Vytautas Sinica. Kova dėl elektros kainų – kova prieš Rusiją

Autorius yra politologas, VU doktorantas, Nacionalinio susivienijimo vicepirmininkas

Putino agresijos ir jo karių žiaurumų Ukrainoje dėka Lietuvoje tikriausiai nuo pat Sąjūdžio laikų nebuvo tiek daug tvirtai prieš Rusijos imperializmą nusistačiusių žmonių. Turime kuo didžiuotis. Valdžia turėtų džiaugtis, bet ji, priešingai, visur Lietuvoje mato Kremliaus šalininkus. Pagal seną ir patikrintą konservatorių logiką, kai jie valdžioje – visi valdžios kritikai tampa Kremliaus šalininkais.

Ilgus dešimtmečius Kremliaus šalininku konservatoriai apšaukdavo tą, kuris drįsdavo pasakyti kritišką žodį apie Europos Sąjungos sprendimus ar liberaliomis vadinamas vertybes. Bet su laiku Kremliaus etiketė buvo išplėsta iki begalybės. Prieš dešimtmetį net socialdemokratų premjeras kaltino protestuojančius mokytojus dirbant Rusijai. Bet kitoms valdžioms nepavyksta šios taktikos įvaldyti taip, kaip tą sugeba konservatoriai.

Šiandien pasiektas taškas, kai Putino šalininku apšaukia net jeigu kritikuoji vyriausybę ne vertybiniais, ne karo, ne užsienio politikos, o energetikos klausimais. Paskelbus apie mitingą dėl „prichvatizuoto“ energetikos sektoriaus krizės, pasigirdo choras. Tas choras skelbia, kad toks mitingas yra Kremliui naudingas veikimas prieš Lietuvą. Vyriausybės šalininkai tapatina vyriausybę su Lietuva. Jokie protestai prieš šią valdžią negalimi, nes neva bus „prieš Lietuvą“.

Tačiau daug žmonių tuo patikėjo ir kartu kartoja, kad protestuoti dėl energetikos – tai padėti Kremliui. Kodėl? Dabartinė valdžia aiškina, kad energijos kainas pakėlė tik Rusijos karas Ukrainoje ir niekas daugiau. Ne ES taisyklės, ne vyriausybių sprendimai. Tik Rusija. Ir tik Rusija gali tas kainas sumažinti.

Jeigu tuo patiki, iš tiesų atrodo, kad nieko negalima padaryti. Tikint šia pasaka, galima nebent tik nusileisti Rusijai, kad ši vėl sumažintų kainas. Vadinasi, kas protestuoja, to ir nori – nusileisti Rusijai.

Tokią pasaką visai Lietuvai seka valdantieji ir jų gynėjai. Nieko negalima padaryti, nebent nusileisti Rusijai. Šią pasaką puikiai sustiprino Čekijoje įvykęs mitingas dėl energijos kainų. Jo metu reikalauta nutraukti sankcijas ir pirkti pigias dujas iš Rusijos. Dabar Rasa Juknevičienė ir kompanija kartoja, kad Lietuvoje protestuojantys dėl elektros kainų reikalauja to paties – nusileisti Rusijai.

Yra priešingai. Kad išbristume iš melo pinklių būtina akcentuoti kelis dalykus:

Pirma, negalima reikalauti ir nereikalaujame jokių nuolaidų Rusijai ar pirkti iš jos dujas.

Antra, visapusiškai palaikome Ukrainą ir jeigu būtų tiesa, kad tik karas pakelia kainas, šio protesto nebūtų.

Trečia, Rusijos karas ir šantažas pakelia dujų ir naftos kainas, tačiau nepakelia elektros kainų. Elektros kainos kyla dėl to, kad pasenusių ES taisyklių yra surištos su dujų kainomis ir dėl to, kad sukurta ydinga pelnymosi prekiaujant pigiai pagaminama elektra schema.

Ketvirta, būtina nutraukti ryšį tarp dujų ir elektros kainų. Vakarų Europos šalys to jau reikalauja, Europos Komisija jau žada „kažką daryti“. Tik Lietuvos valdžia kartoja, kad tai neįmanoma, kad nieko padaryti negalima, kad sprendžia tik Rusija.

Penkta, kadangi Europos Komisijos sprendimai lėti ir nebūtinai geri, šalys gali ir turi pačios imtis būtinų priemonių. Skirtingų priemonių imasi Estija, Ispanija, Portugalija, Olandija, Austrija, Graikija ir kitos šalys. Tos priemonės nėra „pirkti iš Rusijos“. Visoje Europoje ieškoma modelių, kaip sumažinti elektros kainą, keičiant prekybos elektra taisykles. Tai įmanoma, realu ir veikia. Reikia tik valios.

Bet vietoje to Lietuvoje skelbiama, kad vienintelis kelias sumažinti elektros kainas yra nusileisti Rusijai. Lietuvos valdžia užėmė teisingą poziciją Rusijos ir Ukrainos atžvilgiu, galima tik pagirti jos nuoseklią paramą teisiajai karo pusei. Tačiau vidaus politikoje ji nusikrato bet kokios atsakomybės, kartodama, kad nieko negalima padaryti.

Tai pačios Rusijos propagandos tezė. Rusija nori, kad europiečiai tikėtų, kad jų problemos baigsis tik įtikinus Ukrainą pasiduoti. Rusija pati skleidžia šį melą. Nėra nieko jai naudingesnio. Rusija pakiša mums netikrą pasirinkimą tarp dviejų blogų alternatyvų: pasiduoti Rusijai arba išjungti šviesą. Ir mūsų valdžia jį priima be jokių ginčų. Jai patogu, nes tai nuima juo valdžios bet kokią atsakomybę ir pareigą rasti sprendimą.

Tad skirtumas tarp protestuotojų Prahoje ir Lietuvos valdančiųjų iš tiesų labai menkas. Tiesa, kad vieni nutaria pasiduoti ir pirkti iš Rusijos, o kiti sako „nepasiduosime ir nepirksime“. Bet abu kartoja Rusijos propagandą, kad tik pirkti iš Rusijos arba „susiveržti diržus“ būtų vienintelė išeitis iš elektros krizės. Ir tie, ir tie neprisileidžia minties, kad galimi keliai tiesiog per pusę sumažinti elektros kainas be menkiausių nuolaidų Rusijai. Tik nuo mūsų pačių ir nuo ES priklausančiais sprendimais. Juk būtent išsprendę elektros kainų problemą taptume dar atsparesni Rusijai, jos užsuktiems kraneliams ir vamzdžiams. Rusijos šantažas bent iš dalies žlugtų, jeigu Europos šalys pačios susimažintų elektros kainas.

Todėl tie, kas sako, kad protestuojantys dirba Rusijai, tą daro patys. Jų pasyvumas brandina Rusijai palankias nuotaikas ir problemas. Jie ne tik skandina Lietuvos žmones ir verslą kainų krizėje. „Kremliaus“ etiketėmis daroma baisi žala ne tik elektros kainoms, ne tik žmonėms ir verslui. Etiketėmis ir „Kremliaus korta“ užčiaupiant bet kokius protestus žlugdoma pati demokratija ir diskusija Lietuvoje. Mus pratina būti tyliais ir beteisiais. Vergais, o ne piliečiais.

Tačiau mes esame piliečiai. Lietuvos piliečiai turi teisę ir pareigą reikalauti savo vyriausybės veiklumo ir kompetencijos. Jie neturi būti užčiaupiami etiketėmis. Jie yra tikrieji valstybės šeimininkai. Tad turime elgtis kaip šeimininkai ir iš mūsų namus – Lietuvą – prižiūrinčios vyriausybės reikalauti kokybiško darbo ir gerų sprendimų. Tokių sprendimų pasiūlyta daug, jų pavyzdžių pilna visoje Europos Sąjungoje. Reikia išdrįsti ir iš jų pasirinkti.

Ir tada, įveikę kainų krizę čia, Lietuvoje, o ir kitose Europos šalyse, būsime daug stipresni ir atsparesni prieš tą pačią Rusiją. To galima ir reikia reikalauti ramia sąžine ir pakelta galva. Kovodami už savo interesus, gal kam netikėtai, šiandien kartu kovojame ir už Ukrainą.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
31 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
T0mas J.

Nacionalinio susivienijimo aktyvistai, kaip jums pavyko užimti TIESOS lt?
Papasakokit, žmonės nori žinoti.

T0mas J.

Kodėl dabar dujų kiekis nurodomas elektros kiekio matavimo vienetais, o ne kubiniais metrais, kaip visada?!
Ar taip nesistengiama įpiršti mintį, jog dujų kaina kalta dėl nesąmonigų elektros kainų?
Juk tik nedidelė Lietuvoje suvartojamos elektros dalis pagaminta deginant dujas!

bjž

Jei valdžia prisipažįsta, kad nieko negali padaryti, ji turi užleisti vietą kitiems, kurie gali tą padaryti. Valdžios neįgalumas yra pakankama priežastis jos atstatydinimui.

Visiškas krachas

Sužinojusi naujas elektros kainas, užlinko net britų karalienė….

ah1

tai nežiniukas. Nejau nežino kad vyksta didysis atstatymas. TSRS epocha baigiasi 22 12 24, sueina šimtas metų. Atsiverskit vikipediją – kada buvo įkurta TSRS?
Vyksta didysis atstatymas vergijos – vienvaldijos atkūrimas, švabizcija, švabo vadinama inkliuzyviniu kapitalizmu be viduriniosios kalsės kas reiškia demokratijos ir ir partijų pabaigą.

kaput

rotšildija. nebereikalo aktyvai perkelti į kiniją.

Al.

,,Ir tada, įveikę kainų krizę čia, Lietuvoje, o ir kitose Europos šalyse, būsime daug stipresni ir atsparesni prieš tą pačią Rusiją. To galima ir reikia reikalauti ramia sąžine ir pakelta galva. Kovodami už savo interesus, gal kam netikėtai, šiandien kartu kovojame ir už Ukrainą.” Šis opozicijos teisinimasis, kad ji nedirba Rusijai, yra naudingas mūsų valdžiai. Kuri ne tik savo neveiklumu dirba Rusijos naudai, kaip sako Sinica. Mūsų valdžia aktyviai ir sąmoningai dirba bolševikiniam perversmui – Didžiajam Perkrovimui, kurį vykdo komunistiniai Vakarų vadovai. Sąmoningai bendradarbiaujantys su Rusija. Apsimetant, kad Rusija jau nebe komunistinė. Ir apsimetant, kad Vakarų Didysis perkrovimas yra kažkokia nauja liberaliosios demokratijos atmaina. Ne, visa tai yra komunizmas ir satanizmas. Labai panašus į aprašytą Orvelo. Ne teisintis prieš jį… Skaityti daugiau »

Neskanu

Kaip Sinyca varė ant ruskių? O gi lygiai taip pat kaip konservatnikas. Jei atrodo kaip antis, kvaksi kaip antis, tai ir yra antis.

Itarimas

Sinica,pats visiškai neivertinai elementariausių priežasčių ,dėl ko susidarė tokia padėtis. Itariu – tikrai ne šiaip sau ,kai turi vadovą , liberalios politkos užuomazgų Lietuvoje vieną iš pagrindinių kūrėjų. Manau,toliau pirštais rodyt neverta..

nieko nauja

nieko naujo – tridešimt metų lansbergyną „rusai puola” .

ah1

Kristus mokė „belskis ir bus atidaryta”

>>>Tomas J.

Kas gali paneigti, kad tai turtingų draugelių ratelis padėjo? Arturas Orlauskas, „Iš kiemo pusės” #235 paviešino sinicos vestuvinę nuotrauką, kur pabrolių gretose stovi pats rokas masiulis.

et,

paskelbta „Cpvid 19 The Great Reset” – tai tas ir vyksta kas paskelbta, o „rusai puola” tai tik „dūmų uždanga” švabo bendražygių darbams paslėpti … Girdėjot ką, skaraidantis pas žydą švabą, pasiūlė elektros kainoms „nugesinti”? – pasiskolinti, daug pasiskolinti… Ne šalinti elektros kainų augimo priežastis o šalinti pasekmes, kurios ir pasiliks nepašalinus priežasties. Kas toliau? Skolintis ir skolintis? Skolintis ir skolintis tai kelias į žydo švabo inkliuzyvinį kapitalizmą – tai bankinė sistema ant viso pasaulio – bankininkai privatizuoja visas valstybes, susikuria viena valstybė, o tam būtina praskolinti valstybes. Be to elektros kainų didinimas trūs viduriniosios klasės visišku likvidavimui.Bus skurdžiai, vergai, bus įdiegta kortelių sistema, skirstymas elektroniniu pavidalu, kiekvienam žmogui elektroninis „antkaklis”. O kad nesipriešintų inkliuzyvinio kapitalizmo įvedimui baltieji (demokratija pagrindinai… Skaityti daugiau »

jo jo

elektros kainomis įjungta visiškas viduriniosios klasės likvidavimas – “Cpvid 19 The Great Reset” „nieko neturėsit ir būsit laimingi”.

joooo

tik batka mus gali išgelbėti nuo švabo, nuo badymo, nuo tamsos ir nuo šalčio

Apie ministrą Kreivį

Kartą mačiau šitą žmogystą bažnyčioje. Nustebau kodėl jis neliepsnojo mėlyna ugnimi. Ir išvis nesupratau ką jis ten veikia. Už tokiais mąstais apvoginėjamą ir naikinamą tautą, joks klebonas jam neduos atleidimo… Kaip ir tauta…

Labai geras straipsnis

Duok Dieve, gerb. Sinica Jums stiprybės, sveikatos ir sėkmės!

elektrikas

cit „Visoje Europoje ieškoma modelių, kaip sumažinti elektros kainą, keičiant prekybos elektra taisykles. Tai įmanoma, realu ir veikia. Reikia tik valios. ”
Nacionalizuot elektroenergijos šaltinius ir tinklus, importuojamai energijai taikyti rinkos dėsnius – pirkti už žemiausią kainą, Lietuvos atveju tiesiogiai iš Astrovo, elektros kainą reguliuoti antkainiu, jokių PVM. – taip ir tik taip apsaugosime Lietuvos ekonomiką, tapsime konkurencingi ES, išsaugosime darbo vietas, sustabdysim infliaciją.

vergiška giesmė

Šunauja,vergai jūs mūsų,
nustekenta žeme,
kur konservų banditėliai
milijonus semia.

Tegul tavo vaikai eina
vien takais niekšybės.
Arkit visi mūsų naudai
ir vagių gėrybei.

Tegul tavo vaikai eina
mums toliau vergauti
nes nukriošusiems senukams
lemta špygą gauti.

Tegul seimas Lietuvoj
kišenes ištuština,
Alkanus ir be skatiko
į kapus palydi.

Tegul tata žydaujos
dega amžiams pragare,
vardan tos šunaujos
oligarchai žydi.

Juozas

Galima gerokai sumažinti energijos kainas, privertus dirbti ne sau, o Lietuvai ESO, Ignitį, Litgrid. Bet esminiai pokyčiai galimi tik pradėjus vėl prekiauti su Rusija. Ir tam reikia visai nedaug- tik duoti Ukrainai pakankamai ir tinkamų ginklų, ir po mėnesio kito karas bus baigtas. Gal net susivienijęs pasaulis galės atimti atominį ginklą iš Rusijos, kaip buvusios agresorės.

Tabachas ir Liubarskis (Žvilgsnis iš Amerikos)
Tik jungtis

Prie Baltarusijos išgelbės!

Ekspertas

Pagrindinė taip vadinamų vakarų politikų problema Tame tarpe ir Sinicos) yra, tai kad jie yra neadekvatūs šizofrenikai. Pigios dujos blogos nes jomis Kremlius manipuliuoja, brangios dujos irgi blogos, nes Kremlius gauna per daug pajamų. Areštuojam dolerines sąskaitas ir stebimės kodėl Kremlius reikalauja mokėti rubliais. Statome NordStream II tačiau jo nepalaidžiam ir kaltiman Kremlių, kad neduoda dujų, tuo pačiu jam grąsinam, kad nepriksim dujų. Tuo pačių aplinkiniais kelias perkam tiek dujas tiek naftą. Iš vienos pusės norim taikos Ukrainoje iš kitos pusės siunčiam ginklus. Sakome kad remsime iki pergalės iš kitos pusės net neturime priemonių iki tos pergalės, nepaisant to net neduodama nei to ką turim. Iš vienos pusės džiaugiamės saugiu NATO skydu iš kitos sakome, kad kažkokia Ukraina gina visą… Skaityti daugiau »

Kukis

Sitas kremliaus sarikas aiskina kad Rusija skleidzia mela. Tai kaip vatinka !! Puola ruskis ar ne ??
Slove per amzius Prezidentui Landsbergiui!!

???

Igničio elektarai 21 proc. PVM irgi Rusija uždėjo?

kukiui

baigtas kriukis.

Varlinas

Rinkimų liberaliojoje demokratijoje valdymas. JAV atvejis:

Varlinas tiesiogiai – 2022 09 03 – Devoliucija 20 d. (Los Andželo rinkimų atskleidimas)
https://www.youtube.com/watch?v=vhrb94tlnjg&ab_channel=Varlinaskūdroje

Lia lia lia

Kad iš tiesos nevirstume mėsos.

Sinica - nesusitupėjęs kvailys

Ir dar bailys. Daugiau nėra ką pridurti.

O gal gero draugo patarimo paklauskite

R. Masiulis kaip ir geras pažįstamas tamstos, tai gal galite iš pirmų lūpų subtiliausias aferos detales atskleisti. Ar pokalbiai prie alaus darbo temų neliečia?

31
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top