Vytautas Sinica. Kuo toliau, tuo baisiau

LRT laidų vedėjas Virginijus Savukynas dėl teisingumo ministrei Evelinai Dobrovolskai nepalankaus įrašo Feisbuke LRT etikos kontrolierės pripažintas pažeidęs 3 etikos kodekso straipsnius ir dėl to įpareigotas pašalinti įrašą, o LRT administracijai rekomenduota V. Savukynui skirti nuobaudą. Pats žurnalistas su tuo nesutinka ir kreipėsi į LRT Tarybą prašydamas tokį sprendimą naikinti. Nagrinėjant skundą prieš Savukyną padaryta visa eilė procedūrinių pažeidimų. Plačiai situaciją aprašo DELFI (nuoroda komentare).

Cancel culture Lietuvoje baigia galutinai įsisiautėti ir visai nebėra ta nišinė tema, apie kurią prieš kokius penketą metų žinojo tik siauras ratas dažniausiai akademinio pasaulio žmonių.

LRT žurnalistams draudžiama kritikuoti politikus socialiniuose tinkluose! Dar baisiau, tai ne kokia asmeninė savivalė. LRT teisinasi, kad tokia cenzūra yra įtvirtinta LRT etikos kodekse ir oficialiai galioja visiems darbuotojams.

Pati M. Garbačiauskaitė-Budrienė viešai gyrėsi kaip puikiu dalyku, kad ir kodeksas, pagal kurį cenzūruotas Savukynas, ir atskira LRT pavaldi etikos kontrolierė, kuri Savukyną už valdžios kritiką nubaudė, yra priimti prie jos. Įtvirtinti draudimą kritikuoti valdžią, kas savaime prieštarauja konstitucinėms teisėms ir tuo didžiuotis yra keista mintis.

Bet ar tikrai tai galioja visiems? Nei Makaraitytė, nei Miliūtė, nei, tiesą sakant, joks kitas, nuolat tendencingai konkrečias politines jėgas kritikuojantis LRT žurnalistas tokios nuobaudos ar bent skundo nesusilaukė. O juk net naciukais vadino konkrečius Seimo narius. Ir nieko.

Cancel culture (pašalinimo kultūros) reiškinys yra labai platus, baisus ir savaip įdomus – jį tiesiog reikia suprasti ir pažinti kasdienybėje. Nėra geresnio šaltinio tam padaryti už ką tik lietuviškai išleistą Beno Shapiro knygą „Autoritarinis momentas“ apie cenzūros įsigalėjimą JAV. Labai rekomenduoju.

5 21 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
DD plius DD

Na štai- ilgai laukti neteko. Dar nepapjovė doc. Mažylės, jau Savukyną medžioja.

Dalia

Nebeliko pas mus nepriklausomos,patikimos zurnalistikos.Dugnas ,visi parsidave,o jei vienas kuris del sazines grauzaties ima ir pasako kad karalius nuogas tuojaus jis plesomas net tos bakalaures kuri daro geda visai valstybei.Kur akademinis pasaulis kiek galima tyleti ar ir jus parsidave ur grasius.Reiskia tarybinis akademinis frontas buvo ryztingesnis tai jie isjudino supuvusia bala.Gaila jusu….

Pastabus

..labai geras komentas…zurnalistikos neber…

Skaitytojas

Prasidėjo kaip straipsnis, baigėsi kaip knygos reklama 🙂

Gerai jau, gerai, perskaitysiu 🙂

Pastabus

..NESKAITYK,ten apie sintakse….

kada

pagaliau bus pradėta gerbti valstybinę lietuvių kalbą: kiansl, kiansl, kiansl???

Pastabus

…jau niekada,naivuoli….

Dalia

Baisu kas darosi toje LRT kai dirbti pradejo Budre,visiskas bardakas.Paziurekite ne vienos geros laidos nera,vien pilimas is tuscio i kiaura.Na o korupcija jau pasieke Everesto virsune.

Pastabus

…kazi,kas siaubingesnis…kuolelis ar ta ispera,budre….

Šiaip

Gal čia TS ir jų statytinių arogancija? Bet juk partija savo gretose turi LKD flangą ir net „Bernardinų” ex redaktorių! Privalu jiems žinoti apie p.u.i.k.y.b.ę ir kodėl tai yra m.i.r.t.i.n.a nuodėmė, ar ne!? Teks situaciją aiškinti rytietiška patarle: „Nereikia kerštauti, prisėsk ant kalvelės upės krante ir netrukus pamatysi savo priešo (laikai dabar nuosaikūs, sakysime „politinį”) lavoną, plaukiantį upe…” Kiti bloga k.a.r.m.a tai pavadina. 🙂 Pavyzdžio reikia? Tai juk visa tos TS istorija tokia! Ateina jie valdžion, pora metų … ir dėl savo arogancijos būna rinkėjams įkyrėję… Publika dantis sukandusi iškenčia juos iki eilinių rinkimų, tada TS dvi kadencijas rinkimus pralošia (pabūna „politiniu lavonu”). Vėliau partija susizgrimba, „atsinaujina” pakeisdama „fasadinius veidus”, gauna valdžią, vėl per dvejus metus visiems įkyri, kaip dabar,… Skaityti daugiau »

10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top