Vytautas Radžvilas. Provokatoriaus braižas

Iš nieko paversti negausų keliolikos asmenų piketą skandalu nacionalinėje žiniasklaidoje, o jo dalyvius – tariamo persekiojimo aukomis. Tokius stebuklus sukuria politinės provokacijos.

Tamsus provokatoriaus šešėlis yra nuolatinis politikos palydovas. Provokacijomis sukeltos nelaimės kartais virsdavo tikromis istorinėmis katastrofomis. P. Gražulio poelgis Sąjūdžio laikais neabejotinai būtų buvęs laikomas provokacija.

Ar šis asmuo yra už virvučių iš politikos užkulisių tampomas provokatorius, ar šitaip elgiasi siekdamas bet kuria kaina laimėti naivesnių žmonių palankumą ir šitaip dar ketveriems metams pasilikti tarp Seimo mūrų – žino tik jis pats. Todėl bus tiksliau ir sąžiningiau pasakyti, kad nežinia, ar tai provokatorius, bet jo chuliganiškiems veiksmams neabejotinai būdingas lengvai atpažįstamas, nes tipiškas sąmoningo provokatoriaus veikimo braižas ir stilius.

Toks vertinimas galėtų būto atšauktas tik tuo atveju, jeigu šis veikėjas argumentuotai ir įtikinamai paaiškintų, koks buvo jo tikslas ir kaip jo primityvus išpuolis pasitarnaus ginant prigimtinę šeimą. Kol kas visus šio poelgio dividendus renka jo teatrališkai užsipulti akcijos dalyviai. Beje, pagrįstai besistebintys iš tiesų keistoku policijos neveiklumu. Kas slypi už to policijos neveiklumo? Iš anksto sutartas dviejų apsukrių politinių aktorių spektaklis, grindžiamas priešybių vienybės ir kovos principu, leidžiančiu iš pažiūros nesutaikomiems priešininkams imituoti kovą ir padėti vieni kitiems nenuskęsti lietuviškosios pseudopolitikos pelkėje? Anksčiau ar vėliau tai paaiškės.

O kol kas aišku tai, kad P. Gražulio „kovos“ yra tikros kovos už prigimtinę šeimą parodija ir karikatūriški susirėmimai su vaivorykštinės vėliavos spalvomis nudažytais vėjo malūnais.

Šias „kovas“ tenka stebėti jau daug metų. Po šio tragikomiško, bet dėl to ne mažiau žalingo išpuolio belieka tikėtis, kad visam laikui pranyks raginimai vienytis ir naivūs priekaištai, kad tai padaryti trukdo „puikybė“, „ambicijos“ ar dar kokia blogos valios įkvėpta negeranoriška paskata. Ne, bloga valia čia niekuo dėta.

Su P. Gražuliu ir panašiais provokacijų meistrais vienytis neleidžia elementari moralinės ir politinės savisaugos taisyklė. Ji tokia: jokiu būdu negalima susidėti su linkusiais į politines provokacijas partneriais ir tapti jų neprognozuojamų poelgių ir veiksmų įkaitais. Juk toks sąjungininkas lemiamu momentu gali iškirsti P. Gražulio stiliaus ar kokį nors kitą politiškai savižudišką „pokštą“, kuriuo bus paleistas vėjais sunkus daugelio metų darbas ir viską reikės pradėti nuo nulio. Jeigu jau taip – geriau visiems eiti savais keliais. Iki geresnių ir saugesnių nuo provokacijų laikų.

Plačiau apie įvykį ir vertinimus – Vytauto Sinicos straipsnyje.

4 12 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
29 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Stiklo Valytuvas

Kai Brazauskas asfaltavo Lietuvos kelius skambėjo klausimas ,,ar bebus lietuvių, kurie važinės tais keliais?” (kažkaip panašiai).

Kol NS pribręs rimtai veiklai, gali Lietuvoj nebelikti pačių lietuvių.
Kažin ar toks ,,ilgas kinkymas” atves prie ,,greito važiavimo”?

Ta NS kolaborantiškai politkorektiška laikysena primena tautininkų letargą 33+ metus.

Bailiai, kurie bijo tiesmukų klausimų, mano balso negaus.
Dar šiokia tokia viltis ,,partizanuose”, bet ten taip pat daug klausimų.

blue yellow zov marinie

…sveikinu ,prisikelus is pelenu.Fenixas.O komentas geras.

Paul Casimir

Ir Petriukas, ir Cielofanas su Furma yra dūmų uždanga. Kartais dar padeda sukompromituoti gerą dalyką.

blue yellow zov marinie

labas,durneliau.

Jules

Sveiks, protinguoli! Jie ne tik uždanga, o didžiųjų partijų agentukai su slapta politine misija, politine funkcija – kvailų, bet labai mokytų ir ne visai, balsus rinkimų metų nuleisti kanalizacijon – paversti niekiniais, kad laimėtų didžiosios partijos. Laimėtų vieningas neosovietikų ir nepartinių blokas.

GOJUS

Geriausia nedaryti nieko, tada nesusigadinsi įdirbio.
Geriausia gaudyti vėjo kryptį kaip Nausėda ir vistiek susimauti vieną kartą iš dešimt.
NS susimovė pandeminiuose dalykuose pasirinkdami edukuotųjų pusę.

Paul Casimir

Nesutinku su Jumis šiuo atveju. NS vardu kalbėjo tomis temomis Kurpavičius ir Aušrotas (pastarasis labiau dėl mokyklų uždarymo nepriimtinumo ir 12+ m. vaikų čipavimo). Atsargiai nepritarimą pišdulkizmui yra išreiškęs ir Sinica. Apie kitus veikėjus nežinau, gal nepastebėjau, neseku NS nuodugniai. Todėl vis tik manau, kad NS nuomonė šiuo atžvilgiu yra patenkinama (bent jau). Iki Great Barrington Declaration (Didžiojo Baringtono deklaracijos) lygio NSui toloka, tačiau nesu toks reiklus jiems.

Jei turite žinių, nuorodų įdomių šiuo atžvilgiu pasidalinkite, galėjau tikrai kažką praleist. Sutinku su Jumis, kad bet kurio žmogaus (ir organizacijos) požiūris į tą isteriją yra vienas esminių dalykų, sukuriančių pagrindą jų įvertinimui. Savotiškas lakmuso popierėlis.

Tuštukė

Nežinau, kaip įvardijamas žanras, kada partijos pirmininkas pritariamai paantrija kiekvienam atskiro partijos nario pasisakymui.

Dzeikas

Radzvilioko braizas – Dedules jaunystes braizas.

blue yellow zov marinie

…tai palaukit,ponas Radzvilai,…..anot jusu,mus dusina ne pedrylu veikla,o……Grazulio atseit,provokacijos pries ta veikla.Ohoho,ir jus,ponas profesoriau,sekmingai ivaldet chucpos mena…Reiskia,NS jau virtuoziskai gali juoda isverst i balta ir atv.Ne ne ne….ir si partijele,kaip ir visos kitos,veda naivius zmones i aklaviete.Kaip ir senais sajudzio laikais,kai buvo tiesiai ivardijama,kad norim nepriklausomybes,bletkeriai suklikdavo…..provokaaacija,mums reik tik autonomijos sajungos sudetyje…….ot,viskas kartoooojasi…pazdrawliaju,tawariscy.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Taip, Petras Gražulis – Lietuvos priešų sąraše.
2003 sausio 23,
Petras Gražulis nedalyvavo seime balsavime dėl konstitucijos 47 straipsnio keitimo. Tai yra nesipriešino bemaž didžiausios aferos įgyvendinimui pagal klaikią idėją – žemė užsieniečiams, o ne piliečiams.
2003 sausio 23-iosios aferistų bendrininkui Petrui Gražuliui dera pati didžiausia bausmė – tremtis iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu. Petrai Gražuli, ant kelių, bjaurybe.
____________________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų neligitimaus (antikonstitucinio) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, skvernelinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste.
2023 spalio 1

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

1996 birželio 20, 2003 sausio 23, apsišaukėliai seimagyviai banditai antikonstituciniu būdu keitė 47 straipsnį svetimšalių naudai (ir tuometiniai prezidentai skelbė pakeitimus) nepaisydami konstitucijos (2 str, 4 str, 3 str, 9 str, 6 str, o taip pat) 153 straipsnio nuostatos, kuriame parašyta:
153 straipsnis
Kai ši Lietuvos Respublikos Konstitucija bus priimta referendumu, Lietuvos Respublikos Seimas iki 1993 metų spalio 25 dienos 3/5 visų Seimo narių balsų dauguma gali pakeisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatas, kurios yra 47, 55, 56 straipsniuose, …”.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Štai visas 2003 sausio 23-iosios aferistų bei Lietuvos priešų sąrašas. Nedalyvavo balsavime (nesipriešino) ir yra verti pačios didžiausios bausmės – tremties iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu: 1 Babravičius Gintautas  2 Bobelis Kazys  3 Čekuolis Jonas  4 Glaveckas Kęstutis  5 Gražulis Petras  6 Kirkilas Gediminas  7 Klišonis Audrius  8 Klumbys Egidijus  9 Lydeka Arminas  10 Matulevičius Algimantas  11 Melianas Artūras  12 Sakalas Aloyzas  13 Steiblienė Nijolė  14 Steponavičius Gintaras  15 Šukys Raimondas  16 Vagnorius Gediminas  17 Vazbys Artūras  Susilaikė (nesipriešino) ir yra verti pačios didžiausios bausmės – tremties iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu: 1 Karbauskis Ramūnas  2 Matulevičius Juozas  3 Mincevič Gabriel Jan  4 Tomaševski Valdemar  Balsavo už 47 straipsnio pakeitimą ir yra verti pačios didžiausios bausmės – tremties iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu: 1 Andriukaitis Vytenis Povilas  2 Babonienė Ona 3 Balčytis Zigmantas  4 Barakauskas Dailis Alfonsas 5 Baravykas Vydas 6 Bastys Mindaugas 7 Baura… Skaityti daugiau »

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Štai visas 1996 birželio 20-osios aferistų bei Lietuvos priešų sąrašas. Balsavo už 47 straipsnio pakeitimą ir yra verti pačios didžiausios bausmės – tremties iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu: 1 Vilija Aleknaitė Abramikienė 2 Leonas Alesionka 3 Nijolė Ambrazaitytė 4 Laima Liucija Andrikienė 5 Vytenis Povilas Andriukaitis 6 Jonas Algirdas Antanaitis 7 Vytautas Arbačiauskas 8 Vytautas Astrauskas 9 Arvydas Bajoras 10 Juozas Gediminas Baranauskas 11 Julius Beinortas 12 Aleksandras Bendinskas 13 Juozas Bernatonis 14 Egidijus Bičkauskas 15 Romualdas Ignas Bloškys 16 Kazys Bobelis 17 Vytautas Bogušis 18 Vanda Briedienė 19 Vytautas Jurgis Bubnys 20 Antanas Būdvytis 21 Virgilijus Vladislovas Bulovas 22 Vladas Butėnas 23 Medardas Čobotas 24 Rimantas Jonas Dagys 25 Kęstutis Dirgėla 26 Juozas Dringelis 27 Vytautas Einoris 28… Skaityti daugiau »

Dzeikas

Mudake, kur pas tave jungiklis imontuotas?
Gi perkaisi…

IP 88.118

Tiek P. Gražulis, tiek jūs ėNėSininkai esate opurtunistai, gaudantys bet kokią progą pasireikšti ir pasireklamuoti, taigi bandymas kritikuoti Petrą reiškia tik vieną: Juokiasi puodas, kad katilas juodas.  Skirtumas tik toks, kas P. G. ėjo į renginį ir protestavo prieš V. Simonko, o jūsų R. Aušrotas ėjo į TV studiją ir diskutavo su V. Simonko. Petras pasirodė įspūdingai, o R. A. blankiai, net labai blankiai. Rašyti straipsnius, kurie tikrai informatyvūs, yra viena, dalyvauti debatuose – visai kas kita, tam reikia ir oratorikos meno, kitaip gaunasi šnipštas.  O V. Sinicos straipsnis apgailėtinas. Vien jau dėl ilgos ir pariebintos atsiprašinėjimo ir apsidraudinėjimo įžangos, kad neduok Dieve kaip nors nebūtų užgauta šiknaskylės „ideologiją“. Ir V. Sinicos informacija yra klaidinanti: „(čia tinka priminti, kad Europos… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

opurtunistai…

laiks rimtai pasiskaičiuot , broliai kurmiai:(

ir sisteminis radžviliokas baigia išleisti garą , kaukė nukrito galutinai . Tai – tikrai gera naujiena. Sinica ,ir tau su tuo …dar pakeliui ?

Tuštukė

Gražulis įvaldė metodiką, kaip būti perrinktam. Sekančiuose rinkimuose jis vėl papuls į seimą, o Sinica nepapuls. Ir nebūtina kiekvieną kartą aiškinti, kad Gražulis yra mėšlo krūva, nes jis toks yra ir kodėl su juo nesusidedate. Manau, kad jūsų vadinamas kremliniu Daunys truputį objetyviau paaiškino buvusius įvykius https://infa.lt/96256/arvydas-daunys-kreipimasis-i-lietuvos-intelektualus/#comments.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Taip, Lšs Arvydas Daunys (net ne lietuviu, o sarmatu viešai besivadinantis) – putlerio kremliniams l naudingas.

Marius

Gražulis yra rėksnys, primityvas ir populistas. Būti provokatoriumi reikia turėti proto, manau Radžvilas pervertina Gražulį. Žinoma, vienytis su tokiu veikėju būtu beprotybė. Čia sutinku.

Tomas Jakutis

„skandalas nacionalinėje žiniasklaidoje”? Ką Radžvilai vadini
nacionaline žiniasklaida? Gal LRT? Tamstai ji autoritetas?!
„Sąjūdžio laikais neabejotinai būtų buvęs laikomas provokacija” – sakai apie Gražulio elgesį.. Bet ar suvoki, kad jau kiti laikai! Nematai to?!

Jules

Ne žiniasklaida, o dezinfosklaida.

Jules

Gal žinote, ką diletantai (savamoksliai) laiko Antrojo pasaulinio karo provokatore?

Min Ti

Senis Landsbergis užsiundė kvailą Radžvilą ant Gražulio. NS ir yra tikrieji provokatoriai.

panašu

panašu kad provokatorius tas kuris liepia susigrąžinti valstybę bet nepasako kas ją okupavo… taip ir neaišku iš ko radžvilas liepia susigrąžinti valstybę

??????????

radžvilai, kas okupavo Lietuvą kad Lietuvą reikia susigrąžinti jūs nuolat kartojate?

Hildegarda

Trečdalis Lietuvos okupuota.

fungicidas

Už tuos pačius pinigus buvo nusamdytos abi cirko pusės.
Gal ir televizijoms nubyrėjo už tą teatrą.

O dėl vaivorykštės – arba ji yra vėliava ir ant stiebo, arba yra nereglamentuotas gamtos reiškinys/kilimėlis/perėja/rulonėlis.

29
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top