Šiandien visoje didžiojoje žiniasklaidoje paskelbtas Vilmorus atliktas tyrimas, kuris parodė, kad:
– dauguma Lietuvos gyventojų NEPRITARIA galimybių paso vaikams taikymui ir jo susiejimui su trečiąja skiepų doze.
– GP vaikams nuo 12 metų taikymui pritaria vos 19 % (nepritaria 63 %);
– Kas antras apklaustasis norėtų, kad Prezidentas Gitanas Nausėda dėl GP vaikams taikymo kreiptųsi į Konstitucinį Teismą (pritaria 50 %, nepritaria 21 %;
– GP apskritai pritaria tik 43 % apklaustųjų (nepritaria 47 proc., tad išlieka visuomenę perpus skaldantis klausimas);
– Su tuo, kad nuo šiol GP bus siejamas su trečiu skiepu, nesutinka 54 % apklaustų žmonių (sutinka 28 %).
Apklausos rezultatai reikšmingi ir aktualūs, nes valdžia labai aiškiai pasakė ir padarė, kad ligšioliniai skiepai GP išdavimui nieko nebereikštų, nuo šiol jis siejamas su papildomomis ir – jau galima ištarti garsiai – reguliariomis skiepo dozėmis. O tai reiškia, kad visai nebesvarbus skaičius, kiek palaiko ar nepalaiko GP apskritai. 2022 metais bus tik boosterinis GP, taigi iš esmės aktualus tampa tik skaičius, kiek palaiko GP siejimą su trečiu (4, 5, n) skiepu. Tai 28 procentai arba kas ketvirtas gyventojas. Likusieji, matyt, antivakseriai.
Arba tai bus tobulai nepopuliari politika, arba reikės dar galingesnės vienpusiškos propagandos mašinos, arba, žinoma, prievartinio skiepijimo. Kol kas iš visko panašu, kad bus einama pastaruoju keliu. Visiškai nesuprantu, kodėl atėjus mažiausiai pavojingai COVID atmainai einama prie drastiškiausių diktatūrinių COVID valdymo sprendimų.
Čia visada nuskamba klausimas, ką reikėtų daryti? Skiepyti tikslines grupes, kurioms ženkli ir reikšminga sunkios formos COVID-19 rizika. Likusiems rekomenduoti, vaikams rekomenduoti tik esant gretutinėms ligoms, dėl kurių jie COVID rizikos grupėje. Jokiu būdu neatsisakyti antikūnų matavimo, nes be jų skiepai tampa visiškai nuo ligos realybės atsieta savitiksle kampanija (kokia ir taip jau daug kam atrodo). Negąsdinti omikronu, kurio mirštamumas pagal ligšiolinius duomenis mažesnis už bet kurios ankstesnės COVID-19 atmainos nuo pandemijos pradžios. Kaip rodo UK atlikti tyrimai, papildoma skiepo dozė didina šansą sirgti (JEIGU jau susergate) būtent omikronu, o ne delta atmaina. Tai yra gerai, omikronas – iš to, kas dabar žinoma – daug mažiau pavojingas už delta, tad daug geriau sirgti būtent juo. Bet tas šansas per mažas, kad dėl jo būtų taikomas koks nors spaudimas (GP) ar prievarta skiepijimuisi. Neturėti iliuzijų, kad būsite 100 proc saugūs nuo viruso ir negalėsite užkrėsti kitų, juo labiau neturėti iliuzijų apie dirbtinį kolektyvinį imunitetą. Žodžiu, skiepytis tiems, kam iš tiesų reikia arba norisi dėl sveikatos motyvų, o ne dėl valdžios spaudimo ir prarastų konstitucinių teisių.
Stabdyti absoliučiai aktualumą praradusio galimybių paso taikymą – protu nesuvokiama, kaip galima skirstyti piliečius į kategorijas dėl to, kad pasiskiepiję papildoma doze tampa TREČDALIU saugesni nuo omikrono 🙂 kad pirmi du skiepai nuo susirgimo omikronu nesaugo visiškai, jau pasakė ponas Zemlys-Balevičius, ne Sinica. Kad papildoma dozė saugos trečdaliu labiau, nėra pakankamas pagrindas atimti iš pusės piliečių pamatines konstitucines teises. Juo labiau masiškai jiems meluoti apie COVID-19 skiepų būtinybę vaikams dėl jų pačių sveikatos. M. Strioga, o ne Sinica, jau viešai pasakė, kad vaikų skiepijimas yra dėl neskiepytų senelių, taigi – ir vėl – dėl kolektyvinio imuniteto miražo vaikymosi.
P.S. iškalbingas, bet sunkiai suprantamas faktas, kodėl LRT įdėjo į straipsnio pavadinimą tyrimo užsakovą. 99 proc atveju pranešant apie visuomenės apklausas, akcentuojama jas atlikusi apklausų bendrovė (šiuo atveju Vilmorus), o ne užsakovas. Užsakovas apklausų rezultatų nelemia, priešingu atveju turėtume laikyti Vilmorus ir kitas apklausų bendroves prekiaujant norimais rezultatais ir absoliučiai nebepasitikėti jokiomis apklausomis. Taip nėra. Kodėl tada svarbus užsakovas, ar tuo tikėtasi sukelti mažesnį pasitikėjimą apklausos rezultatais – šito nesuprantu.
Bet gal tai bus reklama. Sekti Sveikatos teisės institutą STI tikrai verta. Priešingai nei bandoma vaizduoti, jie nėra jokie antivakseriai, o teisės ir sveikatos sričių specialistai su mokslo laipsniais ir profesinės bendruomenės pripažinimu. Tiesa, panašu, kad pagal naujausią apibrėžimą antivakseriais 2022 metais bus per 60 procentų šalies gyventojų – visi, kas neplanuoja skiepytis papildomomis dozėmis. Taip manipuliuojant kalba galima ir antivakserių visuomenę sukurti 🙂
P.S. 2. Apklausos atskleisti skaičiai susiformavo absoliučios GP ir apskritai vyriausybės vykdomos COVID valdymo politikos kritikos cenzūros sąlygomis. Visos medijos nuolatos transliuoja apmokėtus ir neapmokėtus pasisakymus už vyriausybės sprendimus, redakcijos visiškai atvirai atsisako dėtis net ir mokamą vyriausybės kritikų turinį. Būtų nuostabu, jeigu kas nors palygintų, kiek TV ir radijo eterio parodymų (kartais arba minutėmis) iš viso gauna GP politikos šalininkai ir kritikai. Būtų įspūdinga. O įsivaizduokite, jeigu Lietuva būtų laisvos žiniasklaidos šalis ir eterio skirtingos pozicijos gautų maždaug po lygiai? Žinau, tai skamba taip nerealistiškai, kad išspaus jūsų šypseną.