.
Tai, kad jie kovoja vienas prieš kitą, nė vieno jų nepadaro geresniu už kitą.
Kiekviena šių ideologijų yra satanizmo grimasa politikoje.

Tikėsime blėnimis ar blaiviu protu?

Pagarba gerb. Budnikui (jis ne VF narys, jei neklystu..) nes jis naudojasi savo galva Gryb. ir , tikiuosi, rink. kartelės tema…Šop. ar Sinica ,kaip visuomet, matyt, laukia (amžinai nepraktiško, įtaraus ir visada ,deja, pralaiminčio politiniame gyvenime..) prof. Radžvilo sutikimų-palaiminimų…Jei Sinica nepradės galvoti pats, bent pasitardamas su Rusteika, tai jis kliurkins iš paskos profesoriui ir vaikiškai džiaugsis tomis kliurkomis. Manau, kad kad Sinicos mažvaikiškas pasipūtėliškas pasididžiavimas Panevėžyje , kad mes ,,nelaikėme 3 pr. kartelės fundamentaliu klausimu” įeis į demokratų neeilinių nusišnekėjimų (kliurkų) Gineso rekordų knygą…:):)…Jei naras- giliavandenininkas , prieš pasinerdamas pasakytų, jog ,,,aš nelaikiau deguonies pripildymo balionan patikros fundamentaliu klausimu” ir nertų pasakęs ,jog labiau tikiu sėkme ir laimės žvaigžde”, tai tokio ,,profo” greitai lauktų galas arba bedarbystė… VF kompanijos kita,… Skaityti daugiau »

Nesolidu

Nesolidu gerbiamam Profesoriui Vytautui Radžvilui banaliai klausinėti. Su kvislingais reikia elgtis principingai, o ne uždavinėti tuščius klausimus.

to Pauliui

O Raudonojo maro sąjungininkai, kas jau tokie, nežinai, ane?

>>> 2020-02-8 9:03

O tau koks skirtumas juliau Milaiti, kremliaus dvaro jokeri!

Institucijos dirba  tuščiai...

http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/lr-zvalgyba-informuoja-kaip-viesai-vertintinos-lietuvos-respublikos-naciona Tekstas- puikus pavyzdys, kaip VSD tratina pinigus mūsų mulkinimui ir yra viena iš aibės mūsų piningus vėjais leidžiančių valdiškų institucijų… Išorinės grėsmės visada egzisavo,bet bogiausias veiksnys ir didžiausia grėsmė LR saugumui yra nusikalstamas ONS režimas,nuo kurios milijonas pabėgo. Likę bijo visko ir tampa egoistiškais,veršlenančiais,lvisuotinos liberastiškos propagandos mulkinamais lietuviakalbiais, kuriems jau neberūpi nei nykstantis valstybingumas bei lieuvybė, nei teisingumas tik ėdalo kaina ir algos dydis… ONS oponenai nesolidarūs,nepalaiko kits kito ir taip NEJUČIOM padeda ONS smaugti šalį savo riebiai egzistencijai pratęsti..Nesolidarumo eilinis pavyzdys- CP Seimui drąsiai kelia klausimus dėl kolaboranės Gryb. sąsajų su KGB, o Radžvilo forumai, ir kiti ONS oponentai, apsimeta,kad tai ne jų reikalas ir vėpso iš po medžių….Ta oponentų kompanija nusipelno tik piličių rimbo ir amžinos išsigimėliškos,… Skaityti daugiau »

O kas toliau

ar prieš tai buvo, prieš „Wenn ich das Wort “Kultur” höre, hole ich meinen Revolver heraus“? O Vanaigaitės kokia kultūra? Prašom pasakyti, kas turėta omenyje? Kokie kultūrininkai? Vilniaus kanalizacijos vamzdžio ar to Klaipėdos uabo?

Ir kur tai jau mačiau

Ogi prie sovietų. Tada būdavo tokie mėgėjai donosų į spaudą rašytojai. Klausdavo, kur žiūri komunistų partija ir CK, kai toks ir toks pasakė tą ir tą.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Nacionalinis susivienijimas – sąjūdis 2 (sukilimas)
susivienijimas.lt
Svetainės respublika.lt tomkiniai trina (blokuoja) šį tekstą. Žinokim Tautos bei Lietuvos priešus.
________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių bei panašių.
2020 vasario 10

Tvankstas

„Wenn ich das Wort “Moderne Kunst” höre, hole ich meinen Revolver heraus“, Marschal H. Göring, prieš 1937 m. parodą „Entartete Kunst” (Išsigimęs menas).

stasys

Urba cit.“ „Artėjant išsilaisvinimo valandai iš sovietinio ir žydijos išnaudojimo […] reikia Lietuvoje sukelti tokią tvankią prieš žydus atmosferą, kad nei vienas žydas nedrįstų net minties prileisti, kad nepriklausomoje Lietuvoje jie turėtų bent minimalių teisių bei bendrai gyvenimo galimybių.“ Parašas – Lietuvos aktyvistų frontas, Berlynas. 1941 metų kovo mėnesio 24 diena (Dokumentas LVIII)“ … Tokiomis nuotaikomis puse Europos buvo apkrėsta , bet tai nesuteikia teisės kalbėti apie tu žmonių dalyvavimą fiziniame susidorojime su žydais . Su sovietais Smetona irgi kovojo ne demokratinėmis priemonėmis , vienok nepamenu kad Lietuvoje butu keliamas klausimas moralinės žalos už tuos įvykius ?. Va A.Kulakauskas argumentuoja jog Lietuva bando nusimesti holokausto įvykiu naštą ne visai pagirtinomis priemonėmis. Profesorius pamiršta jog argumentuoja stovėdamas sovietinio propagandos simbolio šešėlyje… Skaityti daugiau »

Vytautas Radžvilas. Klausimas „Lietuvos Sąrašo“ partijai

Pro Patria

Atsiimdamas Leonido Donskio premiją, jos lauretatas L. Vildžiūnas pasakė itin įsidėmėtiną kalbą: Linas Vildžiūnas: murzas ir pankas gali pakeisti Sąjūdžio strategai ir filosofai, o tai kur kas pavojingiau Šią kalbą, paskelbtą LRT.lt portale, „Lietuvos Sąrašo“ partijos Tarybos narys, VDU prof. A. Kulakauskas įvertino šitaip: Puiki, labai reikalinga, Leonido Donskio premijos laureato verta kalba.

Atidžiai perskaičius šią kalbą ir įdėmiai išanalizavus jos turinį aiškėja, kad premijos laureatas atvirai pasako, jog visiškai pritaria:

a) Zurofo-Vanagaitės nuostatoms dėl lietuvių rezistencijos ir konkrečiai – jų skleidžiamai J. Noreikos ir K. Škirpos vaidmens antinacinėje ir antisovietinėje kovoje interpretacijai;

b) Šimašiaus-Linkevičiaus vykdomai istorinės atminties, o tiksliau – jos klastojimo ir trynimo politikai (piktinamasi tariamai savavališkais jaunimo sambūrio Pro Patria veiksmais atkuriant sudaužytą J. Noreikos atminimo lentą);

c) M. Ivaškevičiaus „žygdarbiams“ sistemingai niekinant ir menkinant Lietuvą iki galo gynusius partizanus;

d) nedviprasmiškai laureato išsakytai užuominai, kad Lietuvoje atgimsta fašizmas, kurį įkūnija už M. Murzą ir J. Panką „pavojingesni“ Sąjūdžio „strategai ir filosofai“ (greičiausiai turimas omenyje A. Juozaitis ir šio įrašo autorius);

e) norams steigti ir atvirai apgailestauja, kad šalyje vis dar nedrįstama kurti Italijos „sardinių“ pavyzdžio antivalstybinio neokomunistinio ardomojo sambūrio, kuris būtų ne kas kita, o kadaise Baltijos šalyse Maskvos inspiruotos „Jedinstvos“ ir Estijoje bei Latvijoje siautėjusių „Interfrontų“ analogas, skirtas slopinti stiprėjantį tautinį atgimimą ir jėga užgniaužti siekius išsivaduoti iš neokolonijinės priklausomybės atkuriant valstybinį suverenitetą.

Bendras kalbos vertinimas lyginamuoju istoriniu-politiniu požiūriu – tipiška atsakingo LKP CK ideologijos ir propagandos skyriaus darbuotojo kalba sovietiniams „darbo žmonėms“, kurioje „Tiesos“ vedamojo stilumi triuškinamos vis dar nepribaigto ir vėl keliančio galvą „buržuazinio nacionalizmo“ apraiškos.

Bendras vertinimas geopolitiniu ir lyginamuoju istorijos politikos požiūriu – pažodžiui kartojamas stalinistinės SSRS ir putininės Rusijos istorinis pasakojimas apie Antrąjį pasaulinį karą, Birželio sukilimą, pokario pasipriešinimą ir Sąjūdį. Pagrindinis kalbos leitmotyvas – visa Tautos laisvės kova yra amžina Lietuvos gėda, tamsaus, agresyvaus ir nusikaltėliško nacionalistinio-profašistinio gaivalo siautėjimas. Laureatas taip pat karštai pritaria vienam svarbiausių V. Putino režimo vykdomos antilietuviškos propagandinės kampanijos teiginių, kad šių dienų Lietuva – iki galo po Baltijos šalių „išlaisvinimo“ taip ir likusio nepribaigto, todėl vis įžūliau keliančio galvas fašizmo rojus.

Tad prof. A. Kulakausko išsakytas nuoširdus susižavėjimas šia į gūdžiausius sovietmečio laikus atbloškiančia kalba ir šioms joje išsakytoms nuostatoms verčia klausti: ar tai yra oficiali visos „Lietuvos sąrašo“ Tarybos ir jos pirmininko, taigi – ir partijos pozicija?

propatria.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
T0mas J.

Iš kvislingų mane nustebino tik Egidijus Aleksandravičius ir Tomas Šernas.
Vistik nesugebu pilnai suprasti ir teisingai vertinti visų žmonių.
Belieka tik pasiguosti, kad procentaliai tai nėra daug..

Ką ir reikėjo įrodyti (tęsinys-2)

Algirdas Patackas: Jie (1941 m. birželio 23 d. 6000 ginkluoti sukilėliai, iš kurių daugiau nei 2000 žuvo), menkai ginkluoti, stojo į mūšį dėl tautos garbės. Prie jų kapų – o jų buvo 87 – veikusios Laikinosios Lietuvos Vyriausybės vadovas Juozas Ambrazevičius-Brazaitis ištarė pranašiškus žodžius:
“Kiekvienas idealistas, pasirinkęs Tėvynės gynėjo lemtį, tikėjo pergale
ir troško gyventi. Jie ne tiek bijojo priešų ir mirties, kiek bijojo,
kad tautiečiai nesupras jų aukos ir pamirš juos”.
Vadinasi, tai ir Testamentas kiekvienam mūsų: budėti ir stovėti Tėvynės laisvės, už kurią sumokėta gyvenimais tautiečių, kurie labai labai troško gyventi, sargyboje „kol gyvas nors vienas lietuvis“ (užrašas ant sovietų neįveikto paminklo Vytautui Didžiajam Perlojoje).

2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top