tv3.lt
Nacionalinio susivienijimo kandidatas į Vilniaus miesto merus Vytautas Sinica sako, dabartinė miesto valdžia yra tolimiausia jam pažiūromis, kokia tik gali būti. Jei taptų sostinės meru, V. Sinica žada daugiau demokratijos savivaldoje, atsakingesnio planavimo ir didelio dėmesio švietimo sričiai. Švietimui didelį dėmesį skyrė ir dabartinis miesto vadovas Remigijus Šimašius, o tai, anot V. Sinicos, vienintelis pagarbos vertas miesto mero darbas.
Su Vytautu Sinica susitikome Katedros aikštėje dar tuo metu, kai apie milžiniškas sniego pusnis buvo galima tik pasvajoti. Ir nors nei sniego kalnai, nei tirpstančio sniego upeliai nebuvo iššūkis vairuotojams, automobiliai prie pagrindinės šalies aikštės stovėjo spūstyje, dėl ko vėlavo prie mūsų prisijungti turėjęs fotografas.
„Kai būsiu meras, nebus kamščių“, – juokavo V. Sinica prieš mūsų pokalbį. Nors kova prieš kamščius (visose srityse) yra kito kandidato į merus rinkiminė žinutė, daug dėmesio pokalbyje skyrėme būtent transportui.
Kaipgi kitaip, kai vilniečiai pastaraisiais metais ginčijasi, ar gerai, kad dabartinė miesto valdžia pradėjo vadinamąjį „gatvių siaurinimą“, o viešasis transportas dažnai viešumoje linksniuotas dėl darbuotojų streiko ar jau nebeegzistuojančioje valstybėje pagamintų troleibusų.
Kodėl apsisprendėte eiti į rinkimus ir kandidatuoti į Vilniaus miesto mero postą?
Susidėjo keletas dalykų. Esu ne pirmos kartos vilnietis ir man Vilnius rūpi. Pastaruoju metu Vilnių valdo labiausiai tolima pažiūromis valdžia, kokia tik gali būti. Nors atrodo, kad savivaldoje pažiūros tarsi nelabai ką ir reiškia, bet iš tikrųjų reiškia. Aš tą ypač jaučiu, kad Vilnius valdomas į priešingą pusę, nei, aš manau, būtų teisinga ir gera Vilniui ir vilniečiams.
Gal sakyčiau, kad gatvių humanizavimo vajus buvo paskutinis lašas, kai atsirado ne tik pareiga kandidatuoti, bet ir entuziazmas, noras, sportinis interesas, kad reikia sudalyvauti rinkimuose. Partijoje buvo diskutuojama, kas geriausiai tiktų. Rinkimai yra tam, kad laimėtum postus, bet kartu tai ir būdas pristatyti partiją.
Esame gan šviežiai susikūrę, prieš dvejus metus, ir mums vis dar aktualu ne tik tai, ką apie mus galvoja, bet ir kiek mus žino. Vienas iš sprendimų yra toks, kad aš geriausiai galėčiau pristatyti partiją tiek Vilniui, tiek Lietuvai per šiuos rinkimus.
Pakalbėkime apie jūsų Vilniaus viziją, su kokiomis idėjomis einate į rinkimus?
Pati pagrindinė idėja yra ta, kad reikalinga demokratija savivaldoje. Suprantu, kad daugeliui žmonių tai nėra pats aktualiausias klausimas, bet mes manome, kad kiti klausimai, kurie kasdienybėje žmonėms atrodo aktualiausi, neišsispręs tol, kol nebus daugiau demokratijos tiek nacionalinėje politikoje, tiek savivaldoje.
Tas akcentas tiek apie realią seniūnų instituciją, jos galias, biudžetus, seniūnaičių įgalinimą, taip toliau, tai yra toks skėtinis dalykas, apie kurį mes kalbame. Suprantame, kad savivaldos lygiu jo negali išspręsti, tikros savivaldos kūrimas yra nacionalinio lygmens klausimas, tai galės išspręsti tik Seimas, bet ir savivaldoje tu gali kurti praktikas, kuri didintų demokratijos ir tikros savivaldos kiekį, kas mums atrodo svarbu.
Kitas dalykas, švaistymo mastai. Vilnius tapo korupcijos simboliu. Tą šleifą turėjo ankstesnis meras, sakyčiau, kad skandalų gausa leidžia sakyti, kad ir dabartinis tokį turi…
Remigijus Šimašius su jumis nesutiktų, sakytų, kad Vilnius tapo vienaragiu.
Žinau, kad Šimašius nesutiktų. Bet jei susumuotume įvairius pavyzdžius, skandalėlius, STT tyrimus, tai visuma yra apie švaistymą. Mano galva, didžiulės lėšos Vilniuje yra išvaistomos.
Vienas iš nedaugelio dalykų, kur sutinku su dabartinės valdžios prioritetais, yra ta, kad švietimo sritis yra ta sritis, į kurią turėtų keliauti daugiausia pinigų, nes jų visada trūksta. Žinome, kad Vilniuje trūksta valstybinių švietimo įstaigų ir vietų jose vaikams. Vaikų tik daugėja, dar kurį laiką tik daugės ir mes tik vejamės augantį trūkumą.
Aš pritariu dabartinėms pastangoms statyti tas įstaigas, nes priešingu atveju mes būtume visiškai priklausomi nuo privataus švietimo tinklo. Bet reikia dar. Ką aš laikau Vilniaus biudžeto švaistymu, tai pirmiausia tos lėšos turi būti nukreipiamos į švietimą.
Man geriausias to dabartinio švaistymo pavyzdys yra tas gatvių humanizavimo projektas.
Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA