Vytautas Sinica. 2Z rezoliucija

Artėjant rinkimams beprotybė Seime įgauna pagreitį. Grupė Seimo narių su Zingeriu priešakyje registravo skandalingą rezoliucijos projektą Vilniaus geto likvidavimo 80-mečiui paminėti. Galiausiai autorių liko tik du – Zingeris ir Pavilionis. Projekte daug probleminių vietų, bet skandalingu jį vadinu, nes jame be kita ko siūloma:

– Respublikos Prezidentui suteikti Lietuvos getų antinacinio pasipriešinimo dalyviams karinius laipsnius ir apdovanojimus po mirties. Praktikoje tai reiškia suteikti rezistentų statusą raudoniesiems sovietiniams partizanams, dalyvavusiems Kaniūkų kaimo ir mažiau žinomose kitų kaimų civilių žudynėse, nes, deja, didelė dalis Vilniaus geto pasipriešinimo dalyvių priešinosi naciams, bet buvo ir prieš Lietuvos valstybę ir pabėgę iš geto įsitraukė į sovietinių partizanų gretas ir Vilniaus krašte vykdytus nusikaltimus;

– neleisti savivaldybėms jokia forma įamžinti ar minėti jokių asmenų, kurie būtų bent įtariami GALIMAI kolaboravę su naciais. Tiksli rezoliucijos formuluotė: „prašo šalies savivaldybių neteikti gatvių, paminklų ir kitų atminimo vietų, siekiant įamžinti asmenis, galimai kolaboravusius su nacių totalitariniu režimu, ir nerengti jų atminimui skirtų minėjimų“.

Tekstas pilnas kitų keistų dalykų, bet visgi paskutinis yra pats keisčiausias ir pavojingiausias. Įtarimai, ypač informacinio karo kontekste, dygsta kaip grybai po lietaus, tik spėk sekti. Kur rezistentas, ten įtarimai. Tas pats pagrindinis rezoliucijos teikėjas Zingeris yra išsakęs įtarimus net dėl Ramanausko-Vanago (už tai jokios atgailos ir jokios atsakomybės). Jeigu užtektų vien įtarimų (t. y. vien „galimai“ neįrodžius teismui), tikrai labai greitai nebeturėtume GALIMAI nekolaboravusių rezistentų. Kodifikuokit tokias nuostatas, kaip teikiamoje rezoliucijoje, ir netruksite pamatyti, kaip įsisuks Kremliaus krumpliaračiai su Kukliansky vilkų Lietuvoje ir Gochino avelių JAV pagalba.

Projektą iš pradžių teikė visa grupė Seimo narių iš įvairiausių frakcijų, bet daugiausia TS-LKD: Emanuelis Zingeris, Rasa Petrauskienė, Andrius Kupčinskas, Jurgita Sejonienė, Kęstutis Masiulis, Viktoras Pranckietis, Rita Tamašunienė, Tomas Vytautas Raskevičius, Liuda Pociūnienė, Raimundas Lopata, Lukas Savickas, Paulė Kuzmickienė. Tiesa galiausiai paskutiniame rezoliucijos variante teliko tik dvi odiozinės Emanuelio Zingerio ir Žygimanto Pavilionio pavardės.

Suprantu, kad atvirai ir sistemingai prieš Lietuvos rezistentų atminimą kovojantis, gal ir asmeninę neapykantą jai jaučiantis (visgi šeima buvo kitoje barikadų pusėje) Zingeris teikia tokias iniciatyvas. Bet kitų pavardžių nesuprantu. Laimei, prie paskutiniojo projekto jų nebėra. Bet kažkodėl buvo.

Tikiuosi šis teisinės valstybės principus neigiantis ir dokumentuotus nusikaltėlius valstybės vardu šlovinti kviečiantis absurdas bus atsiimtas ar bent atmestas. Gėdos Lietuvai dėl šio Seimo veiklos jau ir taip užtenka.

Tuo tarpu to dar nepadarę nepamirškite pasirašyti už Jono Noreikos atminimo lentos Šiauliuose išsaugojimą. Peticijos nuoroda ČIA. Aptariamos 2Z rezoliucijos ČIA.

5 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Al.

Na, Zingerio tėvas, atrodo, buvo tarybinis partizanas. Taigi, projektas šališkas. O kokia Pavilionio kilmė ?

Lietuvoje buvo DVI okupacijos

todėl turime (turėjome) 2 grupes asmenų, kurių vieni reiškėsi kaip kovotojai su nacizmu ir bendradarbiavo su bolševikais. O kita kovojo prieš bolševikus ir neniekino bendradarbiavimo su naciais. Tokia situacija, beje, buvo visuose kraštuose, patyrusiuose dvi okupacijas ir beviltiškas reikalas čia Lietuvoje tik vieną kurią grupę laikyti „susitepiusią” kolaboravimu.

istorinio etapo ypatybė: nusipelnę kolaborantai

Žydams kolaborantams paminklų Lietuvoje atrodo nėra, tas gerai. Lietuvis nacių kolaborantas irgi ne didžiausia mūsų tautos pažiba, irgi ne labai nusipelno didelės pagarbos ir paminklo. Bet tai nereiškia kad kolaborantai turi būti neminimi ir trinami iš atminties. Praėjo nemažai laiko ir galima, reikia, privalu bandyti nepakeltu tonu įvertinti vienų ir kitų darbus ir motyvus. O ne nutylėti.

Tuštukė apie 2 Z

Pavardės tų pačių seimo idiotų. Zingeris galėtų papriekaištauti Zeliai, kad plojo vienam iš tų.

Paul Casimir

Vėl vietinė mūsų durnė veržiasi iš tramdomųjų Magadanan aukso kast… Nevyktų Teksaso naftos gręžiniuosna aneikaip 🤡

blue yellow zov marinie

..imant domen zingermano papasos darbelius,nieks nebestebina.O visokios sejonienes/vien tik istorija ir isterija baznycioj per viruso isterija/,siupeliai,pavilioniai/jei ji mato tevas is dangaus,tai verkia is gedos/…..kur zydai,ten vogimas,plesimas,melas,demagogija ir suuuudai….Pradejau siaubingai nekest zydu,ot ir fsio,tavarisciai plikbajoriai ir kiti durniai.

o kur pats gyveni?

gal Izraelyje?

blue yellow zov marinie

..reik sakyt…izhraylis….

Kaip vertinti

Kada ir kokiom aplinkybėm įvyko nušvitimas?

blue yellow zov marinie

..kai eme sviesti diena nakti Elektreeeeenu zi bu riai…

Mickėyus Mouseas

Antradienį už Seimo nario Emanuelio Zingerio pateiktą rezoliuciją „Dėl Holokausto Lietuvoje 80-ųjų metinių minėjimo“ vieningai balsavo 111 Seimo narių.
https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/2085597/seimo-rezoliucija-geto-pasipriesinimo-dalyviu-bei-teisuoliu-vardais-siuloma-pavadinti-mokyklas-ir-gatves

šitų žmonių pamiršti nevalia

koki e bebūtų žmogaus nuopelnai Lietuvai, bet jei žinoma kad dalyvavo ar organizavo civilių žudynes, tai mums patiems turi būti neskanu tokiems statyti paminklus. Bet jie neturi būti užmiršti. Jų pamokantys gyvenimai turi būti žinomi. Tas pats pasakytina apie žydus, pasižymėjusius kovose su naciais, bet prisidėjusius prie bolševikinio enkavedistinio teroro .

asa

Ai, ką čia vargti – skelbkime litwą izraelio protektoratu…

LRTėšnikas

Lietuva laikinas atsargniis variantas. Jau geriau Ukraina išvalyti ir įkurti Dangiškąją Jeruzalę.

Paul Casimir

Tau, durniau, visą nemitologinė ir kitaip nedangiška Laptevų jūros pakrantė.

Logika

tų dviejų draugų jau senai nebegalima leist į gatvę prie žmonių.

balsas

Ar kartais nebuvo Zingerio tėvas vienas iš tų stribų, kurie lietuvius, mūsų senelius ir mūsų tėvus trėmė į sibirą šimtais tūkstančių ir žudė mūsų kovotojus už mūsų laisvę?
Tai būtent dėl to, kad jis yra iš tokių giminės, jis nori tokiems žudikams ir Lietuvos išdavikams, stribams, pensijas mokėti iš visų mūsų pinigų.

17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top