Klausiau, kokia galėtų būti nauda iš laisvos rinkos elektros tiekimo srityje imitavimo su „nepriklausomais tiekėjais”. Nei kainą sumažino, nei procesą supaprastino, nei skaidrumą ar pasitikėjimą padidino, nieko, visiškai nieko gero neįvyko dėl liberalizavimo.
Spaudoje vis skamba atsakymas, kad tai buvo ES reikalavimas, įgyvendinta direktyva. Tai štai šis teiginys yra grubus melas. ES reikalavo vienintelio dalyko: įleisti ir privačius tiekėjus, jei tokie ATSIRASTŲ. Nieko daugiau.
ES nereikalavo kurti dirbtinių paskatų tuos privačius tiekėjus rinktis. ES nereikalavo kurti jokių 25 proc. priemokų už nepasirinkimą (garantinį tiekimą). Ir jau tikrai ES nereikalavo išvis nutraukti ne privataus tiekėjo paslaugas. Ką viską padarė Lietuva (Skvernelis ir po to TS-LKD).
Kas dėl ES, Lietuvoje galėjo atsirasti gal 1, gal 20, o gal ir nei vieno privataus tiekėjo, kurie visi išliktų, tik jeigu pasiūlytų pigesnę elektrą nei siūlo IGNITIS. Jokių dirbtinių paskatų pas juos išeiti. Visi kas nori, galėtų nejudinami ir be dirbtinių antkainių toliau pirkti iš IGNITIS. Bet Lietuvoje viskas aukštyn kojomis.
Tuo nenoriu pasakyti, kad elektros rinkos liberalizavimas yra gera idėja, tik blogai įgyvendinta. Tai iš esmės bloga idėja, nes rinka čia tik imituojama. Tuo noriu pasakyti, kad ES niekada nereikalavo viso to, kas daroma Lietuvoje. Bet Lietuvoje kaip visada, kai tik sprendimas nepopuliarus, meluojama, kad „čia ne mes, čia ES”. To, kas dabar vyksta Lietuvoje, ES neįsakė.