Vytautas Radžvilas. Tai visai kita Europos Sąjunga

Situacija energetikos ir ypač elektros sektoriuje ir nenoras bei nesugebėjimas iš esmės spręsti problemas kaip niekada aiškiai atskleidė tikrąją ES prigimtį: tai ne politinė suverenių tautų ir valstybių bendrija, bet galingiausių korporacijų interesus aptarnaujanti globalaus ekonominio valdymo erdvė.

Ši ES praktiškai neturi nieko bendro su vieningos Europos tėvų puoselėta demokratine laisvų tautų ir lygių valstybių sąjunga, kurioje neturėjo būti vyresniųjų ir jaunesniųjų „brolių“ ir „seserų“.

Aklai taikomas „laisvosios rinkos“ mechanizmas yra pagrindinis šios erdvės valdymo ir jos išteklių užvaldymo ir nusavinimo įrankis. Jis veikia kaip savotiškas siurblys, kurio paskirtis yra „pumpuoti“ šios teritorijos, pirmiausia naujųjų šalių, išteklius – gamtos turtus ir ypač geriausia darbo jėga pagrįstai laikomus išsilavinusius ir kvalifikuotus tų šalių žmones.

Todėl neverta stebėtis, kad ne tik stiprėja įtampos ir konfliktai tarp naujųjų ir senųjų ES narių, bet nuo tokios „vienybės“ jau pavargo ir ES senbuvių piliečiai, kurie mato smunkantį jų gyvenimo lygį kartu stebėdami augančius stambiųjų korporacijų pelnus ir nesąžiningai uždirbtus saujelės privilegijuotųjų turtus.

Tokia ES braška per visas siūles. Ją gali išgelbėti tik esminė pertvarka.

Nuoroda: Elektros kainoms mažinti ES ištrauktas prieštaringas siūlymas: Lietuva net ir gavusi išimtį nesidžiaugia

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ačiū Vytautai už įžvalgą

Tačiau, apie perestrojką nesupratau. Kažkada neseniai sakei, kad Sojūzas jau sugriuvo, tik niekas to dar nepastebėjo. Tad, jei jis vis dėlto dar nesugriuvo, tai perestrojka kaip tik laiku. Žinome, kuo baigiasi perestrojkos.

es IS vidaus

..nepakeisi,nes ten ner rinkimu,atskaitomybes irgi.Dirbtinis darinys,kaip ir CCCCP.pRADININKAS KLAIKUS KOMUNISTAS SPINELLI,KAD JIS PRASMEGTU.gERA IDEJA ISDARKE.rASIEJA SUBYRES,es SUBYRES.kITAJUI IR JAV gerai.Da indijoms,iranamsSvietui nieko gero.Mums xana,bo viskas sugriauta,ypac zmoniu galvose.Vytautai,tavo koresas,kupriukas,cia pasidarbavo.Abiems dekui,bet as jau eisiu…Kur nors,kad tik toliau nuo jusu.

Šiaip

Vis pasižiūriu, ką rodo „euenergy.live” tinklapis. Matau: elektros kainos Lietuvoje sumažėjo nuo 661,77 Eur/MWh 2022-08-30 d. iki 233,13 Eur/MWh 2022-10-11 d. Liko 35 proc. nuo maksimumo!
Bet vadinamieji „specialistai” teigia kitaip: „[…] VERT pirmininkas Renatas Pocius teigė, kad įvertinus rinkos dalyvių prognozes ir ateities sandorius, nuo sausio 1 d. elektros kaina veikiausiai bus dvigubai didesnė ir sieks apie 425,75 Eur/MWh.”. [Delfi, šiandien].
Kuris iš tų šaltinių, hmm, švelniai sakant, fantazuoja?
Berods panašiau, jog pastarasis seka pasaką (c) „Bėkim, lėkim, dangus griūva” ir perša mintį „mylėkim vyriausybę, tik ji viena nuo to paniką sukėlusio „kopūstlapio” mus išgelbės”… 🙂

oho

čia tai bent atsičiohinimas – cit”Aklai taikomas „laisvosios rinkos“ mechanizmas yra pagrindinis šios erdvės valdymo ir jos išteklių užvaldymo ir nusavinimo įrankis.” Kaip sakoma geriau vėliau negu niekad.
Beliko Radžvilai trumpai drūtai pasakyti kaip prieita iki „Aklai taikomas „laisvosios rinkos“ mechanizmas yra pagrindinis šios erdvės valdymo ir jos išteklių užvaldymo ir nusavinimo įrankis.” , kitaip sakant kokios to priežastys? Koks priežastinis ryšys?

Al.

Radžvilas: ,,Aklai taikomas „laisvosios rinkos“ mechanizmas yra pagrindinis šios erdvės valdymo ir jos išteklių užvaldymo ir nusavinimo įrankis.” Nei ta rinka laisva, nei taikoma ji aklai. Tai tas pat, kas sovietus kaltinti, kad jie aklai vykdo demokratinius principus. Stebina, kad liberalizmo šauklys nepastebi akivaizdaus manipuliavimo sąvokomis.

Šiaip, istorijos pamokėlė

Buvo toks Stalynas. Ėmėsi jis daryti sovietiją pramonine valstybe. Padarė Golodomorą ten, kur juodžemis, kur būta Rusijos imperijos aruodo, Europą maitinusio…
Buvo toks Nikita ir paskelbė jis siekį, jog „Dabartinė sovietinių žmonių karta gyvens komunizme!” Nenustebkite, bet sovietija, ten, iš kur dabar Ru ir Ukraina eksportuoja grūdus milijonais tonų, buvo priversta atsivežti javų duonai…
Buvo toks Mao. Sumąstė jisai „Didžiojo šuolio” politiką ir milijonai kiniečių badavo…
Atėjo lefistų laikai į ES. Prisigalvojo jie „Proveržio politiką”. Nafta, dujos ir elektra jau perdėm pabrango, tikėsimės, gal badauti neteks? 🙂

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top