Vytautas Sinica apie socialinių tinklų cenzūrą: pasirodo, viskas yra dar blogiau

Pasirodo vakarykštėje laidoje apie socialinių tinklų cenzūrą (ČIA) dar gerokai per švelnų vaizdą nupiešiau. Twitteris blokuoja ne tik Trumpą ir įtakingiausius jo šalininkus, bet ir ištisus tūkstančius jo rėmėjų su, pavadinkime, keistesniais įpročiais. Dešimtis tūkstančių.

Tai yra siaubinga. Ir ne todėl, kad pritarčiau kažkokiam Qanon sąmokslui. Manau, kad jis absurdiškas ir kvailas, o susidėsčius aplinkybėms gali būti ir pavojingas tam tikru mastu. Nejaučiu jokio solidarumo su Q kliedesių išpažinėjais. Ir visa tai visiškai nėra priežastis blokuoti nesąmonėmis tikinčių piliečių socialinių tinklų paskyras. Daugybė piliečių tiki skirtingomis nesąmonėmis ir ramiai sau gyvena be cenzorių persekiojimo.

Štai kairėje daugybė žmonių – paradoksaliai dažniausiai su aukštojo mokslo diplomais – tiki absoliučiu kliedesiu, kad žmogaus lytis nepriklauso nuo jo biologijos ir gali keistis: būti tai viena, tai kita, o gal ir dar kitokia. Tokiu kliedesiu, nė kiek ne mažesniu už Qanon sąmokslą, tikintys žmonės irgi yra neretai susitelkę ir politiškai aktyvūs dėl šio savo kvailo įsitikinimo. Įvairiose šalyse, o taip pat ir JAV jie protestais, rinkimais, politiniu spaudimo ir kitokiomis priemonėmis siekia politinių sprendimų, kurie atitiktų jų liguistą tikėjimą. Niekas dėl to jų neblokuoja ir necenzūruoja socialiniuose tinkluose. Ir neturėtų – niekada to nesiūlyčiau.

Kaip rašė nuostabus britų autorius Douglas Murray, kiekvienas laikmetis turi savo beprotybės formas ir labiausiai tikėtina, kad būtent sąmokslo teorija apie laisvai pasirenkamą lytiškumą po šimto metų bus prisimenama kaip tai, į ką mūsų epochoje žiūrėdami ateities žmonės sukios pirštais palei smilkinius. Tikrai ne apie Qanon, kurio įtaka ir poveikis šiandienos žmonių sąmonėms palyginti mažas ir kuris bus pagrįstai pamirštas jau po kelių metų.

Žmonės nuolatos prisigalvoja ir prisigalvos pačių kvailiausių idėjų, telksis aplink jas, ir kitiems tai nepatiks. Niekas neturėtų būti dėl to užčiaupiamas, kol nekelia konkrečios grėsmės saugumui ar bendrajam gėriui. O tokia grėsmė turi būti vertinama pagal šalyje galiojančius įstatymus ir valstybės institucijų. Tokie sprendimai niekada negali būti atiduoti subjektyvių socialinių tinklų administratorių savivalei.

Maloniai nustebino ES šalių lyderių ir net eurokomisarų blaivaus proto pozicija. Daugelis jų, neabejoju, nemėgdami Trumpo, pasisakė prieš socialinių tinklų savivalę blokuojant JAV lyderio paskyrą. Tai yra pavyzdys mąstymo principais, o ne niekingu „patinka-nepatinka“ aspektu.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top