Vytautas Radžvilas. Visko pradžia – laisvas žodis (viešo laiško Prezidentui komentaras)

Prieš trisdešimt penkerius metus nomenklatūrinių privilegijų neturėjusi tautos dalis kasdien buvo priversta grumtis su nepritekliais. Tačiau į Sąjūdį pakilome ir telkėmės pirmiausia reikalaudami laisvo žodžio. Teisės netrukdomai sakyti TIESĄ.

Šią teisę atsikovojome. Tačiau neilgai trukus vėl praradome. Didele dalimi todėl, kad laisvo žodžio nebranginome, nesaugojome ir negynėme. O juk Lietuvoje niekur nepranyko tie, kurie daugiau kaip pusę amžiaus smaugė laisvą mintį ir žodį. Tik kuriam laikui jie pasitraukė šešėlį. Ir laukė savo valandos, kad galėtų vėl išlįsti į dienos šviesą ir tęsti savo niekingą darbą.

Budrieji „ideologinio tyrumo“ sargai – visi tie propagandininkai ir cenzoriai, partijos ir komsomolo aktyvistai su fanatiškomis liepsnelėmis akyse – nepastebimai atkuto ir atvirai ėmė kelti galvas apie 2010 metus, įpusėjant pirmajai D. Grybauskaitės kadencijai.

Kėlė galvą naujas – sumodernintas, įvilktas į „europinių vertybių“ žodyno rūbą – „politkorektiškas“ totalitarizmas. Apie tai parašęs ir įspėjęs, tada dar likau daugelio nesuprastas, kartais ir pašiepiamas.

Šio atgimstančio totalitarizmo esmė ir taikiniai pasirodė esą tie patys. Sovietinio totalitarizmo girnos negailestingai malė Tikėjimą gynusius krikščionis ir svajonės atkurti okupantų sunaikintą valstybę neišsižadėjusius Lietuvos patriotus. Tačiau lyg ir atkurtoje valstybėje gaivinamo neototalitarizmo taikiniai ir aukos keistai yra tie patys. Jų sąrašą papildė nebent prigimtinės šeimos šalininkai ir gynėjai.

Karo Ukrainoje fone įsibėgėjanti „neteisingai mąstančių“ persekiojimo ir ujimo praktika verčia itin susimąstyti ir kelti rimtus klausimus, ko iš tikrųjų buvo ir yra siekiama. Mat žvelgiant retrospektyviai, ji vis labiau atrodo panaši į atsargesnę ir švelnesnę, negu vykdomas Ukrainoje, ir pačios Lietuvos išankstinio „denacifikavimo“ versiją.

Vargu ar paprastas atsitiktinumas yra tai, kad panašiai kaip regime doc. J. Mažylės ir V. Savukyno atvejais, persekiojimo taikiniais tampa, yra brutaliai užčiaupiami, ujami ir iš viešosios erdvės bei akademinės sferos stumiami būtent patriotiškiausi, stipriausią tautinę ir valstybinę savimonę turintys žmonės.

Ką reiškia daugiau kaip dešimtmetį trunkantis tokių ne tik itin kvalifikuotų, bet ir Lietuvos valstybei besąlygiškai lojalių piliečių kryptingas išstūminėjimas iš nacionaliniam saugumui gyvybiškai svarbių viešojo gyvenimo ir profesinės veiklos sričių? Ar dangstantis „europinių vertybių“ įtvirtinimo širma, nebuvo ir nėra nuosekliai ir metodiškai purenama kuo palankesnė dirvą dar vienam „išvaduotojų iš Rytų“ žygiui į Lietuvą? Ar tikrai nesiekiama, kad jie mūsų šalyje rastų ištautintą ir išvalstybintą, pakrikusią ir neįstengiančią valingai priešintis visuomenę?

Su prof. A. Vaišvila tikimės, kad mudviejų atviras laiškas šalies vadovui dėl Lietuvoje vykstančio ideologiškai ir politiškai motyvuoto piliečių persekiojimo sulauks Prezidento dėmesio. Tegul jis bus ir priminimas, kad atėjo laikas stoti į principinę kovą už laisvą žodį. Kaip stojome tada, prieš trisdešimt penkerius metus.

Vytautas Radžvilas ir Alfonsas Vaišvila. Dėl persekiojamų už pažiūras piliečių ir jų persekiotojų atsakomybės

5 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Krikščionybė žudė (su)naikino Baltų genčių Prūsą LDK.
Lietuviai, laikas nusiimti krikščioniškas kaukes, laikas nusispjauti ant krikščionybės. Klestint krikščionybei, siautėjant neišjungtiems bolševikams komunistams (…) Tauta žudoma (varoma iš Lietuvos) ir bažnytininkams dzin.
Lietuvoje, krikščionybė – okupacinė bjaurastis, kaip bolševikinė komunistinė, kaip fašistinė.
___________________________________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų (nelegitimaus) antikonstitucinio (ir krikščioniško) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, skvernelinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste.
2023 gegužės 26

blue yellow zov marinie

…pliurpi,kas ant seiles,bile ka,gal aprimtum….

Pilietinis nepaklusnumas

Prezidentas nepadės. ŠITAS prezidentas galimai yra pažeidžiamas.

Dronas

Puikus Radžvilo komentaras. Kur viskas labai aiškiai ir tiksliai išdėstyta. Lietuvoje senai ruošiama dirva naujajai okupacijai. Tai kas vyksta, galima sulyginti su artilerijos bombardavimu, prieš puolimą. Metodai pasikeitė, esmė, ne. Tik bėda ta, kad artilerijos apšaudymas labai gerai pastebimas, o šitas lėtas ir kryptingas nuodijimas, daugelio liks nepastebėtas, net kada jie nuo jo mirs. O blogiausia, kad be galo sunku, plačiajai visuomenei tą parodyti. Būtina, kryptinga ir nuosekli veikla, aiškinant ir rodant visuomenei, prie kokios bedugnės krašto jie stovi.

Žodžio laisvė

Chameleonai anuomet vaidino, kad kovoja su okupantu ir jų parankiniais. Šiandien lenda iš savo urvų ir į priekį stumia savo vaikus, anūkus, meilužes ar dvasinius bendražygius .Ir džiaugiasi sėkmingais sau privatizavimais. Tauta ir valstybė liko su grynais p…

V.TOMKUS

Įdomios mintys: juridinis darinys – komercinė įmonė „Lietuvos Respublikos vyriausybė“, kodas – 111105555, įregistruota JAV 1997 metais, kuri vėliau buvo pervadinta į „Lietuvos Respublikos vyriausybės kanceliariją“ yra tarptautiniame įmonių registre „Dun and Bradstreet“ ir traktuojama kaip pelno siekianti organizacija (angliškai – Company, vokiškai – firma), tuo pačiu kodu įregistruota ir Valstybės Įmonės „Registrų Centre“ siekiant sumėtyti pėdsakus, – pagal savo statusą yra juridinis asmuo, o tai visiškai neatitinka Valstybės institucijai Konstitucijoje keliamų reikalavimų ir rodo jos neteisėtą, kaip užsienio valstybės įkurto agento, veiklą Lietuvos valstybės teritorijoje.

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top