Vytautas Sinica. Akcija dėl Lietuvos didvyrių Kazio Škirpos ir Jono Noreikos atskleidė ypatingą, ilgai nepastebėtą reiškinį

Akcija dėl Lietuvos didvyrių Kazio Škirpos ir Jono Noreikos atskleidė ypatingą, ilgai nepastebėtą reiškinį. Ji sukėlė zoologinį įniršį šių laikų neliustruotų kolaborantų ir KGB darbuotojų bei jų palikuonių, įsitaisiusių įtakingiausiuose atkurtos valstybės postuose ir statusuose, bet pajutusių, kad šitoks jiems patogus status quo susvyravo. Reiškiasi ne tik neapykanta kovotojams už laisvę, bet ir pačiai Sąjūdžio prikeltos modernios tautinės Lietuvos valstybės idėjai.

Nežinau, ar tai atsitiktinumas, kad už Lietuvą žuvusius ir nacių kalintus žmones taip puola būtent aktyvūs sovietiniai kolaborantai (L. Linkevičius, F. Kukliansky) ir jų vaikai (tuo besididžiavusio KGB tardytojo Vidmanto Baumilos sūnus Vaidas Baumila arba stribo sūnus Seimo narys, reikalavęs atšaukti Adolfo Ramanausko-Vanago metus, kurio negaliu įvardyti, nes po to vis bando išmesti mane iš darbo), dar viena ypatinga grupė – privilegijuotieji disidentai, kuriems dėl sovietinio režimo kritikos be jokių pasekmių leista išvykti į demokratinius-kapitalistinius Vakarus (T. Venclova, A. Vinokuras).

Žmonės, nežinodami į kokį chorą įsijungia, kai juodina rezistentus ir medžioja „nacius“, turi progą stabtelėti ir susimąstyti. KGB bendradarbiai vis tiek vieną dieną bus visiems žinomi, o ne vienam jų kompanijoje bus nejauku. Vietoje rėkavimo kartu su Baumila ir Vinokuru, būtų garbinga pagaliau išgirsti Genocido tyrimų centro ir teismų išvadas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
39 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Mancourt

kam tiek asmeniškumų ? Tarp kitko, Tamstos pavardė visai nelietuviška .

DDD

Pagaliau pradedam aiškintis Kremliaus 5-osios kolonos struktūrą. Gal kiek vėlokai, turint omeny paskutinio dešimtmečio Daukantynės valdytoją. Bet geriau vėliau nei niekad.

Mąstymas - pareiga, Mankurte,

1. Asmenų įvardijimas savaime dar nereiškia asmeniškumo.
2. Kreipimasis į straipsnio autorių dėl jo pavardės kilmės ir tariamas jo demaskavimas vien dėl to yra asmeniškumas.

-------

Jeigu prie AMB nomenklatūra ir kagėbistai veikė atvirai ir nesislėpdami – nes tada Lietuva dar nebuvo nei ES, nei NATO (šito raudonieji biji labiausiai) narė, tai sarafano lakais jų metodai tapo nepalyginamai gudresni ir slaptesni – aišku, ne be rytų instruktorių pagalbos.

StasysG

Negalėjau ir dabar negaliu patikėti, kad, pvz, toks komjaunuolių vadas Linkevičius užėmė ir dabar išlaiko tokias valstybines pareigas. Kam jis tarnauja matosi iš jo pasisakymo BNS dėl atminimo lentos pakabinimo:——- „Šis veiksmas vėl pritrauks dėmesį, deja, ne iš gerosios pusės parodys Lietuvą. Tikrai pakenks Lietuvos įvaizdžiui, vienareikšmiškai bus pasmerktas visų žydų organizacijų ir Izraelio, neabejoju, kad labai neigiamai bus įvertintas ir Jungtinių Valstijų”.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

N_e_u_ž_s_l_a_p_t_i_n_t_i juk yra komunistai.
Išmintingai veikiant, Tautos budelius komunistus reikia viešinti (liustruoti) ir išjungti (iš politikos), kad komunistė Dalia Grybauskaitė nebeturėtų sąlygų grįžti į prezidentūrą. Išjungus komunistus, l lengva būtų (išviešinti) išjungti ir (komunistų šunėkus) kgb’istus bei panašius.
Darykim tvarką Lietuvoje išmintingiausiu būdu.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Per 30 metų, su antivalstybine veikla išsiryškino Tautos priešai – landsberginiai, grybauskiniai, brazauskiniai, karbauskiniai bei panašūs. Dabar beliko tokiems tik paskelbti nuosprendį su Lrt sklaida. Todėl, Lrt valymas – pirmiausia.

Autoriui

Šiaip ypač reikia stebėti dar bent dvi kolaborantų veikimo grupes – pasisakančius prieš amerikietišką-lenkišką NATO liniją ir nusitaikančius į pirmą Konstitucijos skirsnį per referendumo barjero jo straipsniams keisti mažinimą (jau veikta dėl daugybinės pilietybės).

nuo 2000 mertų viskas buvo aišku

kai putinas atėjo į valdžią 2000 metais:
– davė KGB komandą atstatyti rusų valdžią – per kolaborantus.
manot šiaip sau tiek emigracijos, atskirties, savižudybių ?
—–
(keisčiausia, kad tik dabar kai kas praregi)

  Kazimieras

Manau, kiekvienas supranta, kad nuo pat Nepriklausomybės paskelbimo kaimyninė valstybė nesiliauja ir nesiliaus visomis propagandinio karo priemonėmis siekti savų tikslų ( pirmiausia – okupuoti žmonių protus ) Būsim atsparūs tada, kai valdžios sluoksniuos liks kuo mažiau kolaborantų. O jų sočiai yra. Kartkartėm vienas kitas „išenda”, protingesni labiau užsimaskavę veikia.

Šūkis

„Lietuva dar niekada nebuvo tokia saugi” yra ne tik per ankstyvas, bet sąmoningai klaidinantis.

Dzeikas

Siaip tarnyste ar dalyvavimas tokioj setoniskoje strukturoje kaip KGB neisvengiamai palieka ispauda sieloje ir sakyciau mentaliai zmogu jeigu nepakeicia, tai padaro lengvai pastebimus matancius placiu spektru. Ir kam nominaliai tarnauja tokie zmogai visiskai nesvarbu, jie net tarpusavyj gali pjautys kaip suo su kate, bet LEMIAMU momentu tokie atsiduria vienoje barikadu puseje. Todel visiskai nenuostabu, kai toksai viesajame gyvenyme arsus patriotas.Na toks ,kad ziezierbos lekia, tautos priesus(ypac tariamus) kaip skudurine Onute drasko ir nurimt negali. Tai cia preambule. O ideja: jus nesusimastete, kadel tokie labai lengvai valdzioj atsidure ir gavo legitymu tautos palaikyma? Pvz.,”dedule”(sutinku ,kad Landsbergiui sita „slapyvardi” priklijavo troliai, vargu bau ar tai jo operatyvinis vardas) skyre ar ne 80% savo pastangu ismusti is rusu kompensacija irdaug kam si ideja,… Skaityti daugiau »

Nuomonė

Labai geras, savalaikis ir teisingas straipsnis. Dar pridėčiau Šimašiaus „nupelnus”.

stasys

Autoriui ..abejonėse paieškok išminties grudo . Pešatės su V.Baumila viešai , kažin ar tai tinkamiausias būdas ginti savo nuomone .

verdiktas

lietuvių tauta zoologiškai pati sau didžiausias priešas – kolaboravo prie sovietinio rėžimo, dabar – bukai a la moderniškai kolaboruoja su vakarais… iki delete…

ita.

galvojat šeipsau užkabinti medaliai brancovskai,ivaškevičiui ?šeipsau šimašius atsibunda ir nukabina lentelę? įvykdžius užduotį ,duodama kita užduotis.vieni džiaugiasi kad užkabina,kiti kad nukabina,o treti prunkščia ir trina rankom ir laukia kol atsiras lietuviška dangaus šimtinė.

100?

Neatsiras. Žolėdžių genetika. Veršių banda.

-------

Autorius klysta, sakydamas ,,…ilgai nepastebėtą…” – daug kas tai astebėjo, o daugelis tai ir pajuto sav kailiu.
Jei betn truputį paanalizuotumėt, kaip akademiniame lygyje įsitaisę kagėbistai ėdė ir tebeėda ,,nesisteminius” studentus, kurie yra atėje špatriotinų šeimų ir kaip biudžetinėse įstaigose, ypač savivaldybėse sulindę kagėbistai kuria savo biznius ir iki šiol nebaudžiami engia vidutinės ir vyresnės kartos žmones, kurie buvo ir yra tikri Lietuvos patriotai, tai nereiktų sakyti ,,…ilgai nepastebėtą…”.
Negi sakysite, kad niekas nematote ir nežinote, kaip kagėbistinės verslo struktūros, parazituojančios Lietuvoje, proteguoja kitus agėistus ir kagėbistinius skundikus? Atsikkvošėkite jūs visi vieną kartą ir pažiūrėkite į viską realiai.

V. Ladas

Visi mes, gimusieji po 1940-jų iki 1991jų esame kokio nors iš dviejų okupantų kolaborantai. Tai gal galime patys sau už tai atleisti, nes kitokių variantų beveik nebuvo? Bet štai ko negalima atleisti: kruvino, su žudynėmis susieto bendradarbiavimo. Čia tas paukštelis – sinica be jokio pagrindo suplaka į vieną krūvą įvairių kategorijų kolaborantus ir nekolaborantus, nematydamas pagrindinio dalyko – tiek Noreika, tiek Škirpa, tiek visokie impulevičiai, visų nesuminėsi, talkino fašistiniam okupantui naikinant jam netinkamus žmones, ir ne tik žydų tautybės. Arba ir savo iniciatyva tai darė, naudodamiesi, kad okupantai tai leidžia.

KGB auka tas V.Ladas

nabagėlis net nesupranta, kad pats yra didžiausia auka – valdomas okupantų KGB.

sąsy, jaša-džeikai

gi autoriaus pirmas abzacas apie jus, mudakai.

išanginio KGB Baubylos ištakos
vilnietis

Ačiū. Koloborantams, valdžiažmogių gyvulių ūkiui Lietuva tik lovys. Jie tyli prie lovio ėsdami Lietuvą su savo valdoma Šuniasklaida .
Negi Lietuvoj dingo ŽMONĖS.

kas tas Seimo narys?

Kas žino stribvaikį Seimo narį, reikalavusį atšaukti A.Ramanausko-Vanago metus? Negi ir vėl Gentvilas? 🙂

To KGB auka...

Turi konkrečių duomenų, kad valdomas?

To KGB auka...

Turi konkrečių duomenų, kad valdomas? Kaip, vis gi, kaip kam nepatinka, kad ginami „didvyriai” buvo žydžudžiai, dėl to drabstosi purvais…

V.Ladui

Jeigu taviškiai šaudė žydus, o paskui stribavo, prie ko čia mes? Iš kur tas noras viską apdergti?

duomenys, kad yra KGB auka

V.Lado komentaras -ir yra tie duomenys, kad tas nabagėlis (kaip ir kiti Škirpos, Noreikos niekintojai) yra KGB auka (‘žertva’ tiksliau, nes ‘auka’ per gerai skamba tiems durneliams)

V.Ladui

Nusišnekėjai, tovariščiau. Jeigu esi lietuvis, tai turėtų būti gėda, jei tokį jausmą turi, niekindamas žmones, kurie tikrai nusipelnė Tėvynei Lietuvai, savo gyvybės kaina. O pats ką davei Lietuvai, ar tik loti temoki ?

Deivis

Žiurkė Vinokkuurvas tai ardosi kaip reikiant. O juk yra buvęs ir esamas kgb-fsb agentas. Kartu su kuklianski maitinasi kremliaus rubliais. Kuklianski ir Putinas susiję. Tarpininkas Abromovičius. Kaip senais laikais žydiškas gaivalas ir vėl prieš Lietuvą.

O šimasius

Tai yra šliurė, skuduras. Sumokėta kremliaus rubliais, tai ką dabar jis darys? Dabar jį stumdo kaip nori. Juk jis(šimašius) pakabintas fsb veikėjų.

Patikrinau

kaip atrodo Vidmantas Baumila. Kad sutikus suspėt apeit ratu – gi visiems internete snukius daužo, atminimo lentoms grasina, agresyvios kaip raganosiai, tos baumilos

V. Ladas

Na, kuo aš kaltas, jei pasakiau tiesą, „Tiesos” portale?. Paneikite, kad tiedu neprisidėjo prie žydų genocido. Apie tai aš sprendžiu iš paskelbtų dokumentų. Na, buvau prisiekęs nelįsti į Tiesos.lt, neištvėriau, dabar tikrai nelįsiu daugiau.

Vladui

Nei kruopelytės tiesos nepasakei, nei kažkokiais dokumentais remtis gali. Tu net nežinojai iš kur atsiradęs „judančios žemės” motyvas sovietinėje propagandoje. O čia tokiomis aukštomis materijomis reikštis bandai! 🙂
Skatertju doroga, kaip sakoma. 🙂 Nors lįsi vis tiek, tik kitaip pasirašinėsi. Nors niekada ir nebuvai dingęs. 🙂

Ramiros

Vladeli, nemeluok, nėra jokių dokumentų, tai tik kremliaus gebelsinis ruporas, kuriam ir tu priklausai, tą vapalioja. Juk teismas kruopščiai išnagrinėjo jų veiklą ir nenustatė, kad jie nusikaltėliai prieš kažką. O, būtent, didvyriai, net apdovanojimus gavo už nuopelnus Lietuvai. O tu loji, lyg būtum kremliaus trolis. Turėtų būti sarmata už tokią nevykusią propagandą, nužudytų žmonių šmeižimą bei paniekinimą. Berods, net straipsnis dėl tokių dalykų egzistuoja…..

klaustukui

tai „sveikuolis”, „sveikuolių vadas”

-------

Matijošaitis ir Matijošaitytė – visiškai neįdomu, tiesa? Jokiu būdu nekreipkite dėmesio į sutapimus.
Kokia ,,laisvės partijos” turinčios daugumą Vilniaus taryboje, kilmė? Kieno vaikai ir anūkai ten?
Šiandienos rinkimų rezultatai rodo, kad sistema jau susikūrė savigynos būdus.

dėl Kepenio

Vargu. Kvailumo Kepeniui tai netrūksta, bet vargu, ar jis tiek įtakingas, kad grasinti iš darbo atleisti partiečio padėjėją. Tai, greičiau jau, kažkas iš „ūsuotų bebrų” ar liurbosrąlų.

daugtaškiui

Šiaip jau, MatIjošaitis ir Matjošaitytė(be „i”). Nors, aišku, galima pavardės korekcija, kaip Donskovo ir Donskio atveju, bet tada nepakankama, nes vis tiek žmonės painioja.

39
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top