Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Autorius yra VU profesorius, vienas Sąjūdžio kūrėjų, Nacionalinio susivienijimo pirmininkas

Prieš aštuoniasdešimt metų šią dieną prasidėjo masinė lietuvių tautos Golgota. Ji trunka daugybę dešimtmečių, o pabaigos – nematyti.

Kiek JŲ – mūsų brolių ir seserų mirė iš bado ir troškulio dusdami aklinai užkaltuose vagonuose pakeliui į tremties vietas ir kiek jų, išsekinti alkio, nepakeliamai sunkaus darbo keliamo nuovargio ir ligų, amžiams atgulė tolimoje ir svetimoje žemėje. Net ir paleisti į laisvę dauguma liko tremtiniai.

Vieniems taip ir nebuvo leista sugrįžti į Tėvynę. O sugrįžusiems buvo lemta likti tremtiniais – antrarūšiais žmonėmis net jų pačių tėviškėje. Jiems buvo užvertos daugelio aukštųjų mokyklų durys, jiems buvo beveik neprieinamos padoresnį gyvenimą galėjusios laiduoti profesijos, jiems teko dirbti sunkiausius ir menkiausiai apmokamus darbus.

Sąjūdis ir jų entuziastingai atkūrinėta ir sveikinta Lietuvos valstybė atnešė tik menkutį palengvėjimą. Kai kurių tremtinių amžinojo įšalo žemėje likę artimieji karstuose sugrįžo namo ir pagaliau ilsisi gimtojoje žemėje. Buvo pradėtos mokėti šiokios tokios kompensacijos ir pensijų priedai už patirtą vargą ir kančias. Susikūrė net gausi, galėjusi tapti iš tiesų galinga ir įtakinga politine jėga, LPKTS – atskira ir iš pradžių savarankiška politinių kalinių ir tremtinių partija.

Ją pražudė pernelyg didelis patiklumas ir net aklas tikėjimas žmogumi, kuris jų vaizduotėje sugebėjo tapti jų siekių simboliu ir interesų reiškėju, nors okupacijos laikotarpiu nei akimirką nenešė kartu su jais tremties ir kančių kryžiaus.

Dėl vadovų trumparegiškumo ir savanaudiškumo TS-LKD politiškai praryti politiniai kaliniai ir tremtiniai buvo ir tebėra toliau apgaudinėjami. Taip smarkiai, kad ištisus du dešimtmečius nematė ar neišdrįso prabilti net apie tai, kad jų skriaudikai, kankintojai ir budeliai – buvusieji SSRS represinių struktūrų veikėjai – ir šiandien yra privilegijuoti ir gyvena nepalyginamai geriau, negu jų buvusios aukos. Puikuojasi ordinais už „ir tada dirbome Lietuvai“ ir mėgaujasi didžiulėmis pensijomis, palyginti su kuriomis nuo jų nežmoniškumo ir beribio žiaurumo nukentėjusiųjų pensijos ir išmokos yra pasityčiojimui numesti trupiniai.

Lietuvos tremtinių Golgota tęsiasi. Ji gali baigtis tik tuo atveju, kai jau nebe šie kankiniai ir aukos, kurių daugumos jau nėra tarp mūsų, tai bent jų vaikai ir vaikaičiai, pagaliau praregės ir pabus.

Išdrįs tiesiai ir aiškiai pasakyti netikriems vedliams ir apgavikams, kas jie yra – tik koks moralinis ir politinis apsisprendimas atvers vartus į tikrą dvasios laisvę. Jeigu tai įvyks – Golgota baigsis, nes tremties kančią įprasmins tos atsivėrusios laisvės šviesa.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
brrr....

idomu,kas yra pensijų sistemos kūrėjas ? Kaip to brutalaus brudo pavardė ,bent jau nuotrauką būtų idomu pamatyt?

Išsivalykite

savo NS nuo kgb-istų.

Ona

Tremtiniai daugumoje juk paprasti žmonės. Todėl ir prigludo prie pirmo pasitaikiusio globėjiško gudručio

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Labai geras straipsnis, nors ir keliasdešimt metų vėluojantis.
LPKTS sąjungos pirmininkas Gvidas Rutkauskas yra atsakingas, už apsileidimą ir nesugebėjimą panaikinti gėdingo sandorio su landsberginių tslkd gauja.
Partizano Juozo Jakavonio-Tigro dukra Angelė su landsberginių partija. Absurdas. Kas ją paprotins?
________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų neteisėto (antikonstitucinio) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste.
2021 birželio 16

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

NS Gaudentas Aukštikalnis – atamano Vytauto Landsbergio padlaižys.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

(papildyta)
NS Gaudentas Aukštikalnis – atamano Vytauto Landsbergio padlaižys.
Gaudentas atamaną viešai pavadino prezidentu, renginyje prie buvusio kgb pastato. Yra vaizdo įrašas apie tai.

puikus, taiklus straipsnis

apie dėdulę, dar žinomą kaip profesorių ar VL, manipuliatorių, uzurpavusį Sąjūdžio valdžią, prosemitų statytinį, jau tris dešimtmečius apgaudinėjantį lietuvių liaudį, kuri dažnai vis negali patikėti, jog tai tas pats veikėjas, vadovavęs Sąjūdžiui, ir toliau iš inercijos balsuojančią už dėdulės įkurtą, mutavusią partiją, kuri seniai nebėra nei konservatoriai, nei krikščionys, nei demokratai, nei Lietuvos

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Štai 2003 sausio 23-iosios Tautai bei Lietuvai labai pavojingų aferistų sąrašas. Tą dieną buvo keičiamas konstitucijos 47 straipsnis pagal klaikią idėją – žemė užsieniečiams, o ne piliečiams. Nedalyvavo balsavime (nesipriešino) ir yra verti pačios didžiausios bausmės – tremties iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu: 1  Babravičius Gintautas  2  Bobelis Kazys  3  Čekuolis Jonas  4  Glaveckas Kęstutis  5  Gražulis Petras  6  Kirkilas Gediminas  7  Klišonis Audrius  8  Klumbys Egidijus  9  Lydeka Arminas  10  Matulevičius Algimantas  11  Melianas Artūras  12  Sakalas Aloyzas  13  Steiblienė Nijolė  14  Steponavičius Gintaras  15  Šukys Raimondas  16  Vagnorius Gediminas  17  Vazbys Artūras  Susilaikė (nesipriešino) ir yra verti pačios didžiausios bausmės – tremties iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu: 1  Karbauskis Ramūnas  2  Matulevičius Juozas  3  Mincevič Gabriel… Skaityti daugiau »

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top