Vytautas Sinica. Kas šioje istorijoje skandalinga?

Šiauliuose mokinys trenkė mokytojui, kuris pamokoje atėmė iš jo telefoną. Visais laikais buvo probleminių mokinių, kurie gali taip pasielgti. Tai nebūtų skandalas. Skandalas yra tai, kad mokinio tėvai dar drįsta bandyti jį apginti ir kreipėsi į policiją prieš mokytoją. Dar prieš 20 metų tai buvo neįsivaizduojamas dalykas – kad ir kas įvykdavo mokykloje, tėvai žinojo, kad teisus mokytojas. Mokytojas žinojo, kad jis teisus. Mokytojas nebijojo drausminti taip ir tiek, kiek reikalinga drausmei užtikrinti.

Mokytojai streikuoja akcentuodami algas ir viskas pagrįsta, bet man mokytojų statusas ir vieta neformalioje mokykos hierarchijoje atrodo pati didžiausia problema. Vaikai, jų tėvai, administracija – visi aukščiau mokytojo. Vaikai tą supranta ir atitinkamai elgiasi. Jeigu ką, tėveliai atbėgs į pagalbą savo mažutėliams.

Nebetrūksta žmonių, kvestionuojančių drausmę, jos būtinybę. Kam atėmė t aš telefoną? Gal reikėjo palikti? Taisyklės yra tam, kad sukurtų atitinkamą elgesį kaip normą. Ypač klasėje ir kitur, kur elgtis pageidaujamu būdu vaikams nėra savaime suprantama. Bet reikalinga. Yra mokytis palanki ir nepalanki aplinka, geros sąlygos susikaupti ir blogos, sveika konkurencija arba didžiavimasis neklusnumu. Jeigu kažkam leidžiama elgtis bet kaip, tai pavyzdys ir paskata kitiems. O vaikų, kurie sąmoningai suvoktų mokymąsi kaip savo geriausią interesą, turbūt niekada nėra dauguma. Taisyklės būtinos, o jei mokytojo žodis klasėje nėra paskutinis, jų neįmanoma užtikrinti.

Mano laikais drausmino pažymiai – dauguma mokinių bijojo gauti blogus pažymius. Šiandien, kiek girdžiu bendraudamas su buvusiais savo ir kitais esamais mokytojais, dažno nebedomina ir pažymiai. Dvejetu nepagąsdinsi. Kai už blogą pažymį namie nieko blogo nelaukia, kodėl jo bijoti?

Palaikau mokytojų streiką, bet palaikau mokytojų profesiją apskritai. Visada klausiamas apie mokytojus kartoju savotišką trejybę:

1) grąžinti autoritetą (laisvę rinktis kaip įvesti tvarką ir aiškią administracijų laikyseną būti mokytojo pusėje prieš tėvus);

2) naikinti visą biurokratiją (mokytojai užkrauti beprasmiais planais ir ataskaitom, kurių nebuvo ir nereikėjo prieš 20 metų);

3) didinti algas, savaime suprantama.

Plačiau apie mokytojų streiką ir mokytojų padėtį Nacionalinio susivienijimo pareiškime: https://www.propatria.lt/2023/09/nacionalinis-susivienijimas-pareiskimas.html

5 11 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
29 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Dzeikas

Pradekim nuo to, kad tiek mokinys, tiek mokytojas lygus pries istatyma. Tiek tas, tiek anas turi zmogaus teises. Dabar turim konflikta, kuriame mokinys pazeidzia bendraja tvarka, naudodamas telefona pamokos metu, ka jis neturi teises daryti. Mokytojas turi pareiga palaikyti bendraja tvarka pamokos metu ir teise naudoti drausminancias priemones. Klausimas kokias? Ju sarasas turi buti pareigybineje instrukcijoje , kuri neturi priestarauti istatymams, Konstitucijai ir Zmogaus teisems. Atimti daikta kuris yra mokinio nuosavybe ir kuris nekelia gresmes aplinkiniams mokytojas teises NETURI. Tuo daiktu mokinys pazeidzia pamokos tvarka? Taigi pazeidzia mokinys, o ne daiktas. Ir mokytojo poveikis turi buti nukreiptas i mokyni, o ne i daikta. Tad siuo atveju mokytojas pats pazeidzia istatyma. O mokinys – gina teise i savo nuosavybe. Ir jeigu… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

…i mokyni..joooo,regis ,tu neissimiegi…Paryciais tau sauna galvon paciu keisciausiu pasamprotavimu,absol nekomentuotinu..

bjž

O mokinys tik ir laukia, kad jį mokytojas išvarytų iš klasės. Mokinys bėgs iš mokyklos ir darys dar didesnius nusikaltimus – vogs, kažką primuš ir t.t. ir sakys kad jis nekaltas ,nes jį iš mokyklos išvarė mokytojas…Ir visi kaltins mokytoją. Pagrindinis ir tikras jausmas – baimė todėl šiame etape reikėtų diskutuoti apie fizinių bausmių gražinimą į mokyklas. Neabejoju tai iš karto pakeltų mokinių, mokytojų ir ypač tėvų sąmoningumą. Makarenkos metodai jau neveikia, o kalbos apie visokias teises yra veidmainiškos, kaip ir apie autoritetą mokytojo, kuris dirba už elgetišką atlyginimą ir yra visose gyvenimiškose situacijose neįgalus.

Dzeikas

Dar karta ypač tupiems: Tai ne mokytojo problema, o M O K I N I O. Ka mokinys nax iš schules isvytas yra jo ir jo tevu reikalas. Jeigu pazeidines istatymus – ses. Zmogus turi teise ir atsakomybe. Ir mokinti to reikia nuo vaikystes. Jeigu vaikis morozas ir to nesupranta – jis sedi, arba minta šūdais is konteinerio. Kame jus matote problema? Lietuvoje as matau problema tik nore zmogu priverst laikytis istatymu nepaisant jo teisiu. Todel ir vyksta tokios nesamones. Tupi lietuviai patys susikuria problemas, po to patys bedavoja. Taip, bus bomzai ir vagys. Bet jie tam kad vaikuciai pabiruciai matytu kas ju laukia jeigu mokytojas juos ispirdolins lauk is klases. Beje, mokytojas pats cholopas, nes tokios teises jis neturi.… Skaityti daugiau »

Dzeikas

PS. Ir nereikia cia to pederasto Makarenkos kaip pavyzdi brukt.
Pederasto metodais niekad nesidomejau, cia Amerikos patirtis ir mano nuo paauglystes istikinimai , kad zmogus turi teises ir atsakomybe.
Schuleje beje irgi man parasyto rastelio mokytojui pareikalavus neatiduodavau. Is klases isvaryt – prasom, tavo teise. O rastelis rasytas man, o ne mokytojui.
Siknaskylyj tauta isaukleta del to ir is sudu islyst negali.
O Sinica , urodas, siulo (jo straipsnis suponuoja toki sprendima) ne lįsti is tos subines, o dar giliau ten lįst.

Al.

O ką šiknaskyly tikiesi rasti tu? Kas čia tave paviliojo, kad sukorei tokį kelią per Atlantą ?

blue yellow zov marinie

..cia kaip su prasalieioiciu….visus vadina dar neissivaiksciojusiais lanzberginio durniu laivo keleiviais,bet saves kazkodel tokiu nelaiko….keisti tie zmooooones…

Dzeikas

Mallonu , kollega, kad musu poziuriai suartejo.
Mes abu atejome i supratima, kad Lietuva , esamajame buvyje šiknaskylis🙂 Savaime aisku moraline, o ne fizine prasme.
Eikime tuo keliu ir dar po 10 metu rasime bendra supratima kodel taip atsitiko ir ka daryti😏
P.S. Kelias per Atlanta tolygus kaip jeigu lietuviui sukart vezimu kelia nuo Rietavo iki Marcinkoniu. Pernakvosi kur miske galva ant kelmo padejes ir vakarop glušinsi dzukiska samogona😄
Nieko baisaus jeigu neslankioji po pakeleivingas smukles.

Al.

Vis dėlto – ko reikėjo belstis į šiknaskylę ? Kas tave taip traukia į tokias vietas ?

Žodžio laisvė

Atkurti Vilniaus Pedagoginį universitetą ir įstojusiems mokėti padidintą stipendiją, šitaip paskatinti studentų didesnį skaičių

blue yellow zov marinie

..pedagoske buvo zemo lygio aukstoji visuomet.Is VU isvyt petrauski beproti ir durniu.Apmokestint uzsieniecius,subsidijuot lietuviukus,ivest pedagogikos kursa ir mokytoju bus navalom,pakelus jiems atlyginimus,nes darbas isties toxiskas.Fsio.

Dronas

Dar norėčiau papildyti, kad būtu aiškios ir griežtos mokyklos taisyklės, kiekvienai mokyklai savos ar bendros visoms, manau tai labiau susitarimo klausimas, vistik visos mokyklos skirtingos ir bėdos kiekvienoje savos. Todėl manau, turėtu būti griežtai reglamenuotos taisyklės už kurių pažeidimus, mokinys būtu nedelsiant šalininamas. Kiek ir kokios tos taisyklės būtu taikomas kiekvienoje mokykloje, tai mano manymu pačių mokyklų reikalas, jeigu kažkokia mokykla norės tapti palaida bala, tebūnie, žmonės atsirinks, kur jiems geriau vaikus mokinti, Žinoma dauguma mokyklų Lietuvoje yra valstybinės, todėl manau joms privalu įvesti bendra ir griežtą reglamentą šiuo klausimu, kur visokie nevaldomi ir destruktyvūs veikėjai, būtu nedelsiant šalinami ir kitos mokyklos turėtu teisę jų nepriimti. Manau tai stirpiai atšaldytu supertėvelių makaules ir jie pradėtu galvoti, o kas bus jeigu… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

…mokytojas,neturintis juodo karate dirzo,neturi buti prileidziamas prie mokiniu.I mokse turi eiti su regbisto salmu ir apranga.Turi moket greit begiot.I klase be nunciaku ir kasteto neiti.Kisenej turet elektrosokeri.Is ranku neisleist duju balionelio.Pamokos metu,uz klases duru turi budeti greito reagavimo Aro burys,su dubinkem ir bananais bei skydais.Mokses kieme turi but vandens patranka.Aplink turi but uzminuota teritorija,iskasti apkasai,spygliuotos vielos tvoros.Mokiniai turi but apieskomi pertrauku metu.Valgykloj valgis tiekiamas su raminanciuju doze kompote.Kiekvienas mokinys privalo tampytis prie lenciugo prirista svarmeni………..TWARKA ….BUS.

blue yellow zov marinie

…o jus cia…teises,pareigos,pagarba abipuse….xa,eina pro sali mokinys,kalk ciulbana pakausin.Nepatinka…vanok mavasi i ausi.Da nepatenkintas demokraaaatija…..padsiecke…ir suspardyt,taikant i kepenis ar inkstus.Galima ir ant galvos pasokinet..ctob znal……..TWARKA….BUS.

Taigis Kaipgis

Tikroji mokyklos paskirtis yra išlaikyti vaikus saugiai uždarytus, kol tėvai dirba. Vadinasi, tai yra kalėjimo atmaina. Reikia įrodymų? Ar galima į mokyklą panorėjus nenueiti? O išeiti kada panorėjus? Taigi. Kalėjimas, iš kurio galima išeiti kada panorėjus, yra ne kalėjimas, o viešbutis. O vieta, į kurią privaloma ateiti ir iš kurios neleidžiama išeiti kada panorėjus, yra kalėjimas. O kur kalėjimas, ten ir kalinių muštynės. O kai kada ir riaušės, kuriose nukenčia ir prižiūrėtojai. Ir beje, kokioje dar įstaigoje, be mokyklos, neleidžiama turėti mobiliųjų telefonų? 🙂 Senovėje už blogą elgesį buvo galima būti išmestam iš mokyklos; dabar nebe. Iš kokios dar vienintelės įstaigos, be mokyklos, negalima išmesti už blogą elgesį? Taigi 🙂 Visi tie algų didinimai, biurokratijos mažinimai ir pan. nieko nepadės,… Skaityti daugiau »

Dzeikas

Pats ir atsakai i savo komentara.
Problema feodaliniai santykiai Lietuvoje, o ne mokintoju nekompetencija ar mokiniu agresyvumas.
Situacija kai mokinio negalima ismest is mokyklos tą liūdyja.
O Sinica kaip Radzvilioko kiemsargis plesia grandine irodinedamas kad ponai istize ir negali sudrausmint suizulejusiu cholopu.

užkniso

Dar reiktu ivesti taisykle, kad probleminiu mokiniu mokykla turi teise nepriimti. Va tada tokie siautejantys mokiniai butu pasalinti is mokyklu visam laikui. Ir tame nebutu nieko blogo, galetu dirbti duobkasiais, sales darbuotojais, medkirciais. Jegos turinciu primatu taip par reikia versle. O dabar vis ceremonijamasi su chuliganais. Tvot lauk iš mokyklų!

Dzeikas

Taisykle negali priestarauti istatymams, o sie – Konstitucijai. Pastaroji uztikrina kiekvienam banderlogui teise i moksla. Tad nepriimti nepilnamecio banderlogo valstybine mokykla neturi teises JEIGU iki tol tasai nebuvo pasalintas is jos. Kitavertus kad ta teise suabsoliutinama ir tu x pasalinsi banderloga is mokyklos. Tai tokios komedijos del to ir gaunasi. Mokytojas neturedamas teises uzdraust lankytos jo pamokoje , imasi neteisiniu priemoniu palaikyti tvarka. Siuo atveju pabande atimt mobiliaka. Mokinukas pasirode ne lochas or tvojo mokytojui per snuki. T.y. legali savygina, nes atimineti asmenines nuosavybes mokytojas teises neturi ( isskyrus atvejus esancius BK kompetencijoje). Tuo tarpu teteikia suteikti mokytojui mano mineta teise. Mokinukas lekia is pamokos kaip snarglys is snerves ir ten pasirodo tik mokytojo sutikimu. Is mokyklos mokinukas nesalinamas ,… Skaityti daugiau »

užkniso

Tai ir reikia panaikinti tokią tvarką, kad mokytis privaloma iki 16 metų. Dabar gi sėdi akivaizdūs chuliganai ir mokykla nieko negali padaryti. Ai, kaip negerai, dar krepšelio neteksime. Chuliganus tvot lauk iš mokyklų, be teisės priimti! Gauti išsilavinimą yra privilegija, o ne būtinybė. Pasikartosiu, galės būti juodadarbiu visą gyvenimą – iš bado nemirs.

Teisė duoti atgal

Mokinys turi teisę turėti telefoną,žiūrėti per pamokas youtube ir nieko nesimokyti.Kaip žmogus įėjęs į parduotuvę gali nieko nepirkti ,o vaikščioti ir žiūrėti telefoną.Mokinys yra valstybės išlaikomas klientas,o klientas visada teisus.Šiaip miesto merija ir mokykla dar turėtų primokėti mokiniams,kad jie eina į mokyklą ir taip išlaiko mokinių teises mėgstančius pažeidinėti mokytojus,kurie gauna atlyginimus tik mokinių dėka.

Dzeikas

Pradejai gerai, o i pabaiga ziniu pritrukai, kad tavo ironija , o ne tavo kvailumas keltu sypsni. Nes, pisu pirma, mokinys nera klientas, o yra pilietis su atatinkamom teisemis ir pareigomis. Pirmasias reikia gerbt, o antrasias – reikalauti. Antra, klientas teisus ne visada, o tik tol, kol elgiasi kaip klientas. Kaip daznas litofcas banderlogas tamsta bezdzioniauji amerikiecius, bet nemastai kame frazes „klientas visada teisus” esme. Siuo konkreciu atveju abu buvo neteisus.Mokintojas bandydamas atimt mokinio nuosavybe, o mokinys nesilaikydamas mokyklos tvarkos.Tai kad mokinys tvojo mokintojui per snuki tam bandant atimt asmenine nuosavybe nera netiesa, o yra savygina. Nepamirskite, kad abu lygus pries istatyma. O tokia situacija, kai mokintojai turi kumsciais tvarka pamokose palaikyt, sukure tokie tipai kaip tas mokintojas tik sedintys… Skaityti daugiau »

stasys

Tau Dzekai tikrai kažkas negerai galvoje . Problemą smurto išvartei kaip koks ‘nigeris’ Amerikos , apsirūkęs žolės . Žmogaus teisės ir pareigos yra nedalomos , bet juk čia kalbama apie nepilnamečius ir mokytojus kurių atsakomybėje tie vaikai papuola būdami mokykloje . Pamokų metu negalima naudotis mobiliuoju telefonu ir jei į pastabas nereaguojama mokytojas privalo užtikrinti klasėje mokomo dalyko tęstinumą . Mokytojas negali nepilnamečio išvaryti iš klasės nusiimant atsakomybę už ta mokynį , jis privalo ta mokynį perduoti kitam pareigūnui kuris pasirūpintu juo , būnant mokyklos teritorijoje . Keista kad mokykla ta skandalą išpūtė , bet matyt problema ir pats vaikas . Kelti klausimą reikia kodėl policija kodėl ne vaikų teisiu tarnybą ? va čia pozicija nesuprantama mokyklos . Gl mokytojas… Skaityti daugiau »

Asta

Dzeikui. Logika tokia: jei mokytojas nukreipė savo pyktį į daiktą, tai mokinys turi teisę mokytoją primušti. Mokytojas juk turbūt (1)įspėjo mokinį prieš imdamasis veiksmų, be to, (2) mokinys žino taisykles. Čia tas pats, kai gatvėj bėga nusikaltėlis,o policininkas po įspėjimo šauna. Be to, paaugliai yra maištininkai dėl savo amžiaus. Jiems yra faina rodyti savo įtaką klasėje – ypač neigiamą, lyderio pozą. Mokytojas, jei būtų nesiėmęs veiksmų, būtų likęs patyčių oblektu ilgam toje mokykloje. O mes juk taip visi kovojam prieš patyčias, ar ne?

Dzeikas

„jei mokytojas nukreipė savo pyktį į daiktą, tai mokinys turi teisę mokytoją primušti”‐———— Madam, jus mokinotes sovietineje mokykloje ar tautineje? Jei sovietineje tai jums neturejo duoti brandos atestato, jeigu tautineje – belieka tik uzjaust. As nesu tikras ar jus aplamai suvokiate situacija. Mokintojas gali nukreipti savo pykti i lauko akmeni, ar tai sukels konflikta? Ar jus bandote ironizuoti? Baigus tautine mokykla nepradekite, nes iskart jusu lietuviskumas kaip seile is debilo lupu kampo tysta😏 Bet gana pasaipu. Mokintojas savo pykti nukreipe ne i siaip „daikta”, bet i mokinio nuosavybe. Mokinys gynesi. T.y. jis veike teisingoj vagoj.Kitas reikalas, kad jis viršyjo butinosios ginties ribas( jusu zodziais tokia situacija).Atskyrkime muses nuo kotleto. Cia yra kita byla , ir mes dabar ne apie tai.O… Skaityti daugiau »

Asta

Ir dar. Ar Dzeiko parašymas 25 d.06.17 val. atsiliepime – „pisu pirma” – yra pareiškimas oponentui, ar korektūros klaida? Jei klaida, gal reikėtų ištaisyti.

Dzeikas

Mobiliajame telefone taisymo funkcija veikia su sutrikimais.O kartais jos aplamai nera.

don

uzdariti mokiklas! yra tik tok! tai uztenka.

Tai

Ar mokinys gali telefonu filmuoti mokytoją.O kaip po to tą įrašą ištrinti be muštynių jei mokytojas nenori būti filmuojamas.

Dzeikas

Zmogeli, kalbek burna, o ne subine.
Pats ir klausi, pats ir atsakai😃.
Ne mokinys, o zmogus.Mokintojas zmogus taip pat.
Ar gali vienas zmogus filmuot kita, jeigu tas to nenori?
Negali, bet tauta pernelyg tupa sukurt tokia valstybe kuri uztikrintu to istatymo laikymosi teisinius mechanizmus.
Pasamoningai ji ta supranta, todel kuria mitus apie savo didybe praetyj

29
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top