Vytautas Sinica. Didžiausias šios kadencijos politinis skandalas

Nėra būdo objektyviai išmatuoti ir palyginti politinių įvykių skandalingumą. Ir visgi drįsčiau sakyti, kad naujausi atsistatydinusio generolo Ričardo Pociaus vieši pareiškimai dėl situacijos Vidaus reikalų ministerijoje yra didžiausias šios kadencijos politinis skandalas.

Ministerija ir generolas teigia visiškai priešingus dalykus ir be pilnos informacijos neįmanoma iš šalies pamatuoti, kas teisus. Tačiau jeigu R. Pocius sako tiesą dėl riaušių prie Seimo nakties, sunku įsivaizduoti, kaip valdantieji galėtų užsimerkti ir apsimesti, kad ir čia nieko neįvyko.

Specialiai nieko nekomentavau, kol nebuvo viešos ministerijos reakcijos į kaltinimus. Nors kol kas visuomenė turi tik žodį prieš žodį be jokių įrodymų, viena detalė Vidaus reikalų ministerijos spaudos konferencijoje pasirodė labai įdomi ir gluminanti.

Viceministras Dmitrijevas noriai ir išsamiai komentavo Pociaus atleidimo aplinkybes, jo praleistų posėdžių priežastis ir pretekstus. Tačiau kai buvo paklaustas, ar iš tiesų einant pas ministrę Pocių versdavo parodyti, ar neturi jokių garso įrašymo priemonių po marškiniais, viceministras nieko nepaneigė, apskritai neatsakė, o tik mykė apie besiskiriančias interpretacijas ir nenorą jų komentuoti. Bent kiek žinantiems, kaip teisiškai raštingų žmonių vengiama pripažinti įvykusį faktą, bet ir nesumeluoti jo nebuvus, šis momentas turėjo kelti klausimus.

Na ir visų svarbiausia! Praėjusios savaitės tauškalų apie seksizmą Lietuvoje kontekste taip pat tampa ypatingai svarbu sužinoti, ar ministrė klausė generolo, ar jis vyras, ar ne vyras, kad neatsistatydina. Generolas teigia, kad klausė. Jeigu klausė, labai svarbu, kaip tai vertina Laisvės partija ir visi, besipiktinę Nausėdos žodžiais. Juk – jeigu tiesa – tai būtų tiesioginis apeliavimas, kad vyrui dera garbingai pasitraukti, o va moteris ar kuri kita lytis galėtų ir neatsistatydinti. Na, kaip įprasta šioje Vyriausybėje.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top