Vytautas Sinica. Denacifikuotas mąstymas be tautos ir jos valstybės

Žodis Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjime po deglų eisenos Vilniaus Lukiškių aikštėje 2023-02-16. 

Ačiū atėjusiems.

Esu įgaliotas perduoti sveikinimus mūsų eisenai nuo jau dviejų „Azov“ brigadų, kovojančių su invazija Ukrainoje. (plojimai) Iš tiesų, jiems ploti yra už ką. 

Pernai čia susirinkome prieš pat Rusijos invaziją. Ji labai daug ką pakeitė. Pakeitė suvokimą, kokia yra Rusija. Subliuško jos neįveikiamos galios iliuzija. Pakeitė suvokimą, kokie yra Vakarai. Subliuško jų vertybiškumo ir geranoriškumo iliuzijos. Pakeitė suvokimą apie ginklavimąsi. Subliuško iliuzija, kad galima be to apsieiti. 

Tačiau invazija pakeitė ką tik norite, tik ne mūsų priežastį švęsti čia ir būtent šitaip. Ji tik dar išryškėjo. 

Putinas paskelbė denacifikaciją ir visi gūžčiojo, kokias nesąmones jis šneka. Kokie naciai? Net Ukrainos prezidentas žydu kilmės.

Tačiau propaganda skiriasi nuo beprotybės. Propaganda klastinga ir nuosekli. Įsigilinę jau tada suprato, kad naciai Kremliui reiškia visus, kam rūpi savarankiška ukrainiečių tauta ir valstybė, su savo kalba ir istorija. Štai tie esą naciai. Denacifikuoti Ukrainą – tai išnaikinti savarankiškos Ukrainos valstybės idėją ir ją palaikančius.

Rusija tai daro ginklu ir jai nesiseka. Ji gali užimti kai kurias teritorijas, tačiau kova su tautine idėja suveikė priešingai nei tikėtasi. Ukraina buvo dvikalbė šalis, kurioje žmonėms nerūpėjo, kuria kalba kalbama. Dabar labai rūpi, kad būtų kalbama ukrainietiškai. Ukraina buvo fragmentuotos atminties šalis, kurioje vieni garbino, kiti baisėjosi savo laisvės kovos veidu Bandera. Tokia pati amorfiška atmintis kaip Lietuvoje. Dabar sutarimas dėl šalies didvyrių Ukrainoje didžiulis. Net šalies Rytuose Bandera jau didvyris, kuriam galima statyti paminklus. Ukrainiečiai atrado drąsą didžiuotis savimi, o kartu atrado totalinę valią priešintis.

Lietuvoje irgi vyksta denacifikacija. Vyksta ta pačia prasme kaip ir Kremliaus žodyne. Lietuvoje kovojama su norinčiais lietuvių kalbos monopolio, su norinčiais vieningos istorinės atminties, pagarbos didvyriams ir valstybes išlikimo. Kai denacifikacija vyksta tik propagandos priemonėmis, o ne ginklais, tai daug geriau veikia. Kad veiktų, denacifikacija turi būti subtili ir kuo mažiau jaučiama.

Kad aukščiausiu lygiu Lietuvoje ji jau įvykusi ir „elito“ mąstyme nebėra tautos išlikimo orientyro, geriausiai liudija oficialūs dokumentai. Seniai priimtoje strategijoje globalios Lietuvos strategijoje „Lietuva 2030“ nėra nė žodžio apie lietuvių tautos išlikimą. Dabar rengiamoje strategijoje „Lietuva 2050“ ir vėl nėra nė žodžio apie tautos išlikimą. Simptomiška.

Lietuva „elito“ projektuojama kaip viso labo VIETA, kur kažkas gyvens, bet tai neprivalo būti lietuviai, neprivalo būti net istoriškai čia savi kitataučiai. Lietuvos išlikimas Lietuva, kur kalbama lietuviškai, taip mąstantiems nėra būtinas. Kažkas vis tiek čia gyvens, to ir užtenka.

Bet toks denacifikuotas mąstymas be tautos ir jos valstybes veikia dviem kryptimis. Tokiai valstybei tikrai lengviau rūpintis ne gimstamumu ir kad išliktų tauta, o migrantų atvykimu ir kad išliktų tiesiog dirbanti populiacija. Taip pigiau ir paprasčiau. Bet iš kitos pusės, jeigu žmogui rūpi išgelbėti tik save ir savo artimuosius, jiems geriausia ir racionaliausia bėgti nuo karo, emigruoti. Tik jeigu žmogui rūpi išsaugoti valstybę ir tautą, jam racionalu likti ir kautis dėl jų išlikimo.

Kad išliktume kaip Lietuva – ar demografijos, ar karo atveju, – mums turi rūpėti visuma. Banalu: aukojamasi dėl to, kas rūpi.

Tas rūpestis Lietuva iš dangaus nenukrenta. Lietuva turi ugdyti rūpestį Lietuvos ir tautos išlikimu. Visame pasaulyje tokį rūpestį ugdo kalba, istorija, gimtojo krašto pažinimas ir, žinoma, sąžiningas valstybės elgesys su piliečiais.

Ne pirmus metus kartojame, kad Lietuvoje šis rūpestis neugdomas. Ugdomas mąstymas, kad asmeninis gėris svarbiau už visuomenės, asmeninė laisvė svarbesnė už tautos laisvę. Nors tikrovėje vieno negali būti be kito: negali būti iš tiesų laisvas kaip žmogus, jeigu tavo tauta nelaisva ir kartu su ja nevaldai savo šalies. Gyvename susidvejinime, kai tarytum gerbiami partizanai, bet juokiamasi iš jų idealų ir jų dar gyvų išsakytų prašymų.

Esame simbolinėje vietoje, Lukiškių aikštėje, kur visa tai matyti gyvai. Dar 1999 metais Seimas apsisprendė, jog tai turi būti valstybės aikštė, skirta žuvusių už Lietuvos laisvę atminimui. Jie čia ir žuvo. Čia vykdytos 1863 metu sukilimo dalyvių egzekucijos. Jų atminimui pastatytą kryžių rekonstruojant aikštę pasuko taip, kad nuo Gedimino prospekto ir aikštės jo nebesimatytų. Partizanai ir kiti laisvės kovotojai, rezistentai visais būdais reikalavo Vyčio monumento šioje aikštėje. Tam pritarė visuomenė, vilniečiai, Seimas. Bet nepritarė Šimašius ir Šiuolaikinio meno centras. To užteko. Vyčio nėra.

2020 metais būrys dar gyvų partizanų ir rezistentų pasirašė viešą laišką, raginantį šioje vietoje, ant KGB rūmų pastato, įamžinti pirmojo savanorio ir Sukilimo organizatoriaus Kazio Škirpos atminimą. Visai neseniai mus paliko du dvasios milžinai, buvę tarp tų pasirašiusiųjų. Simas Kudirka ir Antanas Terleckas išėjo vienas paskui kita. Matysime, koks atminimas laukia jų. Tais 2020 metais prašymas buvo savivaldybės atmestas niekuo nemotyvuojant. Tiesiog „ne“. Per pandemiją nekėlėme šio klausimo. Šiais metais savivaldybė apskritai nebesiteikia į jį atsakyti. Per trisdešimt dienų – kapų tyla.

Šiandien čia norime pasakyti, kad rezistentų valia įpareigoja. Kazio Škirpos atminimas privalo būti įamžintas Vilniuje ir bus įamžintas bet kokia kaina. Jei reikės pereisime visus teismus ir ginčus.

Tai turi būti padaryta ne tiek dėl paties Škirpos, kuris visgi tėra vienas ryškus žmogus ilgoje laisvės kovų istorijoje. Tai padaryti būtina, nes jau net patys rezistentai mato Škirpos asmenyje simbolį to, kaip labai nenorima įamžinti nacionalistinės ir todėl neva neteisingos laisvės kovų istorijos. Kaip tik todėl tai būtina. Kaip simbolis, ar Lietuva nori ugdyti meilę sau ir savo praeičiai, ar nuo viso to greičiau atsisaistyti, išsitautinti ir tapti globalia.

Visa tai ne pesimizmas, o tiesiog mūsų dienos iššūkis. Kiekvienas laikas turi savo iššūkius, kuriuos turi spręsti, kad valstybė išliktų ir judėtų pirmyn. Lietuvių tauta visada labai norėjo, kad būtų Lietuva. Šešis kartus skelbėme nepriklausomybę ir tai yra, rodos, daugiausiai Europoje. Kaskart ją gynėme. 1918 metų Lietuva vadinama Smetonos Lietuva ir buvo didžiausio mūsų augimo ir stiprėjimo laikotarpis. Kovo 11 atkurta Lietuva oficialiai tęsia šią valstybės tradiciją. Turime tęsti ir realybėje. Jūsų buvimas čia liudija, kad dar yra norinčių tai daryti. 

4.7 27 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
44 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
et,

tai Sinica nežinai kad Ukrainos brigadai suteiktas nacių SS pavadinimas EDELWEISS?

Pamastymas

…ta proga,tiesiog ‘ant juoko’,pati reiktu nuzudyt,a supranti,nedatiopa,butu tau ir edelveisas ir main kamf vienu kokteiliu,kretine.

et,

tavo žiniai ne aš suteikiau Ukrainos brigadai nacių SS pavadinimas EDELWEISS.

Pisk komunoagai i snuki

Nori i snuki, armonaute?

et,

gazdini? naudoji psichologinį smurtą?

Pisk komuniagai i snuki

Tai kodel i snuki nenori, toletarantiskas sudo gabale?

Pamastymas

..na,kazkaip invalidus negrazu must,tegu ir proto,ale vis tik…,uztektu spirt siknon ir tiek…

et,

na, neretine, žvilgtelk ir paklausyk ką sako jurij švec PIMPAŠ 2K+ KARAS | 2023 02 17nuo 7:54 , apie Ukrainos šturm brigada„Edelveis“ ir Hitlerio „Edelveis“ elitinę diviziją.

T0mas J.

Gėdos turėtum KGBistą cituot… Radai ekspertą…

et,

na minisuotojai žvilgtelkit ir paklausykit ką sako jurij švec PIMPAŠ 2K+ KARAS | 2023 02 17nuo 7:54 , apie Ukrainos šturm brigada„Edelveis“ ir Hitlerio „Edelveis“ elitinę diviziją.
Zielianskis tapatinasi su Hitleriu ? Hitleris naikino žydus, Zelenskis – etninius rusus?

et,

žiūrėkit lenkų filma „Volin” apie benderovcus: „Волынь” – польский фильм о бандеровцах, да и о плохих русских „

Skaitytojas

Ir ką, po velnių, veikia šio puslapio administratoriai? Jei tingima padugnių komentarus trinti rankiniu būdu, kas trukdo padaryti, kad komentarai su kirilica būtų nepraleidžiami automatiškai? Sarmata visiška.

et,

šventos dienos,tai nors filmą lenkų pažiūrėk „Волынь”, akiratį praplėsi

Pisk komunoagai i snuki

Eik nakui pedopartieti.

et,

tavo žiniai ne aš tą filmą sukūriau, tai lenkų filmas

Pamastymas

…geriau sakyk…..as ne pedofilas,as viso labo nekaltas pederaaastas..

Nuspėjama

Betrūko tik besigydančio tatuiruoto azoviečio pasisakymo. Slava Sinica.

et,

tatiruotė tai skambutis velnių armijai, ir net šventam rašte dievas draudžia tatiruoti savo kūną

Pisk komunoagai i snuki

Kaip Putinas gyvena?

et,

iš po žiemos dar gyvybės ženklų nerodo, bet neužilgo atgis

Pisk komuniagai i snuki

O tu kada padvesi, prostitute?

et,

a jau vaidenasi balti arkliai ?

Dvesk fufaika

Rudomanskis vis dar Rozos Liuksemburg diplomus dalina?

Pisk komuniagai i snuki

Iki pilno peizazo taves ant sakos kybancio betruksta. Virve pats susirasi?

et,

ar bolkoniukas įkvėpė?

Todėl ir padėjau bilietą

Alternatyva išsirinkti dar vieną Vilniaus slavizatorių.

Pamastymas

…su texto suvokimu tamstai sunkoka,uzuojauta artimiesiems…

fungicidas

O Lukiškių aikštės takai penkiakampės žvaigždės forma nutiesti. Einu per ją kiekvieną darbo dieną ir kažkoks mistikos jausmas. Blogiau nei smėliukas ar žem(ės)kalnelis. Kažkas nuolankiai išpardavinėja istorinę atmintį, kažkas tyliai tyčiojasi savo bendraminčių ar šeimininkų malonumui. Norėčiau netikėti, kad mes kaip Tauta esame svetimų ilgalaikių strategijų objektas. Bet …

GOJUS

Sinicai ir Radžvilui LT vakcinifikacija buvo OK.

yra šalis

Yra šalis kur durniai gavo penktą skiepą…
Nuo tos pačios ligos skiepijo penktą kart, bet durniui net ir penkto neužtenka
Jis nori skiepytis ir šeštą, ir dar.. dar.

Juodasis akmuo

JAV Ukrainai „davė” karinės „pagalbos” be kitų daugybės ginklų ir 8500 ‘javelin” prieštankinių šaudmenų ,kurių vieno kaina 178000$ ,o visus jevelin sudėjus „paramos” kaina = 1513000000$.Tiesa JAV apribojo jevelinų tiekimą į Ukrainą,nes patiems jau stygius kol neužsikurs kaip reikiant karo gamyklos.Kad JAV karinė pramonė nemiega jau girdisi iš pranešimų.JAV karo įmonė ‘Lockheed Martin’ gaminusi per metus 2100 javelinų jų gamybos kiekį padidins iki 4000.Lockheed akcininkai(The top shareholders of Lockheed Martin are Marillyn Hewson, Daniel Akerson, Scott Greene, State Street Corp., Vanguard Group Inc., and BlackRock Inc. ) „Generolas majoras Smedley Darlington Butler (1881 –1940)pravarde „Maverick Marine“,buvo vyresnysis Jungtinių Valstijų jūrų pėstininkų korpuso karininkas, kovojęs Filipinų -Amerikos kare, Meksikos revoliucijoje ir Pirmajame pasauliniame kare. Per 34 metus trukusią jūrų pėstininko karjerą jis dalyvavo… Skaityti daugiau »

stasys

tam kad orka užmušti taikomos nuolaidos bent 50 procentu , taip kad reikia skaičiuoti kiek tos raketos tanku nudaigojo xuilo ? o ju kiekis , pasak oryx tikrai didelis .

kliedesiai

žmogėdros puola

et,

Yra šalis kur durnių puola piranijos visu būriu…
Yra šalis kur bolkonėly durnius kliedi  – ten žmogėdros, jas durniai pulkite ginklu.
Yra šalis kur durniai renka durnius – durnius, vaidinančius kytrus,
kad šie „valdytų“ durnių šalį ir užjūriui kauptų turtus.

et,

na minisuotojai žvilgtelkit ir paklausykit ką sako jurij švec PIMPAŠ 2K+ KARAS | 2023 02 17nuo 7:54 , apie Ukrainos šturm brigada„Edelveis“ ir Hitlerio „Edelveis“ elitinę diviziją.
Zielianskis tapatinasi su Hitleriu ? Hitleris naikino žydus, Zelenskis -rusus?

stasys

Kas ta tekstą rašė V. Sinicai spėlioju ? V. Radžvilas ar V. Landsbergis ..Neturiu tik dėl vieno abejonių teksto autorius tikrai Vytautas ..

Be abejonės

O kas tekstus rašo stasiui?Tikrai ne stasys,gal koks stasio sugyventinis rašo

Colleen Huber (The Epoch Times)

Tyrimai rodo, kad kuo daugiau šalis buvo suskiepyta nuo kovido, tuo didesnis buvo gimstamumo smukimas. Lietuva šiame žmonijos naikinimo reikale užima garbingą antrą vietą – 17,3% (po Rumunijos – 18,8 %):

https://www.theepochtimes.com/health/birth-rates-plunge-in-heavily-vaccinated-countries_5070178.html?utm_source=healthnoe&src_src=healthnoe&utm_campaign=health-2023-02-22&src_cmp=health-2023-02-22&utm_medium=email&est=mF1AOU8R%2Fuyl4l4wX4LSvqMRGrm7qSXo27tXL3vrRTTZG6W4ZbX2uPvakJLJVA%3D%3D

D.Ratas

Sinica pabande apzvelgti visas imanomas temas 15min kalboje, nuo Azov iki Skirpos. Dar branduolines valstybes vadova kvailiu pavadino. Argi tai nelietuviska? Darau nedaug, bet ismanau viska. Gerai. Lietuviu tauta prirista prie lietuviu kalbos. Ir tai yra islikimo garantas. O lietuviu kalba su slavisku akcentu? Sis jau taip paveike musu ausis, kad nebegirdime. O lietuviu kalba igyvendinami w,e,f planai?
Lietuva dalyvauja kaip keturgubas (Rusija, US, ES, virsnacionaliniai dariniai) agentas ir dalyvauja nesekmingai, nes kiekvienas susitikimas su jais atima truputi turto, truputi laisves,trupti gyventoju, truputi reputacijos. O kadangi viskas eina progresyviai geryn, nes kitaip ir eiti negali, naudojama kalbine gimnastika (marketingas), kad tuos pokycius normalizuoti ir parduoti kaip pasiekimus.

tiesos

tiesiog Lietuva per tą 30m akivaizdžiai stipriai degradavo , vykdė atvirai asocialią vien tik oligarchams(o jų rato politikų ,jų aplinkos pas mus apsčiai ,be to visur mojuojama draudimais platinti informaciją apie jų ,jų artimiausius žmones turimas akcijas , etc.) palankią ekonominę politiką. Lietuviškumas taip pat svarbu , bet… būtent tos vykdomos atvirai asocialios politikos pasmerkimo (kad žmogus galėtų bent kiek atsitiest nuo to jau tiesiog kvailu tapusio valdžios engimo) Sinicos partija VISIŠKAI neliečia. Iš esmės tai reiškia tik tiek ,kad būdami valdžioje jie niekuo nesiskirtų nuo dabartinių (nebent lietuvybės, homoseksualių „naujovių ” politikos atžvilgiu).

Markas Soloninas

Steponas Bandera. 1 dalis 00:40 už ką kovojo ir mirė Jozefas ir Magda Gebelsai  03:58 kodėl mes mylime Vladimirą Vinničenką  08:00 trys OUN istorijos etapai  13:50, kur Bandera buvo OUN kovos III etapo metu  16:20 kas ir kur sukūrė UVO  19:10 pirmoji teroristinių išpuolių banga  21:35 OUN sukūrimas ir antroji teroristinių išpuolių banga  25:40 kurį nužudė UVO/OUN kovotojai  27:48 maršrutas  29:26 herojaus pasirodymas (24 metų vadas)  32:43 Ar Steponas Bandera įkėlė koją į Ukrainos žemę?  35:40 11 suėmimų ir 11 paleidimų  39:10 kaip mirė Stepono Banderos pirmtakai  42:52 nacionalinė Galicijos miestų ir kaimų gyventojų sudėtis  51:56 visi tai žino (kaip tarpukario Lenkijoje buvo engiami ukrainiečiai)  54:06 kur jie mokėsi ir kuo galėtų tapti jaunieji OUN nariai  59:45 Ukrainos kultūra ir… Skaityti daugiau »

Jules

Pačio Markas labai daug žino apie Banderą, bet labai mažai apie save ir saviškius. Gal žinai kodėl?

Jules

Vokietijoje vyko baisus vokiečių tautos ištautinimas tokių pat baisių žudynių, baisaus smurto ir apgavysčių pagalba, o dabar tai vyksta su mumis – tik kol kas be žudynių, kaip Vokietijoje, be bado dietos, be tyčinio marinimo badu, kaip ten po karo pirmąjį pokarinį dešimtmetį.

44
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top