Vytautas Sinica. Laiškas nusprendus kandidatuoti Vilniaus mero postą

Šiandien nuskambėjo žinia, kad dalyvausiu Vilniaus mero rinkimuose. Ir tikrai dalyvauju!
Nesimėgauju rinkimais, juos lydinčiais purvo kibirais, bet dar labiau kankina žiūrėti į tai, kaip ypač pastaraisiais metais meras užsimojo naikinti miesto veidą ir vilniečių gyvenimą. Vilnius yra nuostabus miestas – turtingas gamta, istorija ir gyventojų pajamomis. Vilnių būtina išsaugoti, puoselėjant jo stiprybes ir nesileidžiant į paikus eksperimentus. Išsaugoti ne tęsiant, kas daroma, o būtent saugant nuo dabartinės PR akcijų valdžios, nuo miesto vyriausiojo architekto. Vilnius turi būti modernus ir žengti su laiku ten, kur tai prasminga, ir puoselėti tai, kas laiko pokyčiams nepasiduoda. Liberalams sunku suprasti, bet yra ir tokių dalykų.

Mano akimis, Vilniaus valdžia nejaučia ir nesupranta Vilniaus, neatsitiktinai vis kartodama tą patį burtažodį, kad tai multikultūrinis miestas. Tai nėra klaida, Vilniuje daug tautų ir jų pėdsakų. Bet potekstė tariant tą žodį kita. Kai Vilnius tau joks, ne vienintelis ir ypatingas, o tik svetima, nors tikrai gera vieta gyventi, geriausia, kaip gali jį apibūdinti, yra „visoks“. Su tokiu Vilniumi gali eksperimentuoti, jo miškus keisti neprigyjančiais gėlynais, švaistyti pinigus gatvių siaurinimui ir amžiniems grandioziniams projektams. Gali nerasti laiko šildymo ir švietimo problemoms, už šimtus tūkstančių renovuoti mero ofisą. Ir tau neskauda, gal net džiugina.

Man Vilnius yra šaknys ir pilnatvės sąlyga, miestas, be kurio neįsivaizduoju gyvenimo. Pasigyriau, nes iš tiesų džiaugiuosi, kad proseneliai gyveno čia nuo XIX amžiaus (buvo pasitraukę per Lenkijos okupaciją). Gimiau ir augau Vilniuje, tik su juo sieju ateitį. Turbūt niekas neįtars (nors gal ir įtars), kad dar 2015 metais skelbdamas Vilniaus vaizdų nuotraukas „We love Lithuania“, tą dariau ruošdamasis šiems rinkimams. Skelbiau jas, nes tiesiog myliu Vilnių, jo stogus, kalvas ir kiemus, jo istoriją, kuri taip dažnai iškraipoma.

Todėl man pikta matant dabartinės miesto valdžios kryptį, taip pat matant tai, kad nė viena parlamentinė partija nežada rimtai jos keisti ir griežčiau oponuoti. Vieni – nes koalicijos partneriai, kiti – nes anksčiau darė panašiai ar net tą patį. Alternatyvos klaikiai panašios, net kai pavardės dar nežinomos.

Išsilavinimas ir kompetencija neleidžia apsimesti, kad nieko negaliu dėl to padaryti. Galiu. Išmanau politiką ir, nors savivalda nebuvo mano specializacija, ilgiau pasigilinus ji baigia tokia tapti. Kaip partija būtent Vilniuje rinkome daugiausiai palaikymo ir bent Vilniaus taryboje tiesiog privalome būti. Bet galima padaryti daug daugiau.

Specialiai nenoriu leistis į programinius klausimus, nes juos reikės pristatyti vėliau – išsamiai ir atskirai. Tezės be pagrindimo tik užmaišytų nesusipratimų katilą. Kiek savivaldoje turi vietos reikštis politinės pažiūros bendraisiais vertybiniais klausimais ir tai aktualu, mano pažiūras žinote ir galite pagal jas vertinti. Taip pat jau ne kartą straipsniuose ir laidose kalbėjau apie tai, ką laikau esant ydinga dabartinio mero politikoje. Tai neabejotinai bus ir programoje, nė vienos tezės neišsižadu.

Atskiros pastabos apie pažiūras turbūt reikalauja vienintelis Ukrainos klausimas. Šiandienos naujieną apie kandidatavimą portalų paskyrose lydėjo komentarai apie mano tariamą prokremliškumą. Nežinau, kiek jų nuoširdūs, o kiek jau kitų partijų vykdoma agitacija. Neturiu geresnio įrodymo apie savo požiūrį į Putiną ir į Ukrainą, kaip savo viešus tekstus, kalbas laidose (įskaitant užsienio televizijose), nuolatines agitacijas aukoti Ukrainos kariams. Mane sekantys nesuabejos, bet pirmąkart užsukę į mano paskyrą ir visgi abejojantys, tiesiog peržvelkite pastarojo pusmečio įrašus karo tema. Dar geriau, peržvelkite į 2014 metų įrašus – tada žmonės dar nebuvo tiek atsiskleidę. Ne taip lengvai rasite nuoseklesnį ukrainietiškojo nacionalizmo laisvės kovos šalininką ir rusiškojo imperializmo agresijos priešininką.

Reikia pasakyti pastabą. Kas mane pažįsta ne iš viešojo gyvenimo, tikrai žino, kad niekada nekalbu ir nerašau su patosu. Todėl jeigu kokie mano žodžiai atrodo perdėti ir reklaminiai, susipažinkime: taip nėra. Dėl Vilniaus galiu net sudalyvauti rinkimuose. Nes gal prie Vytauto būtų geriau.

Na, o jeigu perskaitėte, susidomėjote ir galvojate, kad mano dalyvavimas šiuose rinkimuose gali būti geras dalykas Vilniui ir jo gyventojams, turiu du pasiūlymus, gal net ir tris.

Pirma, apmąstykite savo pastabas miesto valdymui ir turimus siūlymus, kas turėtų būti daroma kitaip. Atsiųskite man į vytautas.sinica@gmail.com. Artimiausiu metu perfiltruosiu ir įvertinsiu daugybę informacijos miesto tematika.

Antra, jeigu pritariate mano veiklai ir kandidatūrai, prisijunkite prie savanorių komandos. Galite padėti savo laiku, jėgomis, žiniomis ir kompetencijomis. Net suvesdami su žmonėmis, kuriuos, jūsų manymu, būtina išklausyti kandidatuojant šiuose rinkimuose. Mes tikrai „eisime į žmones“ nuo durų iki durų, bet mes ir analizuosime daugybę informacijos įvairiais klausimais. Darbų bus.

Trečia, galbūt patys norite prisijungti prie mūsų partijos ir komandos. Gal jau seniai norėjote, bet trūko pakvietimo, impulso, aplinkybių. Čia jūsų kvietimas ir aplinkybės. Ateikite dabar, užpildykite paraišką komentare esančioje nuorodoje. Kiekvienas po vieną miesto vagos nepakeisime.

Portaluose paskelbtoje naujienoje apie mano kandidatavimą parašyta kiek daugiau, tad susidomėjusius ar kaip tik skeptikus kviečiu nepatingėti ir ją atsidaryti.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tapes meru

ar vis tebetrukdytumet marsistams.Kokiais metodais uzvaldet Tiesas..Kodel apie tai tylit…Kiek dar reiks to paties klausinet…Kodel veikiat bolsevikiniais metodais…Sis saukstas deguto jums daug kenks,kodel taip elgiates.Kas tyli,turi ka slept.KAS SLEPIA,TAS MELUOJA.kas meluoja,tas vagia..Ar ruosiates vogt…

123.

tai jau nebe tas tiesos,liko tik sinicos…

stasys

Pastrigo žmogui ta Tiesos portalo ‘užgrobimo’ manija . Nebereikia net karo Ukrainoje , balbatuoja sau po nosimi savo tiesą ir jam grynai pofik kas aplinkui vyksta . V. Sinicos kandidatavimo į Vilniaus mero rinkimo klausimus turi spręsti vilniečiai . Man atrodo jog tas buvo pamiršta str. paminėti . :))

Diedas

Vilnius baisiausias purviniausias ir nekultūringiausias Lietuvos miestas. Jei ten ko nors reikia, tai prašau kad nuveštų žmona. Pats sėdžiu šalia užsimerkęs,kas nematyt to skrebvaikių sutverti bardako.
Bet ten sukasi dideli pinigai.
Todėl visas valdžios (o iš tikro babkių) ištroškęs brudas veržiasi per Vilniaus vartus.
Tautiečiai, nedalyvaukit jokiuose rinkimuose.
Vis tiek apgaus. Tai melagių lenktynės, kuriose laimi tik rinktiniai svoločiai.
Prisiminkit visus rinkimus kuriuose dalyvavot. Nelipkit ant to paties grėblio!

O man atrodo

O man atrodo, kad visai būtų tinkamas meras, nesimato ,kad priklausytų klanui, normalios šeimos vertybės, protingas,jaunas, sumanus, neiškrypėlis, man dar imponuoja tai, kad istorikas, sugebės parodyti miesto istorines šaknis ir pagaliau gal ras lėšų pašalinti gėdingus”meno”kūrinius.O balsuoti reikia, kitaip bus ,kaip dabar….

Dzeikas

Tai stai kodel jis cia sh. male istisus metus:)

Prašalietis

Senais laikais apie tokius „supermenus” kaip Sinica kaimo šviesuolis sakė: kas pakels šuniui uodegą, jei ne jis pats…. Štai Sinica savo „uodeką” būsimų mero rinkimų proga, būsimo Vilniaus mero Sinicos Vilniaus „veido gražinimo, puoselėjimo…pespektyva” ir kilsteli, cituoju:” Man Vilnius yra šaknys ir pilnatvės sąlyga, miestas, be kurio neįsivaizduoju gyvenimo. Pasigyriau, nes iš tiesų džiaugiuosi, kad proseneliai gyveno čia nuo XIX amžiaus (buvo pasitraukę per Lenkijos okupaciją)…Išsilavinimas ir kompetencija neleidžia apsimesti, kad nieko negaliu dėl to padaryti. Galiu. Išmanau politiką ir, nors savivalda nebuvo mano specializacija,.. Kas mane pažįsta ne iš viešojo gyvenimo, tikrai žino, kad niekada nekalbu ir nerašau su patosu. Todėl jeigu kokie mano žodžiai atrodo perdėti ir reklaminiai, susipažinkime: taip nėra. Dėl Vilniaus galiu net sudalyvauti rinkimuose. Nes… Skaityti daugiau »

yellow Z.O.V.marine

jei narcizėlis siničkinas viešų viešiausiai pasižadėtų inicijuopti žaliojo tilto skulptūrų, cvirkos paminklo ir kitų liberastinių-konservatinių absurdų(šūduvos) atitaisymą, įskaitant ir gatvių siaurinimus ir statybinių sklypų kompresiją, galima būtų ir suabejoti, ar jam pilnai tinka formulė “rusofobas = idiotas = nacistas = shiukshle(šiukšlė) “ :)))) – bet tai tik ultrautopinė hipotezė :)))))))

Sveiki

Geriausiu meru būtų koks nos korespondentas iš fronto, bet dabar tokio nėra nuo Irako karo laikų:) Visi rinkimai yra geriausias būdas atkreipti į save dėmesį. Tad to ir linkime.

yellow Z.O.V.marine apie Diedas10:37

“palaikinau“ šį diedo komentarą, nes negaliu meluoti nei sau, nei kažkam, ir pripažįstu, jog tai pakankamai adekvačios mintys, jei atsiriboti nuo to briedo, kurį “senis“ transliuoja šizoukropijos tema :))))) – o siničkino aistra babkėms kol kas ne pati didžiausia iš visų būsimų realių kandidatų , bet akivaizdu-pagal siničkino psichotipą ir gausybę pasisakymų įvairiausimis temomis, jog tai iš esmės yra tipiškas tvartelinės konstrukcijos diletantas ir merkantilas, t.y. patrydiotinis lochelis, kurį sistema “patvarkys“ per pirmus “meravimo“ mėnesius :))))

stasys

… sunku geltonai rasti sau čia vietos po saule , ir seip ir taip kraipo ana savo papais ..gal kas susigundis , gal koks Diedas, jaunas bernelis , ras kokia minties kertele į kurią galima bus įbrukti savo ilgą nosele. Manau ana apie autorių ir aplamai pirmą kartą išgirdo tik čia atrukus ..

slava

Sinicai

Diedai,idryctvaipalkos,nuvylei

mane.Ne veltui oligofrenas Ichtiandras tave giria,nors neseniai keike paskutiniais zodziais.Seeeni,a jau visai nukvaisai,ragindamas nebalsuot.Pagal tave,kam valgyt,jei ryt vel busi alkanas.Kam praustis,jei ryt ir vel ta pati reiks daryt..Tipo,kam balsuot,jei vis tiek apgaus…Nu dajooos,diedai.Klausyk zmonos,itariu,kad uz tau protingesne.

Butu nugelltusio ichtiandro valia

tai jis ne tik cvirkas,zaliojo tilto balvonus atgal atbogintu,bet da ir raudona zviazda ant Katedros prisabacintu.O jau Z rusofasistiniu kas metra,idiotas,pripaisytu.Galetu,tai isrinktu koki,tipo,liekstuti ar ragelski.Da toks,potencialus kalejimo ar kartuviu kandidatas,postringauja apie merus.’Jokiosi garsu’,anot jo kollegos,subotino.

Jieti

..sukistum savo triktatus i gelltonaji kollegos anaaala.Ju vieta tik ten,bo vis tiek pastarasis issteni panasu produkta,tik kiek sudinesni,pagal mexanikos desni.

Dzeikiokas

regis,kvaileja ne dienom,o valandom…

Nu tikrai me meras Sinica

Nerinks ko Vilnius. Tiesiog įgriso visokie prieš eilinius rinkimus dygstantys apsišaukėliai.

Geriausias

būtų tik Zuokas

18
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top