Vytautas Radžvilas. Yla lenda iš maišo: reikia, kad jūrų uostas ir geležinkeliai būtų nustekenti

Artėja laikas, kai teks iškelti principinį klausimą, ko iš tikrųjų siekia tariamai „vertybinės“ Lietuvos užsienio politikos vedliai.

Kol kas verta atkreipti dėmesį, kad yla pamažu lenda iš maišo. Isteriškas LR Seimo nario E. Gentvilo pasipiktinimas dėl tariamo sankcijų Baltarusijos režimui sabotavimo praskleidžia paslapties skraistę.

Būtų galima tik maloniai nustebti, jeigu anksčiau ar vėliau nepaaiškėtų, kad vienas svarbiausių šiaip jau sunkiai suprantamų pastangų nuversti A. Lukašenką motyvų yra siekis pusvelčiui privatizuoti Lietuvos valstybinį jūrų uostą ir geležinkelius.

Reikia dingsties nežinia kelintą kartą deklaruoti trisdešimt metų šio politiko ir jo bendraminčių mechaniškai ir bukai kartojamą ideologinę dogmą, kad valstybinės įmonės iš principo niekada ir jokiomis sąlygomis negali dirbti pelningai. Tam reikia, kad jūrų uostas ir geležinkeliai būtų nustekenti sąmoningai organizuotais veiklos trikdžiais ir taptų nuostolingi.

Lengviausias ir greičiausias būdas padaryti juos tokius yra atkirsti nuo iš Baltarusijos ateinančių krovinių.

Panašu, kad būtent tokie vertelgiški ir net ciniški tikslai slepiasi už skambių lozungų apie kovą už demokratiją kaimyninėje šalyje ir jos piliečių išlaisvinimą iš autoritarinio režimo priespaudos.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kalbant

apie taikomas sankcijas Baltarusijai, Lietuva negali sabotuoti šito nutarimo ir elgtis kaip niekur nieko. Apie privatizavimą , tai čia jau kitas klausimas.Bet Lukašenkai šis straipsnis patiks . Tikrai,yla lenda iš maišo.

AMAM

Radzvilistai yra lansbergistai,uzvalde si portala ir trinantys komentarus.

Aksioma, galiojanti nuo pat civilizacijos pradžios

Aukščiausias politikos tikslas – valstybės nepriklausomybė nuo užsienio valstybių. Antrasis po jo – nepriklausomos valstybės politinės santvarkos tipas, kurį pasirenka pati nepriklausoma valstybė, bet ne užsienio valstybės.

stasys

G.Landsbergis kaip užsienio reikalu ministras įteikė I.Šimonytei savo atsistatidinimo raštus , kas savaime yra logiškas ir pagirtinas žingsnis jauno politiko . Ar ta moteriškė priims juos lieka dideliu klausimu .Vienok keista jog teisiamos partijos už korupcija buves pirmininkas taip įsiaudrino tuo klausimu . ..

ah.ą

subankrotinti

Tvankstas

Austėja išgelbės geležinkelius už 1 eurą, o Gabrielius išgelbės Klaipėdos uostą už 1 eurą. Moka žmonės gyventi.

amam

Labai norec isgirst,KA KONKRECIAI NS yra nuveikes naudingo Lietuvai.Ar suvienijo,konsolidavo kokius nors politinius judejimus,AR dalyvavo kokiuose mitinguose…Isskyrus ardomaja veikla ir seimu sajudzio menkinima jie nieko nenuveike.Stai ir visa tiesa.Visi jiems susitepe kremlium.Kodel turec juos gerbt ar rinkt..

ah1

tam ir buvo srautai nukreipti į Ustlugą. Akivaizdžiai vyksta švabizacija/ inkliuzivizacija – valstybių naikinimas, sunaikink nacionalinę valiutą, sunaikink valstybines įmones, sunaikink žmones pakeičiant identitetą ir neliks valstybių.

Dzeikas

Kalbantui:
Pritariu.Sudo skonis burnoj perskaicius straipsni.Draugyste su nusikalstamu rezimu niekada niekam i gera neisejo.Nei buityj, nei politikoje.
Panasu, kad tiesos.lt tampa chamo „nakuj man ta laisve, as est noriu” tribuna.
Ziurint is tolimos perspektyvos:
Kodel zinant kad gyvename salia neo totalitariniu rezimu, kuriems bendrojo gerio, tarptautiniu sutarciu savoka negalioja statoma ant lengvo pelno gavimo kuris galimas TIK ESANT geriems santykiams su tais rezimais? 30 metu nepakako vystyti high tec pramonei orientuotai i kitus klientus?
Lietuvos problema ne kaimynai.Lietuvos problema ismatu eketeje pluduriavimo politika.
Su tokia politika Lietuva reikalinga tik Rusijai, Batjkai ir is dalies Kinijai.
Gaila

stasys

Tai viena rimčiausiu tos vyriausybės kryziu , neteisingai ištraukus kortą ji gali viska sugriautį . Nesėkmės užsienio politikoje, katastrofiškas nepopuliarumas visuomenėje ir konfliktai su Prezidentu daro ta moterų vyriausybe bejėgę spręsti iššukius kartu su visuomene .. Taip, ji gali pasirinkti tokia pozicija kai situacija apibrėžiama dainuška „pochui saulė pochui jūrą ir tas mėlinas dangus pabučiuokit man į ‘ūrą’ .. ” bet toks kelias niekur nevedantis . Visuomene vienu ar kitu būdų teks patenkinti atsakimais ir kaltaisiais.. demokratiškai visa tai atliekama priimant kolektyvinę atsakomybę pačioje vyriausybėje .

amam

Na,stasio daina patiko,da tokios nebuvau girdejes.Tinka pisui.

Naujasis folkloras

1. Prie ko prisiliečia konservatorius iškart prisichvatizuoja. Ką paliečia neoliberalas eina šiknon.
2. Pamačius bet kurį Masiulį prie įmonės vartų – gresia monopolija, „liberalizavimu” ir kainų augimu.
3. Ekologija tai naujadaras reiškiantis miškų naikinimą, svetimų valstybių šiukšlių deginimą, ir vietos gyventojų mokesčius už orą.
4. GP – kai naujas segregacinis standartas, kai neturi kitataučių kuriuos galėtum engti, tai engi savus.

amam

‘Tiesu’folkloras…ir atejo STASYS.

Neutralaus ironija

Liberalas – revoliucionierius: „Prakeiktas Makaronas! Pasaulyje mūsų tvarka privalo būti visur. Tiek daug norinčių praturtėti iš valstybės aruodų, o šis, viską apžergęs, nieką prie valdžios aruodų nenori prileisti.“

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top