Vytautas Radžvilas. Tikro mero belaukiant

Apžvelgdamas kandidatų į Lietuvos sostinės Vilniaus merus rikiuotę didysis Platonas neabejotinai mąstytų ir vertintų, kuris iš jų geriausiai atitinka jo Idėjų pasaulyje turinčią egzistuoti Mero idėją. Mąsliai svertų, kuris iš jų yra labiausiai priartėjęs prie tobulo Miesto valdytojo provaizdžio. Ir jis neabejotinai pasakytų – Vilniui pasisekė. Garbingas Gedimino miestas pagaliau turi progą išsirinkti tikrą merą. Tai reiškia – tikrą politiką. Ne ūkininką ar kultūrininką, bet būtent politiką.

Kiekvienam, nors akies krašteliu stebėjusiam priešrinkiminius debatus, vilniečiui ar Lietuvos piliečiui negali kilti net abejonės šešėlis: šis siekiantis sostinės mero filosofas ir politologas puikiai išmano miesto ūkio ir kultūros reikalus ir, tiesa sakant, dalykiškumu ir kompetencija ne tik nenusileidžia „praktiškiesiems“ kandidatams, bet ir juos gerokai pranoksta.

Šito užtenka būti geru meru. Tačiau Lietuvos sostinei reikia ir ji verta daugiau. Reikalingas tikras meras-politikas, kuris matytų ne tik nesutvarkytas gatves ir nenušienautas parkų vejas. Politikas pirmiausia turi matyti gyvus žmones – vilniečių bendriją kaip vieningą ir vientisą pilietinį kūną. Būtent šis kūnas privalo būti mero nuolatinio dėmesio ir kasdienio rūpesčio lauko centre. Tikras meras turi būti išsilavinęs ir plataus akiračio politikas, turintis vaizduotės dovaną. Toji dovana – be galo retas gebėjimas ir galia įsivaizduoti savo bendruomenę ir gyvą jos narių tarpusavio santykių viziją kuo tolimesnei ateičiai. Kad ja vadovaudamasis galėtų planuoti, iš anksto numatyti ir kurti savo miestą ne tik rytojaus dienai, bet visai amžinybei.

Tikras meras visada supras, kad reikia „humanizuoti“ ne gatves. Užtenka pasirūpinti, kad jos būtų kuo tvarkingesnės ir patogesnės žmonėms. Daiktai nėra ir negali būti humanizuojami. Tačiau protingai ir su meile padaromi bei naudojami jie gali sužmoginti – sušildyti ir sušvelninti – miesto žmones ir jų tarpusavio santykius.

Vertindami Vilniaus gatves Vytautas Sinica su komanda puikiai įvertins, kurios prašosi remonto. Bet tuo pat metu jis regės žmones – savo mylimą vilniečių bendriją. Ir neabejotinai paklaus savęs: ar tikrai būtina gerinti visai pusėtiną ar net išpuoselėtą gatvę Vilniaus centre, kai atokesniame rajone netrūksta beviltiškai apleistų gatvių, virtusių automobilių kapinėmis? Ir supras tai, ko nesupranta joks kitas kandidatas į sostinės mero postą: gatvių tvarkymas yra ne tik ūkinis, bet dar labiau politinis reikalas. Ūkinis jis yra tiek, kiek svarbu sutvarkyti gatvę kuo geriau ir pigiau. Bet klausimas, kurią gatvę tvarkyti, yra politinis. Mat jeigu lėšos bus skiriamos „humanizuoti“ ir taip padorią gatvę Vilniaus centre, jų neliks vienos ar net kelių beviltiškai apleistų gatvių miesto pakraščiuose tvarkymui. Ir tai bus kur kas blogiau, negu paprastas neūkiškumas.

Politika čia reiškia štai ką: gyvenantis gerų ir puoselėjamų gatvių kvartale vilnietis, neišleisdamas nei cento ir nepajudindamas nei piršto, darysis vis turtingesnis. Mat jo namas ar butas bus prestižiniu vadinamame rajone. Ir priešingai, gyvenantis vis labiau apleidžiamų ir nudrengtų gatvių kvartale miesto bendruomenės žmogus, be menkiausio jo aplaidumo ar kaltės, savaime darysis vis didesnis vargšas. Juk jo būsto santykinė vertė nesustabdomai menks. Keli dešimtmečiai tokio „ūkiško“, o iš tikrųjų trumparegiško ir egoistiško valdymo sunaikins miestą. Gyvas ir vientisas miesto bendruomenės audinys bus suardytas. Sostinė virs izoliuotų ir susvetimėjusių vieni kitiems turtuolių ir vargšų getų konglomeratu. Per tris dešimtmečius „ūkininkų“ valdomas Vilnius faktiškai tapo sparčiai irstančiu ir nykstančiu miestu – socialinių getų mechanine sankaupa. Jokie stiklainiai miesto centre ar išblizgintos Senamiesčio gatvės negali paslėpti karčios tiesos, kad Lietuvos sostinė baigiama paversti liūdnai pagarsėjusiu rusišku Potiomkino kaimu.

ai būtina sustabdyti. Ir tai gali padaryti tik Vytautas Sinica. Vienintelis meras, atitinkantis platoniško Miesto valdytojo idealą. Jis įstengs tai padaryti tiesiog todėl, kad yra vienintelis tikras politikas.

4.3 9 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
44 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Lautius

Grybas per ankstyvas.

Gausūs

Plojimai

Audringi

plojimai..

Al.

Tai tiesa, bet bėdų žymiai daugiau, nei gatvės. Pėsčiųjų reikalai dar blogesni. Daugybė gatvių turi šaligatvį tik vienoj pusėj arba neturi visai. Ir tie, kur yra, dažnai nesutvarkyti. Priemiesčiuose prisijungti prie vandentiekio kainuoja tūkstančius. Mažų namelių žmonės negali susitvarkyti dar ir juose prikaišiotų valdiškų būstų, o tie, kurie parduodami, parduodami dviguba rinkos kaina. Žmonės, norintis susitvarkyti namus, žlugdomi, o didieji statytojai daro ką nori. Be stiprios komandos sutvarkyti šitą mafijinę tvarką neįmanoma. Galima būtų tikėtis paramos iš viešumo ir skaidrumo, bet, žiūrint į šito portalo istoriją, nelabai tuo tikisi. Ir kai NS nelaimės, nekaltinkit tuo vien tik priešų, nes patys, prie to prisidedat taip pat.

Pastabus

..geras komentas,ypac pabaiga…

Pastabus

….na,kaip p.Radzvilui,tai kiek vaikiskas rasinelis,agitacija.Blogo ar dar ko,pasiepiamo,aisku,nera,bet kazkaip naiviai nuskambejo…Sutinku,Sinica but l.naudingas Vilniui,vilnieciams,Tutkus tiktu ne prasciau,abu lygiaverciai,kiti…kenkejai,neadekvatuuuuus siaubunai bei menkystos issigimeliai,atleisk Die…….

habilitâs

Beveik kaip pas Samuelį Beketą (Samuel Beckett) „Godo belaukiant“ (En saatant Godot): „Tai žaidimas, viskas yra žaidimas“. Diskredituojate save tokiais straipsniais, pralenkėte net patį V. Sinicą, kai pastarasis gyrė Litgrido generalinį direktorių R. Masiulį:    Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje – Nacionalinis susivienijimas    Suprantama, mero rinkimai puiki proga save pareklamuoti prieš būsimus Seimo rinkimus, bet yra toks dalykas kaip sveiko proto kriterijus.  V. Sinica meru netaps, tad neabejoju, kad   dalyvaus rinkimuose į Seimą, tačiau ir tada reikės atsakyti į klausimą, kurį mes ponui Sinicai uždavėme ir net pakartojome. Deja, atsakymo per pusę metų neišgirdome, išvadinti informacijos skleidėjus demagogais nepakaks, kad balsuotume už NS, nepagarba rinkėjui turi savo kainą.  Citata iš nuorodos: Demagogai kaip Skardžius nukreipia pagrįstą žmonių pyktį… Skaityti daugiau »

Ayn Rand

Iš esmės Sinica teisus (išskyrus apie saulės ir vėjo elektros pigumą – yra atvirkščiai tikrovėje). Nesu susipažinusi su Skardžiaus komentarais apie elektros rinką, negaliu teigti, kad dėl jo Sinica meluoja. Skardžius, žinau, apie naftos terminalą daug teisybės yra pasakęs savo laiku.

habilitâs

Atsakymo reikia ne iš Jūsų, o iš Vytauto Sinicos.

Komentaras yra apie tai, ką rašė V. Sinica apie R. Masiulį, o ne apie tai, ką sakė p. SKARDŽIUS, jis tikrai nėra autoritetas.
Susipažinkite, su straipsnio turiniu, tada šnekėkite.
Pagarbiai, asmeniškai Jums!

Pastabus

..tamsta,pranesu su liudesiu ir skorbium,neatlaikote sveiko ir nelabai,proto kritikos,…Rysium su tuo,leisiu sau,su dideliu malonumu ir nepagarba,pasiulyti nelabai gerb.prelegentui eiti tiesiog na….

stasys

Čia jau kiek persistengėte 🙂 Tampate panašus į anu laiku ‘raganiu’ šokanti apie laužą . Kritika ir prognozės visada pigiai atrodo kai tik tokie argumentai .

habilitâs

Į tamstelę nesikreipiau.

Pastabus

…prie viso kito,dar ir xamas esate.Primirsot,negerbiamasai,kad esate viesoj erdvej,o ne nuosavoj vakaruskoj….

stasys

Supratau . Kita karta paprašysiu leido į Tamsta kreiptis .:)

Pastabus

…rekomenduociau pilt tiesiai i zuuuubus…

Dzeikas

Freidistinis Radzvilioko kalbu issifravimas:
As jeigu ir ne meras tai tikrai mesijas 😅😅😅
Radzviliokas nepraleido progos pajuokinti tauta👍

Kęstutis

Man jau į nuotrauką Radžvilo pažiūrėjus KGB – istiniu raugu dvokia.Pasimetė KGB – istas šiuolaikinėje Lietuvoje.Sinica tai visai vaikas nesupranta,kad neik su KGB – istu obuoliauti,nes liksi ir be obuolių ir be maišelio.Senas,patyręs KGB – istas išnaudoja tokius vaikelius kaip sinica savo tikslams.

Pastabus

…gal galetum koki pavyzdeli is Radzvilo kgbiavimo,branguti……pats tuo kvapeliu tai tikrai atsiduodi,paslemeke..

Kęstutis

…ilgos diskusijos …

Pastabus

..na ja,ka gi gali kitaip pasakyt…Jei butu taip,lansbletkeris visuose delfiuose uzubautu Radzvilioka mirtinai.Tipo,ne tik as,bet ir jis,ir jis…….

Dzeikas

Nepagautas – nevagis.
Radzvilas kiles is nomenklaturines seimos, KGB tokiu neverbuodavo. Nanebent tie patys norejo.
Radzvilioka as pazistu asmeniskai ir apibudinciau jeigu lakoniskai – subtilus,inteligentiskas pederastas.

Pastabus

‘pederastas’ …cia placiaja ar siauraja prasme,likau nesuprates anic…..kad jau taip pazisti,nagi nagi/ar maciau per televizoriu,tai kaip ir pazistu/..

Dzeikas

Placiaja, placiaja😄
Jeigu zmogas to pats nebruka i akis jo seksualumas jo asmeninis reikalas.
Bendravau asmeniskai ir ne viena diena, neieskok pasleptu prasmiu zodziuose.

Pastabus

..tai gal froidistinis..,kam kalbet riuzzkai…

Britka

Tik nerinkite Vištigaizio vardu Ingrida .

Britka

Tik nebalsuijite už Vistgaidi vardu Ingrida

Gili ir Nuoširdi

Užuojauta

DD plius DD

Man mįslė- iš kur toks Benkunsko palaikymas Vilniuje? Kiti kandidatai nuo Raskevičiaus iki Majausko, Zuoko yra plačiai žinomi. O kas toks yra Benkunskas be to, kad užima vicemero postą? Gal rinkėjai svarstė, kad jam kaip vicemerui bent miesto virtuvės pradžiamokslio nereikės? Neįsivaizduoju.

Nedavalgyta konsierva

Benkunskas tai darviena Skaistė.

stasys

juk kažkam reikėjo realiai rūpintis Vilniumi, kol R. Šimašius savimi grožėjosi ? Na reikia pripažinti kad senoji karta politiku jau kuris laikas po truputi užleidžia vieta jaunajai :))) Partiškumas tik simbolika ..

Pastabus

..tai meskere su dviem kabliukais.Benkartas,grynas kancierva,Majuotojas,mol,kanciervu auka.Komanda fas kanciervu rinkejams,katru Vilniuj 50.000/pagal Butkeviciu/Visa valdininkija,tobis,biurokratija,yra kanciervu islaikytiniai,sulinde,kaip dzykai i meslyna…Is cia ir palaikymas benkartui,kuris yra niekas ir ”zvatj nikak’…..p.s. valdininkai su familijom,sebrais,druzbanais,kalbant kacapsku slengu,pardon/taip juokingiau/.

Hildegarda

Lietuviams patriotų nereikia. Jiems reikia kovidistų ir oligarchų, anot Jules, kad gerai į kailį duotų ir patrumpintų gyvenimą.

Pastabus

..nu kaip tu cia pats save cituot prasisabacinai,Juliau….,sugalvok tu man…

stasys

Na broliai kurmiai , gal laikas aptarti rinkimu rezultatus ir kaip juose sekėsi NS ir V.Sinicai ?
https://rezultatai.vrk.lt/?srcUrl=/rinkimai/1304/1/1922/rezultatai/lt/rezultataiSavTarNariaiMeraiSavivaldybeje_rpgId-21928.html
Pagal mane visai neblogai ir ką besakytų čia kom. Habilitas , trys vietos Vilniaus savivaldybėje paliekant už borto liberalus tai jau šis tas . Manau jau yra šansu NS realiai pakovoti dėl vietos penketuke per sekančius rinkimus į Seimą . Ka mano protingos galvos ?

Kongenialu

Na, jei Stasys palaiko NS, tai tada aš nepalaikau NS.

Pastabus

…kisa,jus neturit fantazijos..

Jules

Pone Stasy, o ką, – apsišaukėlių jau nebepalaikote? Nusibodo slapta Konservatorių ir LDDP sąjungą? Naikini galvoje jųjų paktą?

Pastabus

…miela Hildegarta,ka jus turejot omeny….

Jules

Mano visi trys reitinguoti NS nariai pateko į Vilniaus savivaldybę, o tai labai gerai – turės gerą progą energingai pasireikšti ir ateity tapti rimta parlamentine-patriotine partija. Prisidėti prie Europos tautų sąjungos kūrimo, o ne federacijos, kaip nori Užbalės milijardieriai, kokios ten nacionalinės kilmės?

Pastabus

…taip,savivaldybes tarybos 3 nariai sukurs teisinga ES …ir bul ves vel zydeeeeees,xou xou….

stasys

viltis visada buvo durniaus motina , bet mintis Jules ne tokia ir bloga 🙂 Įdomus klausimas su kuo NS palankiau butu sumesti į krūvą savo tapkes ?

Pastabus

…tai su niekuo,negi susiskaldymo partijeles nezinai…jie viska darys,kad tik nieko nebutu padaryta.Zero.

stasys

Jei žinočiau neklausčiau ir man taip neatrodo . Jei laimės Zuokas , vyrai ims plaktukus ir susiaurintas gatves Vilniuje , geru pavyzdžiu, jas vėl išplatins . Nu toks pažadas buvo paviešintas ir dokumentuotas , dabar lieka tik susitarti kas kibirus nešios ? Beje o ka jie suskaldė ? Čia toks Tomas J vis prašo kontaktu asmeniniam skundui įteikti .

stasys

Gal pirmiau aptarkime rezultatus o paskui dalinsimės šaukštus . Va Julės sakosi palaikė NS tris iškeltus kandidatus į Vilniaus savivalda , vienok neaišku kaip tie trys suvaidins reikšminga role sulaikant ES nuo federalizacijos ? stasys palaiko ar ne NS partija ne toks ir svarbus klausimas , man svarbios tik idėjos kurios būtų įgyvendintos ..

44
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top